Pensionārs parkā, foto no arhīva

"Es jau četras dienas neesmu mazgājies!" Pensionāram no Rīgas atslēdza ūdeni

39
(atjaunots 15:01 19.10.2019)
21. gadsimtā Latvijā joprojām var palikt bez ērtībām: 89 gadus vecam Rīgas iedzīvotājam dzīvoklī atslēdza ūdeni, savukārt pieslēgt atpakaļ tikpat ātri nespēja.

RĪGA, 19. oktobris – Sputnik. Tā kā Rīgas pilsētas dienesti nespēja pienācīgi vienoties savā starpā, 89 gadus vecam rīdziniekam nācās vairākas dienas pavadīt bez ūdens. Avīzes "Segodņa" lasītājs uzrakstīja redakcijai par to, ko viņam nācies izciest, lai gūtu iespēju nomazgāties.

Rīdzinieks pastāstīja, ka nākamgad viņš svinēs 90 gadu jubileju. Viņš ir redzes invalīds – II invaliditātes grupa. Viņa problēma ir tajā, ka viņš nolēma nomainīt dzīvoklī vannu ar dušas kabīni. Pensionārs paskaidroja, ka pieņēma šādu lēmumu, jo ar laiku vannas virsma stipri nolietojās, kļūstot par slidenu un bīstamu.

No sākuma viss bija labi: meistari iznesa vannu un uzstādīja dušas kabīni. Tikai nespēja pieslēgt ūdeni – nestrādāja centrālais ūdens padeves ventilis.

Pensionārs devās pie namu pārvaldnieka risināt problēmu. Taču tur pateica, ka vairs ar šādiem jautājumiem nenodarbojas, jo viņu rīcībā nav santehniķu. Namu pārvaldē pastāstīja, ka visi santehniķi tagad ir uzņēmumam "Siltumserviss Rīga". Un ka tas tagad esot neatkarīgs dienests. Pie viņiem arī ieteica griezties, iedodot uzņēmuma telefonu.

Atgriežoties mājās, pensionārs mēģināja sazvanīt "Siltumserviss Rīga". Pēc vairākām stundām viņš saprata, ka sazvanīt uzņēmumu neizdosies. Tādēļ devās uz uzņēmumu pats. Taču arī te viņš nokavēja – pieņemšanas laiks beidzās.

Tas viss notika piektdien. Brīvdienas pensionārs pavadīja bez ūdens. Un pirmdien atkal aizbrauca uz "Siltumserviss Rīga". Tur viņam tika noformēts pasūtījums. Un apsolīja, ka izpildīs šo pasūtījumu pēc 3-4 dienām.

"Es saku: "Apžēlojieties, es jau četras dienas neesmu mazgājies! Vai nevar ātrāk?!" Izrādījās, ka nevar," raksta pensionārs.

No visa šī stāsta viņš ir izdarījis attiecīgus secinājumus un uzdod galveno jautājumu: "Par ko, tādā gadījumā, mēs veicam mājas apsaimniekošanas maksu?!"

Par ko maksājam?

Pensionārs norāda, ka pārvaldnieks – "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) pats nesniedz šo pakalpojumu, nedz nodrošina, sūta uz citām organizācijām, sakari ar kuriem un kuru starpā nav sakārtoti, tādēļ operatīva klientu problēmu risināšana nav iespējama.

"Tā vietā pārvaldnieks to vien izdara, ka iedod klientam telefona numuru (pa kuru, jāatzīmē, nevar sazvanīt nevienu) – sakot, pats risini savas problēmas. Tad kāda jēga no šāda pārvaldnieka?!" raksta sašutušais pensionārs.

Tāpat viņš norāda, ka, cenšoties atrisināt savu problēmu, meklējis santehniķus arī citās vietās. Izrādās, ka viņus praktiski nav iespējams atrast – Rīgā principā pietrūkst santehniķu. Un šodien ar līdzīgu problēmu var saskarties ikviens no pusmiljona rīdzinieku, kuri izmanto kompānijas "Rīgas namu pārvaldnieks" pakalpojumus.

Vēl viena interesanta detaļa. Kopā ar "Siltumserviss Rīga" telefona numuru pensionāram iedeva e-pasta adresi. Lai viņš raksta tur, ja neizdodas sazvanīt viņus. Sirmgalvis brīnās, ko lai dara pensionāri, kuriem var nebūt dators un kuri veselības stāvokļa dēļ pat nevar to izmantot.

"Segodņa" palūdza komentēt situāciju RNP Komunikācijas daļas vadītāju Kristu Leiškalnu.

Paši vainīgi

Viņš paskaidroja, ka iemesls tam, ka pensionārs no Rīgas gandrīz nedēļu pavadīja bez ūdens, ir "karstākais periods uzņēmuma "Siltumserviss Rīga" darbā", kurš patlaban nodarbojas ar apkures pieslēgšanu daudzdzīvokļu namiem. Un visi spēki tiek novirzīti tieši tam, lai padotu rīdziniekiem apkuri, savukārt ūdens trūkums 90 gadus vecam pensionāram nav prioritātē.

Tāpat Leiškalns norādīja, ka, ja pensionārs būtu nodarbojies ar savas vannas istabas pārrīkošanu agrāk vai, tieši pretēji, būtu nedaudz pagaidījis, tad noteikti sazvanītu uzņēmumu un nesēdētu bez ūdens tik ilgu laiku.

Pēc RNP pārstāvja sacītā, lai izvairītos no situācijām, kas līdzinās tai, ko piedzīvoja Rīgas pensionārs, ir aktīvāk jāizmanto informācijas sniegšanas iespējas ar e-pasta palīdzību, ja tas ir iespējams. Turklāt, pastāvīgi zvanot dienestam, klienti pārslogo tīklu un padara iespēju sazvanīt dienestu vēl nereālāku. Un ja problēma rodas visai mājai, iedzīvotājiem nav jāzvana visiem kopā apkalpojošajam uzņēmumam, lai izvēlas kādu, kurš mēģinās sazvanīt.

Nobeigumā Leiškalns piebilda, ka, neraugoties uz visu, Rīgas pensionāra problēma beigās tika veiksmīgi atrisināta, proti viss esot labi.

Interesanti, ka iepriekš žurnālisti rakstīja par citas pensionāres stāstu. Dāvanas vietā savā 88. dzimšanas dienā viņa saņēma milzīgu rēķinu no namu pārvaldnieka 700 eiro apmērā, jo laikus nepamanīja brīdinājumu kvītī par to, ka ir jānomaina ūdens skaitītāji. Sieviete dzīvo vienistabas dzīvoklī 16 stāvu ēkā Zolitūdē.

Tā kā varbūt pensionāram, kurš nolēma nomainīt vannu ar dušu un palika bez ūdens, vēl ir palaimējies. Viņš vismaz ir ietaupījis.

39
Pēc temata
Vainīgi Rīgas iedzīvotāji un vecais piegādātājs: RNP par apkures problēmām galvaspilsētā
Rīgā uzsāks dzīvojamā fonda piespiedu renovāciju
Ekonomikas ministrija vēlas pārbaudīt lietuviešu projekta ēku stāvokli
Apkure ir apdraudēta: Rīgas siltums atlaiž no darba atslēdzniekus un santehniķus
Ēnu dienas dalībnieki Paula Stradiņa slimnīcā, foto no arhīva

Ministra tvītu par rindu slimnīcā apspriedīs Saeimas komisijā

0
(atjaunots 18:18 10.08.2020)
Tiklīdz satiksmes ministrs pasūdzējās sociālajos tīklos par garo rindu pie ārsta, uzreiz šo situāciju nolēma apspriest Saeimas komisijā.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Rīt, 11. augustā, plkst. 13:00 notiks Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedriskās veselības apakškomisijas sēde, kurā paredzēts apspriest satiksmes ministra Tāļa Linkaita publikāciju Twitter, vēsta Press.lv.

Pagājušajā nedēļā Linkaits izrādījās rindā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā un pastāstīja par savu pieredzi sociālajos tīklos.

Pēc viņa sacītā, rindā nācies gaidīt sešas stundas, turklāt uzgaidāmajās zālēs nepietiek krēslu, un tas nozīmē, ka pacientiem ar traumām ilgi jāstāv kājās. Tomēr medicīniskais personāls, pēc viņa sacītā, strādā ātri, laipni un profesionāli.

Ministra publikācija sociālajos tīklos piesaistīja ne vien parasto Latvijas iedzīvotāju, bet arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas locekļu uzmanību. Atzīmēsim, ka šīs komisijas vadītājs, ārsts-kardiologs Andris Skride ("Attīstībai/Par!"), arī strādā Stradiņa slimnīcā, kur ministram nācies gaidīt rindā.

Stradiņa slimnīcas un Veselības ministrijas pārstāvji, kā arī Linkaits tika uzaicināti, lai pastāstītu komisijai par situāciju.

Komisijas sēde notiks attālināti videokonferences režīmā.

0
Tagi:
Saeima, Latvija, medicīna, Tālis Linkaits
Pēc temata
Linkaits izlicies par vienkāršu pasažieri. Rīgas lidostā rindu nebija
Sešas stundas rindā: Latvijas satiksmes ministrs veica eksperimentu slimnīcā
Operāciju zāle P.Stradiņa slimnīcā, foto no arhīva

Dakteris Internets: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs nodarbojas ar pašārstēšanos

8
(atjaunots 16:19 10.08.2020)
Pašārstēšanās var būt bīstama jūsu veselībai – Internetā atrasto informāciju labāk ir apspriest ar savu ārstu.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Gandrīz trešā daļa Latvijas iedzīvotāju (28%) pēdējā gada laikā ārstējās patstāvīgi, vadoties pēc Internetā atrastās informācijas, liecina aptaujas rezultāti, kuru veica aptieku tīkli "Mana Aptieka" un "Apotheka".

"Mana Aptieka" un "Apotheka" Veselības indekss ir ikgadēja aptauja, kas tiek veikta sadarbībā ar Tirgus un sabiedriskā viedokļa pētījumu centru SKDS. Ik gadu tajā piedalās vairāk nekā tūkstotis cilvēku vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Pētījuma rezultāti liecina, ka 83% respondentu uzticas farmaceitiem kā veselības aprūpes nozares speciālistiem, taču 28% ārstējas patstāvīgi, izmantojot Internetā atrasto informāciju.

Pašārstēšanās ir daudz bīstamāka, nekā varētu likties: cilvēki bieži nepamana visus saslimšanas simptomus, atrod sev nepareizas diagnozes un apdraud savu veselību, izvēloties nepiemērotas zāles, izmantojot nepareizo devu vai dažādu medikamentu kombināciju.

Ierastām slimībām var būt līdzīgi simptomi ar ļoti nopietnām, cilvēka dzīvību apdraudošām slimībām. Tāpat ir svarīgs simptomu ilgums, piemēram, klepus vairāku dienu garumā var nozīmēt saaukstēšanos, savukārt klepus vairāku nedēļu garumā var norādīt uz absolūti ko citu, nopietnāku slimību.

"Apotheka" valdes loceklis Jānis Kūliņš uzsver, ka Internetā atrastajai informācijai nekad nav jākļūst par avotu diagnozes noteikšanai un vēl jo vairāk pirms ārstēšanas uzsākšanas.

"Diemžēl farmaceiti joprojām pārāk bieži saskaras ar situācijām, kad cilvēki vēršas pie farmaceita pēc konsultācijas tikai tad, kad pašu izvēlētā metode nav nesusi vēlamos rezultātus," saka Kūliņš.

"Mana Aptieka" farmaceite Agnese Ritene atzīmē, ka, pat ja cilvēks ir veicis klīnisko izmeklējumu un atlasīja ticamu informāciju Internetā, nav garantiju, ka izvēlētā ārstēšanās metode būs efektīva un droša viņa veselībai. Internetā atrasto informāciju ir vērts apspriest ar ārstu vai farmaceitu.

8
Tagi:
Latvija, zāles, medicīna
Pēc temata
Piemaksājiet 10 eiro par ārsta tērpu: medicīna Latvijā kļuvusi dārgāka
Eurostat: Latvijā ir pārāk maz medicīnas māsu un akušieru
"Nāciet pēc 197 dienām": par cenām, rindām un jauno medicīnas reformu Latvijā
Bezmaksas medicīnas Latvijā nav: bērnam mēnešiem ilgi jāgaida pat maksas vizīte
Latvijā ražotie piena produkti, foto no arhīva

Ražotājus šokē nodokļu izmaiņas: pārtikas produktu cenas pieaugs

0
(atjaunots 18:18 10.08.2020)
Latvijas valdība plāno izmaiņas Dabas resursu nodokļa piemērošanā pārtikas rūpniecībai; ražotāji būs spiesti iekļaut izmaksu kāpumu savas produkcijas cenā.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Pārtikas rūpniecības uzņēmumi, kuri noslēguši sadarbības līgums ar kādu no iepakojumu apsaimniekotājiem, turpmāk netiks atbrīvoti no Dabas resursu nodokļa, vēsta TV3. Šāds piedāvājums iekļauts nodokļu politikas galveno nosacījumu projektā uz 2021.-2025. gadu.

Pārtikas produktu ražotājiem tas kļuvis par ārkārtīgi nepatīkamu pārsteigumu, pastāstīja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas priekšsēdētāja Ināra Šure.

"Bija šoka reakcija. Pārtikas nozarē tas pašlaik ir viens no sāpīgākajiem punktiem. Ir hroniskas kaites, bet ir arī jaunas kaites. Un tā bija jaunā problēma, kas pēkšņi parādījās, kad VARAM kopā ar Finanšu ministriju iestrādāja valsts nodokļu pamatnostādnēs. Pēkšņi tur 100% atbrīvojums no Dabas resursu nodokļa ir pazudis un parādījies tikai 65% atbrīvojums," pastāstīja Šure.

Saskaņā ar Pārtikas uzņēmumu federācijas aprēķiniem, dažiem uzņēmumiem kopējās izmaksas maksājumiem iepakojumu pārstrādes firmām un Dabas resursu nodoklis var pieaugt no trim līdz četrām reizēm.

"Tas nozīmē, ka par vienu un to pašu lietu mums jāmaksā divas reizes – gan par (iepakojuma) apsaimniekošanu, gan arī valstij, ka atbrīvojuma vairs nav," paskaidroja Šure.

Viņa uzsvēra, ka nodokļu sloga izaugsme neizbēgami novedīs pie cenu kāpuma.

"Nākamais solis ir inflācija, jo skaidrs, ka uzņēmums to nevar pavilkt. Tātad viņš pārcels šo slogu uz pārtikas cenām. Un šīs cenas var augt 3 līdz 5% vismaz," atzīmēja nozares pārstāve.

Pēc viņas sacītā, Dabas resursu nodoklis jau tā katru gadu pieaug, radot slogu Latvijas ražotājiem, taču turpmāk nāksies maksāt arī par atkritumu apsaimniekošanu, un daļu Dabas resursu nodokļa valstij.

0
Pēc temata
Pārtikas produktiem Latvijā tērē vairāk nekā vidēji ES
Noskaidrojies, kādas summas Latvijā atvēl pārtikai un alkoholam
Pārtikas produktu cenas: burkāni varbūt kļūs lētāki, taču piens – diezin vai
Latvijā turpina mazināties pārtikas "nacionālpatriotisms"