Salaspils koncentrācijas nometnes atbrīvošanas 75.gadadienai veltītā ceremonija

Salaspils atbrīvošanas gadadiena. Latvijas vadība to atkal ignorējusi

167
(atjaunots 08:02 30.09.2019)
Salaspils koncentrācijas nometnes atbrīvošanas 75.gadadienai veltītajā ceremonijā piedalījās diplomāti no Krievijas, Azerbaidžānas un Baltkrievijas, sabiedriskie darbinieki un veterāni no Latvijas.

RĪGA, 30. septembris — Sputnik. Svētdien, 29.septembrī Salaspils memoriālā kompleksa teritorijā notika Salaspils koncentrācijas nometnes atbrīvošanas 75.gadadienai veltīta ceremonija. Par to savā lapā Facebook pastāstīja Krievijas vēstniecība Latvijā.

Ceremonijā piedalījās Krievijas Federācijas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Jevgeņijs Lukjanovs, Krievijas, Azerbaidžānas un Baltkrievijas vēstniecību diplomāti, kā arī Latvijas sabiedrisko un veterānu organizāciju pārstāvji.

Посол России в Латвии Евгений Лукьянов на памятной церемонии, посвященной 75-й годовщине освобождения концентрационного лагеря в Саласпилсе
© Sputnik / Sergey Melkonov
Krievijas Federācijas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Jevgeņijs Lukjanovs Salaspils koncentrācijas nometnes atbrīvošanas 75.gadadienai veltītajā ceremonijā

Diplomāti un veterāni nolika vainagus un ziedus Salaspils memoriālā kompleksa teritorijā, ar klusuma brīdi godināja nacistu koncentrācijas nometnē nomocīto upuru piemiņu.

Piemiņas ceremonijas otrā daļa notika Veco garnizona kapu teritorijā, kur kara gados nacisti slēpa Salaspils koncentrācijas nometnes gūstekņu mirstīgās atliekas.

Церемония на Гарнизонном кладбище в Саласпилсе.
© Sputnik / Sergey Melkonov
Ceremonija Garnizona kapos Salapilī

""Aiz šiem vārtiem vaid zeme". Šajā dienā, pirms 75 gadiem, padomju karavīri atbrīvoja Salaspils koncentrācijas nometni," teikts Krievijas vēstniecības Latvijā publikācijā Facebook.

Diemžēl, tāpat kā pērn, piemiņas ceremoniju ar savu klātbūtni nepagodināja Saeimas deputāti un Rīgas domes pārstāvji. Tiesa, jāpiebilst, ka pasākumā ieradās trīs cilvēki no Salaspils domes.

Jāpiebilst, ka šogad Latvijas vadība ignorēja arī ziedu nolikšanas ceremoniju Salaspils memoriālā 11.aprīlī, Starptautiskajā fašistisko koncentrācijas nometņu gūstekņu atbrīvošanas dienā.

Tolai Latvijas Antifašistiskās komitejas līdzpriekšsēdētājs Josifs Korens intervijā Sputnik Latvija paskaidroja, ka Latvijas vadības lēmums neapmeklēt ceremoniju Salaspilī ir likumsakarīgs. Viņš atgādināja, ka varasvīri ieradušies Salaspilī tikai vienu reizi, atjaunotās ekspozīcijas atklāšanā. Šajā pasākumā Salaspils koncentrācijas nometne tika attainota teju vai kā atpūtas vieta. Koncentrācijas nometnes šausmas jaunajā ekspozīcijā atainotas visai relatīvi.

Korens ieteica atstāt uz varasvīru sirdsapziņas lēmumu neapmeklēt ceremoniju, tomēr jāpiemin vēl viens Korena izteikums.

Runājot par to, ka Latvijā pastāvīgi vērojami mēģinājumi reabilitēt un pacelt varoņu kārtā visus, kas kalpoja Hitleram latviešu Waffen SS leģionā, Korens, norādīja: tie, kas cenšas pasludināt leģionārus par nacionālajiem varoņiem un neatkarības cīnītājiem, it nemaz nedomā par to, ka nebūtu ne Latvijas, ne latviešu, ja būtu uzvarējis spēks, par kuru karoja esesieši.

Памятная церемония, посвященная 75-й годовщине освобождения концентрационного лагеря в Саласпилсе.
© Sputnik / Sergey Melkonov
Salaspils koncentrācijas nometnes atbrīvošanas 75.gadadienai veltītā ceremonija

Ziedi pie memoriāliem civiliedzīvotāju nometnē un Stalag, kur bija ieslodzīti karagūstekņi, tāpat kā vecajos Garnizona kapos, notiek ik gadu septembra pēdējā svētdienā.

Церемония, посвященная 75-й годовщине освобождения концентрационного лагеря в Саласпилсе.
© Sputnik / Sergey Melkonov
Salaspils koncentrācijas nometnes atbrīvošanas 75.gadadienai veltītā ceremonija
167
Pēc temata
Laimīga koncentrācijas nometne. Bērniem paveicies – viņi nokļuva Salaspilī
Jaunie Salaspils varoņi: apkaunojošs nāves nometnes vēstures pārrakstīšanas mēģinājums
Salaspils jaunākā vēsture: "tagad šī zeme ir apkaunota līdz pēdējam"
Nav atlicis nekas: Rīgā nojaukta padomju karagūstekņu nometnes ēka
Autobuss, foto no arhīva

Runājiet saprotamā valodā un nefilmējiet: Rīgas satiksmes kontrolieri sagrāb bezbiļetnieku

0
(atjaunots 17:26 09.07.2020)
"Rīgas satiksmes" darbinieki skarbi sagrāba un piespieda pie zemes bezbiļetnieku, un aizrādīja aculieciniecei, kura centās iejaukties situācijā.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Kādas Facebook lietotājas lapā parādījies video, kurā "Rīgas satiksmes" kontrolieri veic vīrieša aizturēšanu, kurš brauca sabiedriskajā transportā bez biļetes, vēsta Mixnews.lv.

Intervijā portālam Mixnews.lv notikuma aculieciniece Anna, kura arī ir video autore, pastāstīja, ka gāja no darba uz mājām un pieturā ieraudzīja šo vardarbības ainu. Viņa atzīmē, ka situācija viņai šķitusi ārkārtīgi neadekvāta.

Cilvēks, kuru kontrolieri bija sagrābuši, nebija piedzēries, pēc Annas sacītā, nebija nemierīgs, taču viņu sagrāba, nogāza uz zemes un sāka iedvest, ka viņam nav biļetes, ka viņam bija jāiziet no transporta.

Divi vīrieši, kuri bija sagrābuši pasažieri bez biļetes, runāja krieviski, klātesošā sieviete no "Rīgas satiksme" runāja latviski.

Jaunietis, kurš iekļuva nepatikšanās, guļot uz zemes apgalvoja, ka viņu ir izstūmuši no transporta. Sagrābēji savukārt centās viņu pārliecināt, ka viņš ir agresīvs un bīstams. Visa šī saruna ir dzirdama videoierakstā.

Annai kontrolieri sākumā paskaidroja, ka bezbiļetnieks nereaģēja uz viņu lūgumiem pamest sabiedrisko transportu. Bet pēc tam metās skaidrot viņai pašai, ka nevajag filmēt šo ainu, ka policiju viņi jau ir izsaukuši un vispār viņai ir jārunā "saprotamā valsts valodā".

Savukārt Anna uzstāja, ka viņiem nav tiesību šādi sagrābt cilvēku un viņai ir tiesības filmēt šādas pretlikumīgas aizturēšanas ainu.

Uz zemes gulošais cilvēks tikmēr teica, ka viņš ir adekvāts un viņam esot labs darbs.

Radio Baltkom vērsās pēc paskaidrojumiem pie "Rīgas satiksmes".

Tur pateica, ka maz ar to, ka jaunietis, kuru sagrāba, brauca bez biļetes, viņš vēl arī iesita kontrolierim pa seju un krūtīm. Un vispār viņš jau ne pirmo reizi nonāk policijas redzeslokā.

Pēc "Rīgas satiksmes" pārstāves Baibas Bartaševičas sacītā, sakarā ar incidentu jau ir ierosinātas divas administratīvās lietas.

0
Tagi:
sabiedriskais transports, Rīgas Satiksme
Pēc temata
Visiem nāksies maksāt 1,15 eiro: atlaides maršruta autobusiem Rīgā ir atceltas
Sākot ar februāri par zvanu "Rīgas satiksmei" būs jāmaksā
Brauciens par 4 eiro, maksa par dzīvokli – 300: ar ko rīdziniekiem draud "Māršala plāns"
Guļamistaba, foto no arhīva

Ārzemnieki izpirka, bet tagad tiek vaļā: Ogres novadā par 1 eiro pārdod muižu

9
(atjaunots 17:05 09.07.2020)
Uzņēmējs no Polijas par grašiem pārdod zemi 2,5 hektāru platībā un muižas ēku ar 60 istabām, taču būs jāpierāda, ka topošajam īpašniekam ir nauda rekonstrukcijai.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lielu muižu Ogres novada Madlienas pagastā īpašnieks pārdod par 1 eiro, taču šāda simboliska summa ir tikai juridiska formalitāte. Potenciālajam pircējam būs jāpierāda, ka viņam ir nauda vecās ēkas rekonstrukcijas veikšanai, raksta Lsm.lv.

Pašlaik muižas ēka, kuras uzbūvēšanas gads precīzi nav zināms, pieder uzņēmējam, kurš dzīvo Polijā.

" Viens eiro ir juridisks termins, ko izveidoja juristi. Jo bez samaksas tas būtu kā dāvinājums. (…) Idejas var būt jebkādas. Bet pircējam precīzi jāuzrāda, kā viņš to realizēs, kur ņems naudu," paskaidroja īpašnieks, kurš vēlējās palikt anonīms.

Līdz 1972. gadam muižā atradās skola, pēc kuras likvidācijas ēka tika atstāta novārtā, kā arī izlaupīta.

Pagaidām muižai nav atradies neviens pircējs, taču interese pastāv.

Zināms, ka iepriekš Madlienas pagasts bijis muižām bagāts, kopumā bija aptuveni 10 vēsturiskas muižas. Pašlaik daudzas no tām ir bēdīgā stāvoklī. Pēc Madlienas pagasta pārvaldes vadītāja sacītā, problēma ir tajā, ka daudzas no šīm ēkām pieder ārzemniekiem, kuriem nav nedz laika, nedz vēlmes nodarboties ar vēstures pieminekļu rekonstrukciju.

9
Tagi:
nekustamais īpašums, Latvija, ārzemnieki
Pēc temata
''Leģendu nakts'' Latvijas pilīs un muižās