Шествие Шаги живых в день памяти жертв геноцида еврейского народа

"Simtiem brāļu kapu Latvijā - tas ir inscenējums?" Krievijas vēstnieks par reālo karu

81
(atjaunots 07:59 14.10.2019)
"Nebija Dahavas, nebija Aušvicas, nebija Holokausta, nebija pat Rīgas atbrīvošanas… Bet kā tad ar 500 brāļu kapiem Latvijas teritorijā? Inscenējums?" Krievijas vēstnieks Latvijā uzskata, ja par baiso pagātni aizmirst, tā atgriezīsies un būs vēl baisāka.

RĪGA, 14. oktobris – Sputnik. "Ja mierīgos iedzīvotājus iznīcina līdz zobiem bruņojušies sodītāji, tad tas ir noziegums pret cilvēci. Tas apstiprināts Nirnbergas tribunālā. Un interesanta sakritība, ka Latvijas aizsardzības ministra runa faktiski sakrīt pēc kalendāra ar 1. oktobri, kad 1946. gadā tika paziņots Nirnbergas tribunāla verdikts, kurš noteica SS kā noziedzīgu, necilvēcīgu, antihumānu organizāciju. Savukārt Latvijas ministrs uzskata, ka SS leģionāri ir nacionālie varoņi," paziņoja Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgēņijs Lukjanovs.

Svētdien, 13. oktobrī, Latvija atzīmēja atbrīvošanu no vācu fašistu iekarotājiem, kura notika ar grandioziem padomju karaspēku – trīs Baltijas fronšu – pūliņiem.

Pie Ķīšezera vakar rekonstruktori atjaunoja Rīgas atbrīvošanas operācijas sākuma gaitu. Tur atradās Krievijas vēstnieks, ar kuru izdevās aprunāties.

Vēstnieks pastāstīja par esošo situāciju Latvijas politiskajā frontē un par to, kādēļ par spīti visiem rusofobiski noskaņotu latviešu nacionālistu pūliņiem, Dižā Uzvara netiks aizmirsta, nevar būt aizmirsta.

Salaspils koncentrācijas nometni, pēc diplomāta sacītā, mūsdienu Latvijas politiķi mediju telpā pārvērtuši no nāves nometnes labošanas nometnē tieši tāpēc, ka tur gāja bojā tūkstošiem mierīgo pilsoņu – sirmgalvji, sievietes, bērni.

"Nebija Dahavas, nebija Aušvicas, nebija Holokausta, nebija pat Rīgas atbrīvošanas… Bet kā tad ar 500 brāļu kapiem Latvijas teritorijā? Laikam, tas arī ir kaut kāds inscenējums? Saprotiet, ja šiem politiķiem ir Holivudas domāšana, diez vai tā mainīsies. Un Holivuda, protams, ir sapņu fabrika. Taču ir arī tādu lūk mītu un interpretāciju fabrika, kurus nevar nosaukt par sapņiem," uzsvēra Lukjanovs.

Diplomāts pastāstīja, ka nenovērtējama ir ikviena cilvēka dzīve. Tādēļ ir bezjēdzīgi pat aprēķināt upuru skaitu, kuri nonāca "nāves fabrikā" kara laikā. Jautājums, pēc vēstnieka domām, ir būtībā.

Un būtība ir tajā, ka, ja neaizsargātus mierīgos cilvēkus iznīcina līdz zobiem bruņojušies sodītāji, – tā ir tikumības krituma augstākā pakāpe. Noziegums pret cilvēci. Un, lai tas nekad neatkārtotos, ir jādara tikai viena lieta – neaizmirst pagātni.

"Ja mēs aizmirsīsim pagātni, tā mūs panāks, un tā būs vēl baisāka, nekā bija tajā realitātē," uzsvēra Krievijas vēstnieks.

Tāpat viņš atzīmēja, ka smadzeņu skalošana, kura šodien tiek īstenota attiecībā uz Otrā pasaules kara baisajiem notikumiem, – tas jau ir skatāms sociāli politiskās psihiatrijas jomā. Un tas notiek tieši tagad tāpēc, ka ir pieaugusi cilvēku paaudze, kuri nezina, kas ir karš. Bet to, kas redzējuši visu savām acīm, katru gadu kļūst aizvien mazāk. Un paies divi, trīs, četri gadi, viņi izzudīs vispār.

"Ja viņi aizies un par viņiem aizmirsīs, ja šie pelni nepukstēs mūsu sirdīs, tad mēs atkal iegūsim to pašu. Eiropā divas reizes dzimuši pasaules kari. Un dzima fašisms. Fašisms ir Eiropas bērns, un Eiropa, Vecā Pasaule ir civilizāciju šūpulis. Un ko izdarīja fašisms ar ļoti civilizēto, izglītoto, romantisko vācu tautu? Taču hitleri nāk un aiziet, bet vācu tauta paliek. Tas pats ir arī ar latviešiem. Politiķi nāk un aiziet, bet Latvijas tauta paliek. Tās kolektīvā atmiņa, esmu pārliecināts, nav koriģējama," nobeigumā sacīja Lukjanovs.

81
Pēc temata
Kārtējais Latvijas AM izlēciens: "padomju karaspēki neatbrīvoja Rīgu no vāciešiem"
NVS valstu līderi atgādināja pasaulei par vēstures pārrakstīšanas nepieļaujamību
Nacisti plānoja uzspridzināt Rīgu: ģenerāļa Jerjomenko arhīvs
Rīdzinieki iet pie pieminekļa Atbrīvotājiem: 75 gadi Latvijas atbrīvošanai no nacistiem

Covid-19 infekcijas gadījumu skaits Latvijā sasniedzis 1124

9
(atjaunots 16:49 05.07.2020)
Pēdējās diennakts laikā valstī fiksēts viens jauns koronavīrusa infekcijas gadījums. Slimnīcās Covid-19 pacientu skaits nav pieaudzis.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Slimību profilakses un kontroles centrs vēsta, ka pēdējo 24 stundu laikā Latvijā fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums. Jau vairākas dienas inficēto skaits valstī pieaug tikai par vienu jaunu gadījumu.

​Diennakts laikā veikti 1042 Covid-19 testi. Kopš pandēmijas sākuma veikti 157 826 izmeklējumi. Kopā Latvijā fiksēti 1124 koronavīrusa infekcijas gadījumi, 1000 cilvēki sekmīgi izveseļojušies, 30 pacienti miruši.

​Slimnīcās ārstējas 5 pacienti ar Covid-19 diagnozi. Vienam no viņiem konstatēta smaga slimības gaita. Kopā no stacionāra izrakstīts 181 pacients.

9
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna
Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu
Vietējas zemenes, foto no arhīva

Sēž vagoniņos un uz Latviju braukt negrib: latvieši nomainījuši dzimteni pret zemenēm

27
(atjaunots 10:36 05.07.2020)
Latvija vaid un cieš darba roku trūkuma dēļ, bet latvieši dzīvo Anglijā vagoniņos kopā ar poļiem un atgriezties negrasās. "Zemnieku saeimas" valdes loceklis Mārtiņš Trons paskaidroja, kāpēc tā.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Eksperts lauksaimniecības politikas jautājumos, biedrības "Zemnieku saeima" valdes loceklis Mārtiņš Trons intervijā radio Baltkom pastāštīja, kāpēc ārvalstīs strādājošos latviešus neizdodas atbilināt dzimtenē.

Trons konstatēja, ka zemniekiem Latvijā trūkst darba roku, tomēr latvieši nesteidz darbā uz laukiem Latvijā. Viņi dod priekšroku dzīvei vagoniņos kopā ar poļiem un zemeņu vākšanai Lielbritānijā.

Pat dzīve sešatā vienā vagoniņā neliek latviešiem padomāt par atgriešanos dzimtenē – kamēr viņi strādā Anglijā, viņu kontos ieripo laba naudiņa

Trons pastāstīja, ka koronavīrusa pandēmija likusi cerēt: varbūt vismaz kāda daļa iedzīvotāju atgriezīsies no citām valstīm, tomēr atkal visu ir atrisinājis naudas jautājums.

Zemnieki Vācijā, Anglijā un Francijā atklāti atzīst, ka ārvalstu darbinieku palīdzību apmaksās dāsnāk nekā lauksaimnieki Latvijā, jo nevēlas redzēt, kā viņu pašu laukos sapūst zemenes.

Iepriekš Latvijā populārā televīzijas šova "Saimnieks meklē sievu" dalībnieks Aivars, kurš strādāja vistu fermā Vācijā, pastāstīja, kāpēc nevēlas atgriezties Latvijā, lai arī skumst pēc mājām.

Viņš atzina: ja Latvijā piedāvātu tādu algu kā Vācijā, viņš ar prieku darītu arī smagāku darbu nekā tas, ko viņš tagad strādā ārzemēs.

Pie tam Aivars konstatēja, ka Vācijā viņam ir mājoklis un ir brīvais laiks, ko viņš var veltīt pats sev. Pārsvarā viņš strādā naktīs, bet dienā ar velosipēdu apbraukā apkaimi.

Bet tagad, kamēr latvieši apbrīno ainavu citās valstīs, Latvijā laukos pūst zemenes.

Latvijas augļkopju asociācijas biroja vadītāja Renāte Kajaka sūdzējās par novēloto atļauju fermeriem aicināt sezonas strādniekus no ārzemēm – lielākā daļa potenciālo strādnieku jau atraduši darbu citviet.

Šī iemesla dēļ liela daļa ogu ražas Latvijā patiešām var sapūt, nenokļuvusi veikalu plauktos.

27
Pēc temata
Latvijas iedzīvotāji neiet strādāt uz lauka par 900 eiro: zemnieki uztraucas par ražu
TV šova dalībnieks: Latvijas laukos ir grūti dzīvot un strādāt
Iedzīvotāji negrib iet uz lauka, bet viesstrādniekus nelaidīs: ZM nepalīdzēja zemniekiem
Vietējās zemenes veikalos? Latgales zemnieki cer pārpludināt valsti ar ogām
Krievijas Federācijas karogs

Krievijas ĀM stingri atspēkoja absurdos maldus par KF bruņojuma izmēģinājumiem

0
(atjaunots 11:02 05.07.2020)
Krievijas "Poseidon", "Burevestņik" un citiem ieročiem nav nekāda sakara ar incidentu. Krievijas ĀM norāda, ka pieņēmumi par bruņojuma izmēģinājumiem, kuri esot ietekmējuši radiācijas fonu Ziemeļeiropā, ir absolūti izdomājumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Krievijas ĀM stingri atspēkoja absurdos maldus par bruņojuma izmēģinājumiem, kuri esot ietekmējuši radiācijas fonu Ziemeļeiropā, vēsta RIA Novosti.

Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs norādīja, ka visi apgalvojumi par to, ka KF veiktie perspektīvo ieroču izmēģinājumi varējuši ietekmēt radiācijas fonu, ir absolūti nepamatoti. Diplomāts savā paziņojumā izteica loģisku pieņēmumu par to, no kurienes un ar kādu mērķi tamlīdzīga ziņa varējusi parādīties.

Jāatgādina, ka iepriekš medijos parādījās informācija: jūnija sākumā Zviedrijas, Norvēģijas un Somijas teritorijā atmosfērā  fiksēta mazliet paaugstināta tā saucamās reaktoru izcelsmes radioaktīvo izotopu koncentrācija.

Vēlāk Visaptverošā kodolizmēģinājumu aizlieguma līguma organizācijas Sagatavošanas komisijas izpildsekretārs Lassina Zerbo savā lapā Twitter publicējis karti, kurā atzīmēts rajons, kurā konstatēti radioaktīvie izotopi cēzijs-134, cēzijs-137 un rutēnijs-103.

Norādītais rajons ietver Baltijas jūru, Eiropas ziemeļu daļu un reģionu Krievijas rietumos Sanktpēterburgas rajonā. Atzīmēts, ka izotopi atrasti 22.-23. jūnijā.

Nīderlandes Nacionālais veselības un apkārtējās vides institūts (RIVM) uzskata, ka izotopi nākuši no Krievijas teritorijas. Tur pieļāva, ka kādas AES reaktorā Krievijā notikusi degvielas elementa dehermetizācija.

Taču Krievijas atomelektrostaciju operators "Rosenergoatom" norādīja, ka nekādi incidenti Ļeņingradas un Kolas AES nav fiksēti. Visas iekārtas darbojas ierastajā režīmā, iemeslu satraukumam nav.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs norādīja, ka nav saņemta nekāda informācija par draudiem vai avārijas situācijām, kuru rezultātā valstī varētu augt radiācijas līmenis.

Šķita, ka jautājums ir izsmelts. Nekā nebija. Atradās spēki, kuri sāka izvērst sižetu. Rietumu mediji laida klajā pavisam muļķīgus pieņēmumus par to, ka radiācijas līmenis Ziemeļeiropā pieaudzis tādēļ, ka Krievija izmēģinājusi ieročus "Poseidon" un "Burevestņik".

Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs stingri atspēkoja nepamatotos pieņēmumus – viņš tos kategoriski noliedz. Tamlīdzīgu informāciju diplomāts uzskata par propagandu un amerikāņu centienu elementu ar mērķi sēt bažas, it īpaši eiropiešu vidū.

Rjabkovs uzsvēra, ka no ASV puses iespējami arī tālāka līdzīga veida ziņu noplūde, kas attiecas uz Krievijas darbu kodolsavaldīšanas jomā. Pie tam to var nodrošināt gan anonīmas personas, gan augstu stāvoši ierēdņi.

Lieta tāda, ka amerikāņi apņēmušies atbrīvoties no bruņošanās savaldīšanas važām un nevēlas apstāties nekādu šķēršļu priekšā.

Interesanti ir arī tas, atzīmēja Rjabkovs, ka ASV ir informētas par Krievijas bažām, Maskava regulāri iesaka tām nodarboties ar perspektīvo bruņojuma sistēmu tēmu plašākā kontekstā, ņemot vērā virkni faktoru, kas ietekmē stratēģisko stabilitāti, pievēršot uzmanību amerikāņu perspektīvajām sistēmām, kas ārkārtīgi destabilizē situāciju.

Tomēr pagaidām, šķiet, adekvāta reakcija uz Krievijas ierosinājumiem nav sagaidāma.

0
Tagi:
Ārlietu ministrija, Krievija
Pēc temata
Baismīgāk nekā Hirosima: kur ASV atkal plāno kodolsprādzienus
NI paskaidroja, kāpēc Krievijai ir pamats raizēties par NATO iebrukumu
Eksperts: Krievijas atbilde uz ASV aizsardzības stratēģiju būs negatīva
Kādu scenāriju izmanto ASV, lai demontētu bruņojuma kontroles sistēmu pasaulē