Pasažieri lidostā Rīga

Atkal skandāls: airBaltic nepielaida reisam pasažieri un apsūdzēja par agresiju

79
(atjaunots 09:35 25.08.2019)
Glābējam, kurš iegādājies biļeti mēnesi pirms reisa, neļāva doties komandējumā uz ASV, paskaidrojot, ka visas vietas jau aizņemtas.

RĪGA, 25. augusts — Sputnik. Kompānija airBaltic iesaistīta kārtējā skandālā – šoreiz kompānijas pārstāvji nepielaida reisam pasažieri ar biļeti vietu trūkuma dēļ, vēsta BB.lv.

Romans Kačkāns ir glābējs. Viņam bija ieplānots darba brauciens uz Floridu no Rīgas lidostas caur Stokholmu. Viņš pastāstīja, ka biļeti bija iegādājies mēnesi iepriekš, taču airBaltic atteicās uzņemt viņu reisā uz tranzīta punktu Stokholmā. Lai tiktu līdz mērķim, Kačkāns bija spiests patstāvīgi pārplānot maršrutu, un galamērķī viņš ieradās dienu vēlāk.

Pasažierim tika  izmaksāta kompensācija 250 eiro apmērā, taču ar to nepietika, lai segtu visus zaudējumus, ko radīja lidojuma atcelšana. Kačkāns atzina, ka tādu attieksmi nav  piedzīvojis pat lētajās aviolīnijās. Viņš pastāstīja, ka ieradies lidostā savlaicīgi, dokumenti pārbaudīti, taču iesēšanās laikā viņam teikts, ka brīvu vietu vairs nav. Aviokompānijas pārstāvis mierīgi paskaidrojis, ka tā mēdz gadīties – kompānija pārdevusi vairāk biļešu nekā ir sēdvietu.

"Pirmais, ko man paziņoja - ja es pērku biļetes internetā, principā tā ir mana problēma, ka netieku tālāk. airBaltic to nekompensēs, bet var piedāvāt kompensāciju - 250 eiro un lidojumu uz Stokholmu vēlāk vai rīt," atcerējās Kačkāns.

Viņa teiktais par biļetes legālu iegādi un nepieciešamību būt pie mērķa laikus, netika sadzirdēts, piedevām viņu apsūdzēja par agresiju. Tomēr viņš saņēma tikai standarta kompensāciju un zupas talonu.

Glābējs secināja, ka valstī izreklamētajai nacionālajai aviokompānijai airBaltic ir absolūti nospļauties par saviem pasažieriem.

airBaltic un overbooking

Iepriekš jau vēstīts par situāciju overbooking jomā airBaltic, kas radīja plašu rezonansi. Rīgā ieplānota pasākuma spīkere nesaņēma vietu airBaltic reisā vietu trūkuma dēļ. Arī nākamais reizz bija aizpildīts, tāpēc izlidot viņai izdevās tikai diennakti vēlāk.

airBaltic pārdod vairāk biļešu nekā sēdvietu cerībā, ka kāds neatnāks (pēc statistikas – 4%). Šāds solis ļauj piedāvāt lētākas biļetes un nelidot ar tukšām sēdvietām. Šāda rīcība ir likumīga.

Taču, ja visi pasažieri ieradušies, kādu nākas nosūtīt ar nākamo reisu vai meklēt citus variantus.

Aviokompānija nodrošina tikai kompensāciju 250 eiro apmērā – standarta summu lidojumiem, kuru garums nepārsniedz 1500 km Eiropas Savienībā. Pieprasīt lielāku summu iespējams tikai tiesā.

79
Pēc temata
Lielākā emisija: airBaltic paņēma 200 miljonu lielu aizdevumu
Punktualitāte – virs vidējā: ceļotāji novērtējuši airBaltic servisu
airBaltic lidmašīnu izkrāsoja Lietuvas karoga krāsās
Miljoni peļņā un nekustamie īpašumi visā pasaulē: kā dzīvo airBaltic vadītājs
Egils Levits

Valsts valoda un "mežabrāļi": apkopoti Levita pirmā prezidentūras gada kopsavilkums

3
(atjaunots 11:06 04.07.2020)
Levita aizritējušā gada svarīgāko iniciatīvu kopsavilkumā iekļuva piedāvājums par valsts valodas lomas nostiprināšanu un "pareizo" vēsturisko atmiņu.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Neilgi pirms amatā iestāšanās gadadienas Latvijas prezidents Egils Levits sarīkoja preses konferenci par sava darba rezultātiem un nākotnes plāniem. Valsts vadītāja mājaslapā par godu šim datumam tika publicēts detalizēts Levita darbības kopsavilkums atrodoties šajā amatā.

Kopumā prezidenta iniciatīvas ir sagrupētas trīs virzienos, kurus viņš noteica stājoties amatā 2019. gada 8. jūlijā: solidaritāte, piederība un moderna valsts.

Neskaitot pārējo, ir atzīmēti arī piedāvājumi, kas saistīti ar latviešu valodu un vēsturiskās atmiņas jautājumiem.

Tostarp solidaritātes sadaļā tiek runāts par Levita iniciatīvu padarīt 15. oktobri par Valsts valodas dienu, lai uzsvērtu tās lomu Latvijas valstiskuma atbalstīšanā un sabiedrības saliedēšanā. Savukārt Levita grozījumi par valodas kvotām telekanālu pamata komplektos, kuri faktiski ierobežo skatītāju piekļuvi krievvalodīgajai televīzijas apraidei, ir attiecināti pie "modernas valsts" izveidošanas pūliņiem. Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, pret šādiem pasākumiem uzstājās ne tikai krievvalodīgie, bet arī kabeļtelevīzijas operatori.

Tāpat sadaļā par solidaritāti ir izceltas iniciatīvas par "nacionālās pretošanās" tēla veidošanu vēsturiskajā atmiņā.

Šeit Levits ir atzīmējies ar veselu virkni iniciatīvu, tostarp ar piedāvājumu pasludināt 17. martu par Nacionālās pretošanās dienu, veltot to tā saucamajiem mežabrāļiem – šie ir nacionālistiskie pret PSRS vērstie grupējumi nodarbojās ar nekārtībām, laupīšanām un teroraktiem, turklāt visbiežāk par viņu upuriem kļuva mierīgie iedzīvotāji (par "mežabrāļu" darbībām Baltijā Sputnik jau ir stāstījis). Taču Levitam galvenais šeit ir pretošanās PSRS.

"Latviešu tautas nacionālajā atmiņā, kas ir svarīga ikvienai nācijai, ir ļoti būtiski iekļaut šo pretošanās kustību, kas beigu beigās noveda mūs pie Latvijas valsts atjaunošanas. Ja nebūtu pretošanās kustības, būtu izzudusi valstsgriba un nebūtu neviena, kurš gribētu atjaunot Latvijas neatkarību," pārliecināts Levits.

Neskaitot pārējo, viņš grasījās sarīkot Rīgas pilī forumu, kurš būtu veltīts nacionālā pretošanās kustībai Latvijas vēsturiskajā atmiņā, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ pasākums tika pārcelts uz 2021. gadu.

Šajā sadaļā par cīņu par "pareizo" vēsturisko atmiņu tiek atzīmēta arī grozījumu par padomju formastērpa aizliegumu publiskos pasākumos atgriešana atkārtotai izskatīšanai Saeimā – Levitam tie šķita nepietiekami bargi, un parlaments apmierināja viņa prasību.

3
Tagi:
Egils Levits
Pēc temata
"Levits atkal levitēja": sociālie tīkli izsmēja Latvijas prezidenta Lieldienu runu
Levits: Latvijas ekonomikas atveseļošana atkarīga no visiem tās iedzīvotājiem
Zobi vadzī nebūs jākar: Levits paskaidrojis deputātiem, kā prātīgi tērēt naudu
Latvijas prezidents izsludinājis administratīvi teritoriālās reformas likumu
Policijas mašīna

IeM vadītājs piedāvā atdot informatoriem daļu konfiscēto līdzekļu

8
(atjaunots 10:44 04.07.2020)
IeM vadītājs Sandis Ģirģens uzskata, ka noziegumu atklāšanu varētu palielināt, leģitimējot izmaksas informatoriem.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Valsts policijas atskaites par to, ka Latvijā samazinās noziedzības līmenis, nav pelnījis uzticību, uzskata IeM vadītājs Sandis Ģirģens. Noziegumu atklāšanai varētu palīdzēt jauni pasākumi, uzskata ministrs, tostarp atlīdzību izmaksa informatoriem, vēsta LSM.

Ģirģens uzsver, ka visnopietnākās problēmas Latvijā, kas ir saistītas ar noziedzības jomu, ir zādzības un izvairīšanās no nodokļu samaksas. Viens no risinājuma ceļiem IeM vadītāja skatījumā ir aktīvākā Valsts un pašvaldības policijas sadarbība. Tostarp noziegumu atklāšanai ir jāizmanto videokameru tīkls. Šobrīd šādas informācijas iegūšana ir apgrūtināta.

Ģirģens piedāvāja vēl trīs, viņaprāt, efektīvus veidus, kuri palīdzēs uzveikt gan organizēto noziedzību, gan korupciju, gan ēnu ekonomiku.

Pirmām kārtām Ģirģens piedāvā aktīvāk attīstīt informatoru institūtu, kuri varētu ziņot par pārkāpumiem dažādās nozarēs – un saņemt no valsts maksu par saviem pakalpojumiem. Taču šim nolūkam vienlaikus nāksies veikt grozījumus Operatīvās darbības likumā.

"Normas nodrošinās praksē šādu mehānismu: ja pateicoties operatīvajai informācijai, kas tiks saņemta no informatora, izdosies konfiscēt nelikumīgi iegūtus līdzekļus, daļu šo līdzekļu – likumā noteiktā apmērā – varēs saņemt pats informators. Šādi mēs spēsim panākt konfidencialitāti un būtiski palielināt iegūtās operatīvās informācijas apjomu. Jo ir zināms, ka mūsu sistēmā šobrīd ir ass operatīvo darbinieku trūkums, viņu iespējas ir ierobežotas – tātad, samazinās operatīvās informācijas apjoms apstrādei. Ar informatoru palīdzību šo caurumu varēs aizpildīt," pārliecināts ministrs.

Otrais piedāvājums – lai konfiscētie līdzekļi – iepriekš noteikts procents – atgriežas atpakaļ tiesībsargājošo iestāžu budžetā materiālās bāzes papildināšanai un infrastruktūras stiprināšanai.

Trešajā punktā Ģirģens piedāvāja parūpēties par birokrātisko šķēršļu mazināšanu, lai uzņēmēji spētu ātri un vienkārši pārbaudīt savus potenciālos biznesa partnerus ar piekļuvi noteiktai datubāzei.

8
Tagi:
Sandis Ģirģens
Pēc temata
Kariņš: Ģirģens dezinformē sabiedrību, taču es ar viņu tikšu galā
Grišins: jaunajam Valsts policijas priekšniekam nāksies pieņemt nepopulārus lēmumus
Latvijā plāno bez maksas "izlabot" seksa industrijas klientus un darbiniekus