Рижская Восточная клиническая университетская больница

"Diena bez ārsta": Latvijas slimnīcā atceltas plānveida operācijas

25
(atjaunots 15:00 07.11.2019)
Medicīnas darbinieku protesta akcija neietekmēs neatliekamās palīdzības nodrošināšanu slimnīcu uzņemšanas nodaļās.

RĪGA, 7. novembris – Sputnik. Šodien Latvijas medicīnas darbinieki rīko protesta akciju "Diena bez ārsta", raksta BB.lv.

Mediķi visā valstī devušies neapmaksātā atvaļinājumā uz vienu dienu protesta kārtā pret tuvākajiem gadiem ieplānoto nepietiekamo veselības nozares finansējumu: saskaņā ar vidējā termiņa budžeta rāmjiem 2020.-2022. gadam, 2022. gadā medicīnai ieplānoti vien 1,2 miljardi eiro, kas sastāda 3,3% no IKP likumā paredzēto 4% no IKP vietā.

Lielākajās galvaspilsētas slimnīcās – Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā un P. Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā – šodien ir atceltas plānveida vizītes un operācijas.

Protesta akcijā piedalās 665 Austrumu slimnīcas darbinieki, tostarp 200 – piketā pie Saeimas ēkas.

Stacionārā "Gaiļezers" un Latvijas Onkoloģijas centrā šodien tiks veiktas tikai neatliekamas medicīniskās manipulācijas, savukārt plānveida pacientu pieņemšana ir atcelta. Diagnosticējošās radioloģijas nodaļas ārsti arī paziņojuši par savu dalību protesta akcijā, tādēļ diagnosticējošie rentgenoloģiskie izmeklējumi šodien netiks veikti.

Tuberkulozes un plaušu slimību centra, stacionāra "Biķernieki" un Latvijas Infektoloģijas centra mediķi arī piedalās piketā pie Saeimas ēkas, taču pēc tā beigām atgriezīsies savās darba vietās un turpinās darbu ierastā režīmā.

Stradiņa slimnīca atlikusi aptuveni 700 ambulatoro vizīšu un 100 operāciju. Šonedēļ Klientu apkalpošanas nodaļas speciālisti sazinājās ar pacientiem, kuriem 7. novembrī bija paredzēta vizīte slimnīcā, lai pārceltu to uz citu dienu.

Stradiņa slimnīcas Neatliekamās palīdzības centrs strādā bez izmaiņām. Pacienti, kuri ārstējas slimnīcā, saņems visu nepieciešamo palīdzību atbilstoši ārstēšanās plānam.

Medicīnas darbinieku protesta akcija neietekmēs neatliekamās palīdzības nodrošināšanu slimnīcu uzņemšanas nodaļās, savukārt vienkāršo saslimšanu gadījumā var zvanīt pa diennakts ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66 016 001, vēsta Nacionālais veselības dienests (NVD).

Konsultatīvajā ģimenes ārstu tālrunī var zvanīt ar tādiem simptomiem un saslimšanām, kā saaukstēšanās, vēdersāpes, sāpes kaklā, ausī, mugurā, hronisku slimību saasināšanās, vemšana. Tāpat ar ģimenes ārstiem var pakonsultēties, ja cilvēks nesaprot, vai viņam ir vai nav nepieciešama steidzama palīdzība.

Ātrās palīdzības darbinieki protesta akcijā nepiedalās.

25
Pēc temata
Ārsts no Valkas aicinājis pacientus vērsties pie ministres
Ārsts: politiķiem nav vajadzīga pašu tautas veselība
Latviju gaida "Diena bez ārsta": kam atņemt naudu – deputātiem vai kadetiem
Keris par ārstu streika iemesliem: nevar taču maksāt tikai pusi no nodokļiem
LU

Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām

4
(atjaunots 16:48 26.10.2020)
Praktiskās nodarbības Latvijas augstskolu stundentiem joprojām notiks klātienē, tomēr lekcijas būs organizētas attālināti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. No šīsdienas līdz 15. novembrim mācību process augstākajās mācibu iestādēs būs daļēji attālināts, vēsta Tvnet.

Šo lēmumu valdība pieņēma aizvadītās nedēļas nogalē, jo nesenie Covid-19 izplatības gadījumi valstī cita starpā saistīti ar augstskolu studentiem.

Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieņemti ar mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Mācību process augstskolās būs daļēji attālināts – lekcijas notiks attālināti, bet iemaņu iegūšanai nozīmīgas praktiskās nodarbības ļauts organizēt klātienē, ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Attālinātās mācības sākušās arī skolu vecākajās klasēs, tomēr skolēniem nodrošināta iespēja tām sagatavoties.

Slimību profilakses un kontroles dati liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības līmenis konstatēts mācību iestādēs un bērnu kolektīvos, otro vietu ieņem saslimušo ģimenes locekļi un kontaktpersonas.

4
Tagi:
augstākā izglītība, izglītība, koronavīruss
Pēc temata
Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Latvijas skolotāji pieprasa valsts kompensācijas par izdevumiem attālinātajam darbam
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

4
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

4
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā