Vilis Krištopāns

Laupi nolaupīto: Latvija adaptē Ļeņina lozungus

82
(atjaunots 10:03 22.10.2019)
"Kapitālremonts" Latvijā ir nepieciešams nevis finanšu jomā, bet gan veselības aprūpē un aizsardzībā, savukārt satiksmes ministrs, kurš saka, ka tranzīts vairs nav vajadzīgs, uzreiz ir jāatlaiž, paziņoja bijušais premjers Vilis Krištopāns.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvija arī pēc gandrīz 30 gadiem kopš neatkarības atjaunošanas joprojām ir nabadzīga valsts: politiķi to vien dara, ka dala 10 miljardus eiro ienākumu, taču visām jomām nepietiek. Galvenās nozares – tranzīts un bankas – turpina veiksmīgi iznīcināt, toties priecājas par nejauši "nokritušajiem" budžetā 30 miljoniem eiro, kuri tika konfiscēti ukraiņiem, paziņoja bijušais Latvijas premjers Vilis Krištopāns.

"Kad valsts ir nabaga, naudas nepietiks visās jomās – medicīnā, izglītībā un citās. (…) 2,5% IKP pieauguma gadā? Paklausieties, tā nav izaugsme, tā drīzāk ir pasaules inerce, kura ietekmē arī mūs. Mums vajag nevis 3%, bet 13% izaugsmes gadā," paziņoja Krištopāns kanāla Riga24 ēterā.

Pēc viņa sacītā, politiķi nestrādā pie tā, lai nodrošinātu valstī ekonomisko izaugsmi. Tieši pretēji, nozares, kuras Latvijai nesa stabilus ienākumus, iznīcina. Sevišķi Krištopāns pauda sašutumu par Latvijas satiksmes ministra Tāļa Linkaita izteicieniem, kuru viņš, "kļūstot par premjeru, uzreiz atlaistu".

"Viņš apgalvo, ka tranzīts mūsu valstij vairs nav vajadzīgs!" paskaidroja Krištopāns.

Pēc viņa domām, kas attiecas uz varasiestāžu izsludināto finanšu sistēmas kapitālremontu, tas nozīmē tās absolūto iznīcināšanu.

"Tā kredītu pieejamība, kuru šodien var nosaukt par katastrofālu, būs vēl katastrofālāka," pārliecināts bijušais politiķis.

Pēc viņa sacītā, viņš personīgi pazīst daudzus nerezidentus, kuri strādā absolūti legāli, un ir pat "godīgāki, nekā daudzi latvieši", taču viņiem vienā acumirklī slēdza kontus bankās tikai tāpēc, ka viņi ir no citas valsts.

"Šie cilvēki pārveda savus kontus uz Maltu, Čehiju un Kipru. Un ziniet, kas ir pats smieklīgākais? No Maltas uz mums skatās un saka – tā ir Latvija? Nesaistieties ar viņiem, viņi atmazgā naudu!" piebilda Krištopāns.

Pēc viņa domām, ja Latvijai arī ir kaut kas "jāremontē", tad tā ir aizsardzības sistēma un veselības aprūpe, ir jādomā par to, kā padarīt cilvēku dzīvi labāku, nevis par to, kā sadalīt budžeta ienākumu daļu.

Krištopāns nosauca par īstām šausmām situāciju ar 29 miljoniem eiro, kuri tika ieskaitīti Latvijas budžetā pēc konfiskācijas no nerezidenta konta vienā no bankām. Nauda, kā uzskata tiesībsargājošās iestādes, tika nopelnīta noziedzīgā ceļā, un tās izcelsmes vieta ir Ukraina

"Kad es ieraudzīju ziņu, es pasmējos. Nu viss, Latvijā drīz atbrauks Ukrainas prezidents. Un viņš atbrauca! Un protam atgādināja par 29 miljoniem eiro. Bet mēs taču jau tos sadalījām ārstiem un medijiem. Tas ir tas pats, ja jums nozagtu naudu no dzīvokļa, zagli noķertu, naudu viņam atņemtu un atdotu nevis jums, bet gan valsts budžetam. Tas ir kā Ļeņinam, atcerieties bija: "Laupi nolaupīto!" Tā arī mēs dzīvojam Latvijā," nobeigumā sacīja bijušais premjers.

82
Pēc temata
Ekonomiski brīvo valstu reitingā Latvija ieņēmusi 24.vietu
Latvija mēģina rast aizvietotāju Krievijas tranzītam. Rinkēvičs uzaicinājis Etiopiju
Kabanovs: deputātu atteikšanās no piemaksas neglābs mediķu algas
Latvijas uzņēmums radīs simt darba vietas ASV
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

17
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

17
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19
Latvijas prezidents Egils Levits, foto no arhīva

Latvijā jāveido "domu policija"? Urbanovičs par prezidenta aicinājumiem jauniešiem

31
(atjaunots 15:58 21.10.2020)
Latvijā krievvalodīgajiem nākas meklēt kompromisu starp pilsoņa pienākumu "veidot kopēju pasaules redzējumu" un dabisku vēlmi "pilnībā izteikt vārdos to, ko viņš patiesi jūt", norādīja Jānis Urbanovičs.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Latvijas prezidents Egils Levits mudina papildus Valsts valodas inspekcijai izveidot arī "domu policiju". Šādu viedokli pauda partijas "Saskaņa" līderis, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs, komentējot valsts vadītāja aicinājumu jauniešiem kļūt par latviešu valodas sargiem.

Atgādināsim, ka Levits pagājušajā nedēļā vērsās pie jauniešiem ar aicinājumu runāt un domāt latviski, kā arī rūpēties par to, lai valoda netiek piesārņota ar aizguvumiem no svešvalodām. Levits atzina, ka svešvalodas zināt ir nepieciešams un noderīgi, taču "tikai dzimtajā valodā mēs varam pilnībā izteikt vārdos to, ko mēs patiesi jūtam".

Deputāts Jānis Urbanovičs, komentējot prezidenta aicinājumu, atgādināja, ka Latvijā aptuveni trešdaļai iedzīvotāju valsts valoda nav dzimtā valoda, un Levits, kurš kādreiz solīja būt par visas tautas prezidentu, šo cilvēku kategoriju nolēma nepamanīt.

"Valsts prezidents aicina mūs visus ne tikai runāt, bet arī domāt valsts valodā. Pilsonim ir pienākums to darīt "konsekventi", jo "kopēja valoda – neatkarīgi no tautības, izcelsmes un citiem faktoriem – veido kopēju pasaules redzējuma, informācijas un diskusiju telpu", tā norāda E.Levits.

Pieņemu, ka šāds uzstādījums izriet no viņa personīgā dzīves gājuma. No tā secināms, ka mūsu tagadējam prezidentam līdz ar pilsonības statusu vairākkārt nācies mainīt valodu, kādā viņš domā.  

Taču prezidents ir godīgs un atklāti atzīst – "tikai dzimtajā valodā cilvēks var pilnībā izteikt vārdos to, ko viņš patiesi jūt".

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 60.8% Latvijas iedzīvotāju valsts valoda ir arī  dzimtā valoda. Atlikušajiem 39,2% grūtāk – jāmeklē saprātīgs vidusceļš starp pilsoņa pienākumu "veidot kopējo pasaules redzējumu" un dabisku vēlmi "vislabāk izteikt vārdos to, ko cilvēks jūt".

"Bez latviešu valodas nebūtu mūsu Latvijas valsts," apgalvo E.Levits.

Es piekrītu, ka latviešu valodai ir tiesības Latvijā  būt aizsargātai un privileģētai. Taču mūsu valsts – tā ir daudzu tautību, daudzu kultūru klātbūtne un mijiedarbība, kas padara mūs bagātākus daudzos veidos. Tiem 40%, kurus valsts prezidents kārtējo reizi izliekas neredzam, ir tiesības sagaidīt, lai valsts cieņpilni risinātu šo problēmu starp viņu tiesībām lietot savu dzimto valodu un valsts valodas īpašo statusu.  Tā vietā E.Levits, kurš reiz solījās būt visas tautas prezidents, nu mudina, ka  valsts valodas inspekcijai papildus vajadzētu  ieviest arī "domu policiju"…

Kaut kur mēs jau to esam lasījuši, vai ne?"

31
Tagi:
latviešu valoda, Egils Levits, Jānis Urbanovičs
Pēc temata
Paldies prezidentam: krievvalodīgie politiķi izsmej Levitu

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes