Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš

Latvijas premjerministra padomnieks aizgāja strādāt slimnīcā un uzrakstīja atlūgumu

89
(atjaunots 09:47 18.08.2019)
Turpmāk par veselības aprūpes jautājumiem Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš zvanīs bijušajam padomniekam pa telefonu.

RĪGA, 18. augusts – Sputnik. Pēc Sandra Sabajeva – Latvijas premjerministra Krišjāņa Kariņa preses sekretāra – sacītā,, padomnieks veselības aprūpes jautājumos Renārs Putniņš pameta savu amatu premjera birojā, vēsta Tvnet.lv.

Putniņa darbs tika pārtraukts pēc abpusējas vienošanās.

Lieta tāda, ka augusta sākumā Putniņš kļuva par Jēkabpils Reģionālās slimnīcas valdes locekli. Aizņemtība šajā amatā izrādījās tik augsta, ka apvienot divas pozīcijas premjera padomnieks ne spēja un pameta augsto amatu.

Pats Putniņš apstiprināja, ka viņam esot daudz medicīniska un administratīva rakstura pienākumu, tādēļ viņš nevar par 100% veltīt sevi darbam Latvijas premjerministra birojā.

Taču, kā pateica Putniņš, ar Kariņu tika panākta vienošanās par to, ka nepieciešamības gadījumā premjers vienmēr var vērsties pie bijušā padomnieka pēc padoma telefoniski.

Turklāt ir zināms, ka šobrīd Kariņš negrasās meklēt jaunu kandidātu padomnieka veselības aprūpes jautājumos amatam.

Situācija ir kritiska

Nav zināms, kas tagad būs pēc tam, kad Kariņš palicis bez padomnieka medicīnā, taču ir zināms kas cits – Latvijā šobrīd ir asa medicīnas darbinieku trūkuma problēma. Un iepriekš Kariņš paziņoja, ka zina, kā šo problēmu atrisināt. Pēc viņa domām, nepieciešams optimizēt slimnīcu tīklu līdzīgi skolu piemēram – samazināt slimnīcu skaitu valstī.

Turklāt premjers norādīja, ka Latvijā ir divreiz vairāk slimnīcu, nekā nepieciešams. Kariņš uzskata, ka dažas slimnīcas nespēj pildīt savas funkcijas, jo nespēj sniegt pat pirmo palīdzību pacientam, taču nosaukt konkrētas iestādes viņš atteicās.

Tikmēr praksē palīdzību pārstājusi sniegt Daugavpils Reģionālā slimnīca. Tur radusies kritiska situācija anesteziologu un reanimatologu trūkuma dēļ. Viens speciālists tika iesaistīts 9-10 operāciju  veikšanā dienā un nodrošināja dežūru. Lai neriskētu ar pacientu veselību, kopš 5. augusta slimnīca ir apturējusi plānveida operāciju veikšanu.

Varētu sacīt, ka vispārējā situācija medicīnas nozarē un, tostarp, rezonējošais Daugavpils slimnīcas lēmums, lika valdībai kārtējo reizi aizdomāties.

Ārkārtas sēdē 14. augustā Saeimas deputāti apsprieda situāciju Daugavpils Reģionālajā slimnīcā un citās ārstniecības iestādēs un nolēma, ka uzstāsies par mediķu algu palielinājumu par 20% nākamgad. Šiem mērķiem jāpiešķir papildu 120 miljonus eiro gadā.

89
Pēc temata
Slēgt daļu slimnīcu: Kariņš izdomājis, kā cīnīties ar ārstu trūkumu
Latvijas premjerministrs dodas uz Ameriku
Saeima apstiprinājusi Puntuli kultūras ministra amatā
Valdība ir vienojusies: minimālā pensija pieaugs līdz 99 eiro

Latvijā ar Covid-19 inficējušies vēl 10 cilvēki

3
(atjaunots 13:37 12.08.2020)
Puse no desmit inficētajiem atgriezās Latvijā no ārzemēm, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Aizritējušajā diennaktī Latvijā atklāti 10 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

No viņiem pieci kontaktēja ar iepriekš saslimušajiem cilvēkiem, savukārt vēl pieci atgriezās no ārzemēm (Somija, Krievija, Lietuva, Albānija, Zviedrija).

Taču pēdējo 24 stundu laikā neviens no Covid-19 slimniekiem nav nonācis slimnīcā. Pašlaik slimnīcās ārstējas seši cilvēki ar vidēji smagu slimības gaitu. Kopumā no stacionāriem izrakstīti 195 pacienti.

Vakar tika veikti 2226 Covid-19 testi. Kopumā Latvijā ir veikti 218 756 Covid-19 testi. Kopš pandēmijas sākuma valstī inficējušies 1303 cilvēki, 32 inficētie nomita, 1078 cilvēki izveseļojās.

​Latvijas valdība vakar atbalstīja Veselības ministrijas plānu par daļēju ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu mīkstināšanu no pirmdienas, 17. augusta. Šāds lēmums tika pieņemts, balstoties uz epidemiologu ieteikumiem, jo inficēto skaits Latvijā nepieaug tik strauji, kā citās ES valstīs.

3
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Igaunija paziņoja par otrā Covid-19 viļņa sākšanos valstī
Latvijā pieaug saslimstība ar Covid-19: atvērtas robežas liek sevi manīt
SPKC meklē autobusa Rīga-Daugavpils pasažierus: Latvijā 7 jauni Covid-19 gadījumi
Vēl nav pienācis laiks: ar Covid-19 saistītos ierobežojumus Latvijā nemīkstinās

Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

6
(atjaunots 15:47 12.08.2020)
Spriežot pēc tā, kā Latvijas varasiestādes un mediji reaģē uz ziņu par Krievijas vakcīnas pret Covid-19 reģistrāciju, par Gagarina lidojumu uz kosmosu 2020. gadā Latvijā uzzinātu pēc astoņiem gadiem.

RĪGA, 12. augusts – Sputnik. Ziņas par Krievijas vakcīnas pret Covid-19 reģistrāciju ignorēja gan Latvijas varasiestādes, gan valsts mediji, ar izbrīnu norāda žurnālists Vadims Avva.

Vakar KF prezidents Vladimirs Putins paziņoja par pasaulē pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais Epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētniecības centrs. Civilajā apritē vakcīna nonāks 2021. gada 1. janvārī.

Vakcinācija, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Гальперин

Pie tam, kā atzīmēja Vadims Avva, Latvijas mediji šo notikumu ignorēja: viņus pārsvarā interesēja protesti Baltkrievijā un iespēja, ka masveida pasākumus Latvijā varētu apmeklēt vairāk cilvēku.

Citiem vārdiem sakot, iespēja uzvarēt galveno 2020. gada sērgu medijus neieinteresēja, ar izbrīnu atzīmēja Avva.

"Jo Covid-19 dēļ taču sabruka pasaules IKP un tika slēgtas robežas. Bankrotēja uzņēmumi, uz ielas izrādījās miljoniem cilvēku. Pat inovatīvajai un spēcīgajai Latvijai neklājās saldi. Finanšu ministrija uzskata, ka gada beigās valsts budžets izrādīsies deficītā par miljardu. Covid-19 dēļ taču mēs iedevām airBaltic 250 miljonus eiro, bet vācieši savai Lufthansa 9 jardus.

Covid-19 dēļ mums ne tikai "nosprāga" tūrisms, novārga restorāni, stipri raudāja Laima, vismaz uz gadu aizmirstot par "Rendezvous".

Tika atliktas plānveida operācija, iepirktas medicīniskās sejas maskas par kokaīna cenām par gramu. Vai mazums kas. Jūs ziniet labāk par mani. Bet galvenais – līdz šai dienai pasaulē nomira 737 000 cilvēku!!!" uzrakstīja viņš savā Facebook lapā.

Taču, pēc viņa sacītā, ne vien mediji, bet arī Latvijas varasiestādes izlikās, ka vakcīnas, kura var glābt ekonomiku un miljardiem cilvēku dzīvības, neeksistē. Tās varēja uzsākt steidzamas konsultācijas par to, lai sniegtu jaunajai vakcīnai vispārēja labuma statusu un pēc iespējas drīzāk padarīt to vispārpieejamu vai arī sākt preparāta izmēģinājumus Eiropā, taču nekas no tā netika izdarīts.

"Ziniet, es domāju, ja Gagarins aizlidotu uz kosmosu šodien, 2020. gadā, mēs ar jums par to uzzinātu pēc gadiem astoņiem, 2028. Jo tieši tik daudz gadu šķir pirmā kosmonauta lidojumu no sliktas un nepareizas valsts un amerikāņu Ārmstronga un Oldrina izsēdināšanos uz Mēness: 1961. gada 12 aprīli un 1969. gada 20. jūliju," ar rūgtuma izjūtu raksta Avva.

Tikmēr Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirills Dmitrijevs paziņoja, ka Krievija apspriež Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu ražošanu Brazīlijas un Indijas teritorijā.

6
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Latvija, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Igaunija paziņoja par otrā Covid-19 viļņa sākšanos valstī
Vēl nav pienācis laiks: ar Covid-19 saistītos ierobežojumus Latvijā nemīkstinās
Putins paziņoja par pirmās Krievijas vakcīnas pret Covid-19 reģistrāciju