Daugavpils slimnīcas operāciju telpa, foto no arhīva

Pamest pacientus streika dēļ? Vai Latvijas ārsti spēs to izdarīt

145
(atjaunots 12:18 04.11.2019)
Kas notiks ar pacientiem, ja visi Latvijas mediķi 7. novembrī dosies uz streiku? Ģimenes ārstu asociācijas pārstāvis pastāstīja par gaidāmo protesta akciju.

RĪGA, 4. novembris – Sputnik. Ģimenes ārstu asociācijas pārstāvis, ģimenes ārsts Pauls Princis radio Baltkom intervijā pastāstīja, kā viņš rīkosies mediķu streika dienā, 7. novembrī.

Pēc viņa sacītā, ārstiem pietiek vienkārši neierasties darba vietā, lai piedalītos protesta akcijā. Nemaz nevajag mest pie malas visu un braukt pie Saeimas no citām pilsētām.

Pats Princis strādā Ventspilī. Un viņš negrasās pamest pilsētu 7. novembrī. Uztraucas par neparedzētiem apstākļiem. Taču uz darbu viņš neies. Uz vietas paliks tikai medmāsas. Viņas vērtēs pacientu stāvokli. Ja notiks kaut kas ārkārtējs un ar medmāsu kompetenci nepietiks, lai tiktu galā, ārsts atgriezīsies darba vietā un palīdzēs.

Tāpat viņš norādīja, ka atbildēs uz zvaniem un palīdzēs savam personālam risināt jautājumus.

Tikmēr Ventspilī streikos vesela slimnīcas nodaļa. Un, pēc Prinča sacītā, reālu akcijas mērogu nav iespējams novērtēt. Apgriezieni pieaug.

"Kas būs, ja kādu atvedīs uz slimnīcu, bet tur nebūs neviena kardiologa? Grūti iedomāties. Tādēļ es, kaut arī piedalos streikā, palikšu Ventspilī. Visādam gadījumam," nobeigumā sacīja ārsts. Taču viņš uzsvēra, ka, ja mediķim ir iespēja ierasties pie Saeimas, viņu aicina izmantot to.

Iepriekš ziņots, ka protesta kārtā pret nepietiekamo finansējumu un pārmērīgo slodzi mediķi 7. novembrī rīkos mītiņu pie Saeimas ēkas. Protesta akcijā aicināti visi ārsti, izņemot ātrās palīdzības darbiniekus.

Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis norādīja, ka akciju jau ir solījušas atbalstīt lielākās Rīgas un reģionālās slimnīcas.

Ja pūliņi nedos rezultātu, no 8. līdz 15. novembrim visā Latvijā notiks akcija "Nolaid karogu, iededz sveci!", kuras laikā karogi pie visām veselības aprūpes iestādēm tiks uz pusi nolaisti un tiks iedegtas sveces.

Ja 14. novembrī Saeima atbalstīs esošo budžeta projektu, kurš nesatur pietiekamu finansējumu solītajai mediķu algu celšanai, sāksies parakstu vākšana par Saeimas atlaišanu. Parakstus vāks elektroniskā veidā.

145
Pēc temata
Viņķele atzinusi, ka bez "Saskaņas" un ZZS mediķu algas palielināt neizdosies
Gandrīz 4000 eiro: "nabadzīgākais" Latvijas vadītājs saņems algas pielikumu
Mitrofanovs par skolu boikotu: vispirms – vienu dienu, pēc tam – beztermiņa streiks
Vanaga: algu palielinājuma labad pedagogi ir gatavi nestandarta protesta akcijām

Latvijā ar Covid-19 inficējušies vēl 10 cilvēki

2
(atjaunots 13:37 12.08.2020)
Puse no desmit inficētajiem atgriezās Latvijā no ārzemēm, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Aizritējušajā diennaktī Latvijā atklāti 10 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

No viņiem pieci kontaktēja ar iepriekš saslimušajiem cilvēkiem, savukārt vēl pieci atgriezās no ārzemēm (Somija, Krievija, Lietuva, Albānija, Zviedrija).

Taču pēdējo 24 stundu laikā neviens no Covid-19 slimniekiem nav nonācis slimnīcā. Pašlaik slimnīcās ārstējas seši cilvēki ar vidēji smagu slimības gaitu. Kopumā no stacionāriem izrakstīti 195 pacienti.

Vakar tika veikti 2226 Covid-19 testi. Kopumā Latvijā ir veikti 218 756 Covid-19 testi. Kopš pandēmijas sākuma valstī inficējušies 1303 cilvēki, 32 inficētie nomita, 1078 cilvēki izveseļojās.

​Latvijas valdība vakar atbalstīja Veselības ministrijas plānu par daļēju ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu mīkstināšanu no pirmdienas, 17. augusta. Šāds lēmums tika pieņemts, balstoties uz epidemiologu ieteikumiem, jo inficēto skaits Latvijā nepieaug tik strauji, kā citās ES valstīs.

2
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Igaunija paziņoja par otrā Covid-19 viļņa sākšanos valstī
Latvijā pieaug saslimstība ar Covid-19: atvērtas robežas liek sevi manīt
SPKC meklē autobusa Rīga-Daugavpils pasažierus: Latvijā 7 jauni Covid-19 gadījumi
Vēl nav pienācis laiks: ar Covid-19 saistītos ierobežojumus Latvijā nemīkstinās

Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

4
(atjaunots 15:47 12.08.2020)
Spriežot pēc tā, kā Latvijas varasiestādes un mediji reaģē uz ziņu par Krievijas vakcīnas pret Covid-19 reģistrāciju, par Gagarina lidojumu uz kosmosu 2020. gadā Latvijā uzzinātu pēc astoņiem gadiem.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Ziņas par Krievijas vakcīnas pret Covid-19 reģistrāciju ignorēja gan Latvijas varasiestādes, gan valsts mediji, ar izbrīnu norāda žurnālists Vadims Avva.

Vakar KF prezidents Vladimirs Putins paziņoja par pasaulē pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais Epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētniecības centrs. Civilajā apritē vakcīna nonāks 2021. gada 1. janvārī.

Vakcinācija, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Гальперин

Pie tam, kā atzīmēja Vadims Avva, Latvijas mediji šo notikumu ignorēja: viņus pārsvarā interesēja protesti Baltkrievijā un iespēja, ka masveida pasākumus Latvijā varētu apmeklēt vairāk cilvēku.

Citiem vārdiem sakot, iespēja uzvarēt galveno 2020. gada sērgu medijus neieinteresēja, ar izbrīnu atzīmēja Avva.

"Jo Covid-19 dēļ taču sabruka pasaules IKP un tika slēgtas robežas. Bankrotēja uzņēmumi, uz ielas izrādījās miljoniem cilvēku. Pat inovatīvajai un spēcīgajai Latvijai neklājās saldi. Finanšu ministrija uzskata, ka gada beigās valsts budžets izrādīsies deficītā par miljardu. Covid-19 dēļ taču mēs iedevām airBaltic 250 miljonus eiro, bet vācieši savai Lufthansa 9 jardus.

Covid-19 dēļ mums ne tikai "nosprāga" tūrisms, novārga restorāni, stipri raudāja Laima, vismaz uz gadu aizmirstot par "Rendezvous".

Tika atliktas plānveida operācija, iepirktas medicīniskās sejas maskas par kokaīna cenām par gramu. Vai mazums kas. Jūs ziniet labāk par mani. Bet galvenais – līdz šai dienai pasaulē nomira 737 000 cilvēku!!!" uzrakstīja viņš savā Facebook lapā.

Taču, pēc viņa sacītā, ne vien mediji, bet arī Latvijas varasiestādes izlikās, ka vakcīnas, kura var glābt ekonomiku un miljardiem cilvēku dzīvības, neeksistē. Tās varēja uzsākt steidzamas konsultācijas par to, lai sniegtu jaunajai vakcīnai vispārēja labuma statusu un pēc iespējas drīzāk padarīt to vispārpieejamu vai arī sākt preparāta izmēģinājumus Eiropā, taču nekas no tā netika izdarīts.

"Ziniet, es domāju, ja Gagarins aizlidotu uz kosmosu šodien, 2020. gadā, mēs ar jums par to uzzinātu pēc gadiem astoņiem, 2028. Jo tieši tik daudz gadu šķir pirmā kosmonauta lidojumu no sliktas un nepareizas valsts un amerikāņu Ārmstronga un Oldrina izsēdināšanos uz Mēness: 1961. gada 12 aprīli un 1969. gada 20. jūliju," ar rūgtuma izjūtu raksta Avva.

Tikmēr Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirills Dmitrijevs paziņoja, ka Krievija apspriež Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu ražošanu Brazīlijas un Indijas teritorijā.

4
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Latvija, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Igaunija paziņoja par otrā Covid-19 viļņa sākšanos valstī
Vēl nav pienācis laiks: ar Covid-19 saistītos ierobežojumus Latvijā nemīkstinās
Putins paziņoja par pirmās Krievijas vakcīnas pret Covid-19 reģistrāciju