Apkure

Kur Latvijā ir visdārgākā un vislētākā apkure

135
(atjaunots 16:52 27.09.2019)
Pagājušā gada apkures sezonā siltumenerģijas tarifs Daugavpilī bijis viens no augstākajiem visā Latvijā.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Visdārgākā centrālā apkure Latvijā šosezon ir Siguldā, bet vislētākā – Daugavpilī, vēsta Gorod.lv ar atsauci uz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas informāciju.

Siguldā, kur siltumapgādi nodrošina uzņēmums Wesemann-Sigulda, tarifs sastāda 60,92 eiro par megavatstundu. Otrajā vietā ierindojās Cēsis, kur uzņēmums "Cēsu siltumtīkli" piedāvā tarifu 60,58 eiro par megavatstundu. Trešajā vietā atrodas Valmiera, kur ar apkuri nodarbojas "Valmieras ūdens", piedāvājot iedzīvotājiem tarifu 58,06 eiro par megavatstundu.

Talsos šajā apkures sezonā nāksies maksāt pēc tarifa 57,90 eiro par megavatstundu, Saldū – 56,86 eiro par megavatstundu, Salaspilī – 55,24 eiro par megavatstundu.

Liepājas iedzīvotājiem piedāvāts tarifs 54,95 eiro par megavatstundu, Ventspilī – 54,90 eiro par megavatstundu, Jūrmalā – 54,61 eiro par megavatstundu, Jelgavā – 54,28 eiro par megavatstundu.

Rīgā, kur siltumapgādi nodrošina uzņēmums "Rīgas siltums", šajā apkures sezonā darbosies tarifs 51,90 eiro par megavatstundu. Atļauju tarifu palielināšanai "Rīgas siltums" pieprasīja regulatoram 2017. gadā pēc dabasgāzes tirgus atvēršanas: toreiz parādījās neparedzēti izdevumi, kas saistīti ar augstākām dabasgāzes cenām un iepērkamo siltumenerģiju.

Republikas pilsētu vidū viszemākie apkures tarifi ir Olainē, Dobelē un Daugavpilī. Tā, piemēram, Olainē, kur apkuri nodrošina "Olaines ūdens un siltums", iedzīvotājiem piedāvāts tarifs 46,45 eiro par megavatstundu, savukārt Dobelē ("Dobeles enerģija") – 45,01 eiro par megavatstundu. Viszemākais tarifs šajā apkures sezonā ir Daugavpilī, kur "Daugavpils siltumtīkli" piegādā siltumenerģiju pēc tarifa 44,59 eiro par megavatstundu.

Atzīmēsim, ka vēl pagājušajā apkures sezonā siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastādīja 57,88 eiro par megavatstundu un bija viens no augstākajiem Latvijā. Taču šī gada janvārī mēra krēslu Daugavpilī ieņēma Andrejs Elksniņš, kurš paziņoja, ka siltumenerģijas tarifu noregulēšana iedzīvotājiem kļūs par vienu no pilsētas prioritārajiem uzdevumiem.

Saskaņā ar Swedbank datiem, viszemākie komunālie izdevumi ziemas mēnešos ir Daugavpilī dzīvojošajām ģimenēm (vidēji 166 eiro), bet visaugstākie – Jēkabpilī (200 eiro). Jēkabpilij seko Valmiera un Liepāja ar vidējiem rēķiniem attiecīgi 197 un 195 eiro. Par spīti izplatītam viedoklim, Rīgā šie izdevumi ir vieni no zemākajiem, vidēji tie sasniedz 186 eiro.

Taču, izvērtējot kopējo mājokļa izmaksu attiecību pret ģimenes ikmēneša ienākumiem, noskaidrojās, ka vismazākais mājokļa izmaksu slogs ir rīdziniekiem, bet vislielākais – jēkabpiliešiem.

135
Pēc temata
Ekonomikas ministrija vēlas pārbaudīt lietuviešu projekta ēku stāvokli
"Partizānu" remonts: "Rīgas namu pārvaldnieks" piesaistīja darbam nelegāļus no Ukrainas
Viens nemaksā par visiem: ūdens trūkumu nevarēs norakstīt uz "aizmāršīgo" iedzīvotāju
Vakcinācija pret Covid-19, foto no arhīva

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas

15
(atjaunots 19:00 23.01.2021)
Dažos gadījumos radusies nepieciešamība atcelt vakcinācijas otro posmu, jo mediķi saslimuši laika posmā starp pirmo un otro vakcīnas devu.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vakcinācijas tempi Covid-19 būtiski kritušies – pirmajā posmā četru dienu laikā vakcīnas saņēmuši 2960 cilvēki, otrajā – tikai 2139 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Vairāki ārsti saslimuši pirms vakcīnas otrās devas.

Ceturtdien, 21. janvārī tikai 13 cilvēki divās slimnīcās saņēmuši vakcīnas otro devu Covid-19 profilaksei. Salīdzinājumam, vakcinācijas pirmā posma ceturtajā dienā vakcinējušies 698 cilvēki desmit veselības aprūpes iestādēs.
Kopumā vakcīnu pret Covid-19 saņēmis 16 541 ārsts un medicīnas darbinieks, tostarp 2139 saņēmuši abas vakcīnas devas.
Ceturtdien vakcinācijas procesā izmantotas 17 528 BioNTech/Pfizer vakcīnas devas un 1152 Moderna vakcīnas devas. Pfizer vakcīnām noteikts 21 dienas intervāls starp pirmo un otro vakcīnu, citām, ko Latvija patlaban saņem vai plāno saņemt, intervāls sastāda 28 dienas.

Fiksēti vairāki gadījumi, kuros Covid-19 vakcīnas otro devu nācies atlikt, jo starp pirmo un otro vakcīnu cilvēki inficējušies ar koronavīrusu, Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska pastāstīja Latvijas radio ēterā. Viņa paskaidroja, ka ārsti, kas saņēmuši vakcīnas pirmo devu, varēs saņemt otro devu, tiklīdz izveseļosies.

Zavadska piebilda, ka otro vakcīnu izlaist nav ieteicams.

Viņa pievērsa uzmanību arī tam, ka, saskaņā ar novērojumiem, pēc otrās devas saņemšanas nepatīkamās sajūtas ir spilgtāk izteiktas. Piemēram, spēcīgs nogurums vai sāpes dūriena vietā. Taču simptomi, parasti daudzkārt mazāki, nekā pašas slimības gadījumā, ilgst tikai vienu vai divas dienas, apliecināja Zavadska.

Iepriekš Latvijas valdība atbalstīja ierosinājumu iesniegt pieteikumu par valstij papildus pieejamajām 646 510 vakcīnas CureVac devas, tātad tagad no šī ražotāja plānots iegādāties 946 510 vakcīnas devas. CureVac vakcīnas piegāde ieplānota gada pirmajā pusē.

 

15
Tagi:
mediķi, vakcinācija, vakcīna
Pēc temata
Vakcinācijas procesā Latvijā varētu iesaistīt armiju
Publicēts vakcinācijas tempu grafiks Latvijā, Lietuvā un Igaunijā
"Tas ir nepiedodami un nepieņemami": premjers neapmierināts ar vakcinācijas gaitu
Temperatūra un roku tirpšana: Austrumu slimnīca noliedz problēmas pēc vakcinācijas
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Rīgas dome nesaskaņoja mītiņu Navaļnija atbalstam: protestējošos izgaiņāja policija

31
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā notika nesankcionēta akcija Krievijas blogera Alekseja Navaļnija atbalstam.

RĪGA, 23. janvāris — Sputnik. Vairāki desmiti cilvēku, neskatoties uz Rīgas domes aizliegumu, ieradās pie Krievijas vēstniecības Latvijā ar prasību atbrīvot blogeri Alekseju Navaļniju.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

Atgādināsim, ka Aleksejs Navaļnijs tika aizturēts 17. janvārī Šeremetjevas lidostā Maskavā pēc ierašanās no Vācijas, kur blogeris ārstējās pēc domājamās saindēšanas. Iepriekš Krievijas Federālais sodu izpildes dienests informēja, ka plāno aizturēt Navaļniju, jo tiesai jāpieņem lēmums jautājumā par nosacītā soda aizstāšanu ar reālu brīvības atņemšanu pēc nosacītā ieslodzījuma režīma ļaunprātīgiem pārkāpumiem. A.Navaļnijam ir divas nosacītas sodāmības. Pirmā – uzņēmuma "Kirovļes" lietā – saistīta ar vairāk nekā 16 miljonu rubļu izšķiešanu, otrā – "Yves Rocher" lietā – par vairāk nekā 30 miljonu rubļu laupīšanu.

Акция в поддержку российского блогера Алексея Навального у посольства России в Латвии в Риге.
Sergey Melkonov
Protesta akcija Rīgā pie Krievijas vēstniecības A.Navaļnija atbalstam

18. janvārī Himku pilsētas tiesa izbraukuma sesijā pieņēma lēmumu par Alekseja Navaļnija arestu uz 30 dienām. Viņš nogādāts izolatorā "Matrosskaja tišina", kur pavada 14 dienu karantīnu – viens trīsvietīgajā kamerā.

Iepriekš Rīgas dome noraidīja pieteikumu protesta akcijai pie Krievijas vēstniecības. Tomēr vairāki desmiti cilvēku ieradās ar plakātiem "Brīvību Aleksejam Navaļnijam!"

Полицейские поспешили попросить удалиться протестующих у посольства России в Латвии.
Sergey Melkonov
Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu.

Pie tam cilvēki turējās drošā attālumā un ievēroja pandēmijas apstākļos noteikto distanci.

Tiesa, policisti pasākumu pārtrauca. Valsts policijas pārstāvji akcijas vietā pieprasīja nesankcionētās akcijas pārtraukšanu. Akcijas dalībnieki neiebilda un steigšus izklīda.

 

31
Tagi:
Rīga, Krievijas vēstniecība, Navaļnijs, Latvija
Pēc temata
Politologs: situācijā ar Navaļniju Rietumiem nav tiesību mācīt Krieviju
Kāpēc Navaļnijs steidz atgriezties Krievijā
Lavrovs komentēja ES sankcijas pēc incidenta ar Navaļniju
Olimpiskais un Navaļnija skandāls: ASV un Lielbritānija glābj vērtīgāko