Veselības ministre Ilze Viņķele

Viņķele par mediķu protestiem: garā esmu kopā ar kolēģiem

27
(atjaunots 18:04 16.10.2019)
Mediķu arodbiedrība rīkos plašas protesta akcijas: brīdinājuma streiku, ielu gājienu, piketu un prasību Satversmes tiesā.

RĪGA, 16. oktobris — Sputnik. Veselības ministre Ilze Viņķele saprot protestu akcijas pieteikušo mediķu sašutumu un objektīvo nepieciešamību palielināt algas, vēsta TVNet.

Vakar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) apsolīja organizēt plašas daudzpakāpju protesta akcijas: brīdinājuma streiku, ielu gājienu, piketu un iesniegs prasību Satversmes tiesā.

Viņķele uzskata, ka sāpīgākais esot tas, ka Saeima apsolījusi palielināt mediķu atalgojumu, zinot, ka nespēs solīto pildīt.

"Es šādus solījumus nedodu un iesaku to nedarīt arī kolēģiem politiķiem," teica ministre.

Viņa uzsvēra, ka tiesiskā valstī ir pieņemama jebkāda viedokļa paušanas un protesta forma, ja tā aktualizē tēmu un atspoguļo cilvēku gatavību aizstāvēt savas tiesības.

"Es saprotu nozares cilvēku sašutumu, un gan domās, gan garā esmu kopā ar kolēģiem, kuri ir vienojušies par protesta akcijām," teica Viņķele.

Politiķe piebilda, ka nākamajā gadā valsts budžetā veselības nozarē algu palielināšanai ieplānoti papildu 42 miljoni eiro – vairāk nekā citās nozarēs, taču nepietiekami, lai izpildītu Saeimas apstiprinātā likuma normas, tam pietrūkst 78 miljonu eiro.

"Ja Saeimā nenotiks brīnums un netiks rasti trūkstošie 78 miljoni eiro, tad ministrijai būs jāvienojas kopā ar nozares pārstāvjiem, kā godīgāk sadalīt papildu 42 miljonus eiro," sacīja ministre.

Viņa konstatēja, ka skaidrība parādīsies, kad Saeima nobalsos par valsts budžeta likumprojektu otrajā lasījumā. Līdz tam brīdim notiks konsultācijas par ļaunāko scenāriju, taču jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka atalgojums tiks palielināts Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta un stacionāru darbiniekiem, kā arī pieaugs kapitācijas nauda ģimenes ārstiem.

"Bet tas nenozīmē, ka arī citiem nevajag," piebilda veselības ministre.

27
Pēc temata
Ārsts no Valkas aicinājis pacientus vērsties pie ministres
"Arī politiķi ir cilvēki": piemaksai deputātiem nauda ir atrasta, bet pedagogiem – ne
Ārsts: politiķiem nav vajadzīga pašu tautas veselība
Neizskatās, ka Latvija kaut ko sasniegusi 30 gadu laikā: kas nav kārtībā ar budžetu 2020
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

30
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

30
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%