Шествие Шаги живых в день памяти жертв геноцида еврейского народа

"Simtiem brāļu kapu Latvijā - tas ir inscenējums?" Krievijas vēstnieks par reālo karu

88
(atjaunots 07:59 14.10.2019)
"Nebija Dahavas, nebija Aušvicas, nebija Holokausta, nebija pat Rīgas atbrīvošanas… Bet kā tad ar 500 brāļu kapiem Latvijas teritorijā? Inscenējums?" Krievijas vēstnieks Latvijā uzskata, ja par baiso pagātni aizmirst, tā atgriezīsies un būs vēl baisāka.

RĪGA, 14. oktobris – Sputnik. "Ja mierīgos iedzīvotājus iznīcina līdz zobiem bruņojušies sodītāji, tad tas ir noziegums pret cilvēci. Tas apstiprināts Nirnbergas tribunālā. Un interesanta sakritība, ka Latvijas aizsardzības ministra runa faktiski sakrīt pēc kalendāra ar 1. oktobri, kad 1946. gadā tika paziņots Nirnbergas tribunāla verdikts, kurš noteica SS kā noziedzīgu, necilvēcīgu, antihumānu organizāciju. Savukārt Latvijas ministrs uzskata, ka SS leģionāri ir nacionālie varoņi," paziņoja Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgēņijs Lukjanovs.

Svētdien, 13. oktobrī, Latvija atzīmēja atbrīvošanu no vācu fašistu iekarotājiem, kura notika ar grandioziem padomju karaspēku – trīs Baltijas fronšu – pūliņiem.

Pie Ķīšezera vakar rekonstruktori atjaunoja Rīgas atbrīvošanas operācijas sākuma gaitu. Tur atradās Krievijas vēstnieks, ar kuru izdevās aprunāties.

Vēstnieks pastāstīja par esošo situāciju Latvijas politiskajā frontē un par to, kādēļ par spīti visiem rusofobiski noskaņotu latviešu nacionālistu pūliņiem, Dižā Uzvara netiks aizmirsta, nevar būt aizmirsta.

Salaspils koncentrācijas nometni, pēc diplomāta sacītā, mūsdienu Latvijas politiķi mediju telpā pārvērtuši no nāves nometnes labošanas nometnē tieši tāpēc, ka tur gāja bojā tūkstošiem mierīgo pilsoņu – sirmgalvji, sievietes, bērni.

"Nebija Dahavas, nebija Aušvicas, nebija Holokausta, nebija pat Rīgas atbrīvošanas… Bet kā tad ar 500 brāļu kapiem Latvijas teritorijā? Laikam, tas arī ir kaut kāds inscenējums? Saprotiet, ja šiem politiķiem ir Holivudas domāšana, diez vai tā mainīsies. Un Holivuda, protams, ir sapņu fabrika. Taču ir arī tādu lūk mītu un interpretāciju fabrika, kurus nevar nosaukt par sapņiem," uzsvēra Lukjanovs.

Diplomāts pastāstīja, ka nenovērtējama ir ikviena cilvēka dzīve. Tādēļ ir bezjēdzīgi pat aprēķināt upuru skaitu, kuri nonāca "nāves fabrikā" kara laikā. Jautājums, pēc vēstnieka domām, ir būtībā.

Un būtība ir tajā, ka, ja neaizsargātus mierīgos cilvēkus iznīcina līdz zobiem bruņojušies sodītāji, – tā ir tikumības krituma augstākā pakāpe. Noziegums pret cilvēci. Un, lai tas nekad neatkārtotos, ir jādara tikai viena lieta – neaizmirst pagātni.

"Ja mēs aizmirsīsim pagātni, tā mūs panāks, un tā būs vēl baisāka, nekā bija tajā realitātē," uzsvēra Krievijas vēstnieks.

Tāpat viņš atzīmēja, ka smadzeņu skalošana, kura šodien tiek īstenota attiecībā uz Otrā pasaules kara baisajiem notikumiem, – tas jau ir skatāms sociāli politiskās psihiatrijas jomā. Un tas notiek tieši tagad tāpēc, ka ir pieaugusi cilvēku paaudze, kuri nezina, kas ir karš. Bet to, kas redzējuši visu savām acīm, katru gadu kļūst aizvien mazāk. Un paies divi, trīs, četri gadi, viņi izzudīs vispār.

"Ja viņi aizies un par viņiem aizmirsīs, ja šie pelni nepukstēs mūsu sirdīs, tad mēs atkal iegūsim to pašu. Eiropā divas reizes dzimuši pasaules kari. Un dzima fašisms. Fašisms ir Eiropas bērns, un Eiropa, Vecā Pasaule ir civilizāciju šūpulis. Un ko izdarīja fašisms ar ļoti civilizēto, izglītoto, romantisko vācu tautu? Taču hitleri nāk un aiziet, bet vācu tauta paliek. Tas pats ir arī ar latviešiem. Politiķi nāk un aiziet, bet Latvijas tauta paliek. Tās kolektīvā atmiņa, esmu pārliecināts, nav koriģējama," nobeigumā sacīja Lukjanovs.

88
Pēc temata
Kārtējais Latvijas AM izlēciens: "padomju karaspēki neatbrīvoja Rīgu no vāciešiem"
NVS valstu līderi atgādināja pasaulei par vēstures pārrakstīšanas nepieļaujamību
Nacisti plānoja uzspridzināt Rīgu: ģenerāļa Jerjomenko arhīvs
Rīdzinieki iet pie pieminekļa Atbrīvotājiem: 75 gadi Latvijas atbrīvošanai no nacistiem
Māris Možvillo

Jaunais deputāts izkritizēja valdības pieeju nodokļu jautājumiem un pastāstīja par plāniem

2
(atjaunots 10:37 24.10.2020)
Linda Liepiņa dēvē Māri Možvillo, kurš atnāca Saeimā viņas vietā, par savu domubiedru; vai jaunais deputāts pametīs KPV LV frakciju, sekojot savas priekšgājējas lēmumam.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Ar Saeimas darbu neapmierinātā Linda Liepiņa nolika mandātu. 2018. gada oktobrī viņa tika ievēlēta pēc KPV LV saraksta, taču pēc pusgada Liepiņa pameta frakciju un partiju. Tagad, kad viņa nolikusi savu mandātu, viņa vietu ieņēmis Māris Možvillo, kurš trīs gadus nostrādāja par deputātu Alojas domē. Možvillo, pēc Liepiņas sacītā, ir viņas domubiedrs.

Možvillo ir arī KPV LV valdes loceklis. Frakcijai viņš ir liels ieguvums, jo pēc Saeimas vēlēšanām tajā bija 16 deputāti, taču pretrunu dēļ divu gadu laikā to pametuši seši parlamentārieši. Tagad KPV LV būs jau 11 mandāti, ja vien, protams, Možvillo nesekos Lindas Liepiņas piemēram un neizstāsies no frakcijas, raksta Neatkarīgā.

"Tad, kad es tev piezvanīju (es tev piezvanīju tikai vienu reizi, lai pateiktu, ka mans lēmums ir galīgs, ka es nolikšu deputāta mandātu) un jautāju, vai tu esi, vai tu būtu gatavs uzņemties, tu neminstinoties atbildēji: "Jā!"

Es neteikšu šobrīd no Saeimas tribīnes tos dažus solījumus, ko tu man teici, bet es vēlos tev pateikt, ka es tev uzticos. Tad, kad es nācu iekšā šeit pa Saeimas sēžu zāles durvīm, tu jautāji, kāpēc es tevi pametot zem tanka? Iespējams, Māri, tāpēc, ka zem tanka būtu jāguļas vīriešiem, nevis sievietēm," pateica savā pēdējā runā Saeimas tribīnē Linda Liepiņa, vēršoties pie Možvillo.

Lai gan Liepiņa dēvē Možvillo par savu domubiedru, viņš pagaidām negrasās pamest KPV LV.

"Tas, ka mums ir līdzīgi uzskati dažos jautājumos, tas nenozīmē, ka es stājos viņas vietā. Es stājos pats savā vietā, lēmumus es pieņemšu pēc fakta. Šobrīd man ir mandāts un esmu ievēlēts no partijas, un pašreiz man nav iemeslu pamest frakciju," paskaidroja Možvillo.

Viņš atzīmēja, ka KPV LV darbā, protams, ir kļūdas, un, neskatoties uz diviem gadiem Saeimā, ir jūtams zināms pieredzes trūkums, kura dažkārt tiek manīta.

"Tāpēc esmu šeit, lai ar savu pieredzi un darbu palīdzētu darīt to, ko pirms Saeimas vēlēšanām solījām saviem vēlētājiem," atzīmēja jaunais deputāts.

Iepriekš viņš jau teica, ka ne viss valdības darbā viņu apmierina.

"Šobrīd nenosaukšu kaut kādus valdības lēmumus, kurus es īsti neatbalstu, bet ir valdības lēmumi, kas atstāj negatīvu iespaidu uz cilvēkiem, kaut vai tās pašas nodokļu režīmu neskaidrības. Tas ir ļoti būtisks faktors, kas šobrīd atstāj ievērojamu iespaidu uz iedzīvotāju dzīvi," atzīmēja Možvillo.

Pagaidām viņš nav izlēmis, kādās komisijās viņš strādās – šo jautājumu viņš izlems pēc apspriešanas ar kolēģiem. Viņam negribētos steigties, pagaidām viņš "pēta teritoriju".

Attiecībā uz Liepiņas paziņojumu par tanku, Možvillo nosauca to par joku.

"Es nebiju domājis, ka viņa patiešām noliks deputāta mandātu, jo viņa nesolīja to darīt. Viņas lēmums nolikt mandātu vismaz man bija pārsteidzošs," atzīmēja Māris Možvillo.

2
Tagi:
Saeima, deputāti
Pēc temata
Paaudžu maiņa, jeb Vai "Saskaņa" pārtaps mikropartijā
Itālijas scenārijs: vai nav pienācis laiks samazināt Saeimas deputātu skaitu
Oļegs Burovs

Atriebības kāre ir slikta īpašība: Burovs pažēloja Rīgas vicemēru

1
(atjaunots 10:30 24.10.2020)
Žēl, ka Rīgas vicemēram Vilnim Ķirsim nav nekā vairāk, ko darīt zināmu opozīcijai, izņemot savu atriebības kāri, gribētos dzirdēt kaut ko pēc būtības, paziņoja Rīgas domes deputāts no partijas "Gods kalpot Rīgai" Oļegs Burovs.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Rīgas vicemērs, "Jaunās Vienotības" deputāts Vilnis Ķirsis paziņoja, ka nav gatavs atdot opozīcijas pārstāvjiem vadītāju vietnieku amatus Rīgas domes pilsētas komitejās. Pēc viņa sacītā, koalīcija agrāk uzvedās bez kompromisiem attiecībā pret opozīciju, un tagad tās pārstāvjiem derētu pašiem pasēdēt opozīcijā.

Ļoti žēl, ka cilvēkam, kurš ieņem vienu no vadošajiem amatiem Rīgas domē, vairs nav ko pateikt, atzīmēja Rīgas domes deputāts no partijas "Gods kalpot Rīgai" Oļegs Burovs.

"Gribētos no viņa dzirdēt kaut ko saistībā ar darbu, kamēr viņš turpina runāt par to, ka vēlas atriebties, un neieceļ opozīcijas pārstāvjus komitejas vadītāju vietnieku amatos," sacīja Burovs Sputnik Latvija.

Politiķus uzsvēra, ka atriebības kāre – tā vispār nav ļoti labi īpašība.

"Ķirsis visu laiku saka, ka grasās atriebties par to, ka agrāk sēdējis opozīcijā. Jaunais domes sastāvs ir uzsācis darbu, un, cik es varu spriests, gan "Gods kalpot Rīgai", gan "Saskaņa", gan Latvijas Krievu savienība uzvedas ļoti inteliģenti. Pašreizējo opozīciju pēc uzvedības līmeņa nevar salīdzināt ar to, kuru pārstāvēja Ķirsis. Mēs strādājam konstruktīvi, nav nekādu odiozu un emocionālu uzstāšanos," paziņoja Burovs.

Mārtiņš Staķis, būdams vēl kandidāts uz Rīga mēra amatu, paziņoja, ka grasās aicināt sadarboties visas domes opozīcijas partijas. Toreiz viņš apsolīja, ka opozīcijai piedāvās izvirzīt kandidātus komiteju vadītāju vietnieku amatiem, taču koalīcijas partneri neatbalstīja Staķa ideju.

Мстительность - плохое качество: Буров пожалел вице-мэра Риги
1
Tagi:
Oļegs Burovs
Pēc temata
Staķis kļūs par mēru: Rīgā izveidota jauna valdošā koalīcija
Burovs pastāstīja, no kā ir atkarīgs Rīgas nākamā gada budžeta apmērs
LKS pie pārrunu galda ar Nacionālo apvienību: kā strādās jaunā Rīgas dome