Armens Gasparjans

Gasparjans: Latvija cītīgi kalpoja nacismam, bet tagad "māca" Krievijai vēsturi

84
(atjaunots 00:12 17.10.2019)
Neiedomājami: Krievijai pārmet Lielā Tēvijas kara vēstures izkropļošanu, turklāt tie, kas paceļ SS leģionārus nacionālo varoņu statusā, teica politologs Armens Gasparjans, komentējot Latvijas ĀM izlēcienu pirms Rīgas atbrīvošanas no nacistiem 75.gadadienas.

RĪGA, 15. oktobris – Sputnik. Latvijas Ārlietu ministrija iebilda pret salūtu par godu Rīgas atbrīvošanai 13.oktobrī Maskavā. Tās paziņojumā teikts, ka "Latvijai, Lietuvai un Igaunijai brīvības un neatkarības atjaunošana notika nepilnus 50 gadus vēlāk, jo Sarkanās armijas ienākšana nozīmēja padomju okupācijas atjaunošanu".

Krievijas lēmumu ministrija nosauca par "centieniem pārrakstīt vēsturi pēc sava prāta" un paziņoja, ka svētku salūtu Maskavā Latvija uzskata par "nedraudzīgu rīcību".

Krievijai pārmet vēstures "pārrakstīšanu" tie paši cilvēki, kuri pamanījušies pārrakstīt visu Otrā pasaules kara vēsturi, sevi padarot par "nabaga jēriņiem". Tie, kas SS leģionārus pataisījuši par īstiem "nordiskiem varoņiem". Tie, kas "mežabrāļus" pataisījuši par cīnītājiem pret "okupāciju" un noliedz jebkādus datus par Latvijas iestāšanos PSRS – viņi noliedz pat pašu avīzes no 1940.gada, teica politologs Armens Gasparjans komentārā Sputnik Latvija.

"Šie te cilvēki mums stāsta par vēstures "pārrakstīšanu". Viņiem nepatīk, ka Krievija, PSRS mantiniece, pārņēmusi arī daļu no Lielā Tēvijas kara laiku militārajām tradīcijām, kad Maskava salutēja frontēm, kas atbrīvoja tolaik sabiedroto republiku galvaspilsētas un lielpilsētas. Rīga ir sašutusi: tā ir "nedraudzīga rīcība". Kāda tad ir draudzīga? Tā ir maksāt un nožēlot visu iespējamo: "okupāciju", Latvijā izveidoto izglītības sistēmu, rūpniecību... Tad mēs būsim Latvijai draudzīgs objekts," atzīmēja politologs.

Gasparjans uzsvēra, ka PSRS uzvarai Lielajā Tēvijas karā nav vajadzīga nekāda pārrakstīšana, tas ir vēsturisks fakts, bet Rīgas "elegantie" centieni likt manīt, ka viss nav bijis tik viennozīmīgi, ir laužami ļoti vienkārši: pavisam viennozīmīgs ir Ninrbergas kara tribunāla spriedums, kurā nosodīts nacisms, kam Latvija centīgi kalpoja.

"Rīgai negribas saukt lietas savos vārdos, taču dažkārt viņi izpļāpājas – tā aizsardzības ministrs Artis Pabriks teica, ka katrs esesieties ir īsts nacionālais varonis un mēs godājam viņu piemiņu. Spriežot pēc visa, kas dzērājam uz mēles, tas latvietim prātā," teica Gasparjans.

Viņš piebilda, ka Krievija arī agrāk ir atzīmējusi Lielā Tēvijas kara gadskārtas dažādām pilsētām un turpinās tradīciju, neskatoties ne uz kādiem Latvijas ĀM paziņojumiem.

Гаспарян: Латвия старательно служила нацизму, а теперь "учит" Россию истории
84
Temats:
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (53)
Pēc temata
Rīga 1944. gada oktobrī: nopostīta, taču nesalauzta
Pret salūtu un ziediem pieminekļa pakājē: Baltijas valstis pārraksta vēsturi
Latvijas aizsardzības ministram ieteica noskaidrot pie kareivjiem, kā atbrīvoja Rīgu

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

5
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

5
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

11
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

11
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam