Pasažieri lidostā Rīga

Atkal skandāls: airBaltic nepielaida reisam pasažieri un apsūdzēja par agresiju

82
(atjaunots 09:35 25.08.2019)
Glābējam, kurš iegādājies biļeti mēnesi pirms reisa, neļāva doties komandējumā uz ASV, paskaidrojot, ka visas vietas jau aizņemtas.

RĪGA, 25. augusts — Sputnik. Kompānija airBaltic iesaistīta kārtējā skandālā – šoreiz kompānijas pārstāvji nepielaida reisam pasažieri ar biļeti vietu trūkuma dēļ, vēsta BB.lv.

Romans Kačkāns ir glābējs. Viņam bija ieplānots darba brauciens uz Floridu no Rīgas lidostas caur Stokholmu. Viņš pastāstīja, ka biļeti bija iegādājies mēnesi iepriekš, taču airBaltic atteicās uzņemt viņu reisā uz tranzīta punktu Stokholmā. Lai tiktu līdz mērķim, Kačkāns bija spiests patstāvīgi pārplānot maršrutu, un galamērķī viņš ieradās dienu vēlāk.

Pasažierim tika  izmaksāta kompensācija 250 eiro apmērā, taču ar to nepietika, lai segtu visus zaudējumus, ko radīja lidojuma atcelšana. Kačkāns atzina, ka tādu attieksmi nav  piedzīvojis pat lētajās aviolīnijās. Viņš pastāstīja, ka ieradies lidostā savlaicīgi, dokumenti pārbaudīti, taču iesēšanās laikā viņam teikts, ka brīvu vietu vairs nav. Aviokompānijas pārstāvis mierīgi paskaidrojis, ka tā mēdz gadīties – kompānija pārdevusi vairāk biļešu nekā ir sēdvietu.

"Pirmais, ko man paziņoja - ja es pērku biļetes internetā, principā tā ir mana problēma, ka netieku tālāk. airBaltic to nekompensēs, bet var piedāvāt kompensāciju - 250 eiro un lidojumu uz Stokholmu vēlāk vai rīt," atcerējās Kačkāns.

Viņa teiktais par biļetes legālu iegādi un nepieciešamību būt pie mērķa laikus, netika sadzirdēts, piedevām viņu apsūdzēja par agresiju. Tomēr viņš saņēma tikai standarta kompensāciju un zupas talonu.

Glābējs secināja, ka valstī izreklamētajai nacionālajai aviokompānijai airBaltic ir absolūti nospļauties par saviem pasažieriem.

airBaltic un overbooking

Iepriekš jau vēstīts par situāciju overbooking jomā airBaltic, kas radīja plašu rezonansi. Rīgā ieplānota pasākuma spīkere nesaņēma vietu airBaltic reisā vietu trūkuma dēļ. Arī nākamais reizz bija aizpildīts, tāpēc izlidot viņai izdevās tikai diennakti vēlāk.

airBaltic pārdod vairāk biļešu nekā sēdvietu cerībā, ka kāds neatnāks (pēc statistikas – 4%). Šāds solis ļauj piedāvāt lētākas biļetes un nelidot ar tukšām sēdvietām. Šāda rīcība ir likumīga.

Taču, ja visi pasažieri ieradušies, kādu nākas nosūtīt ar nākamo reisu vai meklēt citus variantus.

Aviokompānija nodrošina tikai kompensāciju 250 eiro apmērā – standarta summu lidojumiem, kuru garums nepārsniedz 1500 km Eiropas Savienībā. Pieprasīt lielāku summu iespējams tikai tiesā.

82
Pēc temata
Lielākā emisija: airBaltic paņēma 200 miljonu lielu aizdevumu
Punktualitāte – virs vidējā: ceļotāji novērtējuši airBaltic servisu
airBaltic lidmašīnu izkrāsoja Lietuvas karoga krāsās
Miljoni peļņā un nekustamie īpašumi visā pasaulē: kā dzīvo airBaltic vadītājs
Covid-19

Covid-19 gadījumu skaits atkal tuvojas 800, 11 cilvēki miruši

5
(atjaunots 18:28 05.12.2020)
Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 8695 Covid-19 testi, apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem.

RĪGA, 5. decembris - Sputnik. Pēdējo 24 stundu laikā valstī fiksēti 794 Covid-19 gadījumi. Diennakts laikā veikti 8695 Covid-19 testi, tātad apstiprinošus rezultātus uzrādījuši 9,1% no tiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Līdztekus publicēta informācija par 11 pacientu nāvi ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi. Trīs no viņiem piederēja pie 60-70 gadu vecuma grupas, seši cilvēki – pie 75-85 gadu vecuma grupas, divi bija vecāki par 85 gadiem.

Kopš pandēmijas sākuma valstī reģistrēti 20 787 koronavīrusa gadījumi.

Iepriekš vēstīts, ka no 3. decembra smagās epidemioloģiskas situācijas fonā spēkā stājušies jauni ierobežojumi. Tagad visiem iedzīvotājiem jāievēro princips "2+2": cilvēki, kas nedzīvo vienā mājsaimniecībā, var tikties tikai divatā, viņiem jāievēro 2 metru distance. Aizliegti privāti pasākumi, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros.

Maskas jāvalkā visas telpās, arī darba vietā. Izņēmums pieļaujams mājās.

Veikalos un pakalpojumu sniegšanas vietās vienam apmeklētājam tagad jānodrošina 15 kvdrātmetru telpa. Noteikti arī citi ierobežojumi.

5
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus
Perevoščikovs: ierobežojumi ir nepieciešami, ja nav sabiedrības atbildības
Petrovs: Covid-19 pasākumi ir absurdi un tiek ieviesti demonstratīvos nolūkos
Valsts ieņēmumu dienests

VID saņēmis vairāk nekā divus tūkstošus pieteikumu kompensāciju izmaksām

6
(atjaunots 15:27 05.12.2020)
Latvijas Valsts ieņēmumu dienests saņēmis 2400 pieteikumu kompensāciju izmaksām krīzes periodā.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme pastāstīja, ka no 1. decembra dienests saņēmis 2400 pieteikumus valsts atbalstam krīzes periodā, kas sākusies Covid-19 pandēmijas rezultātā, vēsta Rus.lsm.lv.

Jaunzeme uzsvēra, ka pirmais pieteikums saņemts astoņas minūtes pēc pusnakts 1. decembrī.

VID ģenerāldirektore atzīmēja: pagaidām nav zināms, kāds atbalsta pieteikumu skaits saņemts no pašnodarbinātajiem, kāds – no uzņēmumiem. Taču, pēc viņas vārdiem, uzņēmumiem, kas saņēmuši valsts atbalstu ārkārtējās situācijas laikā pavasarī, izdevies atsākt darbību, maksāt nodokļus, un līdz augustam tie atgriezušies pie 2019. gada rādītājiem.

Jaunzeme pievērsa uzmanību tam, ka ar valsts atbalstu no krīzes izķepurojušies dzīvotspējīgie uzņēmumi, bet firmām, kas nav strādājušas visu šo laiku, ierēdne ieteica meklēt citus ceļus.

Iepriekš finanšu ministrs Jānis Reirs informēja, ka ārkārtējās situācijas laikā valsts atbalsts var sasniegt aptuveni 49 miljonus eiro, kas tiks ņemti no neparedzētiem gadījumiem atvēlēto līdzekļu budžeta programmas.

Reirs uzsvēra, ka nepieciešamības gadījumā valsts kasē atradīsies pietiekami līdzekļi, ko novirzīt atbalsta programmām.

Atzīmēts, ka tiek modelēti dažādi scenāriju, izskatīts atbalsts uzņēmumiem ar līdzekļiem, ko nevajadzēs atmaksāt, kā arī komunālo pakalpojumu izdevumu segšana ziemā.

6
Tagi:
ekonomiskā krīze, pandēmija, Valsts ieņēmumu dienests
Pēc temata
Zema alga – pamats aizdomām: kā VID atklāj nodokļu nemaksātājus
"Šī vara ir sajukusi prātā!": juristi šokējusi saruna ar VID ierēdni
Latvijas valdība sola neatkārtot kļūdas: nauda būšot
Valsts ieņēmumu dienests draud ar sodu 42 tūkstošiem nodokļu maksātāju