Dmitrijs Jermolajevs

Uzvaras piemineklis paliks savā vietā: politologs izsmēja Nacionālā bloka "gribulīšus"

63
(atjaunots 17:08 31.10.2019)
Pieminekli Rīgas Atbrīvotājiem sargā Latvijas un Krievijas līgums, tā demontāža nav iespējama, un visi Nacionālās apvienības "gribulīši" ir vienkārši smieklīgi, norādīja politologs Dmitrijs Jermolajevs.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Nav iespējams nojaukt pieminekli Rīgas Atbrīvotājiem Uzvaras parkā, ko sargā līgums ar Krieviju, taču nekas nekavē mainīt tā semantisko nozīmi, nesen nolēma Saeimas deputāti Izglītības, zinātnes un kultūras, kā arī Ārlietu komisiju kopīgajā sēdē.

Galvenais lēmuma aspekts – pieminekli nav iespējams demontēt, to aizsargā Latvijas un Krievijas līgums no 1994.gada, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja politologs Dmitrijs Jermolajevs.

"Tas ir galvenais. Tas, ko kāds no Nacionālās apvienības klāstījis koridorā, nav svarīgi, tas ir smieklīgi. Tie ir cilvēku "gribulīši", kuri kaut ko sadomājuši, neskatoties likumdošanā. Tieši Latvijas Ārlietu ministrija stingri atbildēja uz visiem viņu mēģinājumiem un nepārprotami paskaidroja, ka piemineklis ir aizsargāts," uzsvēra Jermolajevs.

Debatēs tika iesniegts ierosinājums pārdēvēt pieminekli Rīgas Atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem un uzstādīt stendus, kas izskaidrotu 9.maija nozīmi Latvijai. Deputāti nolēma radīt šim nolūkam darba grupu.

Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs pie tam atzīmēja, ka Latvijas iedzīvotāji joprojām 9.maijā dosies pie Uzvaras pieminekļa.

Piemineklis Rīgas Atbrīvotājiem tika uzstādīts Latvijas galvaspilsētā 1985.gadā. Ik gadus 9.maijā pie monumenta pulcējas līdz 200 tūkstoši cilvēku, lai svinētu Uzvaras dienu pār nacismu.

Iepriekš Latvijas Ārlietu ministrija norādīja, ka pieminekli nekādā gadījumā nav iespējams nojaukt bez Krievijas piekrišanas, jo to sargā 1994.gada 13.janvārī noslēgtais starptautiskais līgums par memoriālo būvju saglabāšanu, kopšanu un labiekārtošanu.

Памятник Освободителям неприкосновенен: Ермолаев посмеялся над хотелками Нацблока
63
Pēc temata
Degi Karajevs: Uzvaras pieminekli var nojaukt, ja Maskava laikus nenorās
Prieka pilnas bikses: Dombrava atļāvis nojaukt Uzvaras pieminekli
"Nekādas iecietības krieviem": Lindermans par Latvijas vēlmi saņemt skarbu atbildi
Pret salūtu un ziediem pieminekļa pakājē: Baltijas valstis pārraksta vēsturi

Covid-19 atvesta no Francijas un Itālijas: Latvijā septiņi jauni inficēšanās gadījumi

1
(atjaunots 17:00 15.08.2020)
Latvijā reģistrēti septiņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi; epidemioloģiskā izmeklēšana parādījusi, ka divi inficētie atgriezušies no Francijas un Itālijas.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Pēdējās diennakts laikā Latvijā reģistrēti septiņi jaunio Covid-19 infekcijas gadījumi, liecina Slimības profilakses un kontroles centra dati. Valstī veikts 1881 tests. SPKC epidemioloģiskā izmeklēšana parādīja, ka četri inficētie kontaktējušies ar citiem pacientiem, divi atgriezušies no Francijas un Itālijas. Jautājumā par vienu inficēto centra speciālisti vēl noskaidro visus apstākļus.

​Pēdējo 24 stundu laikā viens pacients ar Covid-19 nogādāts slimnīcā. Stacionāros patlaban ārstējas četri pacienti, kam diagnosticēta Covid-19.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā veikti 224 412 izmeklējumi. Slimība reģistrēta 1315 cilvēkiem, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 pacienti miruši.

​Pie tam SPKC lūdz atsaukties autobusa Rēzekne-Daugavpils pasažierus, kurš izbrauca 13. augustā no Aglonas pieturas pl. 11:17. un autobusa Daugavpils-Priežmale pasažierus, kas izbrauca pl. 16:00 un brauca līdz Aglonai.

Diviem pasažieriem šajos reisos izrādījušies pozitīvi Covid-19 testi.

1
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pāvilosta

Nīcā un Pāvilostā sūdzas par lietuviešu tūristu huligāniskajām izdarībām

7
(atjaunots 12:10 15.08.2020)
Atbraucēji no Lietuvas sagādā lielas raizes piejūras pašvaldībām Kurzemē, - tūristi nereti ignorē aizlieguma zīmes.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Lietuviešu tūristi nereti pārkāpj noteikumus Kurzemes pludmalēs, vēsta rus.liepajniekiem.lv.

Karstajās brīvdienās daudzi liepājnieki vēlas atpūsties pie jūras. Tie, kam centrālā pludmale šķiet pārlieku trokšņaina, meklē klusākas vietas tālāk no burzmas. Visbiežāk izraudzīti tiek Bernāti Nīcas novadā.

"Pagājušajās brīvdienās ar ģimeni devāmies uz Bernātiem, tur nebija nevienas brīvas vietas, kur novietot auto. Tās bija saliktas pat aizliegtajās vietās," stāstīja lasītāja.

Nīcas novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals atzina, ka šogad atpūtnieku ir īpaši daudz. Viņs atklāja, ka pašvaldība dara visu iespējamo, lai novērstu pārkāpumus – zīmes ir izliktas, policija veic regulārus reidus un soda neapzinīgos pārkāpējus.

"Šogad situācija ir īpaši saspīlēta, jo ļoti daudz atpūtnieku ierodas no Lietuvas. Cik man zināms, Pašvaldības policija dienā uzraksta ap 30 protokoliem. Cilvēki apstājas neatļautās vietās, pie pašām zīmēm, aizņem abas ceļa malas, iebrauc aizliegtajā teritorijā pa mazajiem meža celiņiem," pastāstīja Šakals.

Nīcas Pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Grantiņš konstatēja, ka automašīnas ar Latvijas numuriem noteikumus ievēro vairāk un, ja tiek sodīti, cenšas pārkāpumu neatkārtot. Toties tūristi no Lietuvas ierobežojumus neievēro, tādēļ sodu saņem atkal un atkal.

"Liekam arī informatīvās zīmes, tās bieži vien izposta, izrauj, nomet. Viesi no Lietuvas bieži vien zīmēm nemaz nepievērš uzmanību, seko norādēm GPS. Ja tās ved viņus pa mazajām meža takām, viņi arī brauc. Mēs stāstām, ka nevar braukt visur, kur rāda navigācija, it kā viņi mūs dzird, ar galvu māj, tomēr turpina neievērot. Turklāt sodi ir diezgan bargi, no 30 līdz 350 eiro. Vislielākā soda summa tiek piemērota par iebraukšanu kāpās. Apdzīvotā vietā kāpas ir 150 metri no pirmā zaļā punkta, savukārt neapdzīvotā vietā 300 metri. Tas ir ļoti rupjš pārkāpums, tomēr gadās, ka sodītie apstrīd protokolus, sakot, ka nav bijušas zīmes, vai izrādot neizpratni par to, kāpēc tas nav atļauts," stāstīja Grantiņš.

Populārā pludmalē Pāvilostā pārkāpēju skaits ir mazāks, pastāstīja Pāvilostas Pašvaldības policijas priekšnieks Aleksandrs Urtāns. Tomēr apstāšanās neatļautā vietā un iebraukšana kāpu zonā nav vienīgie pārkāpumi ark o policija ir spiesta cīnīties šovasar. Piedevām atpūtnieki kurina ugunskurus neatļautās vietās un slej teltis.

7
Tagi:
policija, tūristi, Lietuva, Latvija
Pēc temata
Skaisti un droši: Latvija pievērsusies tūristiem no Somijas
Budapeštā plāno ierobežot iespēju izīrēt dzīvokļus tūristiem
Gluži kā Tenerifē: sociālajos tīklos skan pārsteigums par mājokļa nomas cenām Jūrmalā