Sadusmoto vecāku gājiens Rīgā - protests pret reformām krievu skolās

Nacionālais bloks: krievu valodas izstumšanas plāns no Rīgas bērnudārziem ir apstiprināts

31
(atjaunots 17:25 23.08.2019)
Nacionālais bloks vēsta, ka Rīgas domes komiteja vienbalsīgi esot atbalstījusi latviešu valodas lietojuma paplašināšanas plānu galvaspilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs; ko tagad nāksies darīt krievu bērnudārziem.

RĪGA, 23. augusts – Sputnik. Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcija vēsta, ka krievvalodīgo grupu skaits Rīgas bērnudārzos samazināsies atbilstoši partijas plānam. Saskaņā ar nacionāļu paziņojumu Facebook, šādu lēmumu Rīgas domes Izglītības komiteja esot apstiprinājusi 22. augusta sēdē.

"Pēc Nacionālās apvienības rosinātā jautājuma par Rīgas bērnudārzu pāreju uz mācībām valsts valodā komiteja vienbalsīgi nolēma:

1. Pirmsskolas izglītības iestādēm, kuras līdz šim īstenoja tikai mazākumtautību pirmsskolas izglītības programmu, saņemt licenci arī pirmsskolas izglītības programmai valsts valodā, tā uzlabojot latviešu valodas lietojuma vidi gan pirmsskolas audzēkņiem, gan darbiniekiem;

2. Turpināt grupu skaita palielināšanu, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu valsts valodā, proporcionāli samazinot mazākumtautību grupu skaitu;

3. Attīstīt pirmsskolas izglītības iestāžu tīklu, dibinot pirmsskolas izglītības iestādes, pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai valsts valodā.

4. Organizēt pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku profesionālās kompetences pilnveides pasākumus, akcentējot latviešu valodas prasmju līmeņa paaugstināšanas iespējas;

5. Saglabāt latviešu valodas skolotāju amata vienību skaitu mazākumtautību pirmsskolas izglītības programmā," teikts paziņojumā.

"Darbs turpināsies pie konkrēta plāna," paziņoja Nacionālās apvienības Rīgas nodaļas vadītājs Edvards Ratnieks Twitter.

Latvijā pilnā sparā notiek gatavošanās vidējās izglītības pārejai uz mācībām tikai un vienīgi latviešu valodā – attiecīgs likums tika pieņemts pērn. Nacionālais bloks sveica šāda likuma pieņemšanu un apsolīja, ka ar to valdības darbs šajā sakarā nebeigsies: nākamais posms – bērnudārzi.

Jūnija vidū Rīgas domes Izglītības komitejas sēdē šo jautājumu darba dienas kārtībā iesniedza Nacionālā bloka frakcijas priekšsēdētājs, esošais kultūras ministrs Nauris Puntulis un tagadējais frakcijas priekšsēdētājs Dainis Locis. Pamatojot savu lēmumu, nacionāļi uzsvēra, ka latviešu ģimenes Rīgā esot spiestas sūtīt bērnus krievu bērnudārzos.

Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji uztvēra valodas reformu izglītībā ārkārtīgi negatīvi, valsti pāršalca protestu vilnis. Kaut arī reforma droši virzās uz priekšu, aktīvisti grasās turpināt mītiņus, nākošais varētu notikt oktobra sākumā.

Iepriekš Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs norādīja, ka Nacionālā bloka iniciatīvu, kura būtībā ir diskriminējoša, nevarēs īstenot tīri tehnisku iemeslu dēļ, jo bērnudārzos jau tā trūkst pedagogu.

31
Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (134)
Pēc temata
Politico: Latvija pavēl krievvalodīgajiem mācīties latviešu valodu
MK apstiprinājis pirmsskolas izglītības vadlīnijas: galvenais – latviešu valoda
Vairāk latviešu valodas! Šuplinska zina, ko vēlas Latvijas krievi
Rīgas vicemēra bērni atteikušies sarunāties ar viņu latviešu valodā
Burovs apsolījis neieviest latviešu valodu krievu bērnudārzos Rīgā
Valmiera

Valmieras mērs pastāstīja par pandēmijas sekām

3
(atjaunots 07:42 27.05.2020)
Lielākie ražošanas uzņēmumi Valmierā vēl strādā, tomēr viesmīlības nozare saņēmusi smagu triecienu.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. Koronavīrusa pandēmija ir novedusi pie globālās krīzes un radījusi milzīgu izaicinājumu pasaules politikai, taču katrs slimnieks, katra karantīna, katrs slēgtais uzņēmums ir vietējās kopienas stāsts, raksta Politico.

Lai izprastu, kā pandēmija ietekmējusi cilvēkus ārpus Eiropas valstu galvaspilsētām, izdevuma reportieri iztaujājuši nelielo pilsētu mērus.

Latvijā nelielu interviju žurnālistiem deva Jānis Baiks, Valmieras mērs. Šis rūpniecības centrs ar 25 tūkstošiem iedzīvotāju atrodas pusceļā no Rīgas uz Igaunijas robežas pusi.

Baiks uzskata, ka sāpīgāko triecienu saņēmusi viesmīlības nozare – pēc Latvijas un Igaunijas robežas slēgšanas izsīka tūrismu plūsma, kuri agrāk pildīja restorānus un viesnīcas Valmierā. Daudzi bija spiesti slēgt durvis, citus moka neziņa – nevienam nav zināms, cik ilga būs pandēmija un kādas sekas tā nesīs.

Pie tam Valmieras lielākie rūpniecības uzņēmumi – stikla šķiedras rūpnīca "Valmieras Stikla Šķiedra" un metāla pārstrādes uzņēmums "Valpro" – vēl joprojām strādā, tātad stāvoklis pilsētā ir labāks nekā citviet Latvijā. Tomēr pēc krīzes mazajam un vidējam biznesam būs nepieciešams atbalsts.

"ES nāksies mainīt Latvijas atbalsta programmas, lai tās pievērstos nozarēm, kam vajadzīga palīdzība un kurās nodarbināts lielāks skaits cilvēku," uzskata Baiks.

No otras puses, viņu iepriecināja ārkārtas dienestu sadarbības pakāpe, kā arī tas, cik daudzas nekomerciālās organizācijas paudušas vēlmi sniegt palīdzību.

"Daudzi cilvēki bija gatavi sapulcēties un palīdzēt bez maksas," viņš stāstīja.

Tāpat politiķis pasūdzējās par to, ka Latvijas mediji ne vienmēr sniedz patiesas ziņas, un pastāstīja: viņš lūdz pilsētas iedzīvotājus vienmēr pārbaudīt informācijas avotu, pirms kaut kā reaģēt uz to.

3
Tagi:
pandēmija, koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Ka tik atpakaļ neslēdz: kā viesmīlības industrijā uztvēra robežu atvēršanu
ES nevienojās par ekonomikas glābšanu: Latvija cer, ka bagātās valstis piekāpsies
Ekonomists: pēc pandēmijas Latvijas ekonomikai draud jauns risks
Latvijai neatvēlēs: ES vairs nevilks valsti uz saviem pleciem, uzskata eksperts
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

19
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

19
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus