Jānis Iesalnieks

Viesstrādniekus Latvijā nelaidīs: Iesalnieks sola aizstāvēt valsts nākotni

172
(atjaunots 16:03 18.09.2019)
Pat ja visa Latvija izmirs un nebūs, kas strādā, Nacionālā apvienība paliks Saeimā, kur stāvēs un kritīs par valsti, aizstāvot to no viesstrādniekiem, galvo viens no Nacionālās apvienības līderiem Jānis Iesalnieks.

RĪGA, 18. septembris – Sputnik. Savā Twitter mikroblogā viens no Nacionālās apvienības līderiem Jānis Iesalnieks paziņoja, ka viņa partija ir vienmēr un kategoriski uzstājusies un turpinās uzstāties pret mazkvalificēta darbaspēka ievešanu Latvijā.

Zem viņa publikācijas izvērsās spraiga diskusija. Lielākā daļa lietotāju norādīja politiķim, ka bez viesstrādniekiem no Latvijas aizies pēdējie investori, un iet strādāt nāksies Nacionālā bloka politiķiem.

Deputāts pastāstīja, ka jautājums tika skatīts valdībā un vienota pozīcija tajā pagaidām nav tikusi izstrādāta. Uz strādnieku ievešanas uzstās Artusa Kaimiņa partija – KPV LV. Turpmāko jautājuma izskatīšanu nolēma novirzīt Attīstības komitejā. Pēc tam jau tiks pieņemts kaut kāds lēmums par izmaiņām likumdošanā.

"Valdības koalīcijā nav vienprātības par to, vai atļaut Latvijā ievest mazkvalificētus viesstrādniekus. KPV uz to uzstāj (interesanti, kādās interesēs?), NA ir stingri PRET. Šodien koalīcijas sēdē nolēma to atsevišķi diskutēt attīstības komitejā, līdz tam nekādas izmaiņas nevirzīt," uzrakstīja Iesalnieks.

​"Agri vai vēlu nāksies piesaistīt darbaspēku no citām valstīm. Pārstājiet čakarēt darba tirgu ar savām populistiskajām idejām," atbildēja sociālā tīkla lietotājs Rūdolfs.

​"Esot principiāliem, NA biedriem vajadzētu masveidā doties strādāt šais darbos!" raksta lietotājs Jānis Rudzupuķe.

"Nāksies mīlīši, nāksies. Pieaugot labklājībai, būs arvien vairāk profesijas, kurās vietējie nebūs gatavi strādāt, bet kuras būs nepieciešamas. Otra problēma, mūsu ir maz. Diez vai būs daudz investoru, kuri gribēs uzbūvēt ražotni valstī, kur pat teorētiski nepietiks strādnieku," uzrakstīja Mareks Geistarts.

"Jau šobrīd ir redzams- investori iet garām, jo nav, kas strādā. Ja Jānis ir gatavs pārcelties uz laukiem un strādāt īstu darbu, un piesaistīt mūsu valstij labklājību, go for it. Citādi, lai ļauj tirgum pašam attīstīties un migrācijai notikt dabīgā veidā," norāda Irbe Šmite

Iesalnieks komentārus izlasīja, taču turpināja uzstāt uz sava.

"NA nekad nenodos savus principus un vēlētājiem doto solījumu pretoties imigrācijai," uzrakstīja politiķis.

Vērts atzīmēt, ka apspriedē piedalījās arī tie, kas atbalsta Nacionālās apvienības principialitāti un novēl tai nepiekāpību un izturību.

Kā zināms, uzņēmēji un nozaru organizācijas, kā arī Ārzemju investoru padome sen jau ceļ trauksmi par to, ka Latvijā nav, kas strādā, un tas atstumj potenciālos investorus. Visvairāk darbinieku trūkst būvniecībā, pakalpojumu nozarē, tirdzniecībā un medicīnā.

Aizliegums viesstrādnieku ievešanai ir viens no galvenajiem trumpjiem Nacionālās apvienības politiskajā platformā. Tā izvirzījusi to kā vienu no galvenajām prasībām koalīcijas valdības veidošanas laikā.

172
Pēc temata
"Apskaudušies" par ekonomiku: Iesalnieks paziņoja, ka Latvijā ne viss ir slikti
Iesalnieks: Latvijai vajadzīgi intelektuāļi, zivis bundžās varam sabāzt paši
Demogrāfiskā katastrofa Latvijā: Iesalnieks atradis vainīgo
"Rusofobs" ir tas, kurš ienīst krievus: Iesalnieks atbildēja Ļimonovam
Lācis, foto no arhīva

Lācis saplosījis govi fermera saimniecībā

4
(atjaunots 15:55 08.08.2020)
Lācis apmeties Alūksnes novadā un izposta dravas. Tagad tas ticis klāt pat saimnieka govij, ko pēc uzbrukuma nācies nokaut.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Iedzīvotāji aizvien biežāk novēro lāču valsts teritorijā. Dažkārt tikšanās ar ķepaiņiem tomēr sagādā nevis jaukas fotogrāfijas sociālajos tīklos, bet gan īstas šausmas.

Aizvadītajā nedēļā kādā zemnieku saimniecībā Alūksnes novadā notika ļoti nepatīkams incidents BВ.lv. Saimniecības īpašniekiem tas beidzies ar govs zaudējumu.

Saimniece Iveta pastāstīja: apkaimē visi zināja, ka kaut kur turpat klīst lācis. Dzīvnieks jau bija sapostījis dravu kaimiņos. Tomēr šoreiz lāča klātbūtni izjutusi arī viņa pati.

No rīta lopu aplokā sieviete ieraudzīja paralizētu govi ar nagu plēstām brūcēm. Tās skaidri liecināja – uzbrucis plēsīgs zvērs. Pie tam Iveta konstatēja, ka runa ir tieši par lāci.

Plēsējs bija uzbrucis vislielākajai govij, taču tā no rīta vēl bija dzīva, lai arī glābt to vairs nebija iespējams. Paralizēto dzīvnieku saimnieki bija spiesti nokaut gaļā.

Pie tam sarunā Iveta norādīja, ka risinājuma zemniekiem, kuri spiesti dzīvot kaimiņos ar bīstamo plēsēju, nav – lāči ir aizsargājami dzīvnieki.

Lācis
© Sputnik / Владимир Астапкович

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

4
Tagi:
Latvija, lācis
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Pandēmijas dēļ tukšajā Tallinā ienākuši lāči
Krievijas lācis ticis Valgas varasiestāžu rokās
Stacionārs fotoradars Juglas ielā Rīgā, foto no arhīva

Autovadītājiem pastāstīja, izvairīties no dubulta soda

2
(atjaunots 15:40 08.08.2020)
Tagad sods par CSN pārkāpumu jāapmaksā mēneša laikā, tomēr, lai paspētu laikus, jāpārliecinās, vai kompetentie dienesti var ar jums sazināties.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Autovadītājus aicina aktualizēt savu kontaktinformāciju Ceļu satiksmes drošības direkcijas vietnē, lai savlaicīgi saņemtu informāciju par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, vēsta lsm.lv.

No jūlija sākuma spēkā stājušies jaunie noteikumi, kas paredz: sods jānomaksā mēneša laikā, pretējā gadījumā tas tiks nodots piedziņai tiesu izpildītājiem. Šajā gadījumā nāksies samaksāt jau par trešo daļu vai pat divkārt vairāk, turklāt nav svarīgi, kā fiksēts pārkāpums.

Lai izvairītos no liekiem izdevumiem, vajag savlaicīgi saņemt informāciju par piespriesto sodu un apmaksāt to. CSDD pārstāve Ieva Bērziņa iesaka autoīpašniekiem reģistrēties direkcijas portālā un norādīt aktuālu elektronisko adresi, kurp tiks nosūtītas ziņas par pārkāpumiem. Autovadītājs var šeit uzzināt arī visu informāciju par sevi un palūgt izsūtīt atgādinājumu par sodu.

Ieva Bērziņa norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai cilvēks saņemtu informāciju par piespriesto sodu un varētu to operatīvi apmaksāt 30 dienu laikā.

Latvijas Tiesu izpildītāju asociācijas vadītājs Andris Spore atzīmēja, ka pagaidām esot grūti teikt, kā jaunie noteikumi ietekmējuši autovadītājus, jo laiks kopš to stāšanās spēkā nav ilgs.

Viņš pastāstīja, ka 30 dienu termiņš tiek skaitīts nevis no CSN pārkāpuma brīža, bet gan no lēmuma pieņemšanas dienas par soda piespriešanu.

Saskaņā ar jauno likumu, tiek sasaukta neliela sēde policijā, kur lieta tiek izskatīta. Tikai pēc tam tiek pieņemts lēmums, atklāja Spore.

Iepriekš vēstīts, ka jūlija sākumā spēkā stājās arī citi grozījumi. Piemēram, tagad pārkāpumi tiek summēti (agrāk lielākais pārsvēra mazāko). Pie tam virkne naudas sodu par braukšanu alkohola reibumā un bēgšanu no policijas ir būtiski izauguši, bet tāds pasākums, kā administratīvais arests ir svītrots.

2
Tagi:
Ceļu satiksmes drošības direkcija, CSN, sods
Pēc temata
Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro
Valsts policija: pieļaujamās alkohola koncentrācijas asinīs samazināšana nepalīdzēs
Fotoradari Latvijā filmēs pārkāpējus no aizmugures
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts