Liepājas Metalurgs

"Liepājas Metalurga" vietā uzbūvēs jaunu rūpnīcu

145
(atjaunots 09:35 04.09.2019)
Bankrotējušās rūpnīcas "Liepājas Metalurgs" mehānisko cehu nopirkusi teleskopisko konveijeru ražošanas kompānija.

RĪGA, 4. septembris – Sputnik. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde (Liepājas SEZ) noslēdza līgumu ar kompāniju Caljan Rite-Hite Latvia par ražotnes un biroju būvniecību vietā, kur agrāka atradās rūpnīcas "Liepājas Metalurgs" mehāniskais cehs, raksta infoliepaja.lv.

Teleskopiskos konveijerus ražojošā kompānija Caljan Rite-Hite Latvia iegādājās nekustamo īpašumu bijušajā "Liepājas Metalurga" teritorijā jau pērnā gada vasarā un ir gatava ieguldīt rekonstrukcijā 9 miljonus eiro.

"Tas mums bija liels izaicinājums, lai šis darījums notiktu. Vēl krietni pirms nodomu protokola parakstīšanas, intuitīvi jutām, ka tāda īsta investora, kas Liepājā varētu un gribētu atjaunot metalurģisko ražošanu, nav un nebūs. Bijām pārliecināti, ka šīs teritorijas nākotne ir modernas, mūsdienīgas ražotnes. Tajā brīdī daudzi tam vēl neticēja, un pārliecināšana bija ļoti ilga un smaga, bet izdevās. Šobrīd varam teikt, ka šis Caljan Rite-Hite lēmums iegādāties bijušā Mehāniskā ceha ēku ir visiem krietni palīdzējis noticēt, ka arī pārējā bijušā Metalurga teritorijā ir iespējams iedvest jaunu elpu un dzīvību. Taču, lai to panāktu, būs vēl daudz jāstrādā, un būs nepieciešams arī stingrs valdības atbalsts," saka Uldis Hmeļevskis, Liepājas SEZ attīstības direktora vietnieks.

Gatis Dradeika, Caljan Rite-Hite Latvia izpilddirektors, stāsta, ka sākumā kompānija pētīja rūpnīcas būvniecības iespējas, ņemot vērā savas konkrētās vajadzības, – gan izmēru, gan plānojuma ziņā.

"Novērtējot vecā "Liepājas Metalurga" mehāniskā ceha priekšrocības, nolēmām to iegādāties un pārbūvēt - tam ir izdevīga atrašanās vieta, pieejama nepieciešamā infrastruktūra, kā arī ēkas konstrukcijas ir ļoti labā stāvoklī," pateica viņš.

Liepājas metalurģijas rūpnīca "Liepājas Metalurgs" tika pasludināta par maksātnespējīgu 2016. gada 16. septembrī. Rūpnīcai centās atrast investorus, par visiespējamākajiem sauca Izraēlas pilsoni Igoru Šami, kurš izrādīja interesi par "Liepājas Metalurga" iegādi jau 2014. gadā, taču darījums nenotika.

Pērnā gada augustā Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Liepājas SEZ pārvalde un kompānija FeLM parakstīja protokolu par industriālā parka attīstību rūpnīcas vēsturiskajā teritorijā. Plānots izveidot tūkstoti jaunu darbavietu. Toreiz Ekonomikas ministrija paziņoja, ka tā saņem dažādus piedāvājumus par "Liepājas Metalurga" teritorijas attīstību – no ražošanas atjaunošanas līdz projektiem, kas nav saistīti ar metalurģiju.

145
Pēc temata
Liepājas metalurgam ir jauns maksātnespējas administrators
Nosaukta kompānija, kas gatava nopirkt visus Liepājas metalurga aktīvus

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

7
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

7
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

14
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

14
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam