Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Par Latviju stāsta šausmu lietas: ārlietu ministrs pastāstīja, "piesedz" valsti

156
(atjaunots 11:37 24.10.2019)
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pastāstīja, kā saglabāt seju jebkādos apstākļos. Izrādās, vajag pareizi izskaidrot visu valstī notiekošo, arī SS leģionāru maršu 16.martā un ekonomiskās mahinācijas.

RĪGA, 24. oktobris — Sputnik. Šķiet, Latvijas iedzīvotāji un politiķi ir vainojami par klibojošo valsts tēlu, lai arī par to vajadzētu rūpēties ne tikai Latvijas Institūtam, bet arī visiem iedzīvotājiem, uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Par to, kā saglabāt seju jebkādos apstākļos, Rinkēvičs pastāstīja Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sēdē, vēsta Mixnews.lv. Tiesa, ministrs runāja ne tikai par ekonomisko stāvokli un nodokļiem. Sēdē tika apspriests finansējums Latvijas Institūtam, un Rinkēvičs atsauca atmiņā SS leģionāru gājienu un Latvijas koptēlu.

Politiķis atgādināja, ka LI strādā tikai četri cilvēki – tā ir mazākā iestāde valstī, un nevar cerēt, ka viņi spēs vieni paši veidot Latvijas pozitīvo tēlu. Tāpēc pie tā jāstrādā visiem. Kā to paveikt? Skaidrot!

"Daudzi nesaprot, ka ir jāskaidro, piemēram, par 16.martu, par visu kopējo Latvijas tēlu," piebilda ministrs.

Viņš piebilda, ka LI nespēj viens pats labot valsts šaubīgo ekonomisko reputāciju, ko aptraipījušas nejaukas lietas finanšu jomā. No vienas puses, ministrs apgalvoja, kolēģi dara visu iespējamo, lai labotu Latvijas tēlu, no otras puses, pat politiķi un ierēdņi var pastāstīt šausmu lietas par Latviju. Un Rinkēvičs ir spiests saglābt situāciju.

"Mums jāpadomā par kopējo naratīvu. Reizēm Latvijas amatpersonas izstāsta tādas lietas par valsti, ko es kā ārlietu ministrs ar šausmām kaut kā cenšos piesegt," stāstīja Rinkēvičs.

Galu galā lemts, ka LU saņems nelielus papildu līdzekļus 2020.gadā. Tiks segts komunālo maksājumu deficīts un portāla latvia.eu uzturēšana. Taču, Rinkēvičs atzīmēja, ar to nav īpaši līdzēts.

Protams, nav viegli uzturēt Latvijas labo tēlu. Nav zināms, kā izskaidrot pasaulei SS leģionāru godināšanu un gājienu 16.martā. Varbūt LI kaut ko izdomās, kad saņems papildu naudu. Tomēr diezin vai. Vienmēr būs tie, kas saliks visu pa vietām.

Par to, kā augstas amatpersonas apkauno Latviju, nesen atgādināja bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns. Viņu šokēja aizsardzības ministra Arta Pabrika runa piemiņas pasākumos Mores pagastā – politiķis uzslavēja Waffen SS leģionārus un aicināja tos godāt. Un neviens valdības loceklis nez kāpēc neatbildēja uz šo izlēcienu, kas nepārprotami kaitē valsts tēlam.

Neatbildēja arī Rinkēvičs, kurš apgalvo, ka ir spiests "visus piesegt". Neatbildēja prezidents Egils Levits, kura tautiešus – simtiem tūkstošu cilvēku – noslepkavoja nacisti.

Jurkānu pārsteidza, kā Latvijas varasvīri atļaujas tā apkaunot valsti. Viņš akcentēja: valdība demonstrē nekompetenci visās lietās, un viņam ir kauns par to, ko politiķi dara Latvijā un kā pārstāv valsti pasaulē.

Jurkāns atzīmēja, ka daudzie skandāli ap Latvijas ministriem, kuri pamanās ierunāties nevietā un nelaikā, nepārprotami liecina: viņi nesaprot, kādu darbu dara, nezina, ko dara, viņi vienkārši "spēlē valsti", kā bērni.

156
Pēc temata
Krievijas vēstniecība Latvijā atbildējusi "tiltu sadedzinātājam" Rinkēvičam
"Kauns kļūt par apkaunojumu starptautiskā arēnā": Jurkāns par Latvijas politiķiem
Pimenovs aicina Pabriku demisionēt pēc izteikumiem par SS leģionāriem
Latvijas Grēta Tūnberga: ko teiktu meitene, kas neprot melot
Logs ar restēm, foto no arhīva

Restes uz logiem palūgs noņemt Rīgas būvvalde pārbaudīs visas ēkas

18
(atjaunots 00:14 17.05.2021)
Rīgā ieplānota dzīvojamo mikrorajonu māju pārbaude – ja speciālisti atradīs restes uz logiem, tās lūgs demontēt.

RĪGA, 17. maijs — Sputnik. Vasaras sezonas gaitā Rīgas būvvalde plāno pārbaudīt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Rīgā – speciālisti meklēs restes uz logiem. Ja atradīs, piespiedīs demontēt, vēsta Rus.lsm.lv.

Tāpat inspekcija pievērsīs uzmanību lodžiju stiklojumam, kondicionētāju un satelīta antenu izvietojuma likumībai, logu montāžai.

Restes "nogrēkojušās" – tās neatbilst ugunsdrošības normām, paskaidroja Rīgas Būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Ugunsdzēsēji atzīmēja, ka restes kavē viņu operatīvo darbu – vajadzīgs laiks un speciāli instrumenti, lai salauztu konstrukciju. Glābēji zaudē dārgās sekundes un pat minūtes, cenšoties noņemt restes, bet šajā laikā, iespējams, tiks glābta kāda dzīvība.

Ar ugunsdrošības jautājumu, šķiet, viss skaidrs. Bet ko darīt, lai pasargātu savu mantību? Restes uz logiem uzstāda, lai dzīvoklī nevarētu iekļūt ļaundari.

Policisti iesaka restu vietā uzstādīt signalizāciju un videonovērošanu. Turklāt, izejot no mājām, ir jāpārbauda, vai visi logi ir aizvērti.

Rīgas būvvalde sāks pārbaudi no galvaspilsētas centra, pēc tam inspekcija dosies uz mikrorajoniem.

Cilvēkiem, kuru mājokļos tiks konstatēti pārkāpumi, nosūtīs attiecīgas vēstules ar brīdinājumu. Sola, ka sodu saņems vienīgi tie, kas nenovērsīs problēmu noteiktajā laikā.

18
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Zādzība caur logu: policijas darbinieki Rīgā aizturēja sērijveida dzīvokļu zagļus
Apmest un piekrāsot: "hruščovku" balkoniem liels remonts nav vajadzīgs
Piemineklis Ļeņinam, foto no arhīva

Latvijā dzīvo Ļeņina idejas? Par ko rakstīja latviešu mediji

27
(atjaunots 23:04 16.05.2021)
Valsts drošības dienests seko mēģinājumiem atjaunot komunisma idejas Latvijā, stāsta dienesta vadītājs.

RĪGA, 17. maijs – Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets intervijā izdevumam Diena pastāstīja par Latvijai un ES ierastajām "briesmām", ko rada Krievija un Ķīna. Tiesa, viņš pieminēja arī jaunus, atklāti sakot, pat eksotiskus draudus.

Savā ikgadējā pārskatā VDD norādīja, ka atsevišķi cilvēki mēģinot izplatīt un popularizēt sociālisma un komunisma ideoloģiju jauniešu vidē, jo jaunieši nav informēti "par komunistiskās iekārtas pastrādātajiem noziegumiem". Kādām metodēm tiek popularizētas šīs idejas, painteresējās žurnālists.

Mežviets atklāja, ka VDD redzeslokā ir atsevišķas personības, "kuras Latvijas sabiedrībā, īpaši jauniešu vidē, cenšas izplatīt sociālisma un komunisma idejas.

VDD analīze liecina, ka atsevišķu jauniešu pievēršanās minētajām ideoloģijām pamatā saistāma ar sevis meklējumiem. "Taču vienlīdz nozīmīgs faktors ir izpratnes trūkums par komunistiskās iekārtas pastrādātajiem noziegumiem. Šis izpratnes trūkums ir saistāms arī ar to, ka rietumvalstu informatīvajā telpā daudz vairāk uzmanības tiek pievērsts nacistu pastrādātajiem noziegumiem, uzsverot to smagumu un atstātās sekas," konstatēja Mežviets.

Diemžēl, sūkstījās VDD priekšnieks, "komunisma ideoloģijas vārdā pret cilvēci veiktajiem noziegumiem diemžēl tiek piešķirta mazāka nozīme". Viņš uzskata, ka tas ir viens no iemesliem, kuru dēļ Eiropas valstu jaunākās paaudzes pilsoņus var uzrunāt komunisma un sociālisma saukļi.

27
Tagi:
Drošības dienests, drošība, Latvija
Pēc temata
"Atgādina Ļeņina mauzoleju": rīdziniekus šokē Okupācijas muzeja rekonstrukcija
Kadri izšķir visu. Ar ko ir saistītas amatu izmaiņas Latvijas valsts sektorā?
Ļeņins un atlētisms
Andrejs Mamikins ieteicis DP vadītājam vadīt pārraidi "Baumas"
Laulību ceremonija, foto no arhīva

Eurostat: Latvijā bieži precas, bieži šķiras

0
(atjaunots 15:08 17.05.2021)
Laulības šķiršanas gadījumu līmenis ir augstākais Eiropas Savienībā, taču arī laulībā Latvijā stājas biežāk.

RĪGA, 17. maijs — Sputnik. Laulību skaits Eiropas Savienībā sarūk, šķiršanos gadījumu skaits pieaug, vēsta Eurostat.

1964. gadā Eiropas Savienībā tika noslēgtas 8 laulības uz tūkstoš cilvēkiem. 2019. gadā – vairs tikai 4,3. šķiršanos skaits šajā lakā ir dubultojas – no 0,8 gadījumiem uz tūkstoš cilvēkiem 1964. gadā līdz 1,8 gadījumiem 2019. gadā.

2019. gadā augstākais laulību skaita līmenis ES bija Kiprā (8,9 laulības uz tūkstoš cilvēkiem), Lietuvā (7), Latvijā un Ungārijā (6,7). Vismazākais laulību skaits bija Itālijā (3,1), Portugālē un Slovēnijā (3,2).

Mazākais šķiršanās gadījumu skaits ES 2019. gadā reģistrēts Maltā un Īrijā (0,7 uz tūkstoš cilvēkiem), Slovēnijā (1,2) un Itālijā (1,4). Augstākais šķiršanās gadījumu līmenis – Latvijā, Lietuvā un Luksemburgā (3,1).

2016. gadā Latvijas Centrālā statistikas pārvalde (CSP) pastāstīja, kā veidojusies 2001. gadā laulības noslēgušo pāru tālākā dzīve. 15 gadus vēlāk precēti joprojām ir 60% pētīto pāru, gandrīz 33% jau šķīrušies, 7% laulību beigušās viena dzīvesbiedra nāves dēļ. Visbiežāk šķiršanās tiek reģistrētas 4-7 gadus pēc kopdzīves sākuma; šķiršanos noformējuši 2-4% pāru katru gadu.

Saskaņā ar Eurostat datiem, 2016. gadā 40,9% bērnu Latvijā dzimuši ārlaulībā. Šis rādītājs ir nedaudz zemāks nekā vidēji ES, kur ārpus laulības dzimst 43% bērnu, turklāt Igaunijā šie dati sasniedz 56%, Francijā – 60%.

Saskaņā ar CSP datiem, izplatītākais ģimenes veids Latvijā ir viens vecāks ar vienu vai vairākiem nepilngadīgiem bērniem (23,6%), liels ir arī bezbērnu pāru skaits (22,3%). Kopā dzīvojoši dzīvesbiedri, kas audzina bērnus ir nepārprotamā mazākumā (16,2%).

0
Tagi:
Latvija, Lietuva, statistika, Eurostat
Pēc temata
Latvija un Lietuva kļuva par Eiropas Savienības antilīderēm pēc šķirto laulību skaita
Amsterdama piedāvā viesiem neparastu ekskursiju: laulāto-gidu uz vienu dienu
LGBT Lāčplēsis: bērni pie Saeimas prasīja atļaut viendzimuma laulības