VID

Skaidrās naudas medības pie robežām budžetam izmaksās 850 tūkstošus eiro

56
(atjaunots 12:00 13.08.2019)
Jaunās grupas darbiniekiem, kuri nodarbosies ar skaidrās naudas kontroli uz Latvijas robežām, atvēlēti simt tūkstoši eiro tikai apģērbam vien.

RĪGA, 13. augusts — Sputnik. Izdevumi, kas nepieciešami skaidrās naudas kontroles vienības izveidei darbam uz Latvijas robežām, šogad pārsniegs 850 tūkstošus eiro. VID sastādīto tāmi internetā publicējis Saeimas deputāts Aldis Gobzlems.

Likums, kas stājies spēkā šī gada 1.jūlijā, paredz: cilvēkam, kas šķērso Latvijas robežu (gan ārējo, gan iekšējo, ar ES valstīm), ir jādeklarē skaidrā nauda, ja tās summa pārsniedz 10 tūkstošus eiro. Ja deklarācija aizpildīta kļūdaini vai cilvēks centies slēpt naudu, atrastie līdzekļi tiks konfiscēti, par pārkāpumu paredzēta administratīva vai pat kriminālatbildība. Starp citu, VID darviniekie var pieprasīt deklarēt naudu neatkarīgi no summas un "aizdomu gadījumā" cilvēku pārmeklēt.

Kontroli uz robežām veiks Valsts ieņēmumu dienestā izveidota grupa. Dokuments liecina, ka tajā būs 50 darbinieki. Tāme liecina, ka viņu vajadzībām no budžeta šogad būs nepieciešami 853 tūkstoši eiro. 50 apģērba komplektu iegādei tiks atvēlēta summa 100 tūkstošu eiro apmērā.

Grūti pateikt, kāds apģērbs paredzēts VID inspektoriem. Piemēram, pat apģērba komplekti burāšanai atklātā okeānā, ko iespējams izmantot no -20 līdz +50 grādu temperatūras un 60-70 m/s stipra vēja apstākļos, izmaksā uz pusi lētāk.

Līdzīga ir arī situācija ar apģērbu karavīriem vai policistiem.

Diezin vai VID darbiniekiem nāksies strādāt apstākļos, kādiem paredzēts šāds apģērbs.

Izdevumu garajā sarakstā ir arī citi punkti. Vairāk nekā 45 tūkstošus eiro gadā izmaksās katra darbinieka apmācība, 195 tūkstošus – 50 jaunas rācijas. Tāmē ir arī 17 galda lampas, trīs dīvāni, žurnālu galdiņš, 50 mobilie tālruņi (to iegādei atvēlēti mazliet vairāk nekā 8 tūkstoši eiro), 12 transporta līdzekļu noma (7100 eiro). Ir arī citi izdevumi. Binokļi, galdi pārbaudēm, trafarēti transporta līdzekļi – tas viss atspoguļots detalizētajā tāmē.

(Atgādināsim, ka šogad grupa strādā no 1.jūlija, tātad nākamā gada budžetā kopējā izdevumu summa, iespējams, būs daudz lielāka).

"Lasiet paši un vērtējiet, cik efektīvi šāda skaidras naudas tvarstītāju brigāde ir pret budžeta ieguvumu. Vai Latvijā dēļ šīm pozīcijām budžets palielināsies par miljardu vai simts miljoniem?" retoriskus jautājumus savā publikācijā uzdeva deputāts Aldis Gobzems.

56
Pēc temata
Liepiņa: VID vadītāja paņēmusi rokās beisbola nūju
"Totalitāras valsts pirmā pazīme": iedzīvotāji par VID reidiem skaidras naudas meklējumos
Nepareizi saskaitīji naudu – līdz 2 gadiem cietumā
VID vadītāja: mūsu mērķis ir lielā nauda, taču nevajag baidīties no "slazdiem krūmos"
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

2
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

2
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods