Bērni. Foto no arhīva

Latvijā samazinājies bērnu skaits un pieaudzis vientuļu cilvēku daudzums

108
(atjaunots 14:03 17.08.2019)
Demogrāfiskā situācija Latvijā turpina raisīt bažas – bērnu skaits sarūk, pieaug bezbērnu un vientuļu cilvēku daudzums, iedzīvotāju dabiskais pieaugums paliek negatīvs.

RĪGA, 17. augusts – Sputnik. Bērni vecumā līdz 17 gadiem 2019. gada sākumā sastādīja 18,7% no kopējā iedzīvotāju skaita – 359 tūkstoši, tas ir par 4,3% mazāk, nekā 2010. gadā (375 tūkstoši). Turklāt kopš 2010. gada Latvijā par 13,3% pieaudzis bezbērnu pāru skaits, un par 19,1% - vientuļu cilvēku skaits, paziņoja Centrālā statistikas pārvalde.

Šī gada sākumā Latvijā bija 185 tūkstoši zēnu un 174 tūkstoši meiteņu.

Saskaņā ar CSP datiem, 2018. gadā 27,2% mājsaimniecību dzīvoja bērni vecumā līdz 17 gadiem. No tiem 7,4% mājsaimniecību dzīvoja pāris ar vienu bērnu, 5,3% - ar diviem bērniem, savukārt 2% - pāris ar trīs un vairāk bērniem.

2018. gadā, salīdzinot ar 2010. gadu, mājsaimniecību ar bērniem īpatsvars samazinājies par 2,5%.

Saskaņā ar CSP datiem, kopš 2010. gada strauji samazinājies pirmdzimto īpatsvars – no 48,7% 2010. gadā līdz 39,5% 2018. gadā. Taču pieaudzis bērnu īpatsvars, kuri piedzimuši ģimenē otrie, trešie un ceturtie. Visvairāk – ar 11,3% 2010. gadā līdz 15,9% 2018. gadā – pieaudzis bērnu īpatsvars, kuri piedzimuši ģimenē trešie.

2019. gada 1. aprīlī Latvijas iedzīvotāju skaits sastādīja 1,916 miljonus cilvēku. Sputnik Latvija jau ir rakstījusi, ka gada laikā iedzīvotāju skaits samazinājies par 14,4 tūkstošiem cilvēku. Negatīvs paliek gan iedzīvotāju dabiskais pieaugums, gan migrācijas saldo.

Saskaņā ar ANO prognozi, ja esošās tendences saglabāsies, Latvijas iedzīvotāju skaits samazināsies divas reizes.

108
Pēc temata
Demogrāfiskā katastrofa Latvijā: Iesalnieks atradis vainīgo
Kaut kas ir jādara ar demogrāfiju: SVF brīdina Latviju par izaugsmes tempa kritumu
Uzlabojiet demogrāfiju un nāciet vēlāk: bankas atsaka kredītus Latvijas ciemiem
Demogrāfs aprēķinājis, cik iedzīvotāji paliks Latvijā līdz 2030. gadam
RĪGA

Skaisti un droši: Latvija pievērsusies tūristiem no Somijas

1
(atjaunots 17:46 13.07.2020)
Latvijas piedāvātās tūrisma iespējas tiks reklamētas arī Norvēģijā, Vācijā un kaimiņos – Lietuvā un Igaunijā.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Pirms 2021. gada tūrisma sezonas ieplānoti mārketinga pasākumi tūristu piesaistīšanai no Somijas, jo šī valsts ir Latvijas uzmanības centrā, raksta Tvnet.lv, atsaucoties uz Ekonomikas ministriju.

No 26. jūnija darbu sākusi jaunā prāmju līnija Helsinki-Rīga, tāpēc Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra organizē mārketinga pasākumus Somijā ar mērķi popularizēt Latviju kā pievilcīgu un drošu mērķi tūristiem.

Ar prāmja Silja Serenade pirmo reisu 27. jūnijā no Helsinkiem RĪgā ieradās 1500 tūristi, kā arī somu mediju pārstāvji. Igauņu prāmju operators Tallink Group apstiprina, ka biļešu pārdošana norit labi, tāpēc reisi pagarināti līdz augusta beigām, lai arī sākotnēji bija plānots, ka prāmis kursēs līdz 16. augustam.

Ekonomikas ministrija informēja, ka augusta beigās Latvijā plānota populāra somu televīzijas šova uzņemšana. Šova auditorija aptver aptuveni miljonu cilvēku. Sadarbībā ar somu partmeriem tiek organizēti pasākumi biznesa tūrisma veicināšanai, plānots seminārs ar aviokompāniju Finnair un citi pasākumi.

1
Tagi:
tūrisms, Latvija
Pēc temata
Valda bezcerība: Latvijas tūrisma bizness sūdzas Eiropas Komisijā
Trīskārša kontrole: informācija iedzīvotājiem, kuri vēlas apmeklēt Spāniju
Gardēžu svētki: Rīgas restorānu nedēļa izvedīs no komas tūrisma industriju
Krievijas vilcieni pēc nedēļas var atsākt kustību caur Lietuvas teritoriju
Zinību diena Rīgas 88. vidusskolā

Līdz galam skrūves nepievilks: skolas Latvijā sāks darbu 1. septembrī

4
(atjaunots 17:43 13.07.2020)
Skolēni Latvijā varēs 1. septembrī doties uz skolu, neskatoties uz Covid-19 nesenajiem uzliesmojumiem, uzskata Ilze Viņķele.

RĪGA, 13. jūlijs — Sputnik. Latvijas varasiestādes pagaidām nepārskata plānus par mācībām klātienē skolās no 1. septembra, informēja veselības ministre Ilze Viņķele Latvijas televīzijas ēterā.

Politiķe konstatēja, ka aizvadītajā nedēļā reģistrētie Covid-19 saslimstības uzliesmojumi ir lokāli un nerada nepieciešamību atcelt skolēnu atgriešanos klasēs septembrī. Viņķele atzīmēja, ka visi cer – septembrī bērni varēs atkal apmeklēt skolu.

Izglītības ministrija plāno jūlija beigās sagatavot detalizētāku mācību procesa organizācijas plānu.

Ministre pastāstīja, ka Covid-19 reģistrēto gadījumu skaita pieaugums liecina: vīruss vēl aizvien cirkulē un līdz vakcīnas parādīšanās brīdim varasiestādes turpinās darbu līdzšinējā režīmā: vājinās ierobežojumus, skatīsies uz rezultātu un nepieciešamības gadījumā atkal ieviesīs ierobežojumus.

Politiķe atzīmēja, ka pagājušajā nedēļā reģistrētie gadījumi saistīti ar sabiedriskās ēdināšanas vietām – divām Rīgā un vienu Liepājā. Tāpēc šajā sfērā pieņemti stingrāki ierobežojumi.

Atgādināsim, ka aizvadītajā nedēļā divas dienas pēc kārtas tika fiksēti septiņi jauni saslimšanas gadījumi di4enā, pēc tam jaunu gadījumu skaits sasniedza 13 un 11 dienā.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē fiksēti vairāk nekā 12,5 miljoni gadījumu, vairāk nekā 561 tūkstotis cilvēku ir miruši.

4
Tagi:
Ilze Viņķele, skola
Pēc temata
Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu
Ceturtajā daļā Latvijas lauku skolu nav ātrgaitas interneta
Palielināts izmeklējumu skaits: valstī krasi pieaudzis Covid-19 gadījumu skaits
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid