IKEA veikala atklāšana Rīgā

Latvijā šauros dzīvoklīšos dzīvo nabadzīgi ļaudis: sadzīvi valstī novērtējis IKEA

85
(atjaunots 13:53 30.09.2019)
Naudas iedzīvotājiem ir maz, dzīvojamā platība neļauj izvērsties: gada laikā IKEA ir sapratis, kā trūkst cilvēkiem Latvijā.

RĪGA, 30. septembris — Sputnik. Iedzīvotājiem Latvijā trūkst vietas un naudas. Aptuveni tāds secinājums izriet no veikala IKEA Latvijā vadītājas Ingas Fiļipovas teiktā, vēsta Bb.lv.

Fiļipova pastāstīja, ka visā pasaulē nav atrodami divi vienādi IKEA veikali – katrā valstī kompānija pievērš uzmanību vietējo iedzīvotāju vajadzībām.

Pirms ienākšanas Latvijas tirgū kompānija organizēja plašu pētījumu, kas ļāvis izprast, kā dzīvo cilvēki Latvijā. Lieta tāda, ka IKEA zāles katrā valstī jāiekārto tā, lai pircēji justos ierasti un ērti.

Pētījumi Latvijā parādīja: iedzīvotāji dzīvo nelielos mājokļos, mantu mājās ir daudz. Tās kaut kur jāglabā, tāpēc IKEA piedāvā visus iespējamos risinājumus glabāšanai un kārtības uzturēšanai. Vienlaikus Latvijas iedzīvotāju pirktspēja ir zemāka nekā Rietumeiropā, tātad visām IKEA precēm Latvijā jābūt pieejamām par zemām cenām. Tāda ir situācija Latvijā mēbeļu giganta pārstāvju acīs.

Tāpat Fiļipova pastāstīja, ko cilvēki vislabprātāk iegādājas IKEA. Iecienītāko preču vidū ir virtuves piederumi, trauki un dīvāngultas. Iemīļotākās interjerā ir tumšās krāsas.

Latvijas iedzīvotāji var iegādāties IKEA preces ne tikai veikalos, bet arī internetā. Rīgas IKEA – SIA "Paul Mason Properties" valdes loceklis Hanspeters Cīrhers atzīmēja, ka valstīs, kur IKEA pārdod produkciju tīmeklī jau vairākus gadus, internetā tiek nodrošināti vidēji 8-15% kopējā apgrozījuma. Lai arī šie skaitļi nešķiet lieli, pieaugums vērojams tieši šajā segmentā nevis tradicionālajos veikalos.

Pircēji Auchan veikalā Francijā
© AFP 2019 / Philippe Huguen

Zviedru kompānija IKEA atklāja veikalu Stopiņu pagastā pērnā gada augustā. Izskanēja apgalvojumi, ka IKEA ienākšana Latvijā var apdraudēt vietējos veikalus, kas piedāvā preces mājām, turklāt var atstāt bez pārdevējiem un citiem darbiniekiem virkni tirdzniecības vietu.

Atzīmēts, ka Latvijas valdība cenšas atbalstīt vietējos uzņēmējus un neatļauj viesstrādnieku ievešanu no citām valstīm, jo noraizējusies par darba tirgus sabrukumu valstī. Šī pieeja neļauj attīstīties mazajiem un vidējiem tirdzniecības uzņēmumiem.

Pie tam eksperti neuzskata, ka IKEA izdosies būtiski "pabīdīt malā" vietējos mēbeļu uzņēmumus, jo lielās fabrikas savu produkciju pārsvarā eksportē. Tiesa, tām būs grūtāk virzīt savu produkciju valsts iekšienē.

Tomēr, iepriekš paziņoja asociācijas "Latvijas mēbeles" prezidents Juris Griķis, daži vietējie mēbeļu tirgotāji aizvēruši durvis jau pirms zviedru giganta ienākšanas Latvijā.

85
Pēc temata
Mazāk, taču labāk: latviešiem netīk lieli dzīvokļi
Saeimas deputāte: Latvijas reālā ekonomika ir bēdīgā stāvoklī
Klienti sūdzas: Latvijas IKEA darbinieki "pašu rasējumos neko nesaprot"
Dzīvokļu deficīts un cenu kāpums: Latvijas iedzīvotāji ir spiesti pirkt padomju dzīvokļus
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

16
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

16
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu
Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins, foto no arhīva

Augsta agresijas pakāpe: eksperts novērtēja rīkojumus Latvijā kara gadījumam

22
(atjaunots 15:19 06.06.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru – valsts spēj vienīgi ģenerēt augstas pakāpes agresiju, neko vairāk.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija laidusi klajā bukletu "Kā rīkoties krīzes gadījumā", kurā sniegti ieteikumi iedzīvotājiem, kā izturēties krīzes situācijās, kas saistītas ar epidēmijām, tehnogēnām katastrofām un dabas kataklizmām. Īpaša uzmanība veltīta padomiem par to, kā rīkoties kara gadījumā.

Latvijai nekas cits neatliek, kā vien ģenerēt augstas pakāpes agresiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins.

"Ne ekonomika, ne sociālā sfēra Latvijā nav prioritāras un nonākušas visai bēdīgā stāvoklī. Naudu, ko pagaidām izsniedz Eiropas Savienība, un grantus no ASV var saņemt, ja aktīvi īstenot agresīvu Krievijai naidīgu politiku. Tā nu Latvija ar to nodarbojas," konstatēja Koškins.

Eksperts atzīmēja, ka Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru.

Ja valsti apdraud ārējais ienaidnieks, Ministru kabinets izsludina ārkārtējo stāvokli, armija un kompetentie dienesti sāk aizsardzības pasākumus, vēsta buklets. Latvijas iedzīvotājiem jābūt gataviem karadienestam, viņiem ir tiesības sākt bruņotu pretošanos un atteikties no sadarbības ar okupācijas varu.

22
Tagi:
Aizsardzības ministrija, Latvija
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs, foto no arhīva

Krievijas politiķis prognozēja tālāko situāciju ASV

0
(atjaunots 15:21 06.06.2020)
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs uzskata, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācijas padomes Informācijas politikas un sadarbības ar medijiem komisijas vadītājs Aleksejs Puškovs novērtēja tālākās notikumu attīstības izredzes ASV, vēsta RIA Novosti.

Kopš maija beigām virknē lielāko pilsētu ASV notiek protesta akcijas un nekārtības, kas izcēlušās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves aresta laikā. Viens no policistiem, kurš aizturēšanas laikā vairākas minūtes ar ceļgalu saspieda Floida plecu, apsūdzēts par slepkavību, trīs citi – par līdzdalību slepkavībā.

Intervijā "Parlamentskaja gazeta" senators norādīja, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām. Tomēr šoreiz aizdomās turamos likumsargus neizdosies atbrīvot no atbildības par cilvēka nāvi, tiesas process būs stingrs un, domājams, demonstratīvs, uzskata politiķis.

"ASV etniskā "bumba" sprāgst regulāri. Tāpēc nedomāju, ka mēs stāvam uz amerikāņu sociālās revolūcijas sliekšņa. Manuprāt, protesti sāks noklust: marodierus pārvarēs, huligānus iesēdinās, un situācija kopumā stabilizēsies ilgi pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām," teica Puškovs.

Viņš piebilda, ka protestu radītais efekts varētu pazust jau līdz novembrim, tomēr tas diezin vai palīdzēs Savienotajām Valstīm izvairīties no rasu konfliktiem nākotnē.

0
Tagi:
politika, ASV, Krievija
Pēc temata
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"