Bijušais Latvijas ĀM vadītājs Jānis Jurkāns

"Kauns kļūt par apkaunojumu starptautiskā arēnā": Jurkāns par Latvijas politiķiem

247
(atjaunots 13:09 06.10.2019)
Rodas iespaids, ka Latvijas vara spēlē valsti, vai arī vienkārši nezina, ko dara, atzīmēja bijušais valsts ĀM vadītājs Jānis Jurkāns.

RĪGA, 6, oktobris – Sputnik. Bijušais Latvijas ĀM vadītājs Jānis Jurkāns nesaprot, kādēļ Latvijas varasiestādes atļaujas apkaunot valsti.

Radio Baltkom intervijā Jurkāns atzīmēja, ka Latvijas valdība demonstrē nekompetenci itin visā. Kauns ir gan par to, ka viņi dara pašā Latvijā, gan par to, kā viņi pārstāv valsti starptautiskā arēnā.

Jurkāns paskaidroja, ka daudzi skandāli, kas saistīti ar Latvijas ministriem, kuriem pagadās pateikt ne to, ka vajag, kā arī nelaikā, samērā acīmredzami norāda uz to, ka viņi nesaprot, kādu darbu veic, vienkārši nezina, ko dara, bet gan "spēlē valsti" kā bērni.

"Ja palasa avīzes – vieni vienīgi skandāli, tāda izjūta, ka šie cilvēki nesaprot, kas ir valsts pārvalde. Kad ministrs Pabriks saka kaut kādas netiklas lietas, valdībā neviens nereaģē, neviens viņu neparausta. Cita ministre brauc uz ārzemēm uz starptautisku sasaukumu: runu nolasīja, sākās jautājumi – viņa nesaprot valodu. Vajag taču nedaudz mīlēt savu valsti un savu posteni. Ir jābūt kaunam. Jābūt kauns kļūt par apkaunojumu starptautiskā arēnā. Tas, ka mājās apkaunojamies - tas ir skaidrs, bet priekš kam visas pasaules priekšā," uzsvēra Jurkāns.

Atgādināsim, ka šajā pašā intervijā Jurkāns atsevišķi izgāja cauri Latvijas aizsardzības ministram Artim Pabrikam un prezidentam Egilam Levitam. Bijušā Latvijas ĀM vadītāja sašutumu izraisīja runa, kuru Pabriks teica piemiņas pasākumu laikā saistībā ar Mores kauju 75. gadadienu. Aizsardzības ministrijas vadītājs paslavēja Waffen SS leģionārus un aicināja godāt viņu piemiņu. Tāpat Jurkāns pastāstīja, ka nesaprata, kādēļ Latvijas valdība nereaģēja uz Pabrika muļķību.

Jurkāns uzskata, ka par varoņiem leģionārus dēvēt kategoriski nedrīkst. SS leģionārs – tā ir drīzāk gan šo pašu cilvēku, gan kara traģēdija. Uz savas ģimenes piemēra bijušais Latvijas ĀM vadītājs paskaidroja, ko viņš ar to domā. Bijušais ministrs pastāstīja savas ģimenes stāstu, pie kuras atnāca vācieši un sadedzināja visu līdz zemei, savukārt 18 gadus veco dēlu paņēma gūstā un aizsūtīja dienēt Vermahtā.

Un šādu traģēdiju ir ļoti daudz, norādīja Jurkāns. Tādēļ, viņaprāt, iz nežēlīgi un muļķīgi "musināt" šo jautājumu, jo cilvēkiem tā ir sāpe. Turklāt esošajam ministram tā runāt nepienākas.

Tāpat Jurkāna sašutumu izraisa tas, ka prezidents Levits nereaģēja uz Pabrika runu, kura dzīslās tek ebreju asinis. Kādēļ pat Levits neiedomājās apturēt Pabriku. Miljoniem viņa tautiešu taču cieta šajā karā.

Pieķerti un saistīti

Kaut gan patiesībā ir skaidrs, kādēļ Pabriks pateica, bet viņa kolēģi noklusēja. Jo jautājums par Latvijas iedzīvotāju dalību nacistu soda operācijās Otrā pasaules kara gados tiek noklusēts. Mūsdienu Baltijas valstu politiskajā skatījumā tiek apgalvots, ka Latvijas piederīgie nav saistīti ar civilo iedzīvotāju iznīcināšanu. Publiskotie arhīvu dokumenti atspēko Latvijas politiķu apgalvojumus.

Latviešu leģiona noziegumu vidū ir soda operācijas "Ziemas burvestība" un "Pavasara svētki", kuras tika īstenotas 1943. un 1944. gadā nacistu okupētajās PSRS teritorijās. Leģionāri iznīcināja simtiem ciemu, nogalināja tūkstošiem mierīgo iedzīvotāju, ko apstiprina vēstures dokumenti un aculiecinieku sniegtās liecības.

SS latviešu leģionu no divām grenadieru divīzijām izveidoja nacistiskās Vācijas vadība Otrā pasaules kara gados okupētās Latvijas teritorijā. 1943. gada 24. martā Heinriks Himlers izdeva pavēli, kas precizēja "latviešu leģiona" jēdzienu — latvieši, kuri pilda karadienestu visos Waffen SS latviešu militārajos formējumos, ieskaitot policistu bataljonus.

247
Pēc temata
Jurkāns: Latvija gatavojas nepareizajam karam
Jurkāns: katrā latvietī sēž antisemīts, un Levitu daudzas reizes "izbrāķēja"
Jurkāns: tagad Latvijas valdībai jāatmazgā reputācija, nevis nauda
Latvijas "iedragāšanai" 8 miljonus no Putina nesaņēmu: Jurkāns atbildēja Kiršteinam
Baltic beauty

Policija nemedīs frizierus un manikīra meistarus: Rīgai nav resursu

1
(atjaunots 09:56 25.01.2021)
Frizieri un nagu servisa speciālisti, kas nogāja pagrīdē, var izelpot — policijā paziņoja, ka tai neesot pietiekamu resursu, lai visus noķertu.

RĪGA, 25. janvāris — Sputnik. Rīgas pašvaldības policijas (RPP) preses sekretārs Toms Sadovskis paziņoja, ka kārtības sargiem nav pietiekami daudz resursu, lai kontrolētu, vai skaistumkopšanas nozares speciālisti ievēro liegumu strādāt, ziņo Rus.tvnet.lv.

Sadovskis atzīmēja, ka policisti turpina kontrolēt, vai skaistumkopšanas saloni strādā, bet speciāli netiek apkopota informācija par to, cik salonu īpašnieki kopš decembra ir sodīti par ierobežojumu pārkāpšanu.

Taču, lai kontrolētu pagrīdes kosmetologus, frizierus un manikīra speciālistus, policistiem trūkst resursu. Ja vien modrie kaimiņi pasūdzēsies, ka kāds viņu mājā neievēro ierobežojumus.

Tāpat Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā paskaidroja, ka šādās situācijas kontroli policija var lielākoties īstenot, balstoties uz iedzīvotāju saņemto informāciju par iespējamiem pārkāpumiem.

Policistiem nav plānu speciāli veikt pārbaudes dzīvojamās mājās.

Atgādinām, ka kopš 2020. gada 21. decembra līdz 2021. gada 7. februārim, saskaņā ar valdības ieviestajiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības apturēšanai, Latvijā ir aizliegti skaistumkopšanas industrijas pakalpojumi.

1
Tagi:
ierobežojumi, Rīga, policija
Pēc temata
Unikāls eksperiments: Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs par kārtējiem ierobežojumiem
Atnācis uz veikalu maskā un dabūjis sodu: kā rīdzinieks palika bez 20 eiro
Perevoščikovs: slimnīcas ir pārpildītas, ierobežojumus neatcels
Iedzīvotāji sēž bez naudas, bet valdība vāra "zupu no cirvja"
Sniegputenis

Kaut kas vēl nebijis: tuvākajās dienās Latvijā gaidāms stiprs sniegputenis

4
(atjaunots 08:16 25.01.2021)
Pirmo reizi Latvijas vēsturē varētu sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru sniegu, ko ciklons sagādās no Ukrainas rietumiem.

RĪGA, 25. janvāris - Sputnik. Šīs nedēļas sākumā, īpaši otrdien un trešdien, Zemgalē, Vidzemē un Rīgā gaidāmi ilgstoši nokrišņi, raksta Tvnet.lv, atsaucoties uz sinoptiķu prognozēm.

​Tiek ziņots, ka no Ukrainas rietumiem Latvijai tuvojas ciklons, kas atnesīs spēcīgus nokrišņus. Ja valsts austrumos tās izkritīs lietus veidā, tad centrālajos un rietumu novados galvenokārt snigs.

Paredzams, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinās oranžo vai pat sarkano brīdinājumu.

Gaisa temperatūra tuvākajās dienās būs aptuveni nulle grādu, snigšanas laikā iespējamas vēja brāzmas. Pūtīs ziemeļu vējš.

Atgādinām, ka oranžā vai sarkanā brīdinājuma periodā ir jāievēro drošības pasākumi. Pacentieties bez īpašas vajadzības neiziet no mājām. Nenovietojiet automašīnas zem kokiem.

4
Tagi:
prognoze, Latvija