Miroslavs Mitrofanovs

Mitrofanovs: pēc prezidenta gribas krievi nesāks runāt latviski pašu mājās

42
(atjaunots 11:49 14.08.2019)
Ģimenes pašas lemj, kādā valodā runāt mājās, un neviens nevar piespiest vecākus un bērnus viņu dzimtajā krievvalodīgajā vidē pāriet uz latviešu valodu, uzsvēra Miroslavs Mitrofanovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Latvijas prezidents Egils Levits nosaucis par absurdu situāciju, kurā latviešu valodā valstī runā tikai 60% iedzīvotāju. Tiekoties ar latviešu valodas skolotājiem valsts vadītājs aicinājis paplašināt valsts valodas lietojumu sabiedrībā.

Levita izteikumi liecina, cik ļoti viņš attālinājies no realitātes, intervijā Sputnik Latvija norādīja bijušais Eiropas Parlamenta deputāts, politologs un publicists, viens no Krievu skolu aizsardzības štāba līderiem Miroslavs Mitrofanovs.

"Cilvēks, kurš visu mūžu nostrādājis tālu no Latvijas realitātes, nespēj saprast, ka runa ir par saziņu ģimenē, ko valsts likumi nekādā veidā nevar regulēt. Nekādi skolotāji nevar piespiest vecākus un bērnus pāriet pie latviešu valodas mājās, savā dzimtajļā krievvalodīgajā vidē," atzīmēja Mitrofanovs.

Politiķis pauda pārsteigumu par to, ka Levits, visu mūžu nodzīvojis ārzemēs, nesaprot, ka tamlīdzīgi izteikumi radītu milzīgu sašutumu tajā pašā Beļģijā vai Šveicē no visu sabiedrības locekļu puses, neatkarīgi no viņu dzimtās valodas.

"Daudzās valstīs oficiālo valodu skaits neatbilst daudzveidībai, kas pastāv patiesībā. Pasaule ir daudz sarežģītāka un interesantāka, nekā sev iedomājies papīru fantāzijās sastingušais un no realitātes atrautais Levits," konstatēja publicists.

Krievvalodīgo ģimeņu skaits, kurās vecāki cenšas sarunāties ar bērniem latviski, ir niecīgs, tas ir statistiski nemanāms lielums, atgādināja Mitrofanovs.

"Cita lieta, ka pastāv aptuveni 20% jaukto – krievu un latviešu – ģimeņu, kur atbilstoši vecāku kultūrai un apņēmībai ģimenes saziņā uzvar tā vai cita valoda, vai, kā harmoniskākais risinājums, tiek izmantotas abas valodas. Sociologu dati liecina, ka Latvijas iedzīvotāji dalās trijās grupās. Mazliet vairāk nekā 60% ir cilveki, kuri mājās runā latviešu valodā, 37,5% - krievu valodā, pārējie mājās izmanto citu valodu. Šo situāciju neizdosies mainīt ne ar kādiem Levita paziņojumiem," uzsvēra Mitrofanovs.

Publicists pauda pārliecību: ja Levits patiešām interesētos par latviešu valodas likteni, viņam nāktos pievērst uzmanību tam, kā tiek tērēti Integrācijas fonda līdzekļi.

"Patlaban fonda līdzekļus sadala tikai etniskie latvieši, nauda faktiski tiek sadalīta starp lojālām sabiedriskajām organizācijām un tērēta sakaru uzturēšanai ar latviešiem, kuri emigrējuši uz ārvalstīm. Pie tam latviešu valodas mācību programmām atvēl tīro nieku," teica Mitrofanovs.

2018.gadā Latvijā stājās spēkā Izglītības likuma grozījumi. Tie paredz visu skolu pāreju pie mācībām latviešu valodā līdz 2021.-2022.mācību gadam. Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji izglītības reformu vērtē ārkārtīgi negatīvi, valstī sākās protesti. Lai arī krievu valodā runā aptuveni 40% Latvijas iedzīvotāju, valsts valodas statuss valstī piešķirts vienīgi latviešu valodai.

Митрофанов: никто не заставит русские семьи говорить дома на латышском
42
Pēc temata
Katastrofa. Latviešu valoda vairs nav pašpietiekama
Krievi ir gudrāki, nekā jūs domājat: kas ir jāzina par latviešu "kultūru"
Maskava ir gatava paskaidrot, kādēļ Latvijā nedrīkst slēgt krievu skolas
Latvijas prezidents vēlas tikties ar Putinu un gaida, ka krievi iemācīsies latviešu valodu

Pēc uzliesmojuma ģimnāzijā Covid-19 gadījumu skaits valstī krities

14
(atjaunots 15:01 14.08.2020)
Latvijā reģistrēts viens jauns Covid-19 gadījums, pie tam izmeklējumu skaits saglabājas. Aizvadītās diennakts laikā neviens Covid-19 pacients nav nogādāts slimnīcā.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. Aizvadītās diennakts laikā Latvijā veikti 1704 koronavīrusa testi, reģistrēts viens jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Epidēmijas laikā kopumā valstī veikts 222 531 izmeklējums, reģistrēti 1308 inficēšanās gadījumi, 1078 cilvēki atveseļojušies, 32 miruši.

Pēdējās diennakts laikā neviens nav hospitalizēts ar Covid-19 diagnozi. Stacionāros joprojām ārstējas trīs pacienti ar vidēji smagu slimības gaidu. Kopumā pēc Covid-19 no slimnīcām izrakstīti 198 cilvēki.

Iepriekš Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pastāstīja, ka Latvijā, atšķirībā no daudzām citām ES valstīm, izdevies saglabāt zemu Covid-19 saslimstību. Galvenais infekcijas avots patlaban ir cilvēki, kas inficējušies ārzemēs, - viņi veido trešo daļu infekcijas gadījumu.

11. martā Pasaules veselības organizācija izsludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 pandēmiju. PVO dati liecina, ka pasaulē jau fiksēti vairāk nekā 20,4 miljoni infekcijas gadījumu, miruši vairāk nekā 744 tūkstoši cilvēku.

14
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu – vai atcels ierobežojumus?
Putins paziņoja par pirmās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju Krievijā
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

20
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

20
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievijas prezidents ierosinājis ANO Drošības padomes locekļu videotikšanos

0
(atjaunots 07:49 15.08.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins aicina iezīmēt soļus, kas ļaus izvairīties no konfrontācijas, situācijas saasināšanās ANO Drošības padomē.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins ierosinājis tuvākajā laikā organizēt ANO Drošības padomes dalībvalstu līderu, kā arī Vācijas un Irānas tikšanos tiešsaistē, lai apspriestu Irānas jautājumu un izvairītos no situācijas saasināšanās, informēja RIA Novosti.

Šis ierosinājums izteikts paziņojumā, kas publicēts Krievijas prezidenta oficiālajā vietnē.

"Mērķis – nospraust soļus, kas ļautu izvairīties no konfrontācijas, situācijas saasināšanās ANO Drošības padomē. Ir svarīgi kolektīvi atbalstīt ANO DP rezolūcijas 2231 tālāku netraucētu realizāciju, kas veidojusi starptautiski tiesisko pamatu KVRP (Kopīgais visaptverošais rīcības plāns, vienošanās ar Irānu – red.) īstenošanai," paskaidroja valsts vadītājs.

Viņš konstatēja, ka diskusijas Drošības padomē kļūst aizvien saspringrākas, pret Teherānu izskan nepamatoti paziņojumi, izstrādājamie rezolūciju projekti vērsti uz agrāko vienbalsīgo lēmumu laušanu.

"Šajā reģionā, tāpat kā jebkurā citā pasaules punktā, nav vietas šantāžai un diktātam ne no vienas puses. Vienpusēja pieeja risinājuma meklējumos nepalīdz," uzsvēra Putins.

Viņš atzīmēja, ka Krievija joprojām pieturas pie KVRP Irānas kodolprogrammas noregulēšanai no 2015. gada.

Prezients atgādināja, ka atjaunotā Drošības koncepcija Persijas līča zonā, ar ko Maskava nāca klajā 2019. gadā ietver konkrētus ceļus problēmu risināšanai reģionā.

Krievijas valsts vadītājs aicināja uzmanīgi un atbildīgi izvērtēt vienam otra viedokli, rīkoties ar savstarpēju cieņu un kolektīvi.

"Aicinām partnerus uzmanīgi apsvērt mūsu piedāvājumu. Alternatīva ir tālāka spriedzes eskalācija, konflikta izcelšanās riska pieaugums. No tādas notikumu attīstības ir jāizvairās. Krievija ir atvērtka konstruktīvai sadarbībai ar visiem, kas ieinteresēts attālināt situāciju no bīstamās robežas. Jautājums ir steidzams," konstatēja Putins.

Viņš ierosināja saskaņot tiešsaistes apspriedes dienas kārtību Ārlietu ministriju līmenī, ja līderi demonstrē principiālu gatavību sarunai.

Aizvadītajā nedēļā ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo paziņoja, ka Vašingtona ir sagatavojusi ANO Drošības padomes rezolūcijas projektu jautājumā par ieroču embargo pagarināšanu pret Irānu.

Pēc tam Teherāna paziņoja, ka šāds dokuments vispirms apdraud nevis Irānu, bet gan pašas ANO DP mehānismus.

Irānas Ārlietu ministrijas oficiālais pārstāvis Abass Musavi norādīja, ka tādējādi Vašingtona vēlas pakļaut sev ANO DP un novājināt to.

0
Tagi:
Vladimirs Putins, Krievija, Irāna, Drošības Padome, ANO
Pēc temata
ASV Valsts departaments atklājis valsts stratēģiju attiecībās ar Irānu
Cīņa visiem spēkiem. Vai kara draudi Persijas līcī ir reāli
ASV draudi nav līdzējuši: Venecuēla saņēmusi degvielu no Irānas
Kodoldarījumu iespējams glābt: Krievijas ārlietu ministrs kritizē ASV rīcību