Armens Gasparjans

Gasparjans: Latvija cītīgi kalpoja nacismam, bet tagad "māca" Krievijai vēsturi

85
(atjaunots 00:12 17.10.2019)
Neiedomājami: Krievijai pārmet Lielā Tēvijas kara vēstures izkropļošanu, turklāt tie, kas paceļ SS leģionārus nacionālo varoņu statusā, teica politologs Armens Gasparjans, komentējot Latvijas ĀM izlēcienu pirms Rīgas atbrīvošanas no nacistiem 75.gadadienas.

RĪGA, 15. oktobris – Sputnik. Latvijas Ārlietu ministrija iebilda pret salūtu par godu Rīgas atbrīvošanai 13.oktobrī Maskavā. Tās paziņojumā teikts, ka "Latvijai, Lietuvai un Igaunijai brīvības un neatkarības atjaunošana notika nepilnus 50 gadus vēlāk, jo Sarkanās armijas ienākšana nozīmēja padomju okupācijas atjaunošanu".

Krievijas lēmumu ministrija nosauca par "centieniem pārrakstīt vēsturi pēc sava prāta" un paziņoja, ka svētku salūtu Maskavā Latvija uzskata par "nedraudzīgu rīcību".

Krievijai pārmet vēstures "pārrakstīšanu" tie paši cilvēki, kuri pamanījušies pārrakstīt visu Otrā pasaules kara vēsturi, sevi padarot par "nabaga jēriņiem". Tie, kas SS leģionārus pataisījuši par īstiem "nordiskiem varoņiem". Tie, kas "mežabrāļus" pataisījuši par cīnītājiem pret "okupāciju" un noliedz jebkādus datus par Latvijas iestāšanos PSRS – viņi noliedz pat pašu avīzes no 1940.gada, teica politologs Armens Gasparjans komentārā Sputnik Latvija.

"Šie te cilvēki mums stāsta par vēstures "pārrakstīšanu". Viņiem nepatīk, ka Krievija, PSRS mantiniece, pārņēmusi arī daļu no Lielā Tēvijas kara laiku militārajām tradīcijām, kad Maskava salutēja frontēm, kas atbrīvoja tolaik sabiedroto republiku galvaspilsētas un lielpilsētas. Rīga ir sašutusi: tā ir "nedraudzīga rīcība". Kāda tad ir draudzīga? Tā ir maksāt un nožēlot visu iespējamo: "okupāciju", Latvijā izveidoto izglītības sistēmu, rūpniecību... Tad mēs būsim Latvijai draudzīgs objekts," atzīmēja politologs.

Gasparjans uzsvēra, ka PSRS uzvarai Lielajā Tēvijas karā nav vajadzīga nekāda pārrakstīšana, tas ir vēsturisks fakts, bet Rīgas "elegantie" centieni likt manīt, ka viss nav bijis tik viennozīmīgi, ir laužami ļoti vienkārši: pavisam viennozīmīgs ir Ninrbergas kara tribunāla spriedums, kurā nosodīts nacisms, kam Latvija centīgi kalpoja.

"Rīgai negribas saukt lietas savos vārdos, taču dažkārt viņi izpļāpājas – tā aizsardzības ministrs Artis Pabriks teica, ka katrs esesieties ir īsts nacionālais varonis un mēs godājam viņu piemiņu. Spriežot pēc visa, kas dzērājam uz mēles, tas latvietim prātā," teica Gasparjans.

Viņš piebilda, ka Krievija arī agrāk ir atzīmējusi Lielā Tēvijas kara gadskārtas dažādām pilsētām un turpinās tradīciju, neskatoties ne uz kādiem Latvijas ĀM paziņojumiem.

Гаспарян: Латвия старательно служила нацизму, а теперь "учит" Россию истории
85
Temats:
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (54)
Pēc temata
Rīga 1944. gada oktobrī: nopostīta, taču nesalauzta
Pret salūtu un ziediem pieminekļa pakājē: Baltijas valstis pārraksta vēsturi
Latvijas aizsardzības ministram ieteica noskaidrot pie kareivjiem, kā atbrīvoja Rīgu
Māris Možvillo

Jaunais deputāts izkritizēja valdības pieeju nodokļu jautājumiem un pastāstīja par plāniem

2
(atjaunots 10:37 24.10.2020)
Linda Liepiņa dēvē Māri Možvillo, kurš atnāca Saeimā viņas vietā, par savu domubiedru; vai jaunais deputāts pametīs KPV LV frakciju, sekojot savas priekšgājējas lēmumam.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Ar Saeimas darbu neapmierinātā Linda Liepiņa nolika mandātu. 2018. gada oktobrī viņa tika ievēlēta pēc KPV LV saraksta, taču pēc pusgada Liepiņa pameta frakciju un partiju. Tagad, kad viņa nolikusi savu mandātu, viņa vietu ieņēmis Māris Možvillo, kurš trīs gadus nostrādāja par deputātu Alojas domē. Možvillo, pēc Liepiņas sacītā, ir viņas domubiedrs.

Možvillo ir arī KPV LV valdes loceklis. Frakcijai viņš ir liels ieguvums, jo pēc Saeimas vēlēšanām tajā bija 16 deputāti, taču pretrunu dēļ divu gadu laikā to pametuši seši parlamentārieši. Tagad KPV LV būs jau 11 mandāti, ja vien, protams, Možvillo nesekos Lindas Liepiņas piemēram un neizstāsies no frakcijas, raksta Neatkarīgā.

"Tad, kad es tev piezvanīju (es tev piezvanīju tikai vienu reizi, lai pateiktu, ka mans lēmums ir galīgs, ka es nolikšu deputāta mandātu) un jautāju, vai tu esi, vai tu būtu gatavs uzņemties, tu neminstinoties atbildēji: "Jā!"

Es neteikšu šobrīd no Saeimas tribīnes tos dažus solījumus, ko tu man teici, bet es vēlos tev pateikt, ka es tev uzticos. Tad, kad es nācu iekšā šeit pa Saeimas sēžu zāles durvīm, tu jautāji, kāpēc es tevi pametot zem tanka? Iespējams, Māri, tāpēc, ka zem tanka būtu jāguļas vīriešiem, nevis sievietēm," pateica savā pēdējā runā Saeimas tribīnē Linda Liepiņa, vēršoties pie Možvillo.

Lai gan Liepiņa dēvē Možvillo par savu domubiedru, viņš pagaidām negrasās pamest KPV LV.

"Tas, ka mums ir līdzīgi uzskati dažos jautājumos, tas nenozīmē, ka es stājos viņas vietā. Es stājos pats savā vietā, lēmumus es pieņemšu pēc fakta. Šobrīd man ir mandāts un esmu ievēlēts no partijas, un pašreiz man nav iemeslu pamest frakciju," paskaidroja Možvillo.

Viņš atzīmēja, ka KPV LV darbā, protams, ir kļūdas, un, neskatoties uz diviem gadiem Saeimā, ir jūtams zināms pieredzes trūkums, kura dažkārt tiek manīta.

"Tāpēc esmu šeit, lai ar savu pieredzi un darbu palīdzētu darīt to, ko pirms Saeimas vēlēšanām solījām saviem vēlētājiem," atzīmēja jaunais deputāts.

Iepriekš viņš jau teica, ka ne viss valdības darbā viņu apmierina.

"Šobrīd nenosaukšu kaut kādus valdības lēmumus, kurus es īsti neatbalstu, bet ir valdības lēmumi, kas atstāj negatīvu iespaidu uz cilvēkiem, kaut vai tās pašas nodokļu režīmu neskaidrības. Tas ir ļoti būtisks faktors, kas šobrīd atstāj ievērojamu iespaidu uz iedzīvotāju dzīvi," atzīmēja Možvillo.

Pagaidām viņš nav izlēmis, kādās komisijās viņš strādās – šo jautājumu viņš izlems pēc apspriešanas ar kolēģiem. Viņam negribētos steigties, pagaidām viņš "pēta teritoriju".

Attiecībā uz Liepiņas paziņojumu par tanku, Možvillo nosauca to par joku.

"Es nebiju domājis, ka viņa patiešām noliks deputāta mandātu, jo viņa nesolīja to darīt. Viņas lēmums nolikt mandātu vismaz man bija pārsteidzošs," atzīmēja Māris Možvillo.

2
Tagi:
Saeima, deputāti
Pēc temata
Paaudžu maiņa, jeb Vai "Saskaņa" pārtaps mikropartijā
Itālijas scenārijs: vai nav pienācis laiks samazināt Saeimas deputātu skaitu
Oļegs Burovs

Atriebības kāre ir slikta īpašība: Burovs pažēloja Rīgas vicemēru

1
(atjaunots 10:30 24.10.2020)
Žēl, ka Rīgas vicemēram Vilnim Ķirsim nav nekā vairāk, ko darīt zināmu opozīcijai, izņemot savu atriebības kāri, gribētos dzirdēt kaut ko pēc būtības, paziņoja Rīgas domes deputāts no partijas "Gods kalpot Rīgai" Oļegs Burovs.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Rīgas vicemērs, "Jaunās Vienotības" deputāts Vilnis Ķirsis paziņoja, ka nav gatavs atdot opozīcijas pārstāvjiem vadītāju vietnieku amatus Rīgas domes pilsētas komitejās. Pēc viņa sacītā, koalīcija agrāk uzvedās bez kompromisiem attiecībā pret opozīciju, un tagad tās pārstāvjiem derētu pašiem pasēdēt opozīcijā.

Ļoti žēl, ka cilvēkam, kurš ieņem vienu no vadošajiem amatiem Rīgas domē, vairs nav ko pateikt, atzīmēja Rīgas domes deputāts no partijas "Gods kalpot Rīgai" Oļegs Burovs.

"Gribētos no viņa dzirdēt kaut ko saistībā ar darbu, kamēr viņš turpina runāt par to, ka vēlas atriebties, un neieceļ opozīcijas pārstāvjus komitejas vadītāju vietnieku amatos," sacīja Burovs Sputnik Latvija.

Politiķus uzsvēra, ka atriebības kāre – tā vispār nav ļoti labi īpašība.

"Ķirsis visu laiku saka, ka grasās atriebties par to, ka agrāk sēdējis opozīcijā. Jaunais domes sastāvs ir uzsācis darbu, un, cik es varu spriests, gan "Gods kalpot Rīgai", gan "Saskaņa", gan Latvijas Krievu savienība uzvedas ļoti inteliģenti. Pašreizējo opozīciju pēc uzvedības līmeņa nevar salīdzināt ar to, kuru pārstāvēja Ķirsis. Mēs strādājam konstruktīvi, nav nekādu odiozu un emocionālu uzstāšanos," paziņoja Burovs.

Mārtiņš Staķis, būdams vēl kandidāts uz Rīga mēra amatu, paziņoja, ka grasās aicināt sadarboties visas domes opozīcijas partijas. Toreiz viņš apsolīja, ka opozīcijai piedāvās izvirzīt kandidātus komiteju vadītāju vietnieku amatiem, taču koalīcijas partneri neatbalstīja Staķa ideju.

Мстительность - плохое качество: Буров пожалел вице-мэра Риги
1
Tagi:
Oļegs Burovs
Pēc temata
Staķis kļūs par mēru: Rīgā izveidota jauna valdošā koalīcija
Burovs pastāstīja, no kā ir atkarīgs Rīgas nākamā gada budžeta apmērs
LKS pie pārrunu galda ar Nacionālo apvienību: kā strādās jaunā Rīgas dome