Lidosta Rīga

aviokompānijas piepelnās uz čemodānu rēķina lidostā "Rīga"

57
(atjaunots 12:42 26.08.2019)
Ceļotāju prakse liecina, ka bagāžas izmēru dēļ var saņemt sodu tad, kad to nemaz negaidi.

RĪGA, 26. augusts – Sputnik. Katra aviokompānija cenšas izdomāt savus bagāžas pārvadāšanas noteikumus, lai saņemtu lieku kapeiku no pasažieriem, raksta Antons Gorodņickis Latvijas avīzei "Segodņa". Izdevums apkopojis visas iespējamās viltības.

Viens no Facebook lietotājiem vārdā Roberts uzrakstīja, ka kompānija Wizz Air lūdz ielikt pasažiera somu vai mugursomu bagāžas mērītājā, ja kaut viens ritenis iziet ārpus rāmja, aviokompānijas pārstāvis lūdz samaksāt 25 eiro.

Pēc viņa sacītā, tā palūdza samaksāt kādu britieti, kura lidoja vienā reisā ar viņu, uz sievietes jautājumu, kas nav kārtībā, Wizz Air pārstāve vien paplātīja rokas un pateica: "I don’t know how to say" ("Nezinu, kā lai pasaka") un aizgāja. Roberts uzsver, ka šāda situācija nenotika, kad izlidoja no Londonas uz Rīgu, savukārt Rīgā vairāki cilvēki no viena reisa saņēma naudas sodu.

Vērts norādīt, ka universāla soma, kura derētu visu aviokompāniju prasībām, neeksistē. Katra kompānija izvirza savas prasības, tādēļ pirms izlidošanas vērts izlasīt izvēlētās aviokompānijas noteikumus.

Attiecībā uz Roberta brīdinājumiem, viņam atbild:

"Daudzi bez problēmām pārsniedz ātrumu, bet reiz vairākiem uzreiz izrakstīja sodus," raksta Vladimirs.

"Ļoooti nepatīkami bija, kad par biļeti samaksāju 50 eiro, bet par sodu 40. Par laimi, kontā bija nauda. Tas bija 2016. gadā. Puisis iedeva savu čemodānu pārlidojumam, ar kuru lidojis jau vairākus gadus pēc kārtas. Problēmu nekad nav bijis. Tāda sajūta, ka šis rāmītis periodiski samazinās kaut kādā brīnumainā veidā," norāda Kristīne.

Jevgēņija atgādina, ka jautājums ir aktuāls visām aviolīnijām:

"Te nesen par airBaltic rakstīja. Redz, meitene lidoja ar rokas bagāžu. Māte nosvēra, taču viņai gribējās sabāzt vēl kaut kādas konfektes. Svars pārsniedza "vien" 3 kg. Pusaudzi apturēja. Tā vietā, lai piemaksātu vai izmestu kaut kādu maizi un konfektes, viņa aizgāja raudāt uz tualeti. Lidmašīna aizlidoja."

"Vai bērna čemodāniņu drīkst?"

Un lūk kur vēl viens jautājums, kurš varētu būt aktuāls vecākiem: vai var vest līdzi bērnu čemodāniņu Trunki? Tā ir soma uz riteņiem kaut kāda dzīvnieka veidā, kura iztaisīta tā, lai bērnu varētu uzsēdināt uz tā, bet vecāki var vilkt aiz siksnas.

Spriežot pēc apspriešanas Internetā, atkal viss atduras pret konkrētas aviokompānijas noteikumiem.

"Nezinu, taču burtiski piektdien redzēju mūsu lidostā trīs bērnus uz šiem čemodāniem. Domāju, ka kaut kādas aviokompānijas tos laiž, bet ne visas," uzrakstīja komentētāja.

Internetā norādīts, ka šāda standarta čemodāna gabarīti sastāda 46x21x31 cm ar konstrukciju svaru līdz 2 kg un 18 litru ietilpību.

"Un kā ir ar konserviem?"

Vēl dažas bagāžas iepakošanas nianses.

Valērijs Internetā pavaicāja, "vai ariBaltic rokas bagāžā drīkst pārvadāt konservus rūpnīcas iepakojumā – metāla bundžās".

"Tas nav jautājums airBaltic, bet gan lidostas drošības pārbaudei. Kā palaimēsies. Parasti konservus nelaiž, ja bundža pārsniedz 100 ml. Uzskata to par šķidrumu," atbildēja uz to Nadja.

"Nedrīkst – vedām šprotes, palūdza izmest," savukārt paziņoja Marija.

"Atņēma bundžu ikru," pasūdzējās Gaļina.

"Muļķības! Vedu 13 skārda bundžas! Nepateica ne vārda! Vairākas reizes!" palielījās Aleksandrs.

"Vedu šprotes, 3 bundžas, pagājušajā nedēļā, rokas bagāžā – viss OK!" padalījās pieredzē Tatjana.

"Kā paveiksies bagāžas pārbaudē. Nesen piekasījās klāt manam sieram "Dzintars", bet dažus gadus – ne reizi! Pēc noteikumiem ēdamo pārvadāt ir atļauts," norādīja Katerina.

Autors pēcāk pats atbildēja uz savu jautājumu:

"Paldies visiem par padomiem! Saņēmu atbildi no airBaltic: "Informējam Jūs, ka konservus nav atļauts ņemt rokas bagāžā"."

Tādēļ tiem, kam paveicās, patiešām paveicās…

Un ne centimetra vairāk!

Minēsim dažus izrakstus no mūsu populārāko kompāniju noteikumiem:

* Katrs Ekonomiskās servisa klases pasažieris drīkst ceļot ar vienu rokas bagāžas vienību (55x40x23 cm) un vienu personīgo mantu (30x40x10 cm). Kopējais rokas bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 8 kilogramus, ja vien neesi iegādājies iespēju pievienot papildus 4 kilogramus savai rokas bagāžai.

* Visi pasažieri var salonā ienest vienu bezmaksas rokas bagāžu, kuras izmēri nepārsniedz 40x30x20 cm un kura ir jānovieto zem pasažierim priekšā esošās sēdvietas.

*Ryanair ekonomiskās klases biļete bez papildu maksas ļauj pārvadāt tikai vienu mazu rokas bagāžas vienību (40x20x25 cm), par otru bagāžas vienību (55x40x20 cm) līdz 10 kg nāksies piemaksāt 8 eiro un nodot bagāžā.

57
Pēc temata
Uzmanīgāk lasiet noteikumus: airBaltic atbildēja neapmierinātajiem pasažieriem
Smagā rokas bagāža: airBaltic jaunais pakalpojums
Piemaksā vai vispār nekur nelidosi: airBaltic neielaida meiteni lidmašīnā
Latvieši sākuši daudz biežāk sūdzēties par aviācijas pakalpojumiem
Fotogrāfijas ar Latvijas prezidentu dēļ airBaltic atcēla reisus: kompensāciju nebūs
Lācis, foto no arhīva

Lācis saplosījis govi fermera saimniecībā

10
(atjaunots 15:55 08.08.2020)
Lācis apmeties Alūksnes novadā un izposta dravas. Tagad tas ticis klāt pat saimnieka govij, ko pēc uzbrukuma nācies nokaut.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Iedzīvotāji aizvien biežāk novēro lāču valsts teritorijā. Dažkārt tikšanās ar ķepaiņiem tomēr sagādā nevis jaukas fotogrāfijas sociālajos tīklos, bet gan īstas šausmas.

Aizvadītajā nedēļā kādā zemnieku saimniecībā Alūksnes novadā notika ļoti nepatīkams incidents BВ.lv. Saimniecības īpašniekiem tas beidzies ar govs zaudējumu.

Saimniece Iveta pastāstīja: apkaimē visi zināja, ka kaut kur turpat klīst lācis. Dzīvnieks jau bija sapostījis dravu kaimiņos. Tomēr šoreiz lāča klātbūtni izjutusi arī viņa pati.

No rīta lopu aplokā sieviete ieraudzīja paralizētu govi ar nagu plēstām brūcēm. Tās skaidri liecināja – uzbrucis plēsīgs zvērs. Pie tam Iveta konstatēja, ka runa ir tieši par lāci.

Plēsējs bija uzbrucis vislielākajai govij, taču tā no rīta vēl bija dzīva, lai arī glābt to vairs nebija iespējams. Paralizēto dzīvnieku saimnieki bija spiesti nokaut gaļā.

Pie tam sarunā Iveta norādīja, ka risinājuma zemniekiem, kuri spiesti dzīvot kaimiņos ar bīstamo plēsēju, nav – lāči ir aizsargājami dzīvnieki.

Lācis
© Sputnik / Владимир Астапкович

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

10
Tagi:
Latvija, lācis
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Pandēmijas dēļ tukšajā Tallinā ienākuši lāči
Krievijas lācis ticis Valgas varasiestāžu rokās
Stacionārs fotoradars Juglas ielā Rīgā, foto no arhīva

Autovadītājiem pastāstīja, izvairīties no dubulta soda

9
(atjaunots 15:40 08.08.2020)
Tagad sods par CSN pārkāpumu jāapmaksā mēneša laikā, tomēr, lai paspētu laikus, jāpārliecinās, vai kompetentie dienesti var ar jums sazināties.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Autovadītājus aicina aktualizēt savu kontaktinformāciju Ceļu satiksmes drošības direkcijas vietnē, lai savlaicīgi saņemtu informāciju par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, vēsta lsm.lv.

No jūlija sākuma spēkā stājušies jaunie noteikumi, kas paredz: sods jānomaksā mēneša laikā, pretējā gadījumā tas tiks nodots piedziņai tiesu izpildītājiem. Šajā gadījumā nāksies samaksāt jau par trešo daļu vai pat divkārt vairāk, turklāt nav svarīgi, kā fiksēts pārkāpums.

Lai izvairītos no liekiem izdevumiem, vajag savlaicīgi saņemt informāciju par piespriesto sodu un apmaksāt to. CSDD pārstāve Ieva Bērziņa iesaka autoīpašniekiem reģistrēties direkcijas portālā un norādīt aktuālu elektronisko adresi, kurp tiks nosūtītas ziņas par pārkāpumiem. Autovadītājs var šeit uzzināt arī visu informāciju par sevi un palūgt izsūtīt atgādinājumu par sodu.

Ieva Bērziņa norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai cilvēks saņemtu informāciju par piespriesto sodu un varētu to operatīvi apmaksāt 30 dienu laikā.

Latvijas Tiesu izpildītāju asociācijas vadītājs Andris Spore atzīmēja, ka pagaidām esot grūti teikt, kā jaunie noteikumi ietekmējuši autovadītājus, jo laiks kopš to stāšanās spēkā nav ilgs.

Viņš pastāstīja, ka 30 dienu termiņš tiek skaitīts nevis no CSN pārkāpuma brīža, bet gan no lēmuma pieņemšanas dienas par soda piespriešanu.

Saskaņā ar jauno likumu, tiek sasaukta neliela sēde policijā, kur lieta tiek izskatīta. Tikai pēc tam tiek pieņemts lēmums, atklāja Spore.

Iepriekš vēstīts, ka jūlija sākumā spēkā stājās arī citi grozījumi. Piemēram, tagad pārkāpumi tiek summēti (agrāk lielākais pārsvēra mazāko). Pie tam virkne naudas sodu par braukšanu alkohola reibumā un bēgšanu no policijas ir būtiski izauguši, bet tāds pasākums, kā administratīvais arests ir svītrots.

9
Tagi:
Ceļu satiksmes drošības direkcija, CSN, sods
Pēc temata
Jauna sodu sistēma par CSN pārkāpumiem: daži pieaugs līdz 7 tūkstošiem eiro
Valsts policija: pieļaujamās alkohola koncentrācijas asinīs samazināšana nepalīdzēs
Fotoradari Latvijā filmēs pārkāpējus no aizmugures
Latvijai nav naudas "gudrajiem" fotoradariem: projekts ir slēgts
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

0
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

0
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē