Vācu tirdzniecības tīkla Lidl logo

Kārtējais skandāls: "Lidl" Rīgā vēlas uzbūvēt veselībai bīstamā vietā

82
(atjaunots 18:49 16.09.2019)
Grunts naftas piesārņojums "Lidl" veikala būvniecības vietā Sarkandaugavā 40 reizes pārsniedz kritisko rādītāju; pastāv drauds cilvēku veselībai un apkārtējai videi.

RĪGA, 16. septembris – Sputnik. Atrasts naftas piesārņojums teritorijā, ko iegādājusies kompānija "Lidl Latvija" mikrorajonā Sarkandaugava lielveikala būvniecībai. Piesārņojuma līmenis vairākas reizes pārsniedz pieļaujamo normu, vēsta Tvnet.lv. Piesārņojuma kopējā teritorija sastāda 55 tūkstošus kubikmetru grunts.

Tiek ziņots, ka zemesgabalā Duntes ielā 25, kur plānots uzbūvēt lielveikalu "Lidl", jau tika veikta pārbaude 2006. gadā. Toreiz piesārņojuma līmenis tika reģistrēts Rīgas domes dokumentos, taču nekāda informācija par šīs teritorijas bīstamību oficiāli reģistrēto vietu reģistrā toreiz netika iekļauta.

Pēc tam, kad zemesgabalu būvniecībai iegādājas "Lidl Latvija", izrādījās, ka naftas produktu piesārņojuma līmenis pārsniedz kritisko rādītāju 40 reizes, kas tiešā veidā apdraud cilvēku veselību un apkārtējo vidi.

Izņemot lielo naftas produktu koncentrāciju, 10 reizes pārsniegts arī smago metālu rādītājs augsnē.

Pēc "Lidl Baltics" pārstāvja Valda Lopeta sacītā, kad kompānija iegādājās zemi no iepriekšējā īpašnieka, par piesārņojumu neviens nezināja. Dotajā brīdī notiek pārrunas ar visiem būvniecības procesā iesaistītām pusēm, ar mērķi atrast optimālāko risinājumu un tikt galā ar radušos problēmu.

Saskaņā ar likumu visas potenciāli piesārņotās un piesārņotās teritorijas ir jāiekļauj speciālā reģistrā. Patlaban reģistrā ir minēti vairāk nekā 3500 dažādu teritoriju, kur joprojām nav veiktas nekādas analīzes, kuras šādos gadījumos pieprasa Rīgas dome, un tās nebūt nav visas vietas. Lielākā daļa vietu, ko atklājusi dome, reģistrā joprojām nav iekļautas.

Oficiāli ir aizliegta jebkāda vieda būvniecība teritorijās, kas ir iekļautas kritiski piesārņoto sarakstā, kamēr netiks veikta pilna grunts un pazemes ūdeņu attīrīšana. Atbildīgie dienesti grasās ieviest jaunas normas, lai liktu pašvaldībām tuvāko 5-10 gadu laikā veikt visu piesārņoto teritoriju pārbaudi.

82
Pēc temata
Lidl tīkla veikals varētu parādīties arī Sarkandaugavā
Lidl sola lielas algas
Kur strādāt Latvijas iedzīvotājiem: Vācijas vēstnieks iesaka Lidl
IKEA un Lidl varētu atstāt mazos veikalus bez pārdevējiem
Covid-19

Covid-19 gadījumu skaits atkal tuvojas 800, 11 cilvēki miruši

5
(atjaunots 18:28 05.12.2020)
Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 8695 Covid-19 testi, apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem.

RĪGA, 5. decembris - Sputnik. Pēdējo 24 stundu laikā valstī fiksēti 794 Covid-19 gadījumi. Diennakts laikā veikti 8695 Covid-19 testi, tātad apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Līdztekus publicēta informācija par 11 pacientu nāvi ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi. Trīs no viņiem piederēja pie 60-70 gadu vecuma grupas, seši cilvēki – pie 75-85 gadu vecuma grupas, divi bija vecāki par 85 gadiem.

Kopš pandēmijas sākuma valstī reģistrēti 20 787 koronavīrusa gadījumi.

Iepriekš vēstīts, ka no 3. decembra smagās epidemioloģiskas situācijas fonā spēkā stājušies jauni ierobežojumi. Tagad visiem iedzīvotājiem jāievēro princips "2+2": cilvēki, kas nedzīvo vienā mājsaimniecībā, var tikties tikai divatā, viņiem jāievēro 2 metru distance. Aizliegti privāti pasākumi, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros.

Maskas jāvalkā visas telpās, arī darba vietā. Izņēmums pieļaujams mājās.

Veikalos un pakalpojumu sniegšanas vietās vienam apmeklētājam tagad jānodrošina 15 kvdrātmetru telpa. Noteikti arī citi ierobežojumi.

5
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus
Perevoščikovs: ierobežojumi ir nepieciešami, ja nav sabiedrības atbildības
Petrovs: Covid-19 pasākumi ir absurdi un tiek ieviesti demonstratīvos nolūkos
Valsts ieņēmumu dienests

VID saņēmis vairāk nekā divus tūkstošus pieteikumu kompensāciju izmaksām

6
(atjaunots 15:27 05.12.2020)
Latvijas Valsts ieņēmumu dienests saņēmis 2400 pieteikumu kompensāciju izmaksām krīzes periodā.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme pastāstīja, ka no 1. decembra dienests saņēmis 2400 pieteikumus valsts atbalstam krīzes periodā, kas sākusies Covid-19 pandēmijas rezultātā, vēsta Rus.lsm.lv.

Jaunzeme uzsvēra, ka pirmais pieteikums saņemts astoņas minūtes pēc pusnakts 1. decembrī.

VID ģenerāldirektore atzīmēja: pagaidām nav zināms, kāds atbalsta pieteikumu skaits saņemts no pašnodarbinātajiem, kāds – no uzņēmumiem. Taču, pēc viņas vārdiem, uzņēmumiem, kas saņēmuši valsts atbalstu ārkārtējās situācijas laikā pavasarī, izdevies atsākt darbību, maksāt nodokļus, un līdz augustam tie atgriezušies pie 2019. gada rādītājiem.

Jaunzeme pievērsa uzmanību tam, ka ar valsts atbalstu no krīzes izķepurojušies dzīvotspējīgie uzņēmumi, bet firmām, kas nav strādājušas visu šo laiku, ierēdne ieteica meklēt citus ceļus.

Iepriekš finanšu ministrs Jānis Reirs informēja, ka ārkārtējās situācijas laikā valsts atbalsts var sasniegt aptuveni 49 miljonus eiro, kas tiks ņemti no neparedzētiem gadījumiem atvēlēto līdzekļu budžeta programmas.

Reirs uzsvēra, ka nepieciešamības gadījumā valsts kasē atradīsies pietiekami līdzekļi, ko novirzīt atbalsta programmām.

Atzīmēts, ka tiek modelēti dažādi scenāriju, izskatīts atbalsts uzņēmumiem ar līdzekļiem, ko nevajadzēs atmaksāt, kā arī komunālo pakalpojumu izdevumu segšana ziemā.

6
Tagi:
ekonomiskā krīze, pandēmija, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
Zema alga – pamats aizdomām: kā VID atklāj nodokļu nemaksātājus
"Šī vara ir sajukusi prātā!": juristi šokējusi saruna ar VID ierēdni
Latvijas valdība sola neatkārtot kļūdas: nauda būšot
Valsts ieņēmumu dienests draud ar sodu 42 tūkstošiem nodokļu maksātāju