Pēcoperācijas palāta slimnīcā

Gaidiet protestus: Veselības ministrija izgrozīsies ar mediķu algām

22
(atjaunots 10:00 24.10.2019)
Kas saņems lauvas tiesu naudas, ko valdība atvēlējusi mediķu algām; vai ministrija atbrīvojusies no tiesiskā nihilisma un ko plāno uzsākt ārsti.

RĪGA, 24. oktobris — Sputnik. Saeimas Sociālo lietu komisija, kas augustā apsolīja neatbalstīt valsts budžeta projektu bez papildu 120 miljoniem eiro mediķu algām, sēdē 22.oktobrī uzklausīja Veselības ministrijas ziņojumu par to, kā iztikt ar gandrīz trīs reizes mazāku summu – 42 miljoniem, ko atvēlējusi valdība, vēsta LNT.

Saskaņā ar VM projektu, lauvas tiesu saņems slimnīcās intensīvajā režīmā strādājošie. Alga pieaugs arī Neatliekamajā medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD), ģimenes ārstu praksēs un psihiatrijā strādājošajiem. Tiesa, solīto 20% nebūs, kāpums svārstīsies no 7 līdz 15%.

Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs ("Saskaņa") norādīja: "Šodien redzot šo prezentāciju, es sapratu, ka nekas nav, ka tiesiskais nihilisms turpinās."

Opozīcija bija izbrīnīta: līdz ar budžetu Saeimai nebūs jālemj par grozījumiem Veselības aprūpes finansēšanas likumā, svītrojot neizpildīto solījumu – par 20% palielināt mediķu algas.

"Jautājums tāds, varbūt provokācija Satversmes tiesā, kad opozīcija pieteikumu uzrakstīs, vai Veselības ministrija būs kopā ar opozīciju, vai būsiet kā advokāti, aizstāvēsiet Ministru kabineta sēdes lēmumu?" vaicāja Klementjevs.

Budžeta likumam ir augstāks spēks un Satversmes tiesa, visticamāk, šādu prasību noraidīs, norādīja veselības ministre Ilze Viņķele. "Es pieļauju, ka, šo likuma ierakstu veicot, jūs apzinājāties avotus finansēšanas, tādēļ man šķita nepareizi virzīt šo likuma grozījumu, pirms nav skaidrs, kādu lēmumu darīs Saeima," pauda Viņķele.  

Situācija, kurā valsts nemaksā par ārstu darbu, un viņi spiesti algu pelnīt privātajā sektorā, saglabājusies kopš cara laikiem, norādīja Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.

"Labs ārsts nopelnīs sev algu – kā jūs ziniet, tāda bija retorika dažiem vadoņiem. Mēs neko neesam mainījuši pēdējos 30 gados.

Es gribu darīt zināmu, ka ārsti, māsas un jaunie ārsti protestēs," viņa uzsvēra.

Komisijas vadītājs Andris Skride ("Attīstībai/Par!") vairs skaidri nesaka, vai atbalstīs budžeta projektu parlamenta plenārsēdē, neskatoties uz agrāko ultimātu,. Viņš solīja iesniegt savus priekšlikumus un cer arī uz plānoto nodokļu reformu, kas varētu nozarei nest papildu miljonus.

22
Pēc temata
Pēkšņi nauda atradusies: vai mediķi un skolotāji saņems konfiscētos 29 miljonus eiro
Mediķu arodbiedrība rīkos plašas protesta akcijas
Viņķele par mediķu protestiem: garā esmu kopā ar kolēģiem
Kariņš apsolījis iedzīvotājiem nesāpīgu nodokļu palielināšanu
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

31
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

31
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%