Tālvadības pults. Foto no atrhīva

Virkne kabeļtīklu operatoru sodīti par "Rossija 24" ziņu translāciju

45
(atjaunots 14:36 15.08.2019)
Pret Latvijas kabeļtīklu operatoriem, kuru paketēs iekļauts telekanāls "Rossija 24", ierosinātas administratīvās lietas.

RĪGA, 15. augusts - Sputnik. Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi "naida kurināšanas" pazīmes Krievijas telekanāla "Rossija 24" ziņu programmā. Šī iemesla dēļ pret kabeļtīklu operatoriem, kuru paketēs iekļauts telekanāls "Rossija 24", ierosinātas administratīvās lietas.

NEPLP paziņoja, ka "naida runas" konstatētas kanāla "Rossija 24" ziņu izlaidumā šī gada 30.maijā par Latvijas prezidentu Egilu Levitu sniegtās informācijas kontekstā.

Veivot programmu monitoringu un pārbaudot to atbilstību likuma "Par elektroniskajiem plašsalziņas līdzekļiem" prasībām, NEPLP secināja, ka ziņu raidījuma vadītāja līdztekus parējai informācijai paziņojusi, ja Latvijas jaunievēlētais prezidents Egils Levits saistīts ar mazākumtautību, tostarp arī krievu diskrimināciju.

NEPLP atzīmēja: minēto programmu Latvijā izplata 19 kabeļtelevīzijas operatori. Likums paredz, at atbildību par trešajās valstīs reģistrēto un Latvijā izplatīto programmu saturu uzņemas kabeļtīklu operators. Šī iemesla dēļ NEPLP ierosinājusi 19 administratīvās lietas.

Padomes priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš uzsvēra, ka naidu kurinošiem paziņojumiem nav vietas Latvijas informācijas telpā, un NEPLP arī turpmāk sekos nedraudzīgu valstu programmām. NEPLP valdes loceklis Patriks Grīva piebilda, ka katram operatoram ir iespēja novērtēt skatītājiem piedāvātos kanālus.

Telekanāla "Rossija RTR" aizliegums

Iepriekš vēstīts, ka 31.janvārī NEPLP uz trim mēnešiem aizliedza Krievijas telekanāla "Rossija RTR"programmu retranslāciju un izplatīšanu Latvijas teritorijā. Latvija uzskata, ka šim solim vajadzētu pasargāt valsti no "Kremļa propagandas" un aizsargāt informatīvo telpu.

Komentējot situāciju, Krievijas vēstniecība nosauca šo soli par pļauku sejā vārda brīvībai Latvijā un negodīgas konkurences izpausmēm mediju telpā.

Krievijas starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektors Dmitrijs Kiseļovs, komentējot situāciju, paziņoja, ka Latvijas regulatora darbības nav savienojamas ar vārda brīvību. Vēl vairāk, tās skumji atspoguļo mūsdienu pārvērtības Eiropā.

45
Pēc temata
Gribi teikt taisnību, - maksā: RT piespriests gigantisks sods
Kurējais kung-fu būs stiprāks: kā latviešu cenzūra ar krievu taisnību cīnās
"Uzspļaut aizliegumam": Rīgas viesnīcā atklāts telekanāls "Rossija"
Pozners par "Rossija RTR" aizliegšanu Latvijā: tātad, varasiestādēm ir no kā baidīties

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

5
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

5
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

11
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

11
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam