Karšu lasītājs. Foto no arhīva

Iedzīvotāji ir sašutuši: čeku loterija sagrāvusi jebkādu uzticēšanos VID

365
(atjaunots 13:30 13.08.2019)
Izgāšanās ar čeku loterijas publikāciju divas dienas pirms izlozes, šķiet, ir galīgi sabojājusi jau tāpat ne īpaši labo Valsts ieņēmumu dienesta reputāciju.

RĪGA, 13. augusts — Sputnik. Valsts ieņēmumu dienesta reputācija ir nopietni cietusi: izdevums Neatkarīgā paziņoja, ka jau piektdien, 9.augustā iestādes vietnē bija publicēti pirmās čeku loterijas uzvarētāju vārdi, lai arī izlozei bija jānotiek svētdien, 11.augustā.

Piektdien vietnē cekuloterija.lv tika publicēts čeka numurs, kas laimējis galveno balvu – 10 tūkstošus eiro, kā arī pārējo laimējušo čeku numuri. Drīz vien saraksts izgaisa, taču žurnālisti paspēja uzņemt ekrānuzņēmumus un salīdzināja ar rezultātiem, kas tika publicēti divas dienas vēlāk – svētdien.

Dati sakrita pilnībā, lai arī VID žurnālistiem pavēstīja, ka piektdien esot publicēti testa rezultāti, kuri vietnē parādījušies tehniskas kļūdas dēļ.

Jāpiebilst, ka televīzijas pārraidē Superbingo netika demonstrēts pats izlozes process, tikai uzvarētāju tālruņu numuru pēdējie cipari, čeku numuri un datumi. Tātad uzvarētāji bija zināmi jau pirms izlozes, vai arī izloze notikusi agrāk, secināja izdevums. Organizējot izlozi divas dienas iepriekš, likums nav pārkāpts, taču cilvēku uzticība, šķiet, ir nopietni mazinājusies.

Cilvēki sociālajos tīklos neslēpj savu sašutumu un dusmas.

"Ziniet, mani šis nez kāpēc satriec... Ja VID pat šādu, pilnīgi elementāru, lietu nespēj paveikt godīgi,  tad par ko mēs vispār runājam!? Izsmiekls un totāla nekompetence Muļķu Zemē," bija sašutis Ivars Lipskis.

​​"Čekas loterija," sarkastiski izmantoja vārdu spēli Džeina Šteinberga.

​​"Lūk, un tagad nu gan VID Jaunzemei būtu jālido no amata jālido bez kādas kavēšanās," radikālus soļus aicināja spert portāls pietiek.com.

​Citi sociālo tīklu lietotāji velti centās sameklēt kaut vai vienu pašu reālu veiksminieku un jokoja par to, ka neko nav laimējuši.

"Neuzvarēju čeku loterijā. Atlaist Saeimu!" raksta Ivo Butkevičs.

​"Ir te kāds reāls cilvēks, kas tajā čeku loterijā ko vinnēja? Izlasot ziņu, ka rezultāti jau bija zināmi 09.08.2019., nu pavisam pazuda ticība, ka balvas nav jau iepriekš "izdalītas" savējiem..." vīlusies stāstīja Kristy.

​​"Vinnēju čeku loterijā vienu no galvenajām balvām- tieši neko! Fuuu, nebūs VID jāatskaitās," priecīgi paziņoja Ilo Keirans.

​​Kristaps Skutelis pat organizēja aptauju: "Tu piedalies čeku loterijā?"

​Spriežot pēc rezultātiem, lielākā daļa respondentu nav reģistrējuši čekus dalībai loterijā.

"Kāpēc izloze nenotiek tiešraidē? Meli, meli... Vairs čekus nekrāšu," secināja Ivars.

​​Vienlaikus iedzīvotāji, kuri vēl nav zaudējuši cerību, taujāja VID, vai vēl ir vērts glabāt jūlijā saņemtos čekus gada izlozei, vai tos jau var izmest.

"11.augustā tika izlozēti gan jūlija mēneša uzvarētāji, gan tie čeki, kas tiek virzīti uz gada izlozi. Tātad, ja Jūsu čeks nav bijis starp jūlija uzvarētājiem, jūlija čekus vairs nav nepieciešams saglabāt," paskaidroja VID.

​Atgādināsim, ka galveno balvu – 10 tūkstošus eiro – jūlijā laimēja čeks Nr. 451024, reģistrēts 12.jūlijā. uzvarētāju saraksts publicēts vietnē www.cekuloterija.lv. Jūlija izlozē piedalījās 1 731 070 čeki, kvītis un biļetes. Pēc izlozes 11.augustā uzvarētājiem tika nosūtītas īsziņas par laimestu.

365
Pēc temata
Ja neaizmirsi paņemt čeku veikalā, varēsi piedalīties Latvijas čeku loterijā
Kontrolējam biznesu kopā ar VID: sākusies čeku loterija
Kļūme sistēmā: VID atklāja informāciju par čekiem "bez nodokļiem"
Čeku loterijas pirmā diena: katrs piektais čeks bijis ārpus kases
Valmiera

Valmieras mērs pastāstīja par pandēmijas sekām

6
(atjaunots 07:42 27.05.2020)
Lielākie ražošanas uzņēmumi Valmierā vēl strādā, tomēr viesmīlības nozare saņēmusi smagu triecienu.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. Koronavīrusa pandēmija ir novedusi pie globālās krīzes un radījusi milzīgu izaicinājumu pasaules politikai, taču katrs slimnieks, katra karantīna, katrs slēgtais uzņēmums ir vietējās kopienas stāsts, raksta Politico.

Lai izprastu, kā pandēmija ietekmējusi cilvēkus ārpus Eiropas valstu galvaspilsētām, izdevuma reportieri iztaujājuši nelielo pilsētu mērus.

Latvijā nelielu interviju žurnālistiem deva Jānis Baiks, Valmieras mērs. Šis rūpniecības centrs ar 25 tūkstošiem iedzīvotāju atrodas pusceļā no Rīgas uz Igaunijas robežas pusi.

Baiks uzskata, ka sāpīgāko triecienu saņēmusi viesmīlības nozare – pēc Latvijas un Igaunijas robežas slēgšanas izsīka tūrismu plūsma, kuri agrāk pildīja restorānus un viesnīcas Valmierā. Daudzi bija spiesti slēgt durvis, citus moka neziņa – nevienam nav zināms, cik ilga būs pandēmija un kādas sekas tā nesīs.

Pie tam Valmieras lielākie rūpniecības uzņēmumi – stikla šķiedras rūpnīca "Valmieras Stikla Šķiedra" un metāla pārstrādes uzņēmums "Valpro" – vēl joprojām strādā, tātad stāvoklis pilsētā ir labāks nekā citviet Latvijā. Tomēr pēc krīzes mazajam un vidējam biznesam būs nepieciešams atbalsts.

"ES nāksies mainīt Latvijas atbalsta programmas, lai tās pievērstos nozarēm, kam vajadzīga palīdzība un kurās nodarbināts lielāks skaits cilvēku," uzskata Baiks.

No otras puses, viņu iepriecināja ārkārtas dienestu sadarbības pakāpe, kā arī tas, cik daudzas nekomerciālās organizācijas paudušas vēlmi sniegt palīdzību.

"Daudzi cilvēki bija gatavi sapulcēties un palīdzēt bez maksas," viņš stāstīja.

Tāpat politiķis pasūdzējās par to, ka Latvijas mediji ne vienmēr sniedz patiesas ziņas, un pastāstīja: viņš lūdz pilsētas iedzīvotājus vienmēr pārbaudīt informācijas avotu, pirms kaut kā reaģēt uz to.

6
Tagi:
pandēmija, koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Ka tik atpakaļ neslēdz: kā viesmīlības industrijā uztvēra robežu atvēršanu
ES nevienojās par ekonomikas glābšanu: Latvija cer, ka bagātās valstis piekāpsies
Ekonomists: pēc pandēmijas Latvijas ekonomikai draud jauns risks
Latvijai neatvēlēs: ES vairs nevilks valsti uz saviem pleciem, uzskata eksperts
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

20
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

20
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus
Gāzesvads

"Gazprom" apturējis gāzes tranzītu pa "Jamalas-Eiropas" cauruļvadu Polijā

0
(atjaunots 08:59 27.05.2020)
Analītiķi uzskata, ka ilgstošs gāzes tranzīta pārtraukums Polijas iecirknī nav sagaidāms, jo "Gazprom" ir jāsaglabā visi maršruti, lai koncerns būtu gatavs pieprasījuma pieaugumam nākotnē.

RĪGA, 27. maijsSputnik. "Gazprom" apturējis gāzes tranzītu pa gāzesvada "Jamalas-Eiropas" iecirkni Polijā, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar operatora "Gazcade" datiem, kas pieņem energonesēju Vācijas teritorijā, gāzes tranzīts šajā iecirknī krities no 9 milj. kWh svētdien līdz 461,5 tūkst. kWh pirmdien, un otrdien pārtraukts.

Aģentūras Fitch dabas resursu un izejvielu grupas direktors Dmitrijs Marinčenko paziņoja, ka "Gazprom" apturējis gāzes tranzītu eksporta līdzsvarošanai, ņemot vērā piedāvājuma pārdaudzumu.

"Polijas pāreja pie jaudas rezervēšanas izsolēs, kā arī līguma noslēgšana ar Ukrainu uz pieciem gadiem ar noteikumu "sūknē vai maksā" padara maršrutu caur Baltkrieviju un Poliju par līdzsvarojošo koncernam "Gazprom", tas ir, par potenciāli mainīgāko apjomu ziņā," viņš pastāstīja sarunā ar RIA Novosti.

Vienlaikus analītiķis uzskata, ka ilgstošs gāzes tranzīta pārtraukums Polijas iecirknī nav sagaidāms, jo "Gazprom" ir jāsaglabā visi maršruti, lai koncerns būtu gatavs pieprasījuma pieaugumam nākotnē, tāpēc minimāls gāzes apjoms tik un tā tiks pārsūknēts.

Kontrakts par Krievijas gāzes tranzītu cauri Polijai beidzies 16.maijā, tagad gāzes pārsūknēšana "Jamala-Eiropa" iecirknī notiek saskaņā ar izsoļu rezultātiem. Piemēram, jūnijā rezervēti aptuveni 94% gāzevada jaudas.

"Gazprom" oficiālais pārstāvis Sergejs Kuprijanovs iepriekš informēja, ka, neskatoties uz līguma termiņa beigām, gāzes piegādes Polijas iecirknī tomēr turpināsies. Savukārt Polijas valdības pilnvarotais enerģētiskās infrastruktūras jautājumos Pjotrs Naimskis norādīja, ka valsts plāno saglabāt Krievijas degvielas piegāžu apjomu tās teritorijā.

0
Tagi:
tranzīts, gāze, gāzesvads, Gazprom, Krievija, Polija
Pēc temata
"Gazprom" trīskārt samazinājis gāzes tranzītu caur Ukrainu
Krievija nopelnīs uz globālās sasilšanas rēķina
Kļuvis zināms, par kādu cenu "Gazprom" pārdeva savu Latvijas GTS operatora kompānijas daļu
"Gazprom" pērn atteicās iesūknēt gāzi Inčukalnā