ASV karavīra formas tērps. Foto no arhīva

Pentagons uzskata, ka zaudējis militāro pārākumu pār Krieviju

52
(atjaunots 09:33 20.09.2019)
Ģenerālis Danfords un ministrs Espers, kuri atbild par ASV aizsardzību un drošību, gandrīz vienlaikus atzinuši Krievijas līdera pozīcijas gan militārajā jomā, gan mūsdienu hibrīdkaru jomā.

RĪGA, 20. septembris — Sputnik. ASV un NATO valstis pēdējos gados zaudē militāro pārākumu pār Krieviju, paziņoja ASV Štābu priekšnieku apvienotās komitejas priekšsēdētājs Džozefs Danfords.

Iepriekš ASV aizsardzības ministrs Marks Espers norādīja, ka ASV nav gatavas hibrīdkara – jauno laiku kara – principiem, kurā Krievija demonstrē savu efektivitāti, vēsta Sputnik Igaunija.

ASV Aizsardzības ministrijas vietne paziņoja: saskaņā ar ģenerāļa Danforda  informāciju, Ziemeļatlantijas alianses valstu aizsardzības ministri atzīst, ka Krievija ir konkurents militārajā sfērā un NATO priekšrocības ir nivelējušās, tāpēc šī gada maijā aizsardzības ministri pieņēma alianses jauno stratēģiju.

Viņš piebilda, ka NATO valstu aizsardzības ministru tikšanās laikā 13.-15.septembrī tika apspriesta NATO kopējā aizsardzības un apturēšanas koncepcija un alianses operāciju pamata koncepcija.

"Mēs ieviešam saskaņotību plānošanā NATO ietvaros un kopā strādājam militārā potenciāla paplašinašanai," teica politiķis.

ASV aizsardzības ministrs: mūsu izaicinājums – izvairīšanās no atklāta konflikta

ASV aizsardzības ministrs, bijušais armijas ministrs Marks Espers konstatēja, ka ASV nav gatavas jaunai kara formai – "netiešai karadarbībai "pelēkajā zonā"". Pēc viņa vārdiem, izvairīšanās no parasta tiešā konflikta kļūst par pārbaudījumu valstij.

Par to Espers pavēstīja, uzstājoties ASV GKS konferencē, informē RIA Novosti.

Tāpēc mēs patlaban vērtējam, kā gatavojas mūsu plāni kampaņām dažādos karadarbības teātros, mēs cenšamies iziet stratēģiskās sāncensības līmenī zem šī līmeņa," teica Espers.

Viņš atzīmēja, ka tas attiecas ne tikai uz ASV militārajiem resoriem.

"Mums labi izdodas militārās operācijas, taču, kad nokļūstam šajā "pelēkajā zonā", kad izvairāmies no parasta konflikta, tas kļūst mums par pārbaudījumu," secināja aizsardzības ministrs. Viņš norādīja, ka Krievija efektīvi demonstrē "pastarpinātu hibrīda kaujas darbību un karadarbības vešanu "pelēkajā zonā".

Iepriekš vēstīts, ka maija beigās NATO militārā komiteja apstiprinājusi alianses jauno stratēģiju, kuras nolikumi netiek atklāti. Tika paziņots, ka stratēģija vērsta uz "Ziemeļatlantijas alianses adaptāciju aizvien sarežģītākiem drošības izaicinājumiem", kā arī "efektīvas savaldīšanas un aizsardzības" parametru identifikāciju, lēmumu, nākotnes plānu pieņemšanas procesu, "kopējo pūļu saskaņotības" nodrošināšanu.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs jau pirms jaunā dokumenta apstiprināšanas pavēstīja, ka atjaunotā militārā stratēģija vajadzīga aliansei, ņemot vērā "kodoldraudus" no Krievijas puses un jaunos izaicinājumus austrumos un dienvidos.

52
Pēc temata
Slikts piemērs. Polija nemanāmi pacīnīsies ar neeksistējošu draudu
Sešas bāzes – viena atbilde. Kā Minska un Maskava reaģēs uz ASV spēku ielenkumu
Ieroču žvadzināšana: NATO sper jaunu soli drošības mazināšanai Baltijas reģionā
Polijā viss ir O’kay. ASV dāvājušas Varšavai "drošības atslēgas" lomu
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

3
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

3
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu

Cik iedzīvotāji valstī atbalsta latviešu mūzikas kvotas radio

12
(atjaunots 18:03 07.08.2020)
Izskanējis ierosinājums ieviest īpašas kvotas radio, lai atbalstītu vietējos muzikantus. Kā iniciatīvu novērtēja sabiedrībā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas mūziķi un izpildītāji saskārušies ar nopietniem zaudējumiem koronavīrusa krīzes rezultātā ieviesto ierobežojumu dēļ. Lai pāvarētu negatīvās sekas, Latvijas mūzikas attīstības biedrība ierosinājusi ieviest vietējās mūzikas kvotas: saskaņā ar iniciatīvu, 40% ierakstu, ko atskaņo radiostacijas, jābūt latviešu valodā vai laistiem klajā Latvijā.

Radiouztvērējs Spīdola, foto no arhīva
© Sputnik / Павел Лисицын

Kantar TNS aptauja, kas tika veikta starp Latvijas iedzīvotājiem 18-60 gadu vecuma grupā, apliecināja, ka tikai trešā daļa respondentu atbalsta tādu ierosinājumu. Rezultātus publicēja skaties.lv

Pētījums rāda, ka tikai 30% uzskata, ka tādas kvotas ir jāievieš: 11% tās noteikti atbalstīja, vēl 19% drīzāk atbalstīja.

Pret kvotām iebilda lielākā daļa aptaujāto – 54%, turklāt 30% iebilda kategoriski, bet 24% - drīzāk bija pret. Noteiktu atbildi nevarēja sniegt 16%.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban no Latvijā atskaņotajiem skaņdarbiem tikai ceturtā daļa ir vietējie.

12
Tagi:
mūzika, latvieši, Latvija
Pēc temata
Operatorus pametīs gan krievi, gan latvieši: kam vajadzīgi prezidenta grozījumi televīzijā
Saeima apstiprinājusi valodas kvotas TV. RTR pamata paketē nebūs
Koronavīrusa skartie: kas notiks ar Latvijas medijiem
BelAES, foto no arhīva

Meževičs: cīņa ap BelAES Baltijā turpināsies līdz pēdējai patronai

0
(atjaunots 11:02 08.08.2020)
Lietuva cīnās par BelAES boikotu, Latvija – par iespēju pirkt lētu elektroenerģiju vajadzīgajā apjomā. Cīņa ritēs līdz pēdējai dienai un pēdējai patronai, uzskata eksperts Nikolajs Meževičs.

RĪGA, 8. augusts – Sputnik. Lietuva cer, ka Latvija pievienosies Baltkrievijas atomelektrostacijas ražotās elektroenerģijas boikotam, informēja Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkēvičs. Viņš atzina, ka pagaidām Latvija nav pieņēmusi viennozīmīgu lēmumu šajā jautājumā, un piezīmēja, ka katrai valstij ir savas nostādnes. Savu viedokli – nepirkt BelAES elektrību – skaidri paudusi tikai Polija.

"Neapšaubāmi, Lietuva izmantos visas iespējamās ietekmes formas, izņemot kara pieteikumu. Lietuvai tas šodien ir galvenais uzdevums gan ārpolitikā, gan arī iekšpolitikā, lai cik dīvaino tas būtu. No stingras pozīcijas attiecībā pret Baltkrieviju, Krieviju un BelAES, piemēram, ir atkarīga valdošās koalīcijas uzvara visās gaidāmajās vēlēšanās," norādīja Krievijas Baltijas pētījumu asociācijas prezidents, Sanktpēterburgas valsts universitātes profesors, ekonomikas zinātņu doktors Nikolajs Meževičs intervijā Sputnik Lietuva.

Pie tam skaidrs, ka no ekonomikas viedokļa Latvijai ir ļoti izdevīgi pirkt BelAES elektroenerģiju pat gadījumā, ja nāksies celt savienojumu.

"Protams, Igaunijai, Latvijai un Lietuvai ļoti gribas uzstāties koru dziesmu stilā, nevis kā Krilova fabulā par gulbi, vēzi un līdaku. Tāpēc paskatīsimies, kas tur uzvarēs. Cīņā būs līdz pēdējai dienai un pēdējai patronai," konstatēja eksperts.

0
Tagi:
BelAES, Baltija
Pēc temata
BelAES sākusies kodoldegvielas ielāde reaktorā
Nosaukts BelAES pirmā bloka ražošanas ekspluatācijas uzsākšanas datums
Lietuvā sāk dalīt joda tabletes – gadījumam, ja BelAES notiks avārija
Lietuvas prezidents nodēvējis BelAES par "mūsdienu Černobiļu"