Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga

Runā ar pasažieriem krieviski: Vīķe-Freiberga aicina airBaltic atbildēt

70
(atjaunots 18:45 17.10.2019)
Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga sašutusi par nacionālās aviokompānijas airBaltic politiku – tās darbinieki atļaujas sarunāties ar klientiem krievu un angļu valodās.

RĪGA, 17. oktobris — Sputnik. Skandalozu "pārkāpumu" konstatējusi Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga aviokompānijas airBaltic darbā, turklāt pat konkrēti norādīja, kad un kā airBaltic sacēlusies pret Latvijas nacionālo ideju.

Savā lapā Twitter Vīķe-Freiberga pastāstīja, ka, piesakot reisu BT218 Berlīne-Rīga, Latvijas "nacionālais" aviopārvadātājs atļāvies brīdināt pasažierus krievu un angļu valodās. Viņa bija sašutusi.

"Šodien 16.okt @airBaltic BT218 Berlīne-Rīga paziņojumi pasažieriem tika sniegti tikai angļu un krievu valodās. Kas, lūdzu, atbild par šādu mūsu "nacionālās" aviokompānijas politiku?", interesējās Vīķe-Freiberga.

Jāpiebilst, ka šī nav pirmā piktā atsauksme par airBaltic, taču parasti pretenzijas izskan no vienkāršo pasažieru puses un skar servisu.

Vīķes-Freibergas publikācija ātri izplatījās tīklā, to komentēja virkne apmeklētāju. airBaltic atsaucās aptuveni pēc stundas un paskaidroja situāciju.

"Sveiki! Paziņojumus ārvalstu lidostās veic tās personāls, kurš ne vienmēr prot latviešu valodu. Savukārt mūsu reisos angļu un krievu valodās tiek sniegti tranzīta pasažieriem domāti paziņojumi. Taču pateicamies par tvītu, tas tiks nodots atbildīgajiem kolēģiem sīkākai pārbaudei," pavēstīja aviokompānijas pārstāvis.

Krievu valodu nav apguvusi

Savukārt pati eksprezidente, iespējams, dusmojas nevis uz aviokompāniju, bet gan uz krievu valodu – viņai nekādi nav izdevies to iemācīties.

Prezidentes biogrāfiskajā grāmatā stāstīts, ka problēmas ar krievu valodu Vīķei-Freibergai radušās jau Padomju Latvijas laikā, kurp viņa dažas reizes atbraukusi no Kanādas.

Intervijā viņa pat atzina, ka atgadījušies vairāki incidenti veikalos Rīgā, kad viņa mēģinājusi tikt galā ar latviešu valodu vien. Eksprezidente konstatēja, ka varētu stāstīt veselus romānus par piedzīvojumiem tramvajos, trolejbusos un citās sabiedriskās vietā un savu naivo vēlēšanos uztikt ar latviešu valodu.

Tiesa, eksprezidente godīgi pūlējās labot stāvokli un apgūt krievu valodu. Jau Latvijas prezidentes postenī viņa savā saspringtajā grafikā atradusi vietu nodarbībām, taču atzina, ka krievu valodas zināšanas ir diezgan vājas.

Diemžēl ne astoņu prezidentūras gadu laikā, ne vēlāk Vaira Vīķe-Freiberga nav apguvusi krievu valodu.

70
Pēc temata
"Kā Krievijas galvaspilsētā": rīdzinieks sašutis par paziņojumu krievu valodā
Un vēl kā izmirs: kādēļ Latvijas krievi runā "svešvalodā"
Uzrunāšana krievu valoda izraisīja kādas Rīgas DUS klientes sašutumu
Viņķele, Kariņš, Levits

Politologs: Kariņa konflikts ar Viņķeli iesēja paniku sabiedrībā

6
(atjaunots 08:57 02.12.2020)
Latvijas iedzīvotāji nejūt, ka valdībai ir kaut kāds skaidrs plāns, taču zina, ka premjerministram ir konflikts ar Veselības ministrijas vadītāju.

RĪGA, 2. decembris – Sputnik. Ieviešamo ierobežojumu neskaidrība un konflikti valdībā rada Latvijas sabiedrības noskaņojumā panikas elementu, paziņoja radio Baltkom ēterā Latvijas Universitātes profesors, politologs Juris Rozenvalds.

Premjerministra Krišjāņa Kariņa ārkārtas uzrunu tautai svētdien draudzīgi izkritizēja gan par panikas sēšanu, gan par konkrētu piedāvājumu trūkumu.

Pēc Rozenvalda domām, runa nav pašā premjera uzstāšanās reizē – rodas iespaids, ka Kariņam nav noteikta plāna nākotnei un viņš pietura pie pavasara stratēģijas, kura nostrādāja pirmā Covid-19 viļņa laikā.

"Tāda izjūta, ka Kariņš pats īsti neiztēlojas, ko viņš grib darīt, taču demonstrē stingru pozīciju. Man liekas, tas ir turpinājums valdības pieejai, kura nospēlēja pozitīvu lomu pavasarī. Taču pēc tam viņi atslābinājās, un vasaras mēneši tika palaisti vējā. Vismaz šobrīd nevar just, ka valdībai ir kaut kāds skaidrs plāns. Protams, tā kaut ko dara, taču viss ir atkarīgs no tās. Skaidrs, ka nedrīkst viņiem pārmest visu, bet ir izjūta – ko pieminēja arī premjers – ne visi pasākumi ir saprotami," sacīja Rozenvalds.

Politologs atzīmēja, ka noteiktu ierobežojumu neskaidrības dēļ Latvijas iedzīvotāji var sākt krist panikā, jo nesaprot, ko un kādu iemeslu pēc no viņiem pieprasa valdība.

"Man joprojām nav skaidrs, kāpēc frizieris var elpot man pakausī, bet ja kādai dāmai ir nepieciešams iztaisīt manikīru, viņa nekādā gadījumā nevar to izdarīt. Šīs neskaidrās lietas ne pārāk labi ietekmē sabiedrību. Rodas zināms panikas elements," sacīja viņš.

Viņš piebilda, ka šie noskaņojumi saasinājās līdz ar premjera un Latvijas veselības ministres Ilzes Viņķeles konfliktu. Novembra sākumā Kariņš paziņoja, ka nav apmierināts ar Veselības ministrijas vadītājas darba tempu un ka viņa pārāk daudz paļaujas uz cilvēku "labo gribu".

6
Tagi:
Krišjānis Kariņš, Ilze Viņķele, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Veselības ministrija sagatavojusi bezprecedenta vakcinācijas plānu
Šuplinska uzstājas pret ziemas brīvlaika pagarināšanu sākumskolas klasēm
Latvijā izgudrots koronavīrusa ātrais tests, kurš atšķiras no jau pastāvošajiem
Jaunais gads tiek atcelts? Valdība ieviesīs stingrākus ierobežojumus
 Lidosta Rīga

Rīgā rekonstruēs lidostu NATO karaspēku apkalpošanas nolūkos

10
(atjaunots 07:17 02.12.2020)
Otrdien, 1. decembrī, Latvijas valdība atbalstīja vairāk nekā pusmiljona eiro ieguldīšanu lidostas "Rīga" rekonstrukcijai, lai tā spētu apkalpot NATO lidmašīnas un militāro sastāvu.

RĪGA, 2. decembris – Sputnik. Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā paskaidroja, ka, lai atbilstoši valsts aizsardzības koncepcijā noteiktajam nodrošinātu piemērotus resursus, infrastruktūru un teritorijas, kas nepieciešamas uzņemošās valsts atbalsta sniegšanai, ir jāturpina darbs pie infrastruktūras pielāgošanas militārajām prasībām, raksta BВ.lv.

Lai Latvija spētu sniegt uzņemošās valsts atbalstu NATO sabiedroto spēkiem miera laikā vai krīzes laikā, ir svarīgi nodrošināt noteiktus resursus, teritoriju un infrastruktūru, kā arī sniegt nepieciešamo piekļuvi valsts ostām, autoceļiem un lidostām.

Šajā jautājumā īpaša nozīme ir Rīgas lidostai, kurai ir stratēģiski nozīmīga loma gan no uzņemošās valsts atbalsta puses, gan citu uzdevumu izpildē, kas saistīti ar valsts aizsardzību.

Aizsardzības ministrija un VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" nonāca pie secinājuma, ka ir jāveic lidostas teritorijas rekonstrukcija, lai nodrošinātu tās spējas pieņems sabiedroto militāros gaisa kuģus. Un šim mērķim ir jāpiešķir papildu finansējums.

Vakar valdība slēgtā plenārsēdē atbalstīja lēmumu par to, ka lidostas infrastruktūras rekonstrukcijas darbiem no Aizsardzības ministrijas 2020. gada budžeta tiks piešķirts finansējums 530 000 eiro apmērā.

10
Tagi:
karaspēks, NATO, lidosta Rīga
Pēc temata
Nariškins: uz Baltkrievijas Rietumi izmēģina Krievijas "sašūpošanas" metodes
Latvijas aizsardzība pieprasa savilkt jostas ciešāk: AM saņems vairāk nekā 2% no IKP
Putins pastāstīja par "pirmo triecienu" un Krievijas iespējām izmantot kodolieročus
Varēs uzņemt trīs vilcienus ar 300 tankiem: Rail Baltica aprīkos laukumus NATO