Automašīnas uzpilde. Foto no arhīva

Braukt uz Kaļiņingradu? Benzīns Latvijā nekļūst lētāks

409
(atjaunots 13:21 18.08.2019)
Igaunijā joprojām ir Baltijā augstākās degvielas cenas: Rīga ir starp Viļņu un Tallinu.

RĪGA, 18. augusts – Sputnik. Lētāko degvielu pārdod Lietuvā. Turklāt Viļņā 95. markas benzīns šonedēļ kļuvis lētāks par 0,6% - līdz 1,177 eiro litrā. Dīzeļdegvielas cena samazinājusies vēl vairāk – par 1,6% – līdz 1,077 eiro litrā. Lētāka kļuvusi arī auto gāze – par veseliem 2,3% – līdz 0,429 eiro litrā.

Latvija ir otrajā vietā Baltijā degvielas cenu ziņā. Circle K degvielas uzpildes stacijās degvielas cenas visu nedēļu bijušas stabilas. 95. markas benzīnu pārdot par 1,314 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielu – par 1,224 eiro litrā. Taču tiek atzīmēts, ka cenas nav mainījušās kopš pagājušās piektdienas, 9. augusta.

Interesanti, ka Igaunijā benzīna cena ir samazinājusies, taču valstī joprojām ir augstākās degvielas cenas Baltijā. Circle K DUS Tallinā 95. markas benzīns kļuvis lētāks par 0,3% un maksā 1,363 eiro litrā. Dīzeļdegviela kļuvusi lētāka par 0,3% - 1,333 eiro litrā.

Auto gāzes cenas Rīgā un Tallinā turas. Rīgā šonedēļ auto gāze maksā 0,565 eiro, savukārt Tallinā – 0,629 eiro.

Visi aizbrauks uz Kaļiņingradu?

Vērts atgādināt, ka Krievija kopš 2019. gada 1. jūlija sākusi izsniegt bezmaksas elektroniskās vīzas uz Kaļiņingradas apgabalu 52 valstu pilsoņiem, tostarp Latvijai, Lietuvai un Igaunijai.

Un, kā norādīja reģiona kultūras un tūrisma ministrs Andrejs Jermaks, kopš elektronisko vīzu ieviešanas brīža šādu ieceļošanas iespēju reģionā ir izmantojuši aptuveni 10 tūkstoši ārvalstu pilsoņu. Jermaks paziņoja, ka lielākā daļa šo viesu ir tūristi. Taču te rodas šaubas, ņemot vērā to, ka 95. markas benzīns Kaļiņingradā maksā 0,65 eiro, savukārt kaimiņos esošajā Lietuvā – 1,177 eiro.

Iespējams, daudzi tūristi vienkārši apvieno patīkamo ar lietderīgo. Un, apskatot pilsētas apskates vietas, kura ir vistālākais KF rietumu apgabala centrs, uzpilda lēto benzīnu.

Vēl jo vairāk tāpēc, ka elektronisko vīzu uz Kaļiņingradas apgabalu saņemt var samērā viegli. Šāda vīza ir derīga 30 dienas un ļauj uzturēties Kaļiņingradas apgabalā ne ilgāk par astoņām diennaktīm kopš ieceļošanas brīža. Lai saņemtu elektronisko vīzu, jāaizpilda pieteikums specializētā Krievijas ĀM portālā.

409
Pēc temata
Jo lielāks pieprasījums, jo dārgāka degviela: Latvijā ievērojami sadārdzinājies dīzelis
Lietuvā atklāta liela afēra degvielas tirdzniecības nozarē
Degvielas tirgotāji lūdz valdību glābt valsti no izputēšanas
Linkaits vēlas pacelt akcīzes nodokli dīzeļdegvielai, lai atrastu naudu ceļu remontam

Latvijā ar Covid-19 inficējušies vēl 10 cilvēki

3
(atjaunots 13:37 12.08.2020)
Puse no desmit inficētajiem atgriezās Latvijā no ārzemēm, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Aizritējušajā diennaktī Latvijā atklāti 10 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

No viņiem pieci kontaktēja ar iepriekš saslimušajiem cilvēkiem, savukārt vēl pieci atgriezās no ārzemēm (Somija, Krievija, Lietuva, Albānija, Zviedrija).

Taču pēdējo 24 stundu laikā neviens no Covid-19 slimniekiem nav nonācis slimnīcā. Pašlaik slimnīcās ārstējas seši cilvēki ar vidēji smagu slimības gaitu. Kopumā no stacionāriem izrakstīti 195 pacienti.

Vakar tika veikti 2226 Covid-19 testi. Kopumā Latvijā ir veikti 218 756 Covid-19 testi. Kopš pandēmijas sākuma valstī inficējušies 1303 cilvēki, 32 inficētie nomita, 1078 cilvēki izveseļojās.

​Latvijas valdība vakar atbalstīja Veselības ministrijas plānu par daļēju ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu mīkstināšanu no pirmdienas, 17. augusta. Šāds lēmums tika pieņemts, balstoties uz epidemiologu ieteikumiem, jo inficēto skaits Latvijā nepieaug tik strauji, kā citās ES valstīs.

3
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Igaunija paziņoja par otrā Covid-19 viļņa sākšanos valstī
Latvijā pieaug saslimstība ar Covid-19: atvērtas robežas liek sevi manīt
SPKC meklē autobusa Rīga-Daugavpils pasažierus: Latvijā 7 jauni Covid-19 gadījumi
Vēl nav pienācis laiks: ar Covid-19 saistītos ierobežojumus Latvijā nemīkstinās

Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

6
(atjaunots 15:47 12.08.2020)
Spriežot pēc tā, kā Latvijas varasiestādes un mediji reaģē uz ziņu par Krievijas vakcīnas pret Covid-19 reģistrāciju, par Gagarina lidojumu uz kosmosu 2020. gadā Latvijā uzzinātu pēc astoņiem gadiem.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Ziņas par Krievijas vakcīnas pret Covid-19 reģistrāciju ignorēja gan Latvijas varasiestādes, gan valsts mediji, ar izbrīnu norāda žurnālists Vadims Avva.

Vakar KF prezidents Vladimirs Putins paziņoja par pasaulē pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais Epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētniecības centrs. Civilajā apritē vakcīna nonāks 2021. gada 1. janvārī.

Vakcinācija, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Гальперин

Pie tam, kā atzīmēja Vadims Avva, Latvijas mediji šo notikumu ignorēja: viņus pārsvarā interesēja protesti Baltkrievijā un iespēja, ka masveida pasākumus Latvijā varētu apmeklēt vairāk cilvēku.

Citiem vārdiem sakot, iespēja uzvarēt galveno 2020. gada sērgu medijus neieinteresēja, ar izbrīnu atzīmēja Avva.

"Jo Covid-19 dēļ taču sabruka pasaules IKP un tika slēgtas robežas. Bankrotēja uzņēmumi, uz ielas izrādījās miljoniem cilvēku. Pat inovatīvajai un spēcīgajai Latvijai neklājās saldi. Finanšu ministrija uzskata, ka gada beigās valsts budžets izrādīsies deficītā par miljardu. Covid-19 dēļ taču mēs iedevām airBaltic 250 miljonus eiro, bet vācieši savai Lufthansa 9 jardus.

Covid-19 dēļ mums ne tikai "nosprāga" tūrisms, novārga restorāni, stipri raudāja Laima, vismaz uz gadu aizmirstot par "Rendezvous".

Tika atliktas plānveida operācija, iepirktas medicīniskās sejas maskas par kokaīna cenām par gramu. Vai mazums kas. Jūs ziniet labāk par mani. Bet galvenais – līdz šai dienai pasaulē nomira 737 000 cilvēku!!!" uzrakstīja viņš savā Facebook lapā.

Taču, pēc viņa sacītā, ne vien mediji, bet arī Latvijas varasiestādes izlikās, ka vakcīnas, kura var glābt ekonomiku un miljardiem cilvēku dzīvības, neeksistē. Tās varēja uzsākt steidzamas konsultācijas par to, lai sniegtu jaunajai vakcīnai vispārēja labuma statusu un pēc iespējas drīzāk padarīt to vispārpieejamu vai arī sākt preparāta izmēģinājumus Eiropā, taču nekas no tā netika izdarīts.

"Ziniet, es domāju, ja Gagarins aizlidotu uz kosmosu šodien, 2020. gadā, mēs ar jums par to uzzinātu pēc gadiem astoņiem, 2028. Jo tieši tik daudz gadu šķir pirmā kosmonauta lidojumu no sliktas un nepareizas valsts un amerikāņu Ārmstronga un Oldrina izsēdināšanos uz Mēness: 1961. gada 12 aprīli un 1969. gada 20. jūliju," ar rūgtuma izjūtu raksta Avva.

Tikmēr Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirills Dmitrijevs paziņoja, ka Krievija apspriež Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu ražošanu Brazīlijas un Indijas teritorijā.

6
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Latvija, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Igaunija paziņoja par otrā Covid-19 viļņa sākšanos valstī
Vēl nav pienācis laiks: ar Covid-19 saistītos ierobežojumus Latvijā nemīkstinās
Putins paziņoja par pirmās Krievijas vakcīnas pret Covid-19 reģistrāciju