Nacionālā bloka līderis Raivis Dzintars. Leģionāru gājiens 2019. gada 16. martā

Iet leģionāru gājienos, bet dvēsele ir "pārkrievojusies": Dzintars šokē ar paziņojumu

141
(atjaunots 14:28 14.10.2019)
Nacionālā bloka līderis Raivis Dzintars uzskata, ka ir kļuvis par biedēkli dažiem politiķiem, kurus baidās no krievvalodīgiem iedzīvotājiem, taču pienāks laiks, un visi Latvijā sapratīs, ka valsts valoda ir priekš visiem, nevis tikai priekš latviešiem.

RĪGA, 14. oktobris – Sputnik. Nacionālās apvienības "Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" priekšsēdētājs Raivis Dzintars, kurš deva interviju Latvijas Radio 4, negaidīti atzinās, ka izjūt sevī "plašās krievu dvēseles" ietekmi, kā arī aicināja nebaidīties no asimilācijas.

Atnākot uz krievvalodīgo radio, Dzintars atteicās atbildēt uz jautājumiem krieviski, kaut gan prot valodu. Nacionālā bloka līderis pasteidzās piebilst, ka "nevēlas tādējādi pazemot nevienu citu valodu", taču viņš ir atnācis uz sabiedrisko radio, un valstī ir viena valsts valoda – latviešu.

"Mans statuss uzliek man šo pienākumu (runāt valsts valodā – red.). Es uzskatu, un es ļoti vēlētos nākotnē nonākt pie tādas situācijas, ka latviešu valoda kļūs par kopīgu valodu visiem Latvijas iedzīvotājiem. Es uzskatu, ka latviešu tiesības uz latviešu valodu nav mazākas, nekā jebkuru citu Latvijas iedzīvotāju tiesības," paziņoja Dzintars.

Sarunas laikā nacionālais politiķis pastāstīja, ka viņam ir bijis krievvalodīgs patēvs – padomju armijas virsnieks, kurš viņam bijis "liela autoritāte" un iemācījis to, ka cilvēkam dzīvē obligāti ir jābūt mērķim, pie kura jāvirzās.

Atbilžu laikā uz radioklausītāju jautājumiem Dzintar negaidīti atzinās, ka izjūt apkārtējos "plašo krievu dvēseli", un tā viņu tik ļoti esot ietekmējusi caur draugiem, patēvu un citiem krieviem tuvu cilvēku vidū, ka viņš sācis to izjust arī sevī.

"Tostarp arī sevī, jo mēs taču ietekmējam viens otru. (…) Un ir tāda īpatnība: krievu komunikācija, emocijas un cilvēku spējas kontaktēties spēlēja ļoti svarīgu lomu," paziņoja Dzintars.

Tēmas attīstības laikā Dzintars paziņoja, ka viņam pieskaita sliktu attieksmi pret krievu valodu un nelatviešiem, taču patiesībā tas tā nav – viņš vienkārši ir "pozitīvs nacionālists", kas viņa izpratnē nozīmē "būt atvērtam pasaulei un jebkuram cilvēkam ar vienlaicīgu sava saglabāšanu".

"Protams, dažkārt tas nozīmē izrādīties konflikta pozīcijās attiecībā uz to, kā lai pieņem kādu likumu, kādām valodas normas jāseko līdzi," pateica Dzintars. Taču, pēc viņa domām, "90% pozitīvu latviešu nacionālistu ir izdevīgi gan krieviem, gan baltkrieviem".

Dzintars ir pārliecināts, ka Latvijā visus jāvieno latviešu kultūrai un latviešu valodai, savukārt tie, kas pretojas izglītības pārejai visos līmeņos uz mācībām valsts valodā, vienkārši baidās no neziņas.

"Domāju, ka tas, ka daudzi ir pret to, ir skaidrojams, varbūt, ar bailēm nezināmā priekšā, bailēm no asimilācijas, bailēm no tā, ka viņu sava veida identitāte var izzust… Taču es tam nepiekrītu un domāju, ka ļoti bieži cilvēku izmanto no politiķu puses, lai nobiedētu ar to," paziņoja politiķis.

Dzintar kārtējo reizi uzsvēra: viņš uzskata, ka "latviešu valoda – tā nav valoda tikai latviešiem, tā ir kopīga valoda visiem Latvijas iedzīvotājiem".

"Es domāju, ka ar laiku to sadzirdēs arī nelatviešu izcelsmes ļaudis. Arvien vairāk cilvēku apgūst latviešu valodu, un viņiem zudīs šī ilūzija, zudīs Raivis Dzintars kā biedēklis, ar kuru daudzi politiķi cenšas biedēt," nobeigumā sacīja Nacionālā bloka līderis.

Latvijā dzīvo mazāk, nekā divi miljoni cilvēku. Valsts valoda ir latviešu valoda. Neraugoties uz to, ka krievu valodā runā ap 40% valsts iedzīvotāju, tai ir svešvalodas statuss.

Valsts varasiestādes rosina plānveida uzbrukumu krievu valodai – to cenšas izspiest no sabiedrības dzīves un izglītības. Iniciatīvu virzīšanas līderpozīcijas sājā jomā pieder Nacionālajai apvienībai.

Valsts valodas likuma ievērošanu Latvijā uzrauga Valsts valodas centrs (VVC). VVC redzeslokā nonāk politiķi, kuri pārāk bieži izmanto krievu valodu vai slikti prot latviešu, biznesmeņi, kuri izvieto nelatviskas izkārtnes, uzņēmumi un organizācijas, kas izplata bukletus svešvalodās un darbinieki, kas sarunājas ar klientiem ne latviešu valodā, vieskoncerti un pat skolu izlaidumi.

Krievija vairākkārt pievērsusi starptautisko struktūru – ANO, EDSO, Eiropas Padomes un Eiropas Komisijas – uzmanību diskriminējošajai attieksmei pret krievvalodīgajiem iedzīvotājiem Latvijā. KF ĀM, KF pastāvīgā pārstāvniecība EDSO un citas profila struktūras, argumentējot savu pozīciju, atsaucās uz dokumentiem par nacionālo minoritāšu tiesību aizsardzību, taču Latvijas varasiestādes turpina ignorēt starptautisko institūtu rekomendācijas.

141
Pēc temata
Eirodeputāte no Latvijas: pie mums drīkst brīvi paust nacistiskus uzskatus
Nākamais ministrs sola modernu nacionālismu – bez krieviem
Nelieniet pie krieviem: deputāts pabrīdināja jauno ministru un atgādināja par Ukrainu

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

5
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

5
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

11
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

11
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam