Ziemassvētku egle Rīgas Rātslaukumā

Rīgas mērs izvēlējās trīs pilsētas egles

36
(atjaunots 13:10 22.11.2019)
Svētku dienās trīs galvenās egles priecēs rīdziniekus un galvaspilsētas viesus Doma laukumā, 11.novembra krastmalā, pie Akmens tilta, un Rātslaukumā.

RĪGA, 22. novembris — Sputnik. Pēc tradīcijas, Ziemassvētku un Jaungada svētku priekšvakarā Rīgas domes vadība kopā ar SIA "Rīgas meži" pārstāvjiem dodas uz Tīreļu mežniecību – izvēlēties pilsētai skaistākās svētku egles.

Savulaik Tīreļu mežniecībā tika iestādītas egles Slokas celulozes un papīra kombināta vajadzībām. "Rīgas meži" darbinieki katru vasaru atlasa 50 gadus vecas egles, bet galīgo lēmumu kopš 2006. gada pieņem Rīgas domes vadība, personīgi ierodoties mežniecībā.

Šajā ļoti svarīgā lietā viņiem vienmēr palīdz eksperti - šogad tie ir Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas un Rīgas pamatskolas  "Rīdze" audzēkņi, kā arī dziedātāji no jaunatnes kora Sono.

Rīgas mērs Oļegs Burovs un vicemēre Anna Vladova kopā ar bērniem, izvēlējās trīs skaistākās Ziemassvētku egles.

"Svētku laikā egles priecēs apmeklētājus Doma laukumā, 11.novembra krastmalā, pie Akmens tilta, un Rātslaukumā.

Plānots, ka egli Doma laukumā svinīgi iedegs pirmās Adventes dienā, 1.decembrī, bet Rātslaukuma egli – 5.decembrī. Tostarp arī citur pilsētā svētku laikā tiks uzstādītas un izgreznotas desmitiem eglīšu – gan pie Centra Sporta kvartāla, gan kultūras pils "Ziemeļblāzma", gan VEF Kultūras pils un citviet pilsētā," raksta Burovs savā Facebook lapā.

36
Lavandas lauks. Foto no arhīva

Latviešu valodas prasmes nebūs obligātas: mainīsies zemes pirkšanas kārtība

2
(atjaunots 19:25 15.08.2020)
Eiropas komisija uzskata par diskriminējošu Latvijas likuma prasību, kas uzliek par pienākumu lauksaimnieciski apstrādājamas zemes potenciālajiem pircējiem pārvaldīt latviešu valodu vismaz B2 līmenī.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Zemkopības ministrija tuvākajā laikā plānot atcelt prasību par to, ka juridisko personu pārstāvjiem, kuri vēlas iegādāties lauksaimniecības zemes, ir jāiesniedz valsts valodas zināšanas un ES pilsonību apliecinoši dokumenti, vēsta Neatkarīgā Rīta Avīze.

"Zemkopības ministrija šobrīd strādā pie attiecīgajiem grozījumiem, kas izpildīs Eiropas Savienības tiesas lēmumu, un tai pašā laikā nodrošinās Latvijas pilsoņiem pieeju zemes resursiem," apliecināja Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

Bīstoties no tā, ka labāk nodrošinātie fermeri no citām ES valstīm, pirks lauksaimnieciski apstrādājamas zemes Latvijā, kopš iestāšanās ES 2004. gadā valsts līdz 2014. gadam ierobežoja ārzemnieku iespējas nopirkt zemi. Tobrīd ārzemnieki varēja iegādāties lauksaimniecības zemi Latvijā, izveidojot kopuzņēmumu ar kādu Latvijas uzņēmēju vai pērkot zemi kopīpašumā ar kādu Latvijas pilsoni.

2017. gada maijā Saeima pieņēma grozījumus likumā par lauksaimnieciski apstrādājamas zemes privatizāciju, kas atbalstīja prasību par latviešu valodas zināšanām vismaz B2 līmenī ārzemniekiem, kas vēlas Latvijā iegādāties lauksaimniecības zemi.

Šī gada jūnijā Eiropas Tiesa atzina normu par diskriminējošu. Tagad Latvijai ir jāiekļauj grozījumi atbilstošajā likumā. Ja grozījumi likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" netiks iekļauti, Eiropas Komisija sāks pret Latviju pārkāpuma pprocedūru.

2
Tagi:
Zemkopības ministrija, latviešu valoda
Pēc temata
Fermeriem Latvijā neuzticēs zemi bez latviešu valodas zināšanām
Mācies latviešu valodu: zemes gabala iegādei būs nepieciešamas zināšanas B2 līmenī
ES tiesa nolēmusi: iegādājoties zemi Latvijā, latviešu valodas zināšanas nav obligātas
Lauksaimniecības platības – tikai latviešu valodas pratējiem

Covid-19 atvesta no Francijas un Itālijas: Latvijā septiņi jauni inficēšanās gadījumi

4
(atjaunots 17:00 15.08.2020)
Latvijā reģistrēti septiņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi; epidemioloģiskā izmeklēšana parādījusi, ka divi inficētie atgriezušies no Francijas un Itālijas.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Pēdējās diennakts laikā Latvijā reģistrēti septiņi jaunio Covid-19 infekcijas gadījumi, liecina Slimības profilakses un kontroles centra dati. Valstī veikts 1881 tests. SPKC epidemioloģiskā izmeklēšana parādīja, ka četri inficētie kontaktējušies ar citiem pacientiem, divi atgriezušies no Francijas un Itālijas. Jautājumā par vienu inficēto centra speciālisti vēl noskaidro visus apstākļus.

​Pēdējo 24 stundu laikā viens pacients ar Covid-19 nogādāts slimnīcā. Stacionāros patlaban ārstējas četri pacienti, kam diagnosticēta Covid-19.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā veikti 224 412 izmeklējumi. Slimība reģistrēta 1315 cilvēkiem, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 pacienti miruši.

​Pie tam SPKC lūdz atsaukties autobusa Rēzekne-Daugavpils pasažierus, kurš izbrauca 13. augustā no Aglonas pieturas pl. 11:17. un autobusa Daugavpils-Priežmale pasažierus, kas izbrauca pl. 16:00 un brauca līdz Aglonai.

Diviem pasažieriem šajos reisos izrādījušies pozitīvi Covid-19 testi.

4
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē