Pults

Vladova ieņēmusi vicemēra posteni, Burovs un Bergmanis ievēlēti Rīgas ostas valdē

25
(atjaunots 08:29 21.08.2019)
Rīgas domes deputāti ārkārtas sēdē 20.augustā ievēlēja otro vicemēru un Rīgas brīvostas valdes locekļus.

RĪGA, 21. augusts — Sputnik. Rīgas domes deputāte no partijas "Saskaņa" Anna Vladova ievēlēta vicemēra postenī. Viņa saņēma 35 balsis. Vadims Baraņņiks saglabājis otrā vicemēra posteni. Tāpat varkar tika ievēlēti Rīgas brīvostas valdes locekļi, vēsta rus.tvnet.lv.

Vladova ir pirmā sieviete Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka postenī 17 gadu laikā. 2002.gadā šo posteni ieņēma Inese Vaidere, partijas "Tēvzemei un Brīvībai" locekle.

Viņas pārziņā būs Rīgas Zooloģiskais dārzs, Rīgas. 1.slimnīca, Rīgas Dzemdību nams, Rīgas 2.slimnīca un Rīgas veselības centrs, kā arī uzņēmumi "Rīgas ūdens", "Rīgas Pilsētbūvnieks" un "Getliņi EKO". Viņa kontrolēs arī Satiksmes un Labklājības departamentu darbu.

Vadims Baraņņiks būs uzņēmumu "Rīgas Centrāltirgus", "Rīgas satiksme" un "Rīgas namu pārvaldnieks"kapitāla turētājs, kā arī uzraudzīs Pilsētas attīstības departamenta darbu.

Rīgas mērs Oļegs Burovs būs atbildīgs par Mājokļu un vides departamentu, Izglītības, kultūras un sporta, Finanšu, Īpašumu departamentiem, kā arī uzņēmumiem "Rīgas meži", "Rīgas nami" un citiem uzņēmumiem ar pašvaldības kapitālu.

Anna Vladova pēc izglītības ir angļu valodas filoloģe. No 2002.gada – Rīgas 80.vidusskolas direktore, 2013.gadā tika ievēlēta domē no "Saskaņas/GKR" saraksta, otro reizi ievēlēta 2017.gadā. Strādā partijas "Saskaņa" valdē.

Iepriekš vēstīts, ka pēc jaunā gada vēl vienu vicemēra posteni varētu saņemt frakcija "Saskaņa" (ja tā kandidātam, deputātam Sandrim Bergmanim izdosies pārliecināt kolēģus no citām partijām atbalstīt viņa iecelšanu).

Rīgas osta

Rīgas mērs Oļegs Burovs un deputāts Sandris Bergmanis (GKR) vakar domes ārkārtas sēdē tika ievēlēti Rīgas ostas valdē.

Par viņu iecelšanu nobalsoja 35 deputāti, bet opozīcija asi kritizēja izmaiņas valdes sastāvā.

Izmaiņas ostas valdē bija nepieciešamas, ņemot vērā to, ka līdzšinējie valdes locekļi – Nils Ušakovs ("Saskaņa") un Andris Ameriks (GKR) – atstāja amatus pēc ievēlēšanas Eiropas Parlamentā.

Ostas valdē strādā astoņas amatpersonas – četri pašvaldības pārstāvji un četri valdības pārstāvji.

Rīgas domi ostas valdē tagad pārstāv Oļegs Burovs, Sandris Bergmanis, neatkarīgais deputāts Vadims Baraņņiks un Mihails Kameņeckis no "Saskaņas".

Ministru kabinetu pārstāv Baiba Bāne, Džineta Innusa, Pāvels Rebenoks un Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps

25
Pēc temata
Vilks ar kazu mieru slēgs: Ameriks par Burova izredzēm un Rīgas domes pārvēlēšanu
Rīt Rīgas osta paliks bez valdes priekšsēdētāja
"Man vispār pret viņiem ir alerģija": Oļegs Burovs stāsta par Kuzjas un Mura likteni
Mediķiem veltītā statuja pie Mākslas muzeja Rīgā, foto no arhīva

Cipule: mediķi ir noguruši un gaida atbalstu

0
(atjaunots 14:18 19.10.2020)
Mediķiem vajadzīgs psiholoģiskais atbalsts, arī no iedzīvotāju puses, kā arī valstī noteikto ierobežojumu ievērošana.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Mediķi Latvijā jau vairāk nekā pusgadu strādā paaugstinātas slodzes apstākļos, atgādināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule intervijā Latvijas Radio.

Viņa atzīmēja, ka pavasarī, sākoties pirmajam Covid-19 vilnim, mediķi juta sabiedrības atbalstu – cilvēki aicināja viens otru palikt mājās, organizēja dažādas akcijas.

Cipule konstatēja, ka tagad vērojams pretējais – attieksme ir pavisam citāda, lai arī pašiem mediķiem ir daudz grūtāk pārdzīvot šo laiku.

Viņa atzina, ka mediķu noskaņojumu pasliktina fakts, ka nav zināms, cik ilgi turpināsies situācija ar Covid-19 un ko tā nesīs. NMPD, stacionāros, pieņemšanas nodaļās un laboratorijās darba apstākļi ir sarežģītāki, mediķi ir spiesti izmantot nopietnākus aizsardzības līdzekļus.

"Mums pašlaik ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts – psiholoģisks, morāls, visa veida novērtējums par to, lai mēs varētu tā labi turpināt," teica Cipule.

Viņa norādīja, ka labākais atbalsts mediķiem – nenoliegt ieviesto ierobežojumu efektivitāti un ievērot tos.

Nepieciešamība nēsāt maskas un ievērot citus ar Covid-19 saistītos ierobežojumus patiešām ir sašķēlusi sabiedrību. Baltijas valstu līderi aicināja pilsoņus ievērot sociālo distanci, nēsāt maskas, izmantot dezinfekcijas līdzekļus, mazgāt rokas un ievērot citas higiēnas normas, bet Rīgas mērs Mārtiņš Staķis organizēja konkursu par labāko pašiņu maskā.

Savukārt neatkarīgais deputāts Aldis Gobzems atteicās nēsāt masku un aicināja veselības ministri Ilzi Viņķeli demisionēt. Savukārt sporta pārstāvji pauda neizpratni par ierobežojumiem sporta nodarbībām.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
Mediķu arodbiedrības vadītājs no jauna pieprasījis Viņķeles demisiju
Latviešu izcelsmes ārsts sola mediķu aizplūšanu un pats arī brauc prom
Kariņš: mediķiem varētu pacelt algas, ja visi samaksās sociālās iemaksas
Vīruss-izspiedējs, foto no arhīva

Valsts policija vēlas algot hakerus. Cik viņiem maksās?

5
(atjaunots 13:28 19.10.2020)
Valsts policijas jaunais priekšnieks Armands Ruks pastāstīja, ka iestādei jāpaplašina potenciāls cīņā ar kibernoziegumiem, tomēr var izrādīties, ka jaunie darbinieki ar sporta normatīviem galā netiks. Ruks nosauca arī algu slieksni.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Aizvadītajā nedēļā amatā ieceltais Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks sola radikālas pārmaiņas organizācijas darbā. Intervijā telekanālam TV3 viņš skāra arī kibernoziedzības apkarošanas jautājumu.

Ruks atklāja, ka jau tagad policijā ir analītiķi, kas prot strādāt ar jaunajām tehnoloģijām, tātad iestāde spēj cīnīties ar noziedzniekiem pat "darknetā". Tomēr viņš gribētu nākotnē paplašināt potenciālu cīņai ar kibernoziedzību, piesaistot hakeru līmeņa speciālistus. Viņiem, iespējams, tiks izvirzītas vājākas prasības no fiziskās sagatavotības viedokļa.

"Mēs nevaram prasīt, lai katrs šāds cilvēks ar tādām zināšanām specifiskām nokārtotu sporta normatīvus. Viņam varbūt ir līka mugura un nav tās fiziskās spējas tik labas, bet galva ir ļoti attīstīta tieši tajā virzienā," konstatēja Ruks.

Viņš piebilda, ka policijai vajadzīga iespēja nodrošināt "baltajiem hakeriem" atbilstošu algu.

"Pēc neoficiālām ziņām tāds labs speciālists ir gatavs strādāt no 2000 uz rokas.

Ar tām vecajām metodēm tikai vairs nevar strādāt. Tās arī ir svarīgas, un viņus arī dod savu pienesumu, viennozīmīgi, bet ir mums interneta vide," paskaidroja Ruks.

Iepriekš jau Aizsardzības ministrija vairākkārt izvērtējusi jautājumu par Latvijas hakeru mobilizāciju darbam valsts labā. Šī gada sākumā ministrs Artis Pabriks pastāstīja, ka plāno veidot informatīvās drošības nodaļu katrā Zemessardzes bataljonā.

5
Tagi:
hakeri, Latvijas policija
Pēc temata
Nāciet iekšā, atvērts: Latvija bezcerīgi atpalikusi kiberaizsardzībā, noskaidroja ANO
Pilsoņu kiberkarš Latvijā
Kiberzemessardze vēlas mobilizēt Latvijas hakerus