Mediķis

Viņķele: algas ārstiem nākamgad nepalielinās

66
(atjaunots 14:27 30.08.2019)
Solījums palielināt par 20% darba samaksu veselības aprūpes darbiniekiem 2020. un 2021.gadā ir iekļauts likumā, taču budžetā nav naudas tā izpildei.

RĪGA, 30. augusts — Sputnik. Mediķu algas nākamgad, domājams, netiks palielinātas solītajā apmērā jeb par 20%, kā tas ierakstīts Veselības aprūpes finansēšanas likumā, paziņoja veselības ministre Ilze Viņķele, vēsta Jauns.lv.

Viņa skaidroja, ka bāzes budžetā neiekļautās papildu vajadzības izmaksās 100 miljonus eiro.

"Tur nav jābūt izcilam matemātiķim, lai saprastu, ka Veselības ministrijas pieprasījuma tikai viena daļa, proti, atalgojuma palielināšanai, nepieciešamiem 120 miljoni eiro jau ir pāri summai, ko var atvēlēt papildus vajadzībām," atzina Viņķele.

Skaidrs, ka Veselības ministrijas finansējuma pieprasījums pilnā apmērā netiks apmierināts, viņa piebilda. Taču, pēc Viņķeles vārdiem, ministrija strādā, lai atsevišķu specialitāšu veselības aprūpes darbinieki tomēr saņemtu atalgojuma pielikumu. Tāpat esot jāskatās, kādi medicīnas darbinieki saņem vismazākās algas un kur vērojams lielākais speciālistu trūkums.

Pēc Viņķeles domam, Saeima, atbalstot grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā par mediķu atalgojuma palielināšanu, izturējusies bezatbildīgi, jo jau balsojuma brīdī bijis skaidrs, ka šāds finansējums nebūs pieejams.

Pērnā gada decembrī Saeima pieņēma grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kuri paredzēja: valdībai jāatrod līdzekļi mediķu algu palielināšanai par 20% tuvāko triju gadu laikā.

Taču jau 2019.gada februārī Viņķele paskaidroja, ka valdība ir pārprasta – šogad par 20% pieaugšot nevis mediķu algas, bet gan viszemākās algas. Tātad, jo lielāka alga, jo mazāka piemaksa.

Saeimas Darba un sociālo lietu komisijas ārkārtas sēdē, kas bija veltīta mediķu trūkumam slimnīcās, Viņķele atgādināja deputātiem, ka solījums 2020.un 2021.gadā palielināt mediķu darba atalgojumu par 20% ir iekļauts likumā, un paziņoja, ka vispirms jāpalielina algas veselības aprūpes nozarē strādājošajiem, bet pēc tam jāizpilda visi pārējie solījumi.

66
Pēc temata
Veselības aprūpes sistēmas reforma sāks darboties ne agrāk kā 2021. gadā
Viņķele: lai taupītu, vajadzīgas finanses
Viņķele: Latvijai trūkst ievērojama finansējuma veselības aprūpes nozarē

Latvijas iedzīvotāju laimes indekss samazinājies Covid-19 dēļ

3
(atjaunots 10:05 19.04.2021)
Saskaņā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra veikto aptauju, koronavīrusa izraisītā krīze nopietni ietekmēja cilvēku emocionālo stāvokli, taču speciālisti norāda, ka tajā nav nekā dramatiska.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS veica aptauju, kurā konstatēja Latvijas iedzīvotāju laimes indeksa kritumu salīdzinājumā ar 2019. gadu, raksta Bb.lv.

SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš savā Twitter lapā raksta, ka SIA Covid-19 krīze ir pabojājusi "kolektīvo laimi". Taču, viņaprāt ne pārāk dramatiski.

​"Dati liecina, ka kolektīvi mēs visi nupat jutāmies apmēram tikpat laimīgi kā 2012. un 2013. gadā vai pirms tam "treknajos gados"," atzīmēja Kaktiņš.

SKDS vadītājs atzīmēja, ka saskaņā ar aptauju 17% respondentu norādījuši, ka par spīti visām 2020. gada grūtībām, viņi jutās ļoti laimīgi. Nedaudz vairāk nekā puse aptaujāto (51%) atzīmēja, ka gadu laikā jutās diezgan laimīgi. Vairāk vai mazāk nelaimīgi jutās 24 procenti respondentu.

2019. gadā Latvijas iedzīvotāju laimes indekss sasniedzis augstāko rādītāju SKDS pētījumu vēsturē kopš 2001. gada.

3
Tagi:
SKDS, koronavīruss, iedzīvotāji, Latvija
Pēc temata
Vēl nav gana nabagi: cilvēki mazāk tic tagadnei, toties cer uz gaišo nākotni
Uzņēmēji nosauca bezjēdzīgākos Covid-19 ierobežojumus
Cilvēki stāv rindā saņemt poti pret Covid-19

Latvijas iedzīvotāji ir gatavi vakcinācijai pret Covid-19!

8
(atjaunots 10:05 19.04.2021)
Ažiotāža dzīvās rindās masu vakcinācijas punktos visā Latvijā liecina par to, ka Latvijas iedzīvotāji ir gatavi vakcinēties pret Covid-19. Pētījums to apstiprina.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Saskaņā ar Benu Aptiekas pētījuma "Stresa termometrs" datiem, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju GEMIUS, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju vēlas vakcinēties pret Covid-19, ziņo Mixnews.lv.

Marta beigās - aprīļa sākumā tika aptaujāti 1747 respondentu. 58% aptaujāto teica, ka ir gatavi vakcinēties. 48% pārliecināti paziņoja par savu gatavību, 16% atbildēja "drīzāk jā".

25% respondentu neplāno vakcinēties pret koronavīrusu. 10% no šiem aptaujātajiem atbildēja, ka drīzāk neplāno vakcinēties, nesniedzot skaidru atbildi "nē".

9% respondentu nav snieguši konkrētu atbildi. Bet 8% aptaujāto jau saņēmuši poti.

Turklāt aptaujas organizatori norāda, ka vīrieši gatavi vakcinācijai vairāk nekā sievietes - 60% respondentu pret 56%. Turklāt 12% aptaujāto sieviešu vēl nav izlēmuši, kā būt ar vakcināciju. Vīriešu vidū tādu ir tikai 7%.

Taču galvenais rādītājs, kas pierada, ka Latvijas iedzīvotāji gatavi vakcinācijai pret koronavīrusu ir pie vakcinācijas punktiem izveidojušās rindas, kad varas iestādes ir atļāvušas pieeju vakcīnai visiem interesentiem.

Atgādinām, ka Latvijā 17. un 18. aprīlī gandrīz visi vakcinācijas punkti izlietoja tajos pieejamās vakcīnas. Sestdien bija atvērti tikai divi vakcinācijas centi no septiņiem - Cēsīs un Daugavpilī. Turklāt Cēsīs vakcinācijas centrs apturēja iedzīvotāju pieņemšanu gandrīz uzreiz pēc atklāšanas.

8
Tagi:
vakcinācija, koronavīruss, iedzīvotāji, Latvija
Pēc temata
Latvija saņēmusi 10 530 Pfizer vakcīnas devu
Bīstams precedents: Cilvēktiesību tiesa atzīst, ka piespiedu vakcinācija ir likumīga
Ārsti iesaka Latvijai turpināt vakcināciju ar AstraZeneca preparātu
ES pēta jaunu AstraZeneca vakcīnas blakni