Automobiļa uzpilde DUS. Foto no arhīva

Kopā ar degvielas cenām sēnes pēc lietus Latvijā aug nelegālās DUS

134
(atjaunots 11:03 08.10.2019)
Latvijā vērojams kontrabandas degvielas pieprasījums – tā ir lētāka nekā oficiālā; līdz ar akcīzes pieaugumu no 2020.gada 1.janvāra nelegālo DUS skaits var vēl pieaugt.

RĪGA, 8. oktobris — Sputnik. Nesen Valsts ieņēmumu dienests Rīgā slēdza kārtējo nelegālo degvielas uzpildes staciju, kas tirgoja Krievijas izcelsmes dīzeļdegvielu. Tas ir jau trešais gadījums pēdējā laikā. Iemesls ir saprotams: kontrabandas degvielas pieprasījums ir, jo tā ir lētāka nekā legālā, raksta bb.lv.

Neskatoties uz risku, ēnu biznesa sarukums nav prognozējams – no jaunā gada pieaugs akcīze, tātad cenas oficiālajās DUS vēl pieaugs.

Konfiscēti 800 litri degvielas un degvielas sūknis

Nelegālās DUS nav jaunums – ik mēnesi policija vai VID ziņo par jauniem pārkāpējiem, taču rudenī sācies tradicionālais biznesa aktivitātes periods visās jomās – arī ēnu biznesā.

Nesen VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki Rīgā atrada nelegālu degvielas tirdzniecības vietu. Izrādījās, degvielu nolej no Krievijā reģistrētas kravas automašīnas Volvo. Līdzās stāvēja Latvijā reģistrēts kravas furgons Volkswagen, kurā tika pārsūknēta degviela.

Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 pantu ierosinātas divas lietas, konfiscētas plastmasas tvertnes, aptuveni 800 litri dīzeļdegvielas, degvielas sūknis, caurules un citi lietišķie pierādījumi, kā arī abas automašīnas.

Tirgotāji aizturēti ar speciālo uzdevumu vienības atbalstu

Septembra vidū policija konstatēja nelegālo DUS Daugavpilī. Sankcionēta kratīšana notika iepriekš ierosināta kriminālprocesa ietvaros.

Poicija konfiscēja 4230 litrus nezināmas izcelsmes dīzeļdegvielas, sūkņus, skaitītājus, uzpildes pistoles. Izmeklēšanas ietvaros aizturēts viens no iespējamiem noziedzīgās grupas līdzzinātājiem.

Augusta nogalē kartējos nelegālos tirgoņus aizturēja speciālo uzdevumu vienība. DUS atradās rūpniecības objekta teritorijā. Līdztekus apsardzei operācijā bija iesaistīti antiteroristiskā bataljona Omega karavīri, kā arī Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki.

Tika konfiscēti aptuveni 2 tūkstoši litru degvielas, pieci sūkņi un automašīna, aizturēts arī domājamais īpašnieks.

Nāks "degvielas tūrisma" lavīna

Vasarā Latvijas Degvielas tirgotāju asociācija publicēja vēstuli premjerministram Krišjānim Kariņam, finanšu ministram Jānim Reiram un Saeimas Budžeta un finanšu komisijai. Tirgotāji lūdza atlikt 2020.gada 1.janvārī paredzēto akcīzes palielināšanu. Dīzeļdegvielas cena pieaugs par 5 centiem par litru, benzīns – mazliet vairāk nekā par četriem centiem.

Iepriekš valdība palielināja degvielas akcīzi 2018.gada 1.janvārī, līdztekus nodokļu reformai. Autoīpašnieki sāpīgi sajuta pārmaiņas – daudzi mainīja savus ieradumus. Cita starpā sākās "degvielas tūrisms" uz Lietuvu.

Kopš iepriekšējā cenu pieauguma naftas produktu realizācijas apjoma pieaugums ir būtiski palēninājies, 2017.gadā pieaugums sasniedza 5,17%, bet 2018.gadā – vien 1,19%. Jau tagad daudzi kravu pārvadājumu uzņēmumi pilnībā pārgājuši pie uzpildes Lietuvā, kur cenas ir zemākas. Tur benzīna realizācijas pieaugums gada laikā sastādījis 5,9%, dīzeļdegvielas — 6,21%.

Eksperti prognozēja, ka akcīzes palielināšanās 2020.gadā un Latvijas DUS klientu tālāka aizplūšana uz kaimiņu reģioniem var novest pie tā, ka valsts nesaņems akcīzes nodokli plānotajā apjomā.

Akcīzes pieaugumam ir arī citas negatīvas sekas, atzīmēja ekonomists Jānis Priede, – sadārdzināsies jebkuri ar transportēšanu saistīti pakalpojumi.

Viņš atzīmēja, ka, redzot akcīzes pieaugumu, var pāriet pie sabiedriskā transporta vai velosipēda, un pieļāva, ka tā varētu būt vides aizsardzības politikas daļa, lai valsts kļūtu "zaļāka", taču bizness nevar ātri pāriet, piemēram, pie elektriskā transporta, tātad akcīzes pieaugums neizbēgami ietekmēs galaprodukta cenu.

Jāpiebilst, ka Ekonomikas ministrija jau gatavo jaunas izmaiņas, lai Latvija kļūtu vēl zaļāka. Par ogļskābās gāzes izmešiem jāmaksā tam, kas tos rada. Pagaidām tikai nav zināms, kā un cik maksāt. Taču, ministrs paskaidroja, tā ir ES kopējā politika. Jau nākamgad atjaunojamo energoresursu daļai degvielas kopējā patēriņā jāsasniedz 10%. Tādas ir Eiropas Komisijas prasības.

Salīdzinām cenas

Pagājušajā nedēļā Tallinā un Viļņā pieauga dīzeļdegvielas cenas. Rīgā tās cena nemainījās.

Augstākā dīzeļdegvielas un benzīna cena pagājušajā darba nedēļā bija Tallinā, zemākā – Viļņā.

Rīgā šonedēļ degvielas cenas DUS Circle K saglabājās nemainījas: 95.markas benzīns maksāja 1,294 eiro par litru, dīzeļdegviela — 1,244 eiro par litru.

Viļņā 95.markas benzīna cena samazinājās par 0,3% — līdz 1,146 eiro par litru, dīzeļdegvielas cena pieauga par 0,2% — līdz 1,085 eiro par litru.

Tallinā 95.markas benzīna cena pieauga par 2,8% — līdz 1,356 eiro par litru, kļuva dārgāka arī dīzeļdegviela – par 2,8% — līdz 1,346 eiro par litru.

Autogāzes cena šonedēļ Rīgā un Tallinā nemainījās – tā sastāda 0,565 un 0,629 eiro par litru atbilstoši, bet Viļņā samazinājās par 3,6% — līdz 0,477 eiro par litru.

134
Pēc temata
Linkaits vēlas pacelt akcīzes nodokli dīzeļdegvielai, lai atrastu naudu ceļu remontam
Krievija pavērusi robežas: Latvijas un Lietuvas iedzīvotājus kārdina "gardās" cenas
 Ventspils

Kazahstānas uzņēmums aiziet no Ventspils un pārdod graudu termināli

26
(atjaunots 16:41 22.01.2021)
Pārsvarā "Ventspils grain terminal" nodarbojas ar Latvijā audzēto graudu un citu lauksaimniecības produktu pārkraušanu, tranzīta kravas sastāda vien nelielu daļu kravu apgrozījuma strūktūrā.

RĪGA, 22. janvāris — Sputnik. Kazahstānas kompānija "AIC-INVEST" pārdod izsolē 100% akciju, kas tai pieder uzņēmumā "Ventspils grain terminal" – graudu terminālī Venstpils ostā.

Sākumcena, ar ko plānots sākt izsoli 2021. gada 2. februārī, sastāda 4 miljardus tenge (aptuveni 7,96 miljoni eiro). Izsoles dalībniekiem noteikta garantijas iemaksa 87,5 miljonu tenge apmērā (aptuveni 172,4 tūkstoši eiro).

Saskaņā ar informāciju kompānijas vietnē, "Ventspils grain terminal" nodibināts ar mērķi piesaistīt un pārkraut graudu un citu beramo pārtikas produktu kravas no Krievijas, Kazahstānas un Baltijas valstīm pasaules tirgū un sāka darbu 2005. gada augustā.

Terminālis piedāvā klientiem kravu ekspedēšanu, importa, eksporta, tranzīta graudu un citu lauksaimniecības kravu un to pārstrādes produktu glabāšanas un pārkraušanas iespējas. Termināļa jauda – aptuveni 2 miljoni tonnu kravu gadā.

"Kompānijas galvenie konkurenti ir termināļi Klaipēdas (Lietuva), Liepājas un Rīgas (Latvija) ostās. Uz tiem pienākas 30%, 30% un 10% tirgus. "Ventspils grain terminal" daļa Baltijas reģiona graudu kravu parkraušanas transporta un loģistikas jomā sastāda apmēram 30%," atzīmēja atskaites autori.

Saskaņā ar atskaitē iekļauto prognozi par termināļa noslogojumu, ņemot vērā pandēmiju, 2021. gadā tas var pārkraut 660 tūkstošus tonnu kravu, no kurām 400 tūkstoši ir Latvijas graudi, 70 tūkstoši tonnu – citas kravas no Latvijas, 100 tūkstoši tonnu tranzīta graudu, 90 tūkstoši tonnu – cita veida tranzīta kravu.

Auditors novērtēja, ka kompānijas tirgus vērtība sastāda 8,67 miljonus eiro.

Termināļa īpašnieks, kompānija "AIC-INVEST" nodarbojas ar graudu un citas lauksaimniecības produkcijas iegādi, uzglabāšanu un tirdzniecību. Tai ir trīs meitasuzņēmumi: SIA "Azovskij portovoj elevator", AS "Ventspils graudu terminālis" un biedrība ar ierobežotu atbildību "MEZ-SKO", precizēts valsts reģistra vietnē.

26
Tagi:
kravas, Ventspils
Pēc temata
Investīcijas samazināsies: biznesu neapmierina Latvijas ostu reforma
Nonākuši līdz Baltijai: eksperts pastāstīja, kā Ķīna pārpērk ostas Eiropā
No nokdauna līdz nokautam jeb Latvijas tranzīts ringā
Krievijas attieksme pret tranzītu mainīsies: Ventspils osta saskata iespēju ietekmēt KF

Iedzīvotāji sēž bez naudas, bet valdība vāra "zupu no cirvja"

39
(atjaunots 12:06 22.01.2021)
Kādus superuzdevumus risina valdība smagajos pandēmijas un tās radīto ierobežojumu laikos?

Ziniet, bieži nākas dzirdēt, kā kritizē Saeimu par to, ka deputāti balso "automātiski" un pat miegā par visiem no valdības ienākošajiem likumprojektiem, jo paši nenieka nesajēdz. Pat neko daudz nediskutē. Sak, tāpēc valstī krītas likumdošanas procesa un tā rezultātā saņemto likumu kvalitāte.

Slēpjaties aiz vīģes lapiņas...

Arī tautas kalpiem ir savas pretenzijas pret ministriem. Saeimas deputāts Ivars Zariņš debatēs par epidēmijas ierobežošanai parerdzētajiem pasākumiem valdībā izteicās, ka tā neciena parlamentu un apmētā ar aizkulisēs pieņemtiem lēmumiem – ko pameta, to ēd. Pēc viņa domām, parlaments ir pārvērsts par vīģes lapiņu.

Tagad aprunāsimies sīkāk par lapiņām un stiebriņiem. Cienījamie kritiķi, esiet reiz reālisti. Grozījumi mēdz būt likumdošanas aktiem visnotaļ specifiskās cilvēces zināšanu un pat zemapziņas nozarēs un jomās (runa, piemēram, ir par neseno aizliegumu tirgot zeķubikses ārkārtējās situācijas periodā).

Nesen, 7. janvārī valdība apstiprināja noteikumus par pārtikā aizliegtajiem augiem un augu daļām. Sarakstā iekļuvuši 60 augi un augu daļas, ko aizliegts izmantot pārtikas produktos.

Parasti vadībai un deputātiem nekas nav jādara – viņi vienkārši kopē Briseles iestrādes un šablonus. Tomēr te ir cits gadijums.

Dažādās valstīs aug dažādi augi! Tāpēc dalībvalstis bija spiestas pašas sacerēt visdažādākos tiesiskos aktus, lēmumus, sarakstus, principus, "labas prakses" ieteikumus un citus dokumentus, kas reglamentē jautājumu.

Tas jums nav nekāds Nacionālās attīstības plāns

Tas nav nekāds nieka jautājums. Ja valdība pieņems Nacionālo attīstības plānu 2020.-2050. gadiem, un tā izrādīsies katastrofāla kļūda un nepiepildāms sapnis, pēc 30 gadiem viņus neviens vairs pat nepieminēs. Ne plānu, ne valdību. Bet, ja kāds iedzīvotājs, kuru jau tagad ir pārāk maz, saindēsies ar kādām ziedlapiņām vai vīģes lapiņām, par to var sākties tiesas darbi.

Bet jūs gribat uzvelt tādu slogu deputātu plecos. Patiešām, nevar taču Saeimā dibināt speciālu Ēdamo un indīgo augu komisiju.

Zemkopības ministrijā noteikti ir speciālists. Iespējams, pat kāds sirms zintnieks, no senčiem mantojis slepenas zināšanas par to, ka burkāniem un kartupeļiem jāēd saknītes, bet rabarberiem, gluži otrādi, - lapas. Un par to, ka no zaļiem āboliem var gadīties caureja.

Vectētiņš nervozi pīpē savu zālīti

Starp citu, saknītēs un lakstos var būt visādas nelabas bioloģiski aktīvas vielas, tādas, ka fuga zivis ne blakus nestāv. Visādi terpenoīdi, tropāni, izohinolīni, piperidīni, steroīdi, alkaloīdi, saponīni, proteolītiskie enzīmi, kardenolīdi vai sirds glikozīdi, diterpeonīdi un feniletilamīna atvasinājumi un citi neapetītlīgi draņķi. No tādiem var gadīties saindēšanās, nelabums, galvas sāpes, nogurums vai gluži pretēji – uzbudinājums, aizsmakums, svīšana, paātrināta sirdsdarbība, pazeminars spiediens, blaugznas, neglīti plankumi uz ādas, siekalošanās un dzejošana, var trīcēt rokas un kājas (svētā Vita deja).

Vispār jau agrāk vectētiņi un vecmāmiņas mācīja bērniem, ko var bāzt mutē, ko – ne. Tagad gadžetu un sociālo tīklu dēļ paaudžu saikne ir pārtrūkusi, un valdība bija spiesta uzņemties agrāk tai neraksturīgas funkcijas. Varbūt nemaz tik slikti nav – no kurienes vectētiņam zināt, ka šitā saknīte satur proteolītiskos enzīmus, ka tevi jupis.

Kaut kāda velnišķība

Tāpēc teiksim paldies mūsu valdībai. Ministri modri iekļāvuši melnajā sarakstā tādus Latvijai raksturīgus biotopus kā balanda, velnoga, čūskoga, driģene, maijpuķītes, velnābolus un tā tālāk. Vajag tikai vēl precizēt, vai aizliegums ēst maijpuķītes nav pretrunā Satversmei?

Atceros, bērnībā mēs metām līgumu vilkogai un tīruma gundegai – tai ar dzeltenajiem ziediņiem. Toreiz "trakajos totalitārisma laikos" PSRS valdībai bija nospļauties, tā risināja svarīgos industrializācijas, meliorācijas un kosmisko lidojumu uzdevumus. Apēd tu kaut visas maijpuķītes un gundegas apkaimē (turklāt padomju valstī bērniem ļoti trūka čipsu un košļeņu, tas tak ir labi zināms!).

Bet mūsējie, Latvijas valdība, spriežot pēc visa, paši apēduši vagonu driģeņu un izpīpējuši tonnu kaltētu maijpuķīšu, lai pieņemtu nosvērtu un viedu lēmumu! Paldies Dievam, ka vēl dzīvi palikuši!

Desertam – zupa no cirvja

Bet tagad, lūdzami, ejiet un netraucējiet mūsu ministru kabinetam darbā – tas risina daudz svarīgākas lietas.

Piemēram, Izglītības un zinātnes ministrijai būs jānovērtē Lauksaimniecības akadēmijas pētījums, apmaksāts no Eiropas programmām Covid-19 apkarošanai. Pētījuma mērķis – radīt pārtikas paketes modeli silta ēdiena gatavošanai skolēniem, kad ēdināšana skolās nav pieejama.

Nē, ne jau kosmosā, lai arī visu skolēnu (vai vismaz izglītības ministres Šuplinskas) aizsūtīšana kosmosā atrisinātu milzum daudz problēmu. Pagaidām – ēdināšana mājās. Citādi vecākiem, pēc ministru domām, kovids izēdis pēdējās smadzenes un viņi aizmirsuši, kā barot savus skolas vecuma bērnus. Pieliks vēl zupā kādas nepareizas saknītes.

Nesen sociālajos tīklos vareni kritizēja tādus antikovida pētījumus, kam tikai pērn vien atvēlēti 5 miljoni eiro.

Ministrija mierina: pētījuma kvalitātes pārbaudei var piesaistīt neatkarīgos ārvalstu ekspertus. Proti, skolēnu pusdienu modeli novērtēs vēl rietumu eksperti. Un līdz tam brīdim varbūt arī epidēmija beigsies.

Atklāti sakot, tagad, kad daudz vecāki palikuši bez naudas piespiedu dīkstāves dēļ, zinātniekiem nāktos izdomāt kādu īpašu recepti, kādu "zupu no cirvja". Lai gan, piedodiet, cirvji, visdrīzāk gan ierakstīti kādā īpašā neapēdamu lietu sarakstā.

39
Tagi:
iedzīvotāji, pandēmija
Pēc temata
Koronavīruss vēl ilgi būs kopā ar mums: kas palīdzētu Latvijai pašreizējā situācijā
Ekonomikas ministrija izstrādā jaunu preču sarakstu iedzīvotājiem apdraudējuma gadījumā
Kāpēc Latvijas izredzes nodrošināt kolektīvo imunitāti pret Covid-19 nav lielas
Prēmija par pandēmiju: Covid-19 kā zelta lietus līst pār ierēdņiem