Veikala ratiņi. Foto no arhīva

Ar jaunu zīmolu: Latvijā parādīsies pārtikas veikali Citro

174
(atjaunots 11:55 07.10.2019)
No 2020.gada vairāk nekā septiņdesmit pārtikas veikali visā Latvijā nomainīs nosaukumu – virs tiem parādīsies izkārtne Citro.

RĪGA, 7. oktobris — Sputnik. No 2020.gada Latvijā parādīsies jauns pārtikas veikalu zīmols – Citro. Šī izkārtne parādīsies virs vairāk nekā 70 veikaliem, kuri patlaban strādā ar zīmolu "top!", vēsta 46.lv.

Uzņēmums "Latvian Retail Management", ko dibinājuši mazumtirdzniecības uzņēmumi "Diāna", "Gabriēla" un "Lekon", kuru veikali veidoja "top!" tīklu, uzņemsies zīmola attīstību.

"Latvian Retail Management" pārstāve Liene Upīte atklāja, ka veikali pakāpeniski maina nosaukumu un līdz 2020.gada janvārim pāries pie zīmola Citro.

"Latvian Retail Management" nodibināta 2018.gada decembri, kapitāls līdzīgās daļās pieder firmām "Diāna", "Gabriēla" un "Lekon". Nesen ar zīmolu "top!" Latvijā strādāja 203 pārtikas veikali.

Nesen Latvijā notika "Baltijas Zīmolu topa" apbalvošanas ceremonijā. Tās gaitā tika nosaukti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā populārākie zīmoli, jaunuzņēmumi un Instagrama blogeri.

Starp iemīļotākajiem zīmoliem Baltijā nokļuva Swedbank, Inbox un Maxima. Par populārāko tika atzīta Swedbank, Inbox – otrajā vietā, bet Maxima - trešajā.

Starp "zaļākajiem" zīmoliem Baltijā nosaukts degvielas tirgotājs – Neste. Par sekmīgāko "zaļo" tika atzīts brends "Latvijas valsts meži". Otro un trešo vietu ieņēma dzērienu ražotāja "Cido Group" zīmoli - Mangali un Neste. "Zaļo" topu izraudzījās žūrija, ko veidoja visu Baltijas valstu pārstāvji līdz ar atkritumu pārvaldes kompāniju "Latvijas Zaļais punkts".

174
Pēc temata
Bild: Krievijas veikals Vācijā radījis nebijušu ažiotāžu
Iepirkšanās ar gaumi: Ķengaragā atvērts tirdzniecības un izklaides centrs "Akropole"
Vai Latvijā ienāks Auchan?
Franču kompānija nopirks "Depo"
Brīvības piemineklis

Zatlera iecere savāca vairāk nekā 40 000 eiro: Rīga ieraudzīs jaunu Mildas izgaismojumu

1
(atjaunots 08:25 24.10.2020)
Jauno Mildas izgaismojumu Rīgā varēs ieraudzīt 11. novembrī, Lāčplēša dienā: Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds gaida Latvijas iedzīvotāju atsauksmes.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Brīvības pieminekļa Rīgā jaunā izgaismojuma izveidošanas ideja pieder bijušajam Latvijas prezidentam Valdim Zatleram. Viņš nolēma, ka valsts galvenais monuments pazūd tumsā, reklāmu un ielu lukturu fonā, un organizēja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu.

Tiesa, eksperti atzīmēja, ka Zatlera iecerētais projekts ar nosaukumu "Gaisma mūsu brīvībai" tehniski īstenot ir diezgan sarežģīti. Un tādēļ aptuvenā summa, kura būtu nepieciešama tā īstenošanai dzīvē, ir 500 tūkstoši eiro.

Pašlaik ir izdevies savākt vairāk nekā 41 tūkstoti eiro. Taču ieraudzīt pirmos rezultātus varēs jau 11. novembrī, Lāčplēša dienā, vēsta Rus.lsm.lv.

Arhitekts Austris Mailītis, kurš strādā pie projekta, pastāstīja, ka šobrīd tiek apzinātas detaļas, izstrādāta koncepcija un iesniegts tā saucamais minimālais projekts Būvvaldei.

Tas, ko cilvēki ieraudzīs 11. novembrī, nebūs beidzamais izgaismojuma variants. Būs iespēja atstāt fondam atsauksmes ar savu viedokli par projektu. Koncepciju grasās pilnveidot.

Atgādināsim, ka visu šo iecerējušais Zatlers atzīmēja, ka monuments, kurš Rīgas centrā atrodas jau vairāk nekā 80 gadus, nedrīkst naktīs kļūt neredzams, jo "naktī brīvība nepazūd".

1
Tagi:
Brīvības piemineklis
Pēc temata
KF vēstnieks Latvijā: oficiālā Rīga aizmirsa, kurš nosargāja Mildu
Latvijas eksprezidents vāc līdzekļus Brīvības piemineklim
Brīvība ar mirdzošām zvaigznēm Rīgā: startē Mildas izgaismošanas publiskā apspriešana
Daugavpils Reģionālā slimnīca, foto no arhīva

Situācija ir nomācoša: Latvijas ārstiem nemaksā par darbu ar Covid-19

2
(atjaunots 07:58 24.10.2020)
Nepietiekamā finansējuma dēļ Latvijas mediķiem nav pietiekamas motivācijas strādāt valsts slimnīcās.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Mediķu noslodze Covid-19 dēļ ir palielinājusies un ir acīmredzama, taču valsts neparūpējās par pienācīgu atalgojumu par papildu slodzi, paziņoja LTV raidījuma "Rīta Panorāma" intervijā Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

Ceturtdien veselības ministre Ilze Viņķele pastāstīja, ka Latvijas slimnīcās atrodas lielākais Covid-19 pacientu skaits kopš pavasara. Taču ārstu ienākumos tas nekādā veidā nav atspoguļojies.

"Ja runājam par piemaksām pirmā Covid-19 viļņa periodā, tad, salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm, mēs esam bēdīgā situācijā. Lietuvā bija un arī tagad ir gandrīz dubults atalgojums ārstiem, kuri nodarbojas ar Covid pacientu ārstēšanu. Igaunijā tās ir vienreizējas izmaksas 1500 eiro apmērā," sacīja Kalējs.

Kalējs atzīmēja, ka nepietiekamā finansējuma dēļ, mediķiem nepietiek motivācijas strādāt slimnīcās. Pie tam, no Eiropas valstīm – visbiežāk no Itālijas un Spānija – regulāri tiek saņemti pieprasījumi pēc medicīnas nozares darbiniekiem, un viņiem piedāvā atalgojumu krietni augstāku, nekā Latvijā.

Viņš norādīja, ka šobrīd slimnīcas izmanto pusi savas jaudas Covid-19 ārstēšanas jautājumos, taču, piemēram, Daugavpilī resurss ir praktiski izsmelts.

Komentējot Covid-19 testēšanas kārtības izmaiņas – kad prioritāti tiks atdota cilvēkiem ar ārsta nosūtījumu, Kalējs pateica, ka šīs pārmaiņas palielinās plūsmu pie speciālistiem, kas paaugstinās pašu ārstu inficēšanās risku.

2
Tagi:
ārsti, koronavīruss
Pēc temata
Mediķu arodbiedrības vadītājs no jauna pieprasījis Viņķeles demisiju
Covid-19 pasliktinājis sirds slimnieku stāvokli Latvijā
"Vai nav citas slimības?": Covid dēļ pacients ar insultu nonācis slimnīcā pēc divām dienām
Latvijas iedzīvotāji baidās iet pie ģimenes ārstiem Covid-19 uzliesmojuma dēļ