Pasažieri lidostā Rīga, foto no arhīva

Linkaits izlicies par vienkāršu pasažieri. Rīgas lidostā rindu nebija

40
(atjaunots 10:17 17.10.2019)
Pēc skandāla ap milzīgajām rindām Rīgas lidostā satiksmes ministrs inkognito apmeklēja gaisa ostu un bija apmierināts ar redzēto, taču sociālo tīklu apmeklētāji par situāciju tikai pasmējās.

RĪGA, 17. oktobris — Sputnik. Trešdien, 16. oktobrī, Latvijas satiksmes ministrs Tālis Linkaits ieradās Rīgas lidostā. Kā vienkāršs pasažieris viņš izstaigāja terminālu un pārbaudīja darbinieku veikumu. Slēdzienu politiķis publicēja savā lapā Twitter, vēsta Press.lv.

"Šorīt kā pasažieris notestēju RIX pakalpojumus. Rindu pie drošības kontroles nebija. Atbalsta personāla lomā satiku gandrīz visu administrāciju. Paldies, Rīgas lidostas darbiniekiem par darbu!" viņš pastāstīja.

Pasažieri apstiprināja, ka ministra vizītes dienā rindu nebija. Tiesa, daudzi komentētāji pauda šaubas, vai lidostas vadība nav zinājusi par ministra vizīti un nav sagatavojusies iepriekš. Daži komentētāji par situāciju pajokoja.

"Vai tiešām jūs domājat, ka lidostā pret savas nozares ministru izturēsies kā pret parastu pasažieri? Te vietā citāts no Limuzīna: "Māmiņ, cik jūs esat naiva!" pauda savas domas Janis S.

Cits apmeklētājs atzīmēja: "Tā veicas tikai ministriem!".

Vēl viens komentētājs ar lietotājvārdu Aleksejs Z pajokoja, ka viņam arī bagāžu parasti nes pats Gauss (Martins Gauss, airBaltic izpilddirektors), bet uz lidmašīnu pavada Līce (Ilona Līce, Rīgas lidostas valdes priekšsēdētāja).

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās nedēļās Rīgas lidosta saskārusies ar kritikas vētru. Aizvadītajā nedēļā Twitter tika publicētas fotogrāfijas ar milzīgajām rindām pie kontroles un caurlaides punktiem, no kuriem strādāja tikai divi. Lidostas pārstāve Laura Karnīte skaidroja, ka pasažieru skaits lidostā šogad pieaudzis gandrīz par 11,5% salīdzinājumā ar pērno gadu un jūtami pārsniedz lidostas vecā termināļa caurlaides spēju.

Viņa pastāstīja arī to, ka darbinieki slimo – iestājies vīrusu un saaukstēšanās laiks, un aptuveni 30 darbinieki maiņā nav ieradušies šī iemesla dēļ. Tomēr vēlāk viņas apgalvojumus atspēkoja kāds lidostas darbinieks, kurš savā atklātajā vēstulē godīgi pastāstīja par stāvokli lidostā: darbinieku slodze ir kolosāla, viņi strādā pa 50 stundām nedēļā, neredz ģimeni, bet maksā par to tikai par 13 centiem vairāk nekā burgeru ēstuvē. Vēstules noslēgumā viņš atvainojās pasažieriem par neērtībām, taču atzina, ka darbinieku pacietība ir izsmelta un viņi turpmāk vairs neklusēs.

40
Pēc temata
Pacietības mērs ir pilns: darbinieks atklājis patiesību par darbu lidostā "Rīga"
Kolapss Rīgas lidostā: milzīgas rindas, personāla trūkums un sadusmoti pasažieri
Kauņas panorāma, foto no arhīva

Eurolines atjaunos pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm

0
(atjaunots 12:00 05.06.2020)
Starptautiskā pasažieru pārvadātāja Eurolines autobusi tiks aizpildīti tikai uz pusi, turklāt pasažierus lūgs ceļot maskās.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. No šīsdienas autobusu pasažieru pārvadājumus no Rīgas uz Kauņu atsāks starptautiskais pasažieru pārvadātājs Eurolines, vēsta Tvnet.

No 15. jūnija plānots atsākt arī reisus uz Viļņu, Varšavu, Gdaņsku un Tallinu.

Eurolines vadītājs Edmunds Pavlovs pastāstīja, ka autobusu reisi tiks atsākti pakāpeniski.

Viņš atklāja, ka vispirms sāksies braucieni uz Lietuvu, no jūnija vidus atjaunosies reisi uz Tallinu, Varšavu, Gdaņsku. Pavlovs uzsvēra, ka uzņēmums novēros un novērtēs situāciju, jo tagad katra nedēļa atšķiras no iepriekšējās.

Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka cilvēki vēlas ceļot un šī vajadzība nekur nav pazudusi.

Eurolines uzsvēra, ka, atsākot braucienus, liela uzmanība tiks veltīta drošībai – autobusi tiks dezinficēti un vēdināti pirms un pēc katra brauciena.

Pasažieriem autobusos būs pieejami dezinficējošie līdzekļi. Biļetes tiks pārdotas tikai uz katru otro vietu, tātad tiks garantēts drošs attālums starp pasažieriem. Viņu ķermeņa temperatūra tiks mērīta ar bezkontakta termometriem, bet autobusa vadītāji strādās maskās. Eurolines aicina pasažierus izmantot maksas brauciena laikā.

Iepriekš pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm atjaunoja kompānijas Ecolines un Lux Express. Tiek atjaunota arī aviosatiksme starp Baltijas valstīm.

0
Tagi:
Baltija, pasažieru pārvadājumi, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni
Ērce, foto no arhīva

Valstī liels inficēto skaits: speciālisti brīdina par ērču nesto risku

3
(atjaunots 11:33 05.06.2020)
Šogad ērces Latvijā "pamodušās" pārāk agri, turklāt noskaidrojies, ka to vidū ir liels encefalīta pārnēsātāju skaits.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Latvijas infektoloģijas centra speciāliste Irēna Anna Damberga LR4 programmā "Doma laukums" pastāstīja, kādu risku šogad sagādā ērces. Tās Latvijā "pamodušās" pārāk agri, turklāt noskaidrojies, ka to vidū ir liels encefalīta pārnēsātāju skaits, vēsta Rus.lsm.lv.

Damberga pastāstīja, ka, iespējams, ērču skaits nav lielāks nekā pērn. Mājās tās pārsvarā ienes mājdzīvnieki. Tomēr 3-4% ērču ir inficētas ar encefalītu, lai arī 2019. gadā slimības pārnēsātāju skaits nepārsniedza 1%.

Latvijas infektoloģijas centra dati liecina, ka pirmo ērci šogad izmeklēšanai atnesa jau 8. janvārī. Pēc tam 2020. gada pirmajos piecos mēnešos LIC saņēmis 551 ērci. 4,5% to vidū izrādījās inficētas ar encefalītu.

Pie tam Latvijas teritorijā izplatās relatīvi jauna ērču suga, tā saucamā pļavu ērce, kas bīstama gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Tās mīt aizaugušās pļavās.

Iepriekš vēstīts, ka līdz 7. maijam Latvijā bija diagnosticēti trīs ērču encefalīta gadījumi un 13 Laima slimības gadījumi.

Vēl joprojām iespējams vakcinēties pret ērču encefalītu, taču vakcīnu pret Laima slimību un erlihiozi nav, tāpēc ērces koduma gadījuma noteikti vismaz mēnesi jānovēro sava pašsajūta un pirmo simptomu gadījumā jāvēršas pie speciālistiem.

Iepriekš jau vēstīts, kādas sekas cilvēcei var nest globālā sasilšana. Tā var ne tikai skart bīstamu slimību un vīrusu izplatību, bet arī būtiski ietekmēt celtniecības nozari un infrastruktūru, lauksaimniecību un mežsaimniecību, veselības aprūpi un daudzas citas nozares.

3
Tagi:
ērce, Latvija
Pēc temata
Ne tikai encefalīts, arī Laima slimība: ar ko draud ērces kodiens Latvijā
Ērces atkal gatavojas uzbrukt Latvijai
Ērces, govis un zibens: kas draud Latvijas iedzīvotājiem vasarā
Latvijā pieaudzis ērču encefalīta gadījumu skaits