Pensionāre

Latvija nav Īrija: kas pensionāriem par naudu, tas ierēdņiem par brīvu

75
(atjaunots 12:13 16.01.2020)
Ierēdņi Latvijā izrādījušies "sociāli pasargāta" iedzīvotāju grupa, nekā pensionāri: visādā gadījumā, pirmajiem tiek kompensēti izdevumi par bankas konta apkalpošanu, bet otrajiem paaugstinājuši maksu par pensijas piegādi uz mājām divas reizes.

RĪGA, 11. septembris – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Uz budžeta pieņemšanas sliekšņa sabiedrību satricina skandāli. Šoreiz noskaidrojies, ka ierēdņi paredzējuši sev pat bankas komisijas par konta apkalpošanu kompensēšanu.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē 10. septembrī tika apspriests opozīcijas deputātu piedāvājums likumā nostiprināt bezmaksas pensiju piegādi uz mājām cilvēkiem, kas vecāki par 80 gadiem, kā arī personām ar invaliditāti.

Kā zināms, no 2020. gada 1. janvāra "Latvijas Pasts" grasās palielināt maksu par pensiju piegādi uz mājām. Pastnieka pakalpojumi sadārdzināsies gandrīz divas reizes, līdz 4,88 eiro. Savukārt no 2021. gada pensionāriem, kuri vēlēsies saņemt pensijas mājās, nāksies maksāt 5,28 eiro. Cenu kāpumu pasts pamato ar to, ka naudas piegāde uz mājām ir "ekskluzīvs un darbietilpīgs pakalpojums".

Saeimas deputāti no "Saskaņas" vērsās parlamentā ar piedāvājumu pilnībā atcelt maksu par pensiju piegādi uz mājām vismaz personām, kas vecākas par 80 gadiem, kā arī personām ar invaliditāti. Šobrīd notiek šī projekta apspriešana attiecīgajās ministrijās.

Vēstuli Latvijas premjerministram Krišjānim Kariņam ar prasību kompensēt pasta izmaksas par pensiju piegādi sirmgalvjiem 9. septembrī 15 Latvijas pašvaldību priekšsēdētāju personā nosūtīja partija "Reģionu apvienība". Savus parakstus zem prasības atstāja Salacgrīvas, Liepājas, Ādažu, Saulkrastu, Siguldas un citu novadu mēri.

Vēstulē valdības vadītājam tostarp teikts, ka, ja jaunie "Latvijas Pasta" tarifi stāsies spēkā, tad gada garumā pensionārs pazaudēs 58,66 eiro, savukārt 2021. gadā – 63,36 eiro.

Vēstules autori norāda, ka 79 tūkstošiem pensiju un pabalstu saņēmējiem tas nozīmē būtisku dzīves līmeņa samazinājumu.

Tāpat ir teikts, ka savā vairumā pensiju piegādi uz mājām pasūta cilvēki, kuri dzīvo reģionos, tālu prom no bankām, pasta nodaļām vai pat bankomātiem. Tātad fiziski viņiem nav citas iespējas saņemt naudu.

Sociālajos tīklos šis temats tika plaši apspriests. Lietotāji atzīmē, ka bieži, saņemot pensiju vai pabalstu bankas norēķinu kartē, cilvēks ir spiests noņemt visu naudu no konta un maksāt par to četrus eiro, jo tuvējā apkaimē nekur nepieņem kartes (bankas komisija par POS termināļu apkalpošanu ir pārāk dārga vietējām tirdzniecības vietām). Sociālie tīkli par piemēru min Īriju, kur pensijas vecuma cilvēkiem valsts kompensē ne vien pensijas piegādi, bet gan visu bankas komisiju.

Taču Latvijā, izskatās, ir tieši pretēji. Saeimas deputāte Linda Liepiņa publicēja informāciju par to, ka ierēdņi iekļāvuši savos darba līgumos iespēju saņemt pilnu kompensāciju par bankas transakcijām.

"Kārtējais pārsteigums par “sociāli neaizsargātāko iedzīvotāju grupu” - valsts pārvaldē strādājošajiem. Izrādās, ka valsts pārvaldes darbiniekiem vienu reizi gadā kompensē bankas konta apkalpošanas izmaksas, t.i., grāmatvedībā tiek iesniegta konta izdruka ar konta apkalpošanas maksu, un tad tā tiek atmaksāta.

Turpretim, piemēram, pensionāriem jāmaksā pašiem. Kurš tad de facto ir sociāli neaizsargātais? Mūsu valstī – ierēdnis," norāda deputāte.

Spriežot pēc visa, šāda iespēja ir paredzēta Valsts ieņēmumu dienesta ierēdņiem, bet, iespējams, arī citās valsts iestādēs.

75
Pēc temata
Nevajag šokēt iedzīvotājus: Labklājības ministrija nepiekrīt pensiju prognozēm
Latvijas Banka sola pensiju samazināšanos gandrīz uz pusi
Finanšu ministrija: Latvijā 600 tūkstoši strādājošo "velk" 450 tūkstošus pensionāru
Pensiju fondi pazaudējuši 100 miljonus eiro, neko neieguldot Latvijas ekonomikā
Uzņēmēji, foto no arhīva

Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests uzsācis rūpīgu baltkrievu kompāniju pārbaudi

2
(atjaunots 13:32 28.09.2020)
Pēc speciālistu domām, baltkrievu augsti kvalificēto kadru piesaistīšana Latvijā atnesīs ne tikai labumu visai ekonomikai kopumā, bet arī pacels valsts kredītiestāžu līmeni un iespējas.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Iepriekš kļuva zināms, ka Latvija visai nopietni noskaņota virknes baltkrievu kompāniju darbības pārcelšanai savā teritorijā. Latvijas valdība ir gatava piešķirt termiņuzturēšanās atļauju ne tikai augsti kvalificētiem speciālistiem, bet arī visiem viņu ģimenes locekļiem. Septembra vidū jau 12 kompānijas no Baltkrievijas pauda vēlmi izmantot piedāvājumu. Kopumā uz Latviju atbrauks aptuveni 500 cilvēku, pārsvarā vadošie speciālisti un valdes pārstāvji.

Pašlaik ir uzsākts esošo datu par Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu darījumiem pārbaudes process, to iniciējis Finanšu izlūkošanas dienests (FID).

"FID sācis darbu pie dienesta rīcībā esošo datu analīzes saistībā ar Baltkrievijas finanšu sektora un uzņēmumu veiktajiem darījumiem. Ar iegūtajiem secinājumiem tiks iepazīstinātas Latvijas finanšu iestādes un citas kompetentās institūcijas," paziņoja iestādē.

FID atzīmēja, ka fakts, ka baltkrievu kompānijas pārceļas uz Latviju, var nest pozitīvu fiskālo efektu valsts ekonomikai, kā arī parādīt kredītiestāžu iespējas pārvaldīt riskus, kas saistīti ar baltkrievu uzņēmumu apkalpošanu.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Latvija ir gatava uzņemt augsti kvalificētus darbiniekus no Baltkrievijas, piešķirt viņiem termiņuzturēšanās atļauju, kā arī sniegt atbalstu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns paziņoja, ka aģentūra strādā ciešā sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Robežsardzi un finanšu uzraudzības un citām institūcijām, lai pēc iespējas ātrāk sagatavotu atbilstošu un praksē pārbaudītu ceļa karti tiem uzņēmējiem, kuri lems par labu Latvijas piedāvājumam. Ar tādu pašu paziņojumu uzstājās arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Pēc viņa sacītā, pašlaik tiek izstrādāti risinājumi, lai baltkrievu kompānijām būtu visas iespējas pēc iespējas ātrāk pārcelties uz Latviju.

2
Tagi:
termiņuzturēšanās atļauja, Latvija, Baltkrievija
Pēc temata
Investējis 38 miljonus, bet tagad slēguši kontu: kā biznesam no Krievijas strādāt Latvijā
Bankas neatvērs kontus baltkrieviem: LIAA paziņojumu Lembergs uzskata par propagandu
Dievs, sargi Latviju no debiļiem: kā Krievijas pilsone Latvijā noformēja kontu bankā
Bankā pat svīst ir bīstami: katru klientu tur aizdomās
Covid-19 eksprestesta veikšana, foto no arhīva

Latvijā atklāts 21 jauns Covid-19 gadījums, stacionēti četri cilvēki

1
(atjaunots 12:47 28.09.2020)
Saskaņā ar SPKC datiem, 13 cilvēki inficējās no iepriekš zināmiem avotiem, četri cilvēki – ārzemēs (Ukrainā un Indijā), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 1398 koronavīrusa testi, atklāts 21 jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, 13 gadījumos inficēšanās avots ir noteikts, četri cilvēki atbraukuši no ārzemēm (Ukraina, Indija), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 312 230 Covid-19 izmeklējumi, 1697 cilvēkiem diagnoze apstiprinājās, no kuriem 1304 izveseļojās, bet 36 nomira.

Pēdējo 24 stundu laikā stacionēti četri cilvēki ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 11 pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. Kopumā pēc ārstēšanās no koronavīrusa infekcijas no slimnīcas ir izrakstīti 226 pacienti.

Pārresoru koordinācijas grupa šodien, 28. septembrī, apspriedīs situāciju ar Covid-19 izplatību, paziņoja grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Pēc viņa sacītā, pagaidām netiek apspriesta iespēja pārskatīt epidemioloģiskās drošības pasākumus saslimstības pieauguma Latvijā dēļ.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts vairāk nekā 33,3 miljoni inficēšanās gadījumu, mirušo skaits pārsniedzis miljonu, savukārt izveseļojušies vairāk nekā 24,6 miljoni cilvēku.

1
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Igaunija vienkāršo iebraukšanas kārtību no Latvijas
Ja ministrs saslims, visi būs apdraudēti: Latvijas valdība turpinās strādāt attālināti
Gandrīz 20% reģistrēto Covid-19 gadījumu bija bez simptomiem