Starptautiskā lidosta Rīga

Kolapss Rīgas lidostā: milzīgas rindas, personāla trūkums un sadusmoti pasažieri

127
(atjaunots 13:01 08.10.2019)
Starp pasažieriem, kurus neapmierina serviss starptautiskajā lidostā "Rīga", bija arī žurnālists Artemijs Troickis no Krievijas.

RĪGA, 8. oktobris — Sputnik. Rīgas lidostas apmeklētāji neslēpj sašutumu par milzu rindām kontroles caurlaides punktos lidostā "Rīga", tāpēc sociālajā tīklā Twitter parādījies liels skaits dusmīgu publikāciju ar fotogrāfijām, stāsta Tvnet.lv.

Starp neapmierinātajiem ir arī pazīstamais krievu žurnālists Artemijs Troickis, kurš tāpat pauda sašusumu sociālajā tīklā. Viņš konstatēja, ka no lidostas "Rīga" lido pirmo reizi un tādus apstākļus nav gaidījis.

"To, ka aviokompānija airBaltic ir sliktākā pasaulē, es zinu, un iespēju robežās cenšos no tās izvairīties. Izrādās, sliktākā Eiropā ir arī Rīgas lidosta, no kurienes šodien izlidoju pirmo reizi (neskaitot pārsēšanās). Rinda pie kontroles ilga 47 minūtes, un tā notiek vienmēr, paziņoja darbiniece," pastāstīja žurnālists.

​Situāciju lidostā novēroja arī Raimonds un konstatēja lielu ļaužu pieplūdumu pie kontroles un caurlaides punktiem. Pēc viņa domām, tas veidojies tāpēc, ka tobrīd strādāja tikai divi punkti.

"Lidosta "Rīga" šorīt ļoti nepatīkami pārsteidz. Ārkārtīgi liels pasažieru skaits un tikai DIVI drošības kontroles punkti darbojas️. Tādu paniku un haosu nebiju redzējis vēl šeit. Nepiestāv Jums tas. Lai izdodas labāka plānošana," uzrakstīja vīrietis.

​Cits lietotājs publicēja rindas fotogrāfiju un uzrakstīja, ka tāda pati situācija ir arī biznesa klasē.

​Ģirta fotogrāfijās redzams, ka no 8 kontroles punktiem strādā tikai 3.

​Savukārt Ieva Treija atzīmēja, ka bagāžas izsniegšanas punktā strādāja tikai viens darbinieks, lai arī pulksten 6 vakarā bija ieplānoti 3 reisi.

​Lidostas pārstāve Laura Karnīte pastāstīja, ka pasažieru skaits lidostā "Rīga" šogad pieaudzis gandrīz par 11,5% un jūtami pārsniedz lidostas vecā termināļa caurlaides spēju.

Viņa skaidroja, ka sastrēgumstundās – pārsvarā no rīta – drošības kontrolei jāapkalpo aptuveni 1200 pasažieri, un, iespējams, nāksies gaidīt 40-50 minūtes. Pārējā laikā nākas gaidīt ne vairāk kā 20 minūtes.

Karnīte apliecināja, ka lidostas darbinieki dara visu iespējamo, lai pasažieriem nāktos stāvēt rindā pēc iespējas īsāku laiku, taču lūdza ņemt vērā, ka dažbrīd lidostā iespējamas rindas.

Lidosta "Rīga" lūdz pasažierus savlaicīgi ierasties lidostā, lai bez steigas izietu visas procedūras un atrisinātu grūtības, kas var rasties drošības kontroles laikā.

127
Pēc temata
Atkal skandāls: airBaltic nepielaida reisam pasažieri un apsūdzēja par agresiju
Lidosta "Rīga" kļūs komfortablāka: starp termināļiem palaidīs travelatoru
Piemaksā vai vispār nekur nelidosi: airBaltic neielaida meiteni lidmašīnā
Rīgas lidosta iebilst pret izmestām pudelēm ar ūdeni
Alūksne

Latvijā iekļūs investīcijas no Krievijas: kāds krievs ir gatavs ieguldīt miljonus eiro

4
(atjaunots 10:43 03.07.2020)
Krievijas investors ir gatavs piedalīties dziedinātavas būvniecībā Alūksnes ezera krastā: viņa nauda aizies kompleksa infrastruktūrā, taču viņa vārds pagaidām paliek nezināms.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Alūksnē pašvaldība iecerējusi būvēt lielu veselības kompleksu, vēsta Rus.lsm.lv.

Šī informācija nākusi no reģionālā laikraksta Alūksnes un Malienas ziņas redaktores Līgas Vīksnas.

Pēc viņas datiem, Alūksnes ezera krastā pašvaldība iecerējusi uzbūvēt lielu dziedinātavu. Savukārt naudu tās būvniecībai pašvaldība saņems caur aizdevumiem, Eiropas fondiem, kā arī no kāda Krievijas investora.

Pastāv ziņas, ka investors no Krievijas uzņemsies infrastruktūras finansēšanu. Par viņa līdzekļiem tiks uzbūvēta viesnīca, baseins un tamlīdzīgas lietas. Tāpat viņš plāno labiekārtot blakus esošo teritoriju, uzbūvējot individuālās ģimenes mājas atpūtniekiem. Investīciju summa no šīs personas puses varētu sastādīt vairāk nekā 3,2 miljonus eiro.

Savukārt pašvaldība uzbūvēs pašu dziedinātavas ēku.

Turklāt Vīksna atzīmē, ka investora meklējumi aizņēma daudz laika. Taču beigās līgums par galvenās ēkas īres tiesībām tika noslēgts un jau ir izsludināts tās pašas celtnes būvniecības konkurss.

Paredzēts, ka projekta īstenošana aizņems 2,5 gadus. Taču rezultātā dziedinātava sniegs novadam 47 jaunas darbavietas, kā arī iekustinās ekonomisko attīstību, jo atpūtnieki taču vēlēsies paskatīties, kas vēl ir šajā apkaimē.

4
Tagi:
investīcijas
Pēc temata
Kā saņemt uzturēšanās atļauju Krievijā: tiek izstrādāta jauna programma
Latvijas iedzīvotāji uzskata par nepieciešamu piesaistīt Krievijas investīcijas valstī
Eksperts: Latvija neredzēs investīcijas no KF, kamēr tā neizmainīs attieksmi pret krieviem
Ušakovs apņēmies pierādīt, ka no mēra amata atcelts nelikumīgi
Latvijas kultūras ministrs Nauris Puntulis, foto no arhīva

Kultūras ministrs atteicās publiski apspriest koncertzāles ēku

8
(atjaunots 08:53 03.07.2020)
Publikai slēgtā Pasaules tirdzniecības centra ēka kļūs par publiski pieejamu koncertzāli, tādēļ projekta publiskai apspriešanai nav nekādas jēgas, uzskata ministrs.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Opozīcijas pieprasījums Saeimā attiecībā uz koncertzāles būvniecību Pasaules tirdzniecības centra vietā ir noraidīts, vēsta Latvijas Radio 4 Ziņu dienests.

Pieteikumu iesniedza deputāti Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) un Vjačeslavs Dombrovskis ("Saskaņa"). Viņi uzskata zemesgabalu zem daudzstāvu ēkas Elizabetes ielā 2 par nepamatotu un neloģisku izvēli. Tāpat viņiem liekas nepieļaujami tas, ka nebija projekta publiskās apspriešanas.

Taču kultūras ministrs Nauris Puntulis komisijas sēdē apgalvoja, ka ir konsultējies ar speciālistiem un Pasaules tirdzniecības centra (iepriekš – Latvijas Komunistiskās partijas CK) ēkas nojaukšana ir pamatota.

"Tas, ka koncertzāle Rīgai ir vajadzīga un tai ir jābūt Rīgas centrā, ir neapšaubāmi… To apstiprināja visi pētījumi: tikai tad tā var būt ekonomiski izdevīga un nest peļņu. Visi līdzšinējie pētījumi ir ņemti vērā. Visas 9 jūsu nosauktās vietas ir izpētītas, taču ēka Elizabetes ielā 2 guva visaugstākos rezultātus," paziņoja ministrs.

Pēc viņa sacītā, šis lēmums bija saskaņots ar arhitektiem un Nekustamo īpašumu aģentūru.

"Jūs tagad sakāt, ka 7 miljoni eiro maksā šī ēka un 3 miljonus izmaksās tās nojaukšana. Ēkas remontā nepieciešami 30 miljoni eiro. Es negribu saukt šo vārdu, bet jūs visi zināt, kā sauc ēkas, kuru remonts izmaksā dārgāk nekā to vērtība. Šī ir tieši šāda ēka.

Jā, Ekonomikas ministrija varētu to izmantot, taču jautājums ir, kādēļ divu gadu laikā tā arī netika izlemts, kā tā šo ēku izmantos savām vajadzībām? Faktiski šī ēka no 1. janvāra kļūs par lietošanai nederīgu, tas ir ugunsdrošības inspekcijas slēdziens," sacīja ministrs.

Atzīmēsim, ka raidījums "Melu detektors" iepriekš apstrīdēja ministra nosaukto 30 miljonu eiro summu – runa ir par iespējamiem Ekonomikas ministrijas pārvākšanās izdevumiem uz šo ēku. Turklāt tika ņemtas vērā gan būvdarbu izmaksas, gan pārvākšanās un teritorijas labiekārtošanas izmaksas.

"Runa ir par to, ka ēka – šobrīd publikai slēgta – kļūs par publiski pieejamu vietu. Tādēļ es neredzu publiskās apspriešanas nepieciešamību. Mēs šobrīd runājam par to, lai koncertzālei atdotu zemesgabalu, kurš pašlaik ir labākais šim mērķim no valsts īpašumā esošajiem," nobeidza savu uzstāšanos ministrs.

Publisku projekta apspriešanu pieprasa arī arhitekts Pēteris Bajārs. Viņa izveidotā petīcija portālā Manabalss.lv ēkas aizsardzībai, kura ir spilgts modernisma arhitektūras piemērs, divu nedēļu laikā ir savākusi vairāk nekā 2000 balsu.

8
Tagi:
Nauris Puntulis, Vjačeslavs Dombrovskis, Dana Reizniece-Ozola
Pēc temata
"Šādiem pieminekļiem Rīgā nav vietas": latviešu profesore kritizē Puškina statuju
Ministrs aprēķināja, ka Latvijai kultūras mērķiem ir nepieciešami 32 miljoni eiro
Laiks beidzot ķerties pie kultūras: ministrs izdomājis, kā uzsildīt ekonomiku
Galvenās Latvijas būves – cietums un koncertzāle: deputāts sašutis par koalīcijas lēmumu