PNB Banka

Atspēkot neizdevās: PNB Banka atzīta par maksātnespējīgu

69
(atjaunots 12:13 16.01.2020)
Maksātnespējas procesa administrators plāno parādīt kreditoriem un sabiedrībai, ka process var būt mkaksimāli godīgs.

RĪGA, 13. septembris — Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludinājusi "PNB banku" par maksātnespējīgu. Par "PNB bankas" maksātnespējas administratoru iecelts advokāts Vigo Krastiņš.

Finanšu tirgus un kapitāla komisija (FKTK) atzīmēja, ka vērīgi sekos maksātnespējas procesam, un Noguldījumu garantijas fonds, kas no saviem līdzekļiem nodrošinājis garantēto kompensāciju izmaksu bankas klientiem, maksātnespējas procesā piedalīsies kā kreditors, pretendējot uz izmaksāto līdzekļu atgūšanu.

Pēc kredītiestādes pasludināšanas par maksātnespējīgu administrators uzņemsies visus likumā un kredītiestādes statūtos paredzētos bankas pārvaldes struktūru un vadības pienākumus. Pirms izmaksu veikšanas bankas kreditoriem viņi tiks pārbaudīti jautājumā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas iespējamiem riskiem.

Vigo Krastiņš ir biroja "Skrastiņš & Dzenis" advokāts. Publiski pieejamā informācija liecina, ka iepriekš viņš bija uzņēmumu "VEF Radiotehnika RRR" un "Avio Baltica" administrators. Viņš pieminēts arī ka viens no pretendentiem uz "ABLV Bank" likvdatora posteni.

Komentējot iecelšanu administrator amatā, Krastiņš paziņoja: "Maksātnespējas procesi Latvijā līdz šim ir piesaistījuši lielu sabiedrības uzmanību, un bieži līdz ar to raisījuši arī daudz spekulāciju, aizdomu un negatīvu komentāru.

Mans mērķis ir panākt, ka "PNB bankas" maksātnespējas procesā izdotos atgūt ne tikai maksimāli daudz bankas aktīvu, bet arī demonstrēt kreditoriem un sabiedrībai, ka maksātnespējas process var būt maksimāli godīgs."

Atgādināsim, ka "PNB Banka" aktīvi cīnījās par tiesībām turpināt darbu kopš 15.augusta, kad FKTK pieņēma lēmumu par tās darbības apturēšanu. Bankas vadība vērsās tiesā ar prasību atcelt komisijas lēmumu, taču pēc divām tiesas sēdēm to nav izdevies panākt.

Tagad maksātnespējīgās komercbankas vadība plāno vērsties prokuratūrā ar lūgumu atcelt tiesas lēmumu, paziņoja bijusī bankas valdes locekle Anna Verbicka. Bankas bijusī vadība plāno tikties ar administratoru un apspriest tālākās saziņas jautājumus.

69
Temats:
Baņķieru nedienas Latvijā (92)
Pēc temata
Pensionāru banku pirms vēlēšanām "piebeigt" nedrīkstēja: kas tagad notiks ar PNB
Guseļņikovs: šķita, jaunie PNB investori saistīti ar latvieti, bet tagad viņi ir "uzmesti"
PNB Banka apstrīdēs lēmumu par savu slēgšanu
Latvija slikti atbrīvojas no naudas un slēdz ciet maz banku: SVF ir neapmierināts

Pāreja uz vasaras laiku Latvijā ir neizbēgama: ES pagaidām nevar panākt vienotu redzējumu

8
(atjaunots 11:08 08.03.2021)
Kamēr Eiropas Savienībā nebūs vienota redzējuma par pulksteņa grozīšanu, Latvija arī turpmāk notiks pulksteņa laika maiņa, atzina Ekonomikas ministrijā.

RĪGA, 8. marts — Sputnik. Latviju atkal gaida pulksteņa grozīšana. Laika maiņa notiks 28. martā pulksten 3 naktī. Pulksteņa radītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu, ziņo Rus.tvnet.lv.

Latvijas Ekonomikas ministrijā paskaidroja, ka stundu grozīšanas atcelšana pagaidām nav gaidāma, jo Eiropas Savienībā nevar nonākt pie vienprātības par šo jautājumu. Tātad 2021. gadā Latvijas iedzīvotāji dzīvos vasaras laikā līdz 31. oktobrim.

2020. gadā Latvijā notika pulksteņa laika maiņa 25. oktobrī.

Atgādinām, 2018. gadā Eiropā tika rosināts jautājums par nepieciešamību pāriet uz vasaras laiku. Eiropas Komisija (EK) veica Eiropas Savienības valstīs aptauju. Tā konstatēja, ka vairums ES iedzīvotāju uzskata, ka ir pienācis laiks palikt pie viena laika un pārstāt griezt pulksteņa rādītājus.

2019. gada septembrī Eiropas Komisija nodeva jautājumu par obligāto pāreju uz vasaras laiku ES valstu pārziņā. Sekojot šim piedāvājumam, bija plānots, ka pēdējo reizi pulksteņu rādītāji tiks pagriezti 2021. gadā, taču izmaiņas tā arī netika saskaņotas kaimiņvalstu starpā.

Eiropas Savienības valstīs turpinās diskusijas par nepieciešamību pāriet uz vasaras laiku un atpakaļ.

8
Tagi:
Latvija, Eiropas Savienība, Eiropa
Facebook

Publikāciju Latvijas premjera atbalstam Facebook novērtēja, ka "kara kurināšanu"

7
(atjaunots 11:03 08.03.2021)
Kuriozs gadījums notika sociālajā tīklā Facebook mākslīgā intelekta tulkošanas algoritma dēļ.

RĪGA, 8. marts — Sputnik. Latviešu dzejniece Māra Zālīte 6. marta vakarā savā Facebook lapā publicēja ierakstu, kurā izklāstīja savas domas par Latvijas premjerministru Krišjāni Kariņu. Pēc pāris stundām publikācija no portāla pazudusi. Šobrīd tā atrodama tikai ekrānšāviņos, vienu no kuriem publicējis Kariņa partijas biedrs, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

​Dzēstajā publikācijā Zālīte slavē Kariņa darbu, uzskatot, ka tas ir "pirmais premjers, kura godīgumu, valstsvīra morāli un 100% lojalitāti valstij grūti apstrīdēt". Dzejniece uzsver, ka viņš ir laipns un uzticas cilvēkiem, kas arī esot viņa posts. Ierakstā ir arī aicinājums atbalstīt Kariņu, lai to "atbalstu jūtot, viņš ir pašpārliecināts". Tieši šī aicinājuma dēļ publikāciju dzēsa.

Noskaidrojās, ka interneta algoritms, tulkojot "Kariņš" no latviešu valodas angļu valodā, iztulkoja viņa uzvārdu kā "War" ("karš"). Twitter lietotāji paskaidroja, ka interneta algoritmi slikti saprot mazās valodas, tāpēc varētu rasties šāda situācija.

Vēlāk Zālīte publicēja vēl vienu ierakstu, kurā smējās par situāciju.

"Tā ir anekdote! Ieliku nupat savā storijā Google translate ekrānšāviņu. Tulkojums! Esmu noturēta par "kara kurinātāju". Kariņš! Apskatieties un pasmejieties kopā ar mani!" viņa uzrakstīja savā Facebook.

Lai gan ieraksts ar publisku atzīšanos mīlestībā pret Kariņu jau pazudis no Facebook, to sociālajā tīklā turpina izplatīt citi lietotāji ekrānšavīņu veidā.

7
Tagi:
Krišjānis Kariņš
Pēc temata
Politiķu vakcinācija saliedējusi cilvēkus – pret politiķiem
Tas ir mūsu kodolierocis: kāpēc Baltijas valstis draud ES
Latvija nemainīs politiku attiecībās ar krieviem: ko premjers saskatījis ES rezolūcijā
Apetīte aug Covid laikā. Latvijas valdības tēriņi pandēmijas laikā modina šaubas

"Grims kamuflāža" un ziedi veterānēm: Krievijā apsveic sievietes 8. martā

0
(atjaunots 11:40 08.03.2021)
Krievijas iedzīvotājas saņem apsveikumus no vīriešiem Starptautiskajā sieviešu dienā. Skatieties, kas notiek raķešu vienībās, un kā apsveica veterānes.

Skaistules ar Kalašņikova automātiem rokās no raķešu vienībām un daiļa dzimuma pārstāves Lielā Tēvijas kara veterānu vidū.

Skatieties, kā viņas saņēma apsveikumus 8. martā.

0