Liturģija Rīgas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrālē

Nekādas Konstantinopoles: Latvijas pareizticīgā baznīca mierina draudzes locekļus

144
(atjaunots 16:17 07.11.2019)
Pēc gandrīz divām nedēļām pēc oficiālas Konstantinopoles patriarhāta jurisdikcijas paralēlās pareizticīgās struktūras reģistrācijas Latvijā LPB sniegusi skaidrojumus par to, no kurienes ir radusies šī otrā baznīca un kāds tai ir sakars ar pareizticību.

RĪGA, 7. novembris – Sputnik. Latvijas pareizticīgās baznīcas sinode sniegusi skaidrojumu sakarā ar vēl vienas pareizticīgās organizācijas oficiālo reģistrāciju Latvijā. Teksts ir publicēts LPB mājaslapā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, 24. oktobrī Tieslietu ministrija oficiāli reģistrējusi Latvijas pareizticīgo autonomo baznīcu Konstantinopoles patriarhāta jurisdikcijā (LPAB). Oficiālās LPB reakcijas trūkuma dēļ mediji sāka spriedelēt par to, ko šī reģistrācija varētu nozīmēt Latvijas pareizticīgo kopienai. Parādījās sarunas, ka pareizticīgo kopienu Latvijā mudinās pāriet pie Konstantinopoles omofora.

LPB sinode ir neapmierināta ar šīm baumām un uzsver, ka tie mulsina draudzes locekļus. Tādēļ tā arī nolēmusi sniegt attiecīgu skaidrojumu.

Pirmām kārtām LPB atgādina, ka jaunās organizācijas vadītājs Viktors Kontuzorovs tika izslēgts no pareizticīgās baznīcas jau 1997. gadā sakarā ar "Dieva zaimošanu un vēršanos pret pareizticību".

"Kopš tā brīža un līdz pat šai dienai Viktors Kontuzorovs nav uzskatāms par pareizticīgo un viņam nav nekādas saistības ar Svēto Pareizticību," teikts skaidrojumā.

LPB uzsvēra, ka tai nav nekā kopīga ar LPAB, un tās reģistrācija nekādā veidā neietekmē LPB stāvokli.

"Visas izplatītas ziņas par mūsu Baznīcas pāreju vai pārcelšanu uz Konstantinopoli ir uzskatāmas par nepatiesām un melīgām, ko radījušas Pareizticībai naidīgas personas un nekritiski izplatījuši plašsaziņas līdzekļi," teikts paziņojumā.

Latvijas pareizticīgā baznīca aicina neticēt šīm provokatīvajām baumām, kuras ir virzītas ne vien pret LPB, bet arī "pret katru pareizticīgu cilvēku Latvijā".

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, LPAB arī ir neapmierināta ar žurnālistu izdarīto: pagājušajā nedēļā bijušais eirodeputāts Andrejs Mamikins publicēja LPAB vēstuli portāla "Argumenti ņedeļi" vadībai, kurā teikts, ka pret šo mediju iesniegta prasība tiesā par apmelošanu. Portāls publiskoja anonīmu komentāru ar ārkārtīgi neglaimojošu LPAB vadītāja Viktora Kontuzorova raksturojumu, par ko autonomā baznīca prasa no žurnālistiem 10 tūkstošus eiro.

144
Pēc temata
Novāciet savas netīrās rokas no baznīcas: Andrejs Mamikins aizstāv LPB
Latvijas iedzīvotājiem aizliegts apmeklēt Ukrainas jaunās baznīcas dievnamus
Krievijas Pareizticīgā baznīca: "Apvienošanās sinode" Kijevā – "bandītu bars"
Kā PSRS laikos: Krievu pareizticīgā baznīca sašutusi par nodzīvojuma cenzu LPB hierarhiem
Viedtālrunis, foto no arhīva

Latvijā sākusi darboties lietotne Apturi Covid, kura izseko kontaktus ar inficētiem

0
(atjaunots 10:28 30.05.2020)
Viedtālruņu lietotne Apturi Covid ir bez maksas: Latvijas iedzīvotājiem neliks to instalēt – viss notiek uz brīvprātīgā kārtā.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Latvijā sākusi darboties bezmaksas viedtālruņu lietotne Apturi Covid. Ar Covid-19 saslimušā cilvēka atrašanās vieta netiks izpausta, taču visi, kas būs kontaktējuši ar viņu ilgāk par 15 minūtēm, tiks informēti par to, vēsta Mixnews.lv.

Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš savā Twitter lapā uzrakstīja, ka Latvija viena no pirmajām pasaulē ieviesa lietotni kontaktu izsekošanai ar inficētiem, tādējādi paplašinot savas iespējas slimības izplatības kontrolēšanas jomā.

Turklāt Apturi Covid neievāc GPS datus. Viedtālruņi ar instalētu lietotni dalās informācijā ar Bluetooth palīdzību.

Iepriekš ziņots, ka analoģiskas viedtālruņu lietotnes jau darbojas citās valstīs. Igaunija un Somija grasās palaist līdzīgas programmas. Lietuvā šāda lietotne saucas Karantinas.

Sputnik Lietuva vēstīja, ka Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis paziņoja, ka Eiropas Savienībai ir jāizveido vienota mobilā lietotne pilsoņu pārvietošanās vērošanai. Savukārt tiem, kas nevēlēsies to izmantot, būs jāievēro noteikti ierobežojumi.

0
Tagi:
lietotne, viedtālrunis, Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Video ir tikai sākums: kā policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos
Kariņš: Latvijā derētu ieviest obligātu masku nēsāšanu
Pašizolācija Latvijā: iedzīvotājus izsekos pēc mobilā telefona atrašanās vietas
Darba vieta Saeimā, foto no arhīva

Latvijā varētu no jauna ieviest ārkārtējās situācijas režīmu

33
(atjaunots 13:45 29.05.2020)
Ja iedzīvotāji neievēros drošības pasākumus pēc ārkārtējās situācijas režīma atcelšanas 9. jūnijā, valdība atkal ieviesīs minēto režīmu.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Iepriekš Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš informēja, ka sakarā ar Covid-19 pandēmiju ieviesto ārkārtējās situācijas režīmu nav plānots pagarināt pēc 9. jūnija.

Taču tagad noskaidrojies, ka otrdien, 26. maijā, Ministru kabinets pieņēmis Tieslietu ministrijas plānu, kas ļauj elastīgi reaģēt uz stāvokli pēc ārkārtējās situācijas režīma atcelšanas.

Tieslietu ministrija pieļāva, ka epidemioloģiskā situācija pēc tā atcelšanas var strauji pasliktināties. Tādā gadījumā valdība no jauna izsludinās ārkārtējo situāciju.

Turklāt pat pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas 9. jūnijā nav plānots atteikties no visiem ierobežojumiem. Pretējā gadījumā augs epidēmijas atkārtota uzliesmojuma risks. Situāciju ir grūti prognozēt, brīdināja TM.

Ar mērķi mazināt atkārtotas ārkārtējās situācijas režīma ieviešanas iespējas, iedzīvotājiem ir jāievēro sociālā distance pat pēc 9. jūnija. Nav pieļaujama arī liela skaita cilvēku pulcēšanās vienuviet.

Atgādināsim, ka iepriekš Rīgas dome pieņēma lēmumu atcelt plašos pasākumus, kas veltīti Līgo svētkiem, Latvijas neatkarības atjaunošanas 30 gadu jubilejai, kā arī Mātes dienai un Bērnu aizsardzības dienai. Pagaidām nav zināms, vai notiks pilsētas svētki, kas ieplānoti augusta vidū.

Jāpiebilst, ka TM plānā minēti trīs galvenie principi, ko vēlams ņemt vērā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas. Starp tiem ir minimāla cilvēka tiesību ierobežošana, sabiedrības veselības apdraudējuma minimizācija un svarīgu pakalpojumu pieejamība.

Saskaņā ar plānu, valsts iestādes iespēju robežās turpina sniegt pakalpojumus attālināti. Tiesu sistēma, valsts un pašvaldību iestādes, pakalpojumu saņemšana, kriminālsodu izpilde, sociālo un medicīnas pakalpojumu sniegšana – tas viss darbosies ar īpašiem noteikumiem.

Sods par pašizolācijas pārkāpšanu un ierobežojumu pārkāpumiem publiskās sapulcēs saglabājas.

Šis projekts vēl jāapstiprina Saeimā.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās diennakts laikā Latvijā bija fiksēti četri Covid-19 inficētie. Viens  cilvēks ar koronavīrusa infekciju ir miris.

Mirušais piederēja pie 70-75 gadu vecuma grupas, viņam bija hroniskas slimības.

Patlaban ar koronavīrusu inficēto cilvēku kopējais skaits valstī sastāda 1061 cilvēku, 741 inficētais ir izveseļojies, 24 cilvēki miruši.

Slimnīcās ārstējas 23 pacienti. 20 pacientiem konstatēja vidēji smaga slimības gaita, trīs cilvēki ir smagā stāvoklī. No slimnīcām izrakstīti 149 pacienti.

33
Tagi:
koronavīruss, ārkārtējā situācija, Latvija
Pēc temata
Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
Rīgas dome pastāstīja, kad atjaunosies atlaides pensionāriem sabiedriskajā transportā
Valsts apvērsuma mēģinājums Latvijā? Neatkarīgie deputāti ceļ trauksmi