Jānis Dombrava

Dombrava aicina ātrāk noķert noziedznieku-migrantu Liepājā

67
(atjaunots 16:08 26.09.2019)
Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Dombrava ir norūpējies par augošo noziedzību – Latvija vēl nav spējusi līdz galam atbrīvoties no "padomju mantojuma", un te jau jauna nelaime Āzijas migrantu personā.

RĪGA, 26. septembris – Sputnik. Nacionālās apvienības pārstāvis Jānis Dombrava aicina patriotisko noskaņoto sabiedrību pievērst uzmanību aktuālai problēmai – noziedzības izaugsmei, kuru nes līdzi migranti.

"Pirmie redzamie gadījumi, kad arī Latvijā imigranti nes sev līdzi noziedzību. Iedibinot likuma varu, Latvija nav varējusi tikt galā ar "padomju mantojumu", bet tagad Latvijai ir jātiek galā vēl ar Āzijas izpratni par to, ko var/nevar darīt.
Likvidēsim problēmu jau saknē! Palīdzēsim policijai atrast konkrēto noziedznieku. Savukārt politiķiem ir laiks ieklausīties mūsu prasībās, nosakot stingrākas prasības imigrācijas jomā," uzrakstīja sociālajos tīklos politiķis, pievienojot savai publikācijai hipersaiti uz Liepājas policijas paziņojumu par noziedznieka meklēšanu.

Jāatzīmē, ka policijas paziņojumā nav ne vārda par meklējamā vīrieša nacionālo piederību, un nav zināms, vai viņš ir migrants. Taču, spriežot pēc daudzām baumām, vīrietis tiek meklēts sakarā ar aizdomām par izvarošanu. (Policija šīs baumas nedz apstiprina, nedz noliedz).

Domas sadalījās

Interesanti, ka uz Jāņa Dombravas saucienu Latvijas iedzīvotāji reaģēja ļoti dažādi. Piemēram, Facebook zem nacionāli norūpējušās politiķa publikācijas visvairāk "Patīk" ieguva kāda Ģirta Piebalga naidpilnais komentārs.

"Neesam ļāvuši integrēties okupantiem vai precīzāk padzinuši viņus. Cietumi pilni ar okupantiem no Krievijas, ielas pilnas ar tiem mēsliem. Ielas pildās ar pakistāniešiem. Ielas pildās ar ukraiņiem, kuri nerunā ne ukrainiski, ne mācas latviešu valodu...

Nav jāliek uzsvars uz visiem šiem, kas te velkas mūsu zemē, mūsu Latvijā. Bet jādod labi apmaksāts darbs latviešiem. Jāsniedz laba attieksme pret latviešiem. Es kā latvietis, Latvijai jūtos nevajadzīgs... Jo nelietoju ne šņabi, ne okupantu valodu un arī netaisos. Visur mēģinu saskatīt tikai labu, bet atduros pie salīdzināšanas ar LT un EE...

Rūpējieties par saviem tautiešiem un tad arī visi atgriezīsies un padzīs ienācējus. Bet ja neatdosiet latviešiem Latviju tad arī nemaz negaidiet gludākus ceļus un godīgi nomaksātus nodokļus..." piedraudēja politiķim Piebalgs.

Savukārt komentētāji Twitter vietnē ar ksenofobiju, spriežot pēc visa, sirgst daudz mazāk – tur Jāna Dombravas "patriotiskā" aktivitāte atkal izraisīja ņirgāšanos.

"Jāni kā tu kaut ko tādu esi pieļāvis? Par ko tev vispār algu maksā?" ironiski pauž sašutumu Karslons.

"Un es nesaprotu, kā tu, Jāni, Latvijas patriots, spēj rakstīt ar tādām gramatikas kļūdām? Kauns!" uzrakstīja Aigars Mass.

​"Ceru, ka vainīgo atradīs pēc iespējas ātrāk un tiks piemērots sods par noziedzību! Bet aicinātu nesludināt naidu pret visu Āzijas kontinentu," palūdza politiķim Miks Celmiņš, kurš jau rakstījis par Latvijas iedzīvotāju nežēlīgumu attiecībā pret iebraucējiem-studentiem un biežākiem rasistu uzbrukumu gadījumiem Latvijā.

Atgādināsim, ka Dombrava, neskaitot pārējo, ir pazīstams ar savu "mīlestību" pret Latvijas kebabnīcām, kuras pat tur aizdomās fiktīvā ārzemju studentu nodarbināšanā.

Augustā viņš līksmoja sakarā ar to, ka Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturēja veselu divu Rīgas kebabnīcu darbību. Šī ziņa tik ļoti iepriecināja politiķi, ka viņš to publicējis vēl pirms par to paziņoja PVD.

67
Pēc temata
"Tās nemāk valsts valodu": Dombravu izsmēja par nepatiku pret komētām
"Mēģinājums aizstāt latviešus": Dombrava par darba migrantu piesaistīšanu Latvijā
Pietiek! Dombrava vairs nevēlas maksāt dzērājiem un sliņķiem
Gilis: Dombrava neatšķir pieminekli un kebabnīcas, nelatviskais – iznīcināt
RT telekanāla birojs Maskavā, foto no arhīva

Lietuva seko Latvijas piemēram un aizliedz RT retranslāciju

2
(atjaunots 09:55 09.07.2020)
Latvija pagājušajā nedēļā aizliedza RT televīzijas programmu retranslāciju, aicinot citas Eiropas valstis sekot tās piemēram.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lietuvas Radio un televīzijas komisija (LRTK) ieviesa aizliegumu brīvai televīzijas programmu RT, RT HD, RT Spanish, RT Documentary HD un RT Documentary retranslācijai un izplatīšanai Internetā, vēsta Sputnik Lietuva.

"Pēc Lietuvas Republikas Ārlietu ministrijas slēdziena saņemšanas – iestāde, kura ir pilnvarota īstenot sankcijas – LRTK pieņēma lēmumu apturēt brīvu augstākminēto televīzijas programmu uztveršanu Lietuvā," teikts regulatora paziņojumā.

Komisija apturējusi brīvu šo programmu uztveršanu, "jo RT kontrolē Dmitrijs Kiseļovs", paskaidroja LRTK vadītājs Mantass Martišs.

Kiseļovs, pret kuru ir ieviestas Eiropas Savienības sankcijas, ir mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektors. "Rossija segodņa" un RT ir divas atšķirīgas juridiskās personas, šī informācija ir brīvi pieejama.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome paziņoja par septiņu RT telekanālu retranslācijas aizliegumu Latvijā sakarā ar to, ka grupa it kā atrodas Dmitrija Kiseļova "faktiskā kontrolē", pret kuru Eiropas Savienībā ir ieviestas sankcijas. Rīga aicināja citas Eiropas valstis sekot tās piemēram. Par nolūku veikt analoģiskus pasākumus pirmdien, 6. jūlijā, paziņoja Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu.

Baltijas valstu varasiestādes regulāri liek šķēršļus Krievijas un krievvalodīgo mediju darbam. KF ĀM jau atzīmēja, ka Krievijas mediju apspiešanas gadījumi Baltijā uzskatāmi demonstrē, ko praksē nozīmē demagoģiskie paziņojumi par Viļņas, Rīgas un Tallinas uzticību demokrātijas un vārda brīvības principiem.

2
Tagi:
RT, Lietuva
Pēc temata
"Mēs no sirds pasmējāmies": Kiseļovs aicina Latviju nekavējoties atjaunot RT apraidi
Dombrovskis izskaidroja, kur slēpjas manevru jēga saistībā ar RT aizliegšanu Latvijā
Simoņana par RT aizliegšanu Latvijā: Sputnik bloķēšana netraucē
Zaharova pasniedza Rīgai juridiskās pratības mācību pēc aizlieguma translēt RT
Baltijas jūras piekraste, foto no arhīva

Tiek meklēti brīvprātīgie: Latvijā veiks ikgadējo Baltijas jūras piesārņojuma monitoringu

3
(atjaunots 09:04 09.07.2020)
Nevienaldzīgi cilvēki katru gadu Latvijā rīko kampaņu "Mana jūra", kuras mērķis ir pasargāt valsts piekrasti un ūdeni mestajiem atkritumiem un saglabāt Baltijas jūras dabīgo tīrumu.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. No 15. jūlija līdz 14. augustam Latvijā devīto reizi kampaņas "Mana jūra" ietvaros tiks veikts Baltijas jūru piesārņojoši atkritumu monitorings, raksta jauns.lv ar atsauci uz kampaņas pārstāvi Ilzi Mori.

Akcijā aicina piedalīties visus gribētājus. Kampaņas mērķis ir apvienot visas sabiedrības pūles Baltijas jūras piekrastes glābšanā un aizsargāšanā.

Šis pasākums tiek rīkots katru gadu jau deviņus gadus pēc kārtas. Akcijai "Mana jūra" pievienojas ne vien Latvijas iedzīvotāji, bet arī pašvaldības, uzņēmēji un biznesmeņi.

Ik gadus pēc kampaņas norises dati par situāciju ar Latvijas piekrastes piesārņojumu tiek publicēti un tos izskata speciālisti. Rīkotāji veic saņemto datu analīzi un izstrādā piedāvājumus turpmākai jūras piesārņojuma mazināšanai.

Lai piedalītos akcijā, jāiesniedz pieteikums. Papildu informāciju iespējams atrast mājaslapā manajura.lv vai arī Facebook lapā Mana jūra.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka četrās Jūrmalas pludmalēs atklāts mikrobioloģisks piesārņojums.

Peldēšanās šajās pludmalēs ir stingri neieteicams līdz brīdim, kamēr ūdens kvalitātes rādītāji neuzlabosies. Proves šajās vietās tika paņemtas 2020. gada 1. jūlijā, kad bija karsts laiks un vairums cilvēku pavadīja laiku pludmalēs.

Tiek atzīmēts, ka runa ir par peldvietām pie Lielupes: šodien nav ieteicams peldēties Slokā, Raiņa ielas rajonā, kā arī Valteros, pretī Vasarnīcu ielai. Nav droši līst ūdenī Buļļuciemā, pretī Tīklu ielai, un Lielupē, Vikingu ielā 12/14.

3
Tagi:
Latvija, Baltijas jūra
Pēc temata
Baltijas jūrā atrasti radioaktīvi izotopi
ES vides komisārs norūpējies par delfīnu likteni Baltijas jūrā
Baltijas jūrā parādījušās zilaļģes
Kas notiks ar Latviju? Ūdens līmenis Baltijas jūrā strauji ceļas