Jānis Dombrava

"Tās nemāk valsts valodu": Dombravu izsmēja par nepatiku pret komētām

57
(atjaunots 18:21 11.09.2019)
Nacionālās apvienības pārstāvis Jānis Dombrava atkal ieskauts kritikas vilnī; šoreiz dēļ tā, ka atradis jaunu draudu spožu debess ķermeņu veidā, kuri lido virs zemes.

RĪGA, 11. septembris – Sputnik. Spilgtais debess ķermenis, kurš 9. septembra vakarā nolidoja virs Latvijas, neatstāja vienaldzīgu nevienu. Vairums Latvijas iedzīvotāju sajūsminājās par neparastās parādības skaistumu – zaļas meteora-lodes veidā. Taču atradās arī tādi, kas tajā saskatīja bīstamus draudus.

Tā, piemēram, Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!-TB/LNNK" Jānis Dombrava uzrakstīja Twitter par to, ka debess ķermeni nes sevī draudus Zemei.

​"Var satraukties par cilvēku ietekmi uz klimata pārmaiņām, bet ja šāds debess ķermenis ietriektos Zemē, tad sekas būtu tulītējas un ļoti postošas," uzrakstīja politiķis.

​​Jāņa Dombravas komentārs par jauniem draudiem no debess ķermeņiem uzreiz kļuva par politiķa apsmiešanas iemeslu. Savukārt daži sociālā tīkla lietotāji pat izteica minējumu, ka Jāņa Dombravas profils tika uzlauzts.

​"Ak mans Dievs, Jāni, ja Tu neesi parodijkonts, tad ej pamācies atkal skolā. Šis objekts svēra… kilogramu? Vai kaut kā tā. Un ietriecās Zemē, bet pirms Zemes nāk atmosfēra, kas šādus aptur," uzrakstīja Pēteris Pūrītis.

​Uz to Dombrava atbildēja, ka novērotais objekts bijis daudz lielāks, atsaucoties uz rakstu par asteroīdu, kurš aizlidoja garām Zemei ar ātrumu 80 tūkstoši km/h.

​Sarunā iesaistījās Jānis Iesalnieks, kurš centās aizstāvēt partijas biedru un atzīmēja, ka šis asteroīds atradās vairāk nekā pusmiljona kilometru attālumā no Zemes. Savukārt novērotais bolīds sadega atmosfērā. Kā posoši piemēru Iesalnieks minēja meteorītu, kurš 2013. gadā nogāzās Čeļabinskā.

​Taču lielākā daļa komentētāju turpināja apsmiet Jāni Dombravu.

"Viduslaikos izglītība apgūta. Tad domāja, komēta atnes nelaimi. Vara Braslas filmu "Emīla nedarbi" būs pārskatījies," skaidro politiķa fobijas Sandra Ruža.

​Savukārt Sarmīte Kolāte joprojām atsakās ticēt, ka tvītu patiešām varēja uzrakstīt Saeimas deputāts.

"Jūsu kontu nav kāds uzlauzis? Rīt piezvanīšu uz partiju, lai noprecizētu, jo nevar taču tā būt, ka pieredzējis deputāts visur redz sazvērestības teorijas par klimata krīzi," raksta Sarmīte Kolāte.

Atsevišķi nacionālpatrioti izdarīja vēl vienkāršāk, paziņojot, ka šis Saeimas deputāta Jāņa Dombravas Twitter profils ir viltojums.

​"Tas tak fake konts. Nevajag uzķerties uz troļļiem, kuri nomelno NA," pārliecināts Krišjānis Ratiniks.

Citi sociālo tīklu lietotāji izmantoja ērtu brīdi, lai pavingrinātos asprātībā.

​"Tieši tāpēc ir stiprāk jāaizstāv latviskā dzīvesziņa," sarkastiski atzīmē lietotājs ar segvārdu saolin.

​"Mēs taču visi saprotam patiesos iemeslus, kāpēc Dombravam besī komētas, vai ne?

1) komētas nemāk valsts valodu;

2) tās valstī ierodas nelegāli;

3) viņas ir tumšas;

4) ļoti iespējams, ka viņas nelegāli tirgo narkotikas "zem letes"," izsaka savu pieņēmumu Edžus.

Neiztika arī bez kebabu pieminēšanas, kuri jau sen ir vēl viens Jāņa Dombravas galvassāpju iemesls.

​"Var satraukties par Pakistānas kebabu, bet ja šāds debess ķermenis ietriektos Zemē, tad sekas būtu tūlītējas un postošas," paķircināja politiķi Māris Ūdris.

Atgādināsim, ka astronoms Ilgonis Vilks apstiprināja sociālo tīklu lietotājiem, ka novērotais debess ķermenis bija bolīds. Tā dēvē spilgtus meteorus. Tāpat viņš atzīmēja, ka, visticamāk, bolīds sadega atmosfērā. Un nekādas postošas sekas šis debess ķermenis nevarēja radīt.

57
Pēc temata
Aizliegsim lentīti – pieaugs dzimstība. Latvijas patriota loģika
Dombrava apskauda krievus un atmaskoja telekanāla Ren Baltija raidījumu
Dombrava triumfē: Rīgā apturēta divu kebabnīcu darbība
Logs ar restēm, foto no arhīva

Restes uz logiem palūgs noņemt Rīgas būvvalde pārbaudīs visas ēkas

19
(atjaunots 00:14 17.05.2021)
Rīgā ieplānota dzīvojamo mikrorajonu māju pārbaude – ja speciālisti atradīs restes uz logiem, tās lūgs demontēt.

RĪGA, 17. maijs — Sputnik. Vasaras sezonas gaitā Rīgas būvvalde plāno pārbaudīt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Rīgā – speciālisti meklēs restes uz logiem. Ja atradīs, piespiedīs demontēt, vēsta Rus.lsm.lv.

Tāpat inspekcija pievērsīs uzmanību lodžiju stiklojumam, kondicionētāju un satelīta antenu izvietojuma likumībai, logu montāžai.

Restes "nogrēkojušās" – tās neatbilst ugunsdrošības normām, paskaidroja Rīgas Būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Ugunsdzēsēji atzīmēja, ka restes kavē viņu operatīvo darbu – vajadzīgs laiks un speciāli instrumenti, lai salauztu konstrukciju. Glābēji zaudē dārgās sekundes un pat minūtes, cenšoties noņemt restes, bet šajā laikā, iespējams, tiks glābta kāda dzīvība.

Ar ugunsdrošības jautājumu, šķiet, viss skaidrs. Bet ko darīt, lai pasargātu savu mantību? Restes uz logiem uzstāda, lai dzīvoklī nevarētu iekļūt ļaundari.

Policisti iesaka restu vietā uzstādīt signalizāciju un videonovērošanu. Turklāt, izejot no mājām, ir jāpārbauda, vai visi logi ir aizvērti.

Rīgas būvvalde sāks pārbaudi no galvaspilsētas centra, pēc tam inspekcija dosies uz mikrorajoniem.

Cilvēkiem, kuru mājokļos tiks konstatēti pārkāpumi, nosūtīs attiecīgas vēstules ar brīdinājumu. Sola, ka sodu saņems vienīgi tie, kas nenovērsīs problēmu noteiktajā laikā.

19
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Zādzība caur logu: policijas darbinieki Rīgā aizturēja sērijveida dzīvokļu zagļus
Apmest un piekrāsot: "hruščovku" balkoniem liels remonts nav vajadzīgs
Piemineklis Ļeņinam, foto no arhīva

Latvijā dzīvo Ļeņina idejas? Par ko rakstīja latviešu mediji

27
(atjaunots 23:04 16.05.2021)
Valsts drošības dienests seko mēģinājumiem atjaunot komunisma idejas Latvijā, stāsta dienesta vadītājs.

RĪGA, 17. maijs – Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets intervijā izdevumam Diena pastāstīja par Latvijai un ES ierastajām "briesmām", ko rada Krievija un Ķīna. Tiesa, viņš pieminēja arī jaunus, atklāti sakot, pat eksotiskus draudus.

Savā ikgadējā pārskatā VDD norādīja, ka atsevišķi cilvēki mēģinot izplatīt un popularizēt sociālisma un komunisma ideoloģiju jauniešu vidē, jo jaunieši nav informēti "par komunistiskās iekārtas pastrādātajiem noziegumiem". Kādām metodēm tiek popularizētas šīs idejas, painteresējās žurnālists.

Mežviets atklāja, ka VDD redzeslokā ir atsevišķas personības, "kuras Latvijas sabiedrībā, īpaši jauniešu vidē, cenšas izplatīt sociālisma un komunisma idejas.

VDD analīze liecina, ka atsevišķu jauniešu pievēršanās minētajām ideoloģijām pamatā saistāma ar sevis meklējumiem. "Taču vienlīdz nozīmīgs faktors ir izpratnes trūkums par komunistiskās iekārtas pastrādātajiem noziegumiem. Šis izpratnes trūkums ir saistāms arī ar to, ka rietumvalstu informatīvajā telpā daudz vairāk uzmanības tiek pievērsts nacistu pastrādātajiem noziegumiem, uzsverot to smagumu un atstātās sekas," konstatēja Mežviets.

Diemžēl, sūkstījās VDD priekšnieks, "komunisma ideoloģijas vārdā pret cilvēci veiktajiem noziegumiem diemžēl tiek piešķirta mazāka nozīme". Viņš uzskata, ka tas ir viens no iemesliem, kuru dēļ Eiropas valstu jaunākās paaudzes pilsoņus var uzrunāt komunisma un sociālisma saukļi.

27
Tagi:
Drošības dienests, drošība, Latvija
Pēc temata
"Atgādina Ļeņina mauzoleju": rīdziniekus šokē Okupācijas muzeja rekonstrukcija
Kadri izšķir visu. Ar ko ir saistītas amatu izmaiņas Latvijas valsts sektorā?
Ļeņins un atlētisms
Andrejs Mamikins ieteicis DP vadītājam vadīt pārraidi "Baumas"
Laulību ceremonija, foto no arhīva

Eurostat: Latvijā bieži precas, bieži šķiras

0
(atjaunots 15:08 17.05.2021)
Laulības šķiršanas gadījumu līmenis ir augstākais Eiropas Savienībā, taču arī laulībā Latvijā stājas biežāk.

RĪGA, 17. maijs — Sputnik. Laulību skaits Eiropas Savienībā sarūk, šķiršanos gadījumu skaits pieaug, vēsta Eurostat.

1964. gadā Eiropas Savienībā tika noslēgtas 8 laulības uz tūkstoš cilvēkiem. 2019. gadā – vairs tikai 4,3. šķiršanos skaits šajā lakā ir dubultojas – no 0,8 gadījumiem uz tūkstoš cilvēkiem 1964. gadā līdz 1,8 gadījumiem 2019. gadā.

2019. gadā augstākais laulību skaita līmenis ES bija Kiprā (8,9 laulības uz tūkstoš cilvēkiem), Lietuvā (7), Latvijā un Ungārijā (6,7). Vismazākais laulību skaits bija Itālijā (3,1), Portugālē un Slovēnijā (3,2).

Mazākais šķiršanās gadījumu skaits ES 2019. gadā reģistrēts Maltā un Īrijā (0,7 uz tūkstoš cilvēkiem), Slovēnijā (1,2) un Itālijā (1,4). Augstākais šķiršanās gadījumu līmenis – Latvijā, Lietuvā un Luksemburgā (3,1).

2016. gadā Latvijas Centrālā statistikas pārvalde (CSP) pastāstīja, kā veidojusies 2001. gadā laulības noslēgušo pāru tālākā dzīve. 15 gadus vēlāk precēti joprojām ir 60% pētīto pāru, gandrīz 33% jau šķīrušies, 7% laulību beigušās viena dzīvesbiedra nāves dēļ. Visbiežāk šķiršanās tiek reģistrētas 4-7 gadus pēc kopdzīves sākuma; šķiršanos noformējuši 2-4% pāru katru gadu.

Saskaņā ar Eurostat datiem, 2016. gadā 40,9% bērnu Latvijā dzimuši ārlaulībā. Šis rādītājs ir nedaudz zemāks nekā vidēji ES, kur ārpus laulības dzimst 43% bērnu, turklāt Igaunijā šie dati sasniedz 56%, Francijā – 60%.

Saskaņā ar CSP datiem, izplatītākais ģimenes veids Latvijā ir viens vecāks ar vienu vai vairākiem nepilngadīgiem bērniem (23,6%), liels ir arī bezbērnu pāru skaits (22,3%). Kopā dzīvojoši dzīvesbiedri, kas audzina bērnus ir nepārprotamā mazākumā (16,2%).

0
Tagi:
Latvija, Lietuva, statistika, Eurostat
Pēc temata
Latvija un Lietuva kļuva par Eiropas Savienības antilīderēm pēc šķirto laulību skaita
Amsterdama piedāvā viesiem neparastu ekskursiju: laulāto-gidu uz vienu dienu
LGBT Lāčplēsis: bērni pie Saeimas prasīja atļaut viendzimuma laulības