Lielbritānijas un ES karogs. Foto no arhīva

Latvijas ĀM gatava pamest savējos Lielbritānijā: tikai piereģistrējieties

53
(atjaunots 23:37 30.08.2019)
Latvijas ĀM aicina valstspiederīgos saņemt tiesisko statusu Lielbritānijā, lai rastos iespēja palikt valstī pēc Brexit.

RĪGA, 31. augusts — Sputnik. Latvijas Ārlietu ministrija, iespējams, nobažījusies par pilsoņu masveida deportāciju pēc Brexit un aicināja visus Lielbritānijā dzīvojošos Latvijas valstspiederīgos sakārtot formālās attiecības ar valsti, vēsta Tvnet.lv.

Latvijas ĀM aicināja iedzīvotājus, kam Lielbritānijā ir bērni, ģimenes locekļi, tuvinieki un draugi, nopietni padomāt par savlaicīgu tiesiskā statusa saņemšanu. Resors pievērsa uzmanību tam, ka reģistrācija notiek bez maksas un pieejama elektroniskā veidā.

Lieta tāda, ka, saskaņā ar Lielbritānijas ĀM informāciju, 2019. gada 31. jūlijā valstī bija reģistrēti vien 31 800 Latvijas pilsoņi. Tas ir piliens jūrā, jo oficiālie dati liecina, ka Apvienotajā Karalistē dzīvo vismaz 177 tūkstoši Latvijas valstspiederīgo.

Latvijas ĀM gatavo darbības plānu brīdim, kad Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības. Valdība iecerējusi izskatīt plānu 17. septembrī.

Iepriekš vēstīts, ka laika posmā no 2008. līdz 2017. gadam Latviju pametuši aptuveni 260 tūkstoši cilvēku. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (ESAO) vērtē, ka aptuveni 119 tūkstoši, tas ir, gandrīz puse aizbraukušo, dzīvo Lielbritānijā.

Viņi regulāri sūta Latvijā palikušajiem radiem naudu – Latvijas Banka vērtē, ka vairāk nekā miljardu eiro gadā. Ja pēc Brexit bez vienošanās visiem Anglijā strādājošajiem ES pilsoņiem nāksies pamest šo valsti, Latvija riskē zaudēt pusmiljardu eiro.

Iepriekš tika plānots, ka Lielbritānija izstāsies no ES 2019. gada 29. martā. Taču radās grūtības ar līguma ratifikāciju par Brexit noteikumiem, un izstāšanās bez vienošanās draud ar nepatīkamām sekām gan Apvienotajai Karalistei, gan savienībai.

Rezultātā ES pieļāva Brexit termiņa atlikšanu – līdz 2019. gada 31. oktobrim. Patlaban Lielbritānijas valdība, ko izveidojis jaunais premjerministrs Boriss Džonsons, sākusi pastiprināti gatavoties izejai no ES bez vienošanās.

53
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)
Pēc temata
Politologs novērtēja Džonsona izredzes uzspiest ES savus Brexit noteikumus
ES atsakās no tālākajām pārrunām ar Lielbritāniju Brexit jautājumā
Finanšu ministrijā aprēķināts, cik Latvijai izmaksās Brexit
Eiropas Komisija aicina gatavoties Brexit pēc "stingrā" scenārija
Brexit atbalstošie deputāti sarīkoja demaršu Eiropas Parlamenta sēdē
LU

Latvijas augstskolas pārgājušas pie attālinātām studijām

10
(atjaunots 16:48 26.10.2020)
Praktiskās nodarbības Latvijas augstskolu stundentiem joprojām notiks klātienē, tomēr lekcijas būs organizētas attālināti.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. No šīsdienas līdz 15. novembrim mācību process augstākajās mācibu iestādēs būs daļēji attālināts, vēsta Tvnet.

Šo lēmumu valdība pieņēma aizvadītās nedēļas nogalē, jo nesenie Covid-19 izplatības gadījumi valstī cita starpā saistīti ar augstskolu studentiem.

Grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieņemti ar mērķi ierobežot studentu pulcēšanos.

Mācību process augstskolās būs daļēji attālināts – lekcijas notiks attālināti, bet iemaņu iegūšanai nozīmīgas praktiskās nodarbības ļauts organizēt klātienē, ievērojot stingrus drošības pasākumus.

Attālinātās mācības sākušās arī skolu vecākajās klasēs, tomēr skolēniem nodrošināta iespēja tām sagatavoties.

Slimību profilakses un kontroles dati liecina, ka augstākais Covid-19 izplatības līmenis konstatēts mācību iestādēs un bērnu kolektīvos, otro vietu ieņem saslimušo ģimenes locekļi un kontaktpersonas.

10
Tagi:
augstākā izglītība, izglītība, koronavīruss
Pēc temata
Šuplinska aicina skolas atgriezties pie tālmācībām
Skolotāji aizvien biežāk slimo ar Covid-19
Latvijas skolotāji pieprasa valsts kompensācijas par izdevumiem attālinātajam darbam
Liepājas skolas nelabprāt pāriet pie tālmācībām
Banku karte

Interneta pirkumu epidēmija: ko iedzīvotāji visbiežāk pērk tīmeklī

9
(atjaunots 16:47 26.10.2020)
Pēc stingro ierobežojumu periodā, kad pirkumi internetā bija piespiedu pasākumus, iedzīvotājiem tomēr saglabājies ieradums visu iegādāties tīmeklī, liecina bankas Citadele dati.

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Dati, kas apkopoti par pirkumiem internetā 2020. gadā, liecina, ka iepirkšanās tīmeklī ir sasniegusi kolosālus apmērus, tomēr mainījies pirkumu sortiments, atzīmēja banka "Citadele".

Karantīnas laikā Latvijā bija populāri gandrīz visu iegādāties attālināti, internetā. Agrāko pieprasījumu, piemēram, naktsmītņu un aviobiļešu rezervāciju nomainīja parasti ikdienas sadzīves pirkumu.

Par stabilu nišu kafejnīcām un restorāniem kļuva ēdienu piegāde mājās. Septembrī ēdienu piegādes pasūtījumu skaits pārsniedza pavasarī sasniegtos rādītājus, vēsta Press.lv.

Bankas "Citadele" speciālisti atzīmēja, ka pavasarī pāreja pie interneta pirkumiem bija piespiedu lieta, ņemot vērā ārkārtejo situāciju valstī, bet tagad šī tendence saglabājusies ērtību un komforta labad. Pircēji ir pieraduši, ka iespējams droši iegādāties pārtiku, apģērbu, sadzīves iekārtas, neapmeklējot veikalu.

Uzņēmēji ir uztvēruši šīs tendences un tagad plašak piedāvā visu informāciju elektroniskā formātā, kā arī paplašinājuši iespējas iegādāties preces un pakalpojumus internetā.

Bankas "Citadele" karšu un norēķinu operāciju nodaļas vadītājs Andris Lazdiņš norādīja, ka uzņēmēji sākuši plašāk interesēties par e-komerciju. Domājot par konkurenci ar starptautiskajiem interneta veikaliem, firmas Latvijā sākušas būtiski mainīt biznesa formātu, kļūst pieejamākas un ērtākas Latvijas iedzīvotājiem.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī aviobiļešu iegāde Latvijā sarukusi 20 reizes, vairākkārt mazinājusies mitekļu rezervēšana. Naktsmītņu pieprasījuma nelielo lejupslīdi sekmēja iekšzemes tūrisma saglabāšanās, kā arī braucieni uz kaimiņvalstīm.

9
Tagi:
internets
Pēc temata
Latvijā atļauts pasūtīt zāles ar piegādi uz mājām: kā tas darbojas
Meklēja darbu, bet pazaudēja naudu: Interneta krāpnieki atkal uzbrūk
Slēgt robežas, kafejnīcas, bārus un vispār visu: Dombravu neapmierina jaunie ierobežojumi
Piegāde kaut vai pusnaktī: kā Covid-19 izmainījis pārtikas pasūtīšanu tiešsaistē Latvijā
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

0
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

0
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā