Nodarbinātības aģentūra

No nākamā gada samazināsies bezdarbnieku pabalsti

64
(atjaunots 08:43 01.11.2019)
No 2020.gada bezdarba pabalsts tiks izmaksāts astoņus mēnešus: pirmos divus mēnešus – 100% apmērā no aprēķinātā, nākamos divus – 75% apmērā, vēl divus – 50% apmērā, bet pēdējos divus mēnešus – 45% apmērā.

RĪGA, 1. novembris — Sputnik. No 1.janvāra par vienu mēnesi tiks samazināts bezdarbnieku pabalsta izmaksas periods – no deviņiem līdz astoņiem mēnešiem. To paredz 30.oktobrī konceptuāli atbalstītie likuma "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam" grozījumi, kas ietverti nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketē, vēsta reitingi.lv.

Patlaban bezdarba pabalsts tiek aprēķināts proporcionāli darba stāžam un sociālā nodokļa iemaksu apjomam. Jo lielāka oficiālā alga, jo lielāks būs pabalsts.

Visiem bezdarbniekiem, neatkarīgi no stāža, pabalsts tagad tiek izmaksāts deviņus mēnešus: pirmos trijus mēnešus — 100% apmērā, nākamos trijus — 75% apmērā, pēdējos – 50% apmērā no aprēķinātās summas.

No 2020.gada Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrētie bezdarbnieki saņems pabalstu tikai astoņus mēnešus. Pirmos divus mēnešus pabalsts tiks izmaksāts pilnā apmērā, nākamos divus – 75% apmērā, nākamos – 50% apmērā, bet pēdējos divus mēnešus – 45% apmērā no piešķirtā pabalsta.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati liecina, ka vidējais bezdarba pabalsta saņemšanas periods sastāda 4,4 mēnešus, tas ir, pārsvarā bezdarbnieki sameklē darbu pirms pabalsta izmaksu perioda beigām.

Labklājības ministrija, grozījumu iniciators, atzīmēja, ka izmaiņas ierosinātas, lai motivētu iedzīvotājus ātrāk un efektīvāk atgriezties darba tirgū un iekļauties pilnvērtīgas sociālās apdrošināšanas sistēmā. Tādējādi mazināsies darba spēka trūkums, kā arī valsts budžeta izdevumi sociālajai apdrošināšanai.

Jauno kārtību plānots piemērot personām, kas saņems bezdarbnieka statusu no 2020.gada 1.janvāra.

Otrajā lasījumā Saeima izskatīs piedāvājumu 1.novembrī, galīgais, trešais lasījums paredzēts 13.novembrī.

64
Pēc temata
Reirs apsolīja, ka 270 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju sāks maksāt vairāk nodokļu
Kā iekārtot darbā invalīdus: Latvijā var ieviest kvotas
Petraviča: Labklājības ministrija saņēmusi "apaļu nulli"
Sadzīt bezdarbniekus likt šprotes un šantažēt ar pabalstu: kā Latvijā meklē kadrus
Muris

Miris Rīgas kaķis Muris

1
(atjaunots 17:37 26.05.2020)
Kopš 2011.gada runči Kuzja un Muris piedalījās vairākās Rīgas reklāmas kampaņās, tikās ar galvaspilsētas viesiem mēra kabinetā un izpelnījušies vērā ņemamu slavu.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs pavēstījis skumjus jaunumus – miris kaķis Muris, kurš vēl nesen mita Rīgas domes ēkā.

"Muris. 2011-2020. R.I.P. Tu biji ļoti labs kaķis..." Ušakovs uzrakstīja savā lapā Facebook.

Politiķis nepastāstīja, kas noticis ar kaķi. Klusu cieš arī kaķu oficiālā lapa Facebook. Pēdējo reizi Mura fotogrāfija tajā parādījusies 22. maijā.

Kaķi Kuzja un Muris apmetās rātsnamā 2011.gadā, kad Ušakovs tos pieņēma no dzīvnieku patversmes un izmitināja savā kabinetā. Šajos gados kaķi piedalījās vairākās Rīgas reklāmas kampaņās, tikās ar galvaspilsētas viesiem mēra kabinetā un izpelnījušies vērā ņemamu slavu – Muzeju naktī pie rātsnama stājās rindā visi, kas vēlējās ar viņiem aprunāties.

Niks Ušakovs, foto no arhīva
© Sputnik / Sergey Melkonov

Politiķiem, kuri vēlējās ieņemt mēra krēslu, žurnālisti nemainīgi uzdeva jautājumu, kāds liktenis gaida Kuzju un Muri. Tomēr galu galā kaķi bija spiesti pamest mēra kabinetu – jaunajam pilsētas galvam Oļegam Burovam bija alerģija pret kaķiem.

Kuzja un Muris vispirms pārvācās uz vicemēres Annas Vladovas kabinetu, kurai ar viņiem izveidojās ļoti sirsnīgas attiecības. Tomēr pēc kārtējām pārmaiņām dome viņiem vēlreiz nācās mainīt dzīves vietu – februārī viņi ievācās Ušakova ofisā Rīgā.

1
Tagi:
Nils Ušakovs, Rīgas dome, Rīga
Pēc temata
Muris staigā pa galdu: Rīgas kaķi iejutušies Annas Vladovas kabinetā
Viņiem viss ir labi: žurnālisti apciemoja Kuzju un Muri
Kuzja un Muris aizbrauca no Rīgas domes, bet solīja atgriezties
"Rūpēsimies ne tikai par kaķiem": Rīgas vēlēšanām parādījies pirmais kopīgais saraksts
Veloceliņš

Noteikumi būs stingrāki: elekriskie skūteri Latvijā būs pilnvērtīgi satiksmes dalībnieki

4
(atjaunots 17:25 26.05.2020)
Nelietot alkoholu, nevienu nepārvadāt, saņemt tiesības. Kādus ceļu satiksmes likuma grozījumus izskatīs valdība elektrisko skūteru aspektā?

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Valdības sēdes dienas kārtībā iekļauti Satiksmes ministrijas sagatavotie Ceļu satiksmes likuma grozījumi, kas regulē elektrisko skūteru dalību ceļu satiksmē, vēsta Mixnews.lv.

Satiksmes ministrija konstatēja, ka pašreizējie normatīvie akti nepietiekami regulē minēto transporta līdzekļu dalību ceļu satiksmē, turklāt ar katru gadu to skaits uz ceļiem aizvien pieaug, tāpēc var būt apdraudēti citi satiksmes dalībnieki, pārsvarā - kājāmgājēji.

Likumprojekts paredz vecuma ierobežojumus elektrisko skūteru vadībai ceļu satiksmē – atļauja to lietošanai tiks sniegta no 14 gadu vecuma, savukārt no 18 gadu vecuma būs nepieciešamas velosipēdista vai jebkuras kategorijas transporta līdzekļa vadītāja tiesības.

Elektriskie skūteri nevar pārsniegt ātrumu 25 km/h, tāpat ar šo transporta līdzekli aizliegts pārvadāt pasažierus un kravas. Alkohola saturs elektriskā skūtera vadītāja asinīs nevar pārsniegt 0,5 promiles koncentrāciju.

Līdztekus elektriskajiem skūteriem pārmaiņas skars arī velosipēdu īpašniekus. Ja grozījumi tiks apstiprinati, nākotnē velosipēdistiem 10-17 gadu vecuma grupā būs nepieciešama velosipēda vadītāja apliecība.

2019.gadā grozījumi notikumos skārka arī elektriskos skrejriteņus. Toreiz Ceļu satiksmes drošības padomes dalībnieki atbalstīja ierosinājumu atļaut izmantot elektrisko skrejlriteni no 14 gadu vecuma, turklāt vadītājam vecumā no 14 līdz 18 gadiem nepieciešama vadītāja apliecība. 80% sapulces dalībnieku atbalstīja ierosinājumu atļaut pārvietoties ar elektriskajiem skrejriteņiem pa braucamo daļu, kur atļautais braukšanas ātrums nepārsniedz 50 km/h.

Liela daļa padomes dalībnieku atbalstīja ierosinājumu par to, ka elektriskajiem skrejriteņiem jābūt ieslēgtam baltajam lukturim transporta līdzekļa priekšdaļā un sarkanajam – aizmugurē.

Bez tam ar elektrisko skrejriteni ļauts šķērsot gājēju pāreju, nenokāpjot no transporta līdzekļa.

4
Tagi:
ceļu satiksmes noteikumi, transporta līdzekļi, Latvija
Pēc temata
Nevajag stāvvietu pārvērst par auto izgāztuvi: kā sodīs pamesto mašīnu īpašniekus
Visakurātāk Latvijā automobili vada cilvēki vecumā virs 50 gadiem
Palika mājās: no Latvijas autoceļiem pazuda katrs ceturtais automobilis