EP deputāte no Latvijas Tatjana Ždanoka

Var apgūt pat 100 miljonus: EP deputāte par ES naudas šķiešanu cīņā ar Krieviju

37
(atjaunots 21:29 25.10.2019)
Eiropas Parlaments nolēmis atvēlēt divus miljonus eiro cīņai ar "ārvalstu ļaundariem" un uzdāvināt tos Stratcom. EP deputāte no Latvijas Tatjana Ždanoka ir pārliecināta, ka struktūra viegli apgūs pat 100 miljonus, lai tikai sabojātu ES un Krievijas attiecības.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Šī gada 10. oktobrī Eiropas Parlaments atbalstīja rezolūciju "Par ārvalstu iejaukšanos dalībvalstu un Eiropas demokrātiskajos procesos". Cita starpā dokumentā paustas "dziļas raizes sakarā ar ārkārtīgi bīstamo "Krievijas propagandas" raksturu" un iejaukšanās pazīmēm, kam bieži vien ir ārvalstu ietekmes raksturs", kas pastāvīgi izpaužas visu lielo nacionālo un Eiropas vēlēšanu priekšvakarā".

Jāpiebilst, ka, neskatoties uz "nopietnajiem" draudiem Eiropas Komisija savā pārskatā 2019. gada jūnijā atzina, ka nav konstatējusi nepārprotamas ārējas dezinformācijas kampaņas pazīmes EP vēlēšanu kontekstā, lai arī ziņoja par kaut kādu "avotu" mēģinājumiem ietekmēt vēlētāju izvēli un lēmumu nobalsot.

Toties EP ir atradis lieku naudu Eiropas Savienības maciņā un nolēmis atdot to Eiropas ārpolitiskā resora struktūrai Stratcom. No ES budžeta 2020.gadam, ko 23.oktobrī apstiprināja EP, Stratcom atvēlēti divi miljoni eiro. Informācija publicēta Latvijas Krievu savienības (LKS) lapā Facebook.

LKS priekšsēdētāja, EP deputāte Tatjana Ždanoka balsoja pret tādu līdzekļu sadalījumu, jo Stratcom ir tik interesanta struktūra, ka saviem mītiskajiem mērķiem un uzdevumiem var viegli iztērēt arī 100 miljonus, ja tie tiks piešķirti.

Dodiet naudu, "draudi" ir atrasti

Ar ko īsti nodarbojas 2015. gadā izveidotais Stratcom? Pats par sevi saprotams, meklē "draudus" un "dezinformāciju". Īpaši aktīvi meklē struktūras Austrumu nodaļa. Protams, meklē Krievijā. Un tikpat aktīvi un regulāri saņem miljoniem eiro no ES budžeta.

Pie tam struktūras nominālais mērķis – cīnīties ar Krievijas dezinformāciju plašsaziņas līdzekļos Austrumu partnerības valstu teritorijā. Taču patiesībā nodokļu maksātāju nauda aiziet ārkārtīgi aizspriedumainam un tendenciozam projektam, kas novedis pie ES un Krievijas attiecību pasliktināšanās, teikts LKS paziņojumā.

"Esmu pārliecināta, ka cilvēki, kas piekrīt piešķirt naudu tamlīdzīgiem projektiem, nav lasījuši viņu produktu – Disinfo review. Atkārtoti šabloni, aizspriedumains vērtējums un pārspīlējums, nevis neatkarīga faktu analīze. Tas ir informācijas kara instruments, kas paredz: ir Eiropas svētie, kas izdveš vien dievišķo ambroziju, un ir ārzemju ļaundari, kuri pastāvīgi aplej ar informācijas samazgām," teica Tatjana Ždanoka.

Politiķe iepriekš jau pastāstīja, cik maksā Stratcom meklētās "dezinformācijas" cena. Viņa norādīja, ka 2018.gadā grupa saņēma 1,3 miljonus eiro no ES budžeta cīņai ar "Krievijas propagandu un dezinformāciju". Par šo naudu tā fiksējusi 434 "dezinformācijas" gadījumus Krievijas medijos. Grupas budžets 2019.gadam bija palielināts līdz trim miljoniem eiro. Nauda deva tūlītēju efektu – konstatēti jau 998 tādi gadījumi.

Par nodokļu maksātāju naudu

Ždanoka apliecināja: nav ne mazāko šaubu, ka tik "nopietns" kantoris spēj apgūt arī 100 miljonus un par tiem atrast astronomisku skaitu dezinformācijas gadījumu. Likumsakarība taču nav noslēpjama – jo vairāk nodokļu maksātāju naudas nonāk iekārtā, jo lielāks dezinformācijas gadījumu skaits atradīsies. Un par "dezinformāciju" var nosaukt jebkādu kritiku, un mierīgi gulēt – miljoniem eiro ir atpelnīti ar atskaitēm.

Vienlaikus, atzīmēja Ždanoka, bojājas ES un Krievijas attiecības, turklāt iznāk, ka tas notiek pēc ES iniciatīvas un par ES naudu. Vēl vairāk, runājot par Stratcom Austrumu grupas darbu no tās uzdevumu viedokļa, Ždanoka konstatēja, ka nodaļa "absolūti skandalozi" atsevišķi izceļ Krieviju un Austrumu partnerības valstis (Azerbaidžāna, Armēnija, Baltkrievija, Gruzija, Moldova un Ukraina) un, no otras puses, Rietumu Balkānus.

Jāpiebilst, ka Tatjana Ždanoka iebilda gan pret naudas piešķiršanu Stratcom, gan pret skandalozo rezolūciju "par ārvalstu iejaukšanos". Pie tam viņa bija vienīgā EP deputāte no Latvijas, kas pieņēma tādu lēmumu. Nils Ušakovs un Andris Ameriks viņas piemēram kaut kāda iemesla dēļ nesekoja.

37
Pēc temata
Ždanoka: Stratcom atrod tik daudz "dezinformācijas", cik tam piešķir līdzekļus
Teju nav aizmirsts, ar ko viss sācies: cīņa pret Krievijas propagandu Latvijā
Krievijas liberāļu un Rietumu propagandas lielā cīņa
Jurijs Melkonovs

Militārais eksperts: Latvijā neviens neilgojas pēc ASV bruņotajiem spēkiem

18
(atjaunots 12:18 14.07.2020)
Sabiedrība Latvijā negatīvi vērtē ASV spēku dislokāciju valstī – nav tādu, kas par tādu ieceri aiz prieka lēktu ārā no biksēm.

RĪGA, 14. jūlijs – Sputnik. Latvija ir gatava uzņemt papildu bruņotos spēkus no ASV gan pēc rotācijas principa, gan pastāvīgi, un ir gatava par to maksāt, paziņoja valsts aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Pēc viņa vārdiem, Latvijas interesēs ir panākt, lai ASV karavīri atrastos tuvāk austrumu robežai – Polijā un Baltijas valstīs, ja jau šie spēki tiek izvesti no Vācijas.

Pabrika izteikumus var uzskatīt gan par viņa personīgo viedokli, gan ASV pozitīvi novērtētas dezinformācijas sniegšanu, lai novērtētu Latvijas sabiedrības reakciju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja militārais eksperts un kara vēsturnieks Jurijs Melkonovs. Viņš atzīmēja, ka Pabriks ir pietiekami patstāvīgs politiķis un ne vienmēr saskaņo lēmumus ar augstākstāvošajiem un kolēģiem.

"Sabiedrība Latvijā iebilst pret citas valsts, šajā gadījumā – ASV bruņoto spēku izvietošanu valstī. Nav redzami tādi, kas par šādu ieceri priecīgi lec laukā no biksēm. Mēs redzam atsevišķus atbalsta gadījumus, tomēr sabiedrība kopumā tādu politiku neatzīst," uzsvēra Melkonovs.

Pēc viņa domām, amerikāņi neizlems dislocēt Latvijā savus spēkus līdztekus kontingentam, kas šeit jau izvietots ātrās reaģēšanas spēku ietvaros.

"Nopietnus bruņotos spēkus šeit redzēt nevēlas – tas vājinatu līdzsvaru gan Latvijas sabiedrībā, gan Latvijas un Krievijas attiecībās," paskaidroja Melkonovs.

ASV prezidents Donalds Tramps jūnijā apstiprināja Vācijā izvietotā ASV militārā kontingenta samazināšanas plānu, kas paredz ierobežot karavīru skaitu par 9,5 tūkstošiem – līdz 25 tūkstošiem. Pagaidām Pentagons vēl nav izlēmis, kādas vienības tiks pārvietotas un kurp, nav zināms arī spēku izvešanas grafiks.

Maskava jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka nevēlas palielināt spriedzi attiecībās ar NATO nevienā pasaules reģionā. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzsvēra, ka NATO tas ir zināms, taču ar sadomātu "Krievijas draudu" ieganstu alianses spēki un tehnika tiek savilkti pie Krievijas robežām.

Мелконов: никто в Латвии не прыгает от радости из-за появления войск США
18
Tagi:
aizsardzība, drošība, NATO, Latvija, ASV
Pēc temata
Latvijas ienesīgā militarizācija: jaunākie sasniegumi
NI paskaidroja, kāpēc Krievijai ir pamats raizēties par NATO iebrukumu
Latvieši – uz Berlīni, tanki – uz Ādažiem. Vai Rail Baltica kļūs par veiksmes stāstu
Jo tuvāk Latvijai, jo labāk: Pabriks gaida ASV spēku pārdislokāciju uz Poliju
Swedbank

"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti

22
(atjaunots 10:45 14.07.2020)
Psihoterapeite palikusi bez bankas kartes pēc biedra naudas maksājuma Starptautiskajai neiropsihoanalīzes biedrībai.

RĪGA, 14. jūlijs — Sputnik. Iztapība, ar kādu banku darbinieki pilda KYC (Know Your Client/Zini savu klientu) un AML (Anti-Money Laundering/Pretestība naudas atmazgāšanai) protokolus, šķiet, jau pārspēj visas robežas.

Par banku diktatūras kārtējo upuri kļuvusi ārste psihoterapeite – sieviete pārsteidzīgi nolēma ar savu bankas karti apmaksāt Starptautiskās neiropsihoanalīzes biedrības biedra naudu. Maksājums 65 dolāru apmērā pēc lekcijas noveda pie bankas kartes bloķēšanas.

​"Hallo, Swedbank Latvia , lūdzu atbloķēt manu karti! Es tikai no sava VID reģistrētā ārsta-psihoterapeita prakses konta samaksāju biedru naudu International Neuropsychoanalysis Society! Veselus USD 65! Kaut kādām veselā saprāta robežām taču jābūt pat jums," sašutusi publicēja Tija Vanaga savā lapā Twitter.

Lasītāju komentāri liecina, ka represijas no finanšu iestādes puses cietuši daudzi – viņas kolēģis pastāstīja par tādu pašu problēmu.

​"Man bija precīzi šī pati problēma tieši par šo pašu maksājumu. Vajag tikai uzzvanīt uz banku, 2 min laikā atbloķē. PS. Solma lekcija par Edipu bija ļoti iedvesmojoša," Vanagai atbildēja kolēģis Nils Konstantinovs.

Citi lasītāji nebija tik toleranti noskaņoti pret bankas darbībām – tās drīzāk uzskata par patvaļu.

​"Vajadzētu kādam saņemties un pret šādiem banku idiotiem vērsties tiesā ar zaudējumu (ieskaitot morālo) piedziņu," ierosināja lasītājs ar lietotājvārdu Mikipele.

​"Man nupat bija pretēja situācija - kāds ar manu Swed karti bija Amerikā iepircies. Pamanīju, nobloķēju karti. Banka gan nepamanīja, ka aizdomīgs maksājums. Cik parunājos ar cilvēkiem, tā Swed kartēm bieži gadoties," par savu rūgto pieredzi pastāstīja anoreksija.lv.

​"Tu gribi teikt, ka Tev piešuj nelegālu naudas pārskaitījumu?" neizpratnē apjautājās Inese Putniece.

​"Nezinu! Man pirmo reizi kas tāds. Šāda bankas attieksme nopietni apvaino mani kā godprātīgu LV pilsoni. Nupat beidzās INS 2 dienu konference, bezgala interesanti! Arī Solmu par Edipa mūsdienu izpratni noklausījos," atbildēja bankas patvaļas nogurdinātā Tija Vanaga.

Drīz vien uz sašutuma pilno psihoterapeites tvītu atbildēja Swedbank pāstāvji un problēma tika atrisināta – banka atbloķēja ārstes karti.

"Karte atbloķēta. Naudas atmazgāšanā un aizdomīgu darījumu veikšanā apsūdzēta vairs nejūtos. Paldies par sapratni," sarkastiski paziņoja autore.

Latvijā pilnā sparā rit finanšu sektora "kapitālremonts" ar mērķi novērst noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu. Tas sākās 2018. gadā, kad komisijas Moneyval eksperti publicēja ziņojumu par pārkāpumiem Latvijas finanšu sektorā un norādīja: ja valsts nelabosies, tā nokļūs "pelēkajā sarakstā", kas ļoti negatīvi ietekmēs tās ekonomiku.

Represiju giljotīna sāka darbu pilnā sparā, taču kontrolējošās struktūras pieprasa aizvien jaunus upurus. Ārvalstnieki jau ir aizgājuši, tāpēc bes darba palikušie finanšu uzraugi sāka bloķēt vietējo uzņēmēju un vienkāršu iedzīvotāju kontus. 

22
Tagi:
sociālie tīkli, Swedbank
Pēc temata
Politico: skandināvu bankām būs grūti atmazgāt savu imidžu
"Gribam zināt, ko iesāksiet ar savu naudu": banku prasības ir aizvien izsmalcinātākas
"Bīstamā Kuba": SEB banka pieprasīja paskaidrojumus latvietei par 20 eiro maksājumu
Krāpnieki atkal uzbrūk: tagad Latvijas iedzīvotājiem zvana no Bloomberg
 Covid-19

PVO nosaukusi četrus koronavīrusa izplatības scenārijus pasaulē

0
(atjaunots 12:35 14.07.2020)
Pasaules veselības organizācijas vadītājs konstatēja, ka koronavīrusa infekcija dažādās valstīs veidojas saskaņā ar četriem scenārijiem.

RĪGA, 14. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa infekcijas attīstību dažādās valstīs iespējams aprakstīt saskaņā ar četriem scenārijiem, brīfingā pastāstīja Pasaules veselības organizācijas vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā grupā viņš iekļāva Dienvidaustrumāzijas, Klusā okeāna, Karību baseina un Āfrikas valstis, "kuras bija brīdinātas un informētas" par infekcijas uzliesmojumu. PVO vadītājs konstatēja, ka to līderi "saņēmuši situācijas kontroli savās rokas", tāpēc bija iespējams efektīvi informēt iedzīvotājus par nepieciešamību veikt drošības pasākumus.

"Eiropas scenārijā" bija plaši uzliesmojumi, ko izdevās kontrolēt, pateicoties varasiestāžu darbībām un iedzīvotāju reakcijai..

Trešais scenārijs veidojas valstīs, kurās valdība ieviesa ierobežojošus pasākumus, taču to vēlāka vājināšana noveda pie saslimstības pieauguma. Gebrejesuss pieļāva, ka "šīs valstis padodas, jo savu efektivitāti parādījušie pasākumi netiek ievēroti vai izpildīti". PVO vadītājs nenosauca valstis, kurās darbojas šis scenārijs.

Ceturtajā gadījumā, pie kura viņš pieskaita Ziemeļameriku un Dienvidameriku, Dienvidāziju un dažas Āfrikas valstis, bija vērojams straujš inficēto skaita pieaugums. Pēc viņa domām, par koronavīrusa pandēmijas epicentru uzskatāmas abas Amerikas.

PVO dati liecina, ka Covid-19 gadījumu skaits pārsniedz 13 miljonus. Pandēmija aiznesusi vairāk nekā 566 tūkstošu cilveku dzīvības.

0
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Padomju brīnums" līdzējis: Krievija pamatoja Covid-19 zemo mirstību bijušajā PSRS
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Jau sen pielietojam: akadēmiķis novērtēja "izrāvienu" Covid-19 ārstēšanā
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19