Mediķi protestē pie Latvijas Saeimas ēkas, foto no arhīva

Viņķele neplānoja aprunāties ar protestējošajiem mediķiem

28
(atjaunots 12:12 28.11.2019)
Mediķu protesta akcijas laikā Saeimā tika skatīts opozīcijas pieprasījums par Ilzes Viņķeles nocelšanu no ministres amata.

RĪGA, 28. novembris – Sputnik. Veselības ministre Ilze Viņķele paziņoja intervijā, ka negrasās demisionēt, jo uzskata, ka ir izdarījusi visu iespējamo cīņā par mediķu algu palielinājumu, vēsta Latvijas Radio.

Šodien pie Saeimas ēkas no plkst. 11:00 līdz 12:00 notika mediķu protesta akcija, kurā, saskaņā ar provizoriskiem datiem, piedalījās aptuveni divi tūkstoši cilvēku. Akcijas dalībnieki pieprasīja Saeimas atlaišanu, veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju un 2020. gada budžeta atgriešanu atkārtotai izskatīšanai Saeimā.

Latvijas prezidents Egils Levits
© Sputnik / Sergey Melkonov

Viņķele pastāstīja, ka nevarēs tikties ar mediķiem protesta akcijas laikā, jo paralēli Saeimā tiks skatīts opozīcijas pieprasījums par viņas demisiju. Ministre uzskata, ka ir uzturējusi un turpinās uzturēt dialogu ar nozari.

Šonedēļ premjerministrs Krišjānis Kariņš uzdeva Viņķelei līdz nākamā gada 31. janvārim sagatavot jaunu mediķu algu modeli. Viņķele uzsvēra, ka darbu šajā lietā Veselības ministrija uzsāka pati, nevis pēc premjerministra iniciatīvas.

Viņa domā, ka jāievieš lielāks taisnīgums un skaidrība, piemēram, piemaksu jautājumā, kuras ir noteiktu specialitāšu ārstiem, bet ne visiem. Optimāla modeļa meklējumos tiks savestas kopā trīs datubāzes, kuras iepriekš neviens nav salīdzinājis – informācija no slimnīcām, no Valsts ieņēmumu dienesta un Nacionālā veselības dienesta.

28
Pēc temata
Šahs un mats, mediķi: prezidents paskaidroja, kādēļ algas pielikuma likumu var neizpildīt
Meliem īsas kājas: "Attīstībai/Par!" izdomāja, kur saņemt naudu mediķiem
Ilzei Viņķelei jāsagatavo jauns mediķu algu modelis
Vienoti par veselību: mediķi aicina iedzīvotājus pievienoties mītiņam