Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars

"Labdien, es esmu neviens": zibakcija pēc sižeta par neonacistu sakariem ar NA

64
(atjaunots 10:53 27.11.2019)
Pēc LTV programmas, kurā Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars jautājumu par NA saikni ar britu neonacistu organizāciju nosauca par neaktuālu un neinteresantu, sociālajos tīklos sākās aktīva saruna par šo notikumu un pat zibakcija.

RĪGA, 27. novembris — Sputnik. Latvijas televīzijas raidījuma "De facto" sižets par Nacionālās apvienības saikni ar neonacistisko organizāciju "National Action" licis pamatus zibakcijai "#EsEsmuNeviens".

"Jūs pašlaik runājat par jautājumu, kas nav aktuāls nevienam citam cilvēkam un nekādā veidā neietekmē politikas procesus. Jums vajadzīgs sižets par neko. Ne es, ne Nacionālās apvienības valde ne zina šo cilvēku, ne ir interese, kā viņš bija ieklīdis Nacionālās apvienības birojā," LTV žurnālistei Olgai Dragiļevai skaidroja Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars.

Jau ziņots, ka skandalozais sižets skāra britu neonacistu organizācijas "National Action" dibinātāja Bendžamina Reimonda vizīti Nacionālās apvienības – toreizējās un tagadējās valdošās koalīcijas locekles birojā 2015. gada pavasarī.

Tomēr Twitter lietotāju viedoklis, šķiet, atšķiras. Viņi pat sāka īstu zibakciju ar tēmturi "#EsEsmuNeviens", demonstrējot, ka ir svarīgi zināt par Nacionālās apvienības sakariem ar neonacistiem, un viņi tos nosoda.

"Dzintara kungs, Jūs sižetā sakāt, ka šis jautājums nav aktuāls nevienam cilvēkam. Labdien, es esmu neviens," Twitter raksta Inese Liepiņa. Viņu atbalstīja liels skaits komentētāju.

"#EsEsmuNeviens ir sižets, kuru varēšu radīt paziņām, kuri netic, ka NA mēdz būt radikāli noskaņoti un 'kāpēc tu par viņiem nebalso, viņi taču cīnās par mūsu valsts vērtībām'. Jā, but what's the price," zibakcijai pievienojās apmeklētājs ar lietotājvārdu cilvēks no Rīgas.

"Tā kā mani tuvinieki ir cietuši gan no komunistu, gan nacistu režīmiem (it kā nacisms vai komunisms būtu kas slikts!), tad man ir tīri akadēmiska interese par atsaldeņiem, kuri domā, ka šādus režīmus vajadzētu atkārtot. #EsEsmuNeviens," teica apmeklētājs Latvietis Vidējais, sarkastiski pārfrāzējot sižeta varoņa Raivja Zeltīša vārdus par fašistiem "it kā tas būtu kas slikts!".

"Paudīšu slidenu #EsEsmuNeviens viedokli, bet aiziet. Nav kauns dumpīgā jaunībā interesēties par radikālām idejām un lasīt divdomīgus avotus. Nav kauns pielaikot uzskatus. Kauns ir no tā neizaugt. Kauns ir neatzīt savas kļūdas. Kauns ir nenosodīt to, kam vairāk nepiekrīti," viedokli pauda blogere Ksenija.

"NA biedri pavadījuši laiku ar galēji labējiem teroristiem. Nav ļoti pārsteidzoši, bet diezgan neomulīgi. #EsEsmuNeviens un mani interesē NA kontakti ar neonacistiem. Zinu, ka tādi ir bijuši ne tikai ar britu, bet arī ukraiņu neonacistiem," vēsta Selma.

Jānis pat publicēja "ukraiņu viesu" fotogrāfiju.

"#EsEsmuNeviens un mani tiešām interesē NA biedru brāļošanās ar neonacistiem," atzīmēja Jānis A.

""Nevienu neinteresējot" šī saistība. #EsEsmuNeviens un gribētu zināt, kāpēc sadarbība ar teroristiskām organizācijām skaitās pieņemama. Jā, teroristiskām, NA brīvi piedēvē šo vārdu cilvēku grupām viņu reliģijas vai ādas krāsas dēļ vien, lai novērstu uzmanību no pašu rīcības," ir pārliecināta Marika.

Vēsturnieks Gustavs Strenga pievērsa uzmanību kādam citam interesantam aspektam – 15. maijam.

"Interesē ne tikai tas, kāpēc NA pinas ar neonacistiem, bet arī kāpēc parlamentā pārstāvēta partija katru gadu svin antikonstitucionālu varas maiņu (15. maiju), kuras rezultātā tika iznīcināta demokrātija Latvijā," lauzīja galvu Gustavs Strenga.

Tiesa, drīz vien diskusijai pievienojās arī liesmaini nacionālpatrioti aizstāvji, kuri pašu sižetu un zibakciju uzskata par izplānotu akciju.

Starp aktīvākajiem bija nacionālradikālisma veterāns Aleksandrs Kiršteins un publicist Elita Veidemane.

"skaidrs, sabiedriskajai TV dots uzdevums medīt "nacistus" iekš NA. bet kāpēc pati NA klusē kā zemi saēdusies? nav komentāru? galva sūnās?" sašutusi Elite Veidemane un aicina NA dot cienīgu atbildi (žurnālistes rakstības īpatnības saglabātas).

"Lai medī, kas tur slikts. Tā muļķe neatšķir fašismu no nacionālsociālisma. Franko Spānija bija 100 pārāka par Latvijā ieceļojošo padomju kolonistu etnisko dzimteni!" savu spriedumu LTV žurnālistei un visiem krievvalodīgajiem izteica Aleksandrs Kiršteins.

64
Pēc temata
De facto: Nacionālo apvienību apciemojis britu neonacists
Nacionālā apvienība iesaka izmantot Darba svētkus darbam, ne priekiem
Covid-19 antivielu testēšanas sistēma, foto no arhīva

Latvijā Covid-19 inficēšanās uzliesmojums: 17 jauni gadījumi

1
(atjaunots 14:18 19.09.2020)
Ja piektdien Latvijā tika ziņots vien par četriem jauniem koronavīrusa inficēšanās gadījumiem diennakts laikā, tad sestdien jaunatklāto inficēto skaits sasniedzis 17. Viens pacients nokļuvis slimnīcā.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, pēdējās diennakts laikā tika veikti 2402 Covid-19 testi un reģistrēti 17 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi.

​Saskaņā ar SPKC veikto epidemioloģisko izmeklēšanu, sešos gadījumos Covid-19 tika ievests no ārzemēm. Inficētie atgriezās no Krievijas un Lielbritānijas. Vēl trīs inficētie kontaktējuši ar citiem ar iepriekš inficētajiem ar koronavīrusu. Pārējiem inficēšanās avots tiek noskaidrots.

​Aizritējušajā diennaktī slimnīcā nonācis viens cilvēks ar Covid-19. Kopumā Latvijas slimnīcās ārstējas 8 pacienti ar šādu diagnozi.

Kopumā kopš pandēmijas sākuma Latvijā tika veikti 293 309 testi, 1515 cilvēki inficējās, no tiem 1248 izveseļojās, bet 36 inficētie nomira.

​Atgādināsim, ka piektdien, 18. septembrī, Latvijā tika ziņots vien par četriem jauniem inficēšanās gadījumiem. Neviens cilvēks netika stacionēts.

1
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Dumpis: mēs kaut ko darām sistēmiski pareizi
Vācu virusologs aicina pārskatīt stratēģiju cīņā ar Covid-19
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā
Velomaratons Rīgā 2017. gadā

Būtiski satiksmes ierobežojumi Rīgā brīvdienās: kur labāk nebraukt

1
(atjaunots 14:00 19.09.2020)
Šajās brīvdienās Rīgā norisināsies Toyota velomaratons, kura dēļ satiksme daudzās pilsētas vietās tiks ierobežota.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Rīgas dome paziņoja, ka Toyota Rīgas velomaratona rīkošanas laikā brīvdienās tiks ierobežota satiksme, raksta riga.lv.

No sestdienas, 19. septembra, plkst. 17.00 līdz 20. septembra plkst. 20.00 transportlīdzekļiem tiks aizliegts apstāties un stāvēt 11.novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam, 11.novembra krastmalai piegulošajā paralēlajā ielā Vecrīgas pusē (starp Bīskapa gāti un Poļu gāti) un Citadeles ielā, posmā no Torņa ielas līdz Pils laukumam.

No šodienas plkst. 17.00 līdz 20.septembra plkst. 17.00 transportlīdzekļiem tiks aizliegts apstāties un stāvēt Balasta dambī, bet no 19. septembra plkst. 17.00 līdz 20.septembra plkst. 17.00 - Kuģu ielā (Daugavas pusē).

No 19.septembra plkst. 17.00 līdz 20.septembra plkst. 20.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11.novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam, un 11.novembra krastmalai piegulošajā paralēlajā ielā Vecrīgas pusē (starp Bīskapa gāti un Poļu gāti).

Tostarp 20.septembrī tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme:

• no plkst. 10.30 līdz plkst. 17.00 Ģenerāļa Radziņa krastmalā un Krasta ielā, virzienā un posmā no Akmens tilta līdz Dienvidu tiltam;

• no plkst. 11.00 līdz plkst. 17.00 uz Dienvidu tilta, virzienā uz Pārdaugavu no Krasta ielas uzbrauktuves līdz Bauskas ielai (kreisajā braukšanas joslā tiks nodrošināta sabiedriskā transporta satiksme);

• no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 Bauskas ielā, no Dienvidu tilta apļa līdz Mūkusalas ielai, Mūkusalas ielā no Bauskas ielas līdz Akmens tiltam, Mūkusalas ielas satiksmes rotācijas aplī zem Salu tilta, Akmens tilta tunelī, Kuģu ielā, Trijādības ielā, Raņķa dambī, Balasta dambī, uz Vanšu tilta (kreisajā braukšanas joslā tiks nodrošināta sabiedriskā transporta satiksme.

Tāpat tiek norādīts, ka velomaratona laikā 20. septembrī no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00 tiks aizliegta velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu satiksme 11.novembra krastmalā.

Svētdien, 20.septembrī no plkst. 11.15 līdz plkst. 13.00 notiks velomaratona Sporta distances brauciens (četri apļi) pa maršrutu: 11.novembra krastmala–Ģenerāļa Radziņa krastmala–Krasta iela–Dienvidu tilts–pāri Dienvidu tiltam–Bauskas iela–Mūkusalas iela–Mūkusalas ielas satiksmes rotācijas aplis–Mūkusalas iela–Akmens tilta tunelis–Kuģu iela–Trijādības iela–Raņķa dambis–Balasta dambis–Vanšu tilts–Pils laukums–Torņa iela–Pils laukums–Muitas iela–11.novembra krastmala (finišs).

No plkst. 13.30 līdz plkst. 15.15 notiks velomaratona Tautas brauciens (divi apļi) pa maršrutu: 11.novembra krastmala–Ģenerāļa Radziņa krastmala–Krasta iela–Dienvidu tilts–pāri Dienvidu tiltam–Bauskas iela–Mūkusalas iela–Mūkusalas ielas satiksmes rotācijas aplis–Mūkusalas iela–Akmens tilta tunelis–Kuģu iela–Trijādības iela–Raņķa dambis–Balasta dambis–Vanšu tilts–Pils laukums–Torņa iela–Pils laukums–Muitas iela–11.novembra krastmala (finišs).

Savukārt no plkst. 15.30 līdz plkst. 17.00 notiks velomaratona Ģimeņu brauciens (viens aplis) pa maršrutu: 11.novembra krastmala–Ģenerāļa Radziņa krastmala–Krasta iela–Dienvidu tilts–pāri Dienvidu tiltam–Bauskas iela–Mūkusalas iela–Mūkusalas ielas satiksmes rotācijas aplis–Mūkusalas iela–Akmens tilta tunelis–Kuģu iela–Trijādības iela–Raņķa dambis–Balasta dambis–Vanšu tilts–Pils laukums–Torņa iela–Pils laukums–Muitas iela–11.novembra krastmala (finišs).

1
Tagi:
Rīga