Lux Express

"Viņi pat nav atvainojušies": brauciens autobusā mainījis rīdzinieces dzīvi

45
(atjaunots 17:20 08.10.2019)
Triju gadu laikā lielāko pārvadātāju autobusi iekļuvuši piecos desmitos avāriju ar cietušajiem. Pie tam nebūt ne visi autovadītāji apgūst vadīšanu sarežģītos apstākļos, piemēram, uz "melnā ledus".

RĪGA, 8. oktobris — Sputnik. Trīs gadus pēc avārijas kompānija Lux Express nav atvainojusies pasažierei Tatjanai, kura guvusi nopietnas traumas firmas autobusā 2016.gada 29.janvārī, vēsta Bez Tabu.

Pirms trim gadiem Tatjana līdz ar 25 citiem Lux Express pasažieriem no Rīgas devās uz Sanktpēterburgu. Brauciens aprāvās Igaunijā – autobuss avarēja.

Divpadsmit pasažieri tika nogādāti slimnīcā, Tatjana bija viena no diviem vissmagāk cietušajiem. Trīs gadu laikā sieviete pārcietusi vairākas operācijas un regulāri apmeklē mikroķirurgu. Pirms tikšanās ar žurnālistiem viņa uzzināja, ka būs nepieciešama vēl viena operācija. Tiesa, speciālisti jau pavēstījuši, ka labā roka nekad vairs nefunkcionēs kā iepriekš.

Oktobra sākumā Jelgavā sākta krimināllietas izskatīšana pret autobusa šoferi. Tatjana vēlas pievērst sabiedrības un pārvadātāju uzmanību tam, ka autobusu šoferi uz ceļiem joprojām nereti uzvedas agresīvi.

"Tajā naktī sniga, bija putenis. Es pamodos no tā, ka sievietes kliedz. Sākām kaut kur lidot. Autobuss apgāzās uz sāniem un vēl nedaudz slīdēja, tad bija trieciens, un viss apklusa. Es biju piesprādzējusies, paliku savā sēdvietā. Mana roka trāpījās starp zemi un autobusu. Es to uzzināju tikai pēc tam," atcerējās Tatjana.

Negadījumi visbiežāk notiek naktīs. Aptuveni nedēļu pēc avārijas, kurā iekļuva Tatjanas autobuss, Igaunijā avarēja vēl viens Lux Express autobuss.

Sieviete konstatēja, ka līdz pat šim brīdim nav pat izdzirdējusi uzņēmuma vadības atvainošanās vārdus.

Žurnālisti sazinājās ar Lux Express, taču atbildi par uzlabojumiem, kas būtu veikti pasažieru drošības uzlabošanai, nesaņēma. Pēc divām dienām viņiem piezvanīja sabiedrisko attiecību aģentūras darbiniece, Lux Express pārstāve. Izrādījās, ka trīs gadus kopš traģiskās avārijas Igaunijā kompānija joprojām nav apmācījusi šoferus darbam "melnā ledus" apstākļos.

"Apmācības par drošu braukšanu ir katru gadu, pilnīgi visi šoferi ir saņēmuši instrukciju, arī mācības par braukšanu melnā ledus apstākļos ir ietvertas programmā, tās šobrīd tiek primāri organizētas Igaunijā," skaidroja uzņēmuma pārstāve Aiva Eiduka.

Autotransporta direkcijas dati liecina, ka trīs lielākie pasažieru pārvadātāji Latvijā trīs gadu laikā iekļuvuši 50 ceļu satiksmes negadījumos, kuros bijuši cietušie. Valsts policija 3 gadu laikā reģistrējusi vairāk nekā divus tūkstošus negadījumu, kuros iesaistīti autobusi. Autobusu vadītāji visbiežāk sodīti par drošības jostu neizmantošanu, kā arī ātruma pārsniegšanu.

Direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš konstatēja, ka pārvadātājs noteikumu pārkāpuma gadījumā riskē ar licences zaudēšanu. Katrs gadījums tiek izvērtēts, arī abi CSN Igaunijā.

Sūdzību gadījumā jāvēršas Autotransporta direkcijā.

Iepriekš vēstīts, ka Latvija ieņem trešo vietu ES letālo CSN skaita ziņā uz miljonu iedzīvotāju.

45
Pēc temata
Vēl viena autobusa avārija Igaunijā: vadītājs gājis bojā, 13 cietušie
Autobusa avārijā cietušais Latvijas iedzīvotājs vēl joprojām atrodas mākslīgajā komā
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru