Bērns ar ceļasomu, foto no arhīva

Piemaksā vai vispār nekur nelidosi: airBaltic neielaida meiteni lidmašīnā

109
(atjaunots 17:28 10.08.2019)
"Neviens pat neiedomājās, par bērnu, pusaudzi, kur viņš ir palicis,": Latvijas iedzīvotāja pastāstīja, kā airBaltic darbinieki neielaida lidmašīnā raudošu bērnu.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Trīs kilogramu liekais svars rokas bagāžā kļuva par bērna stresa iemeslu, kuram bija jāaizlido ar Latvijas lidsabiedrības airBaltic reisu uz Parīzi no Rīgas lidostas, vēsta Bb.lv.

Savas jaunākās meitas ciešanu stāstu Rīgas lidostā Facebook aprakstīja Latvijas iedzīvotāja Līga Banga. Pēc viņas sacītā, 1. augusts viņai meitai iesākās "ar asarām, stresu, vienaldzīgu attieksmi".

Meitenei bija jālido uz Parīzi. Lidostā viņa nogaidīja reģistrāciju un 20 minūtes pirms reisa izlidošanas sāka svērt čemodānus. Taču, kā noskaidrojās, rokas bagāža pārsniedza pieļaujamo normu par 3 kilogramiem.

"Mājās koferi nosvērām, bet man gribējās aizsūtīt vecākai meitai, maizi un "Serenāde" konfektes. Tās ieliku klāt pašās beigās, mana vaina," atzīst Banga.

Lidostas darbinieks pieprasīja piemaksu par lieko svaru. Viņš norādīja, ka pretējā gadījumā meitene vispār nekur nelidos. Bērns aizgāja uz tualeti, no kurienes piezvanīja mammai un pastāstīja par notikušo. Banga pateica meitai izmest atkritumos konfektes un uzvilkt virsū smagākās bagāžas lietas, kā arī ielikt kaut ko kabatās.

Meitene raudāja uztraukuma un apjukuma dēļ, taču sekoja mātes norādījumiem. Kamēr viņa pildīja šo mātes lūgumu, beidzās iekāpšana uz reisu. Bērns palika stāvam pie slēgtiem iekāpšanas vārtiem. Banga stāsta, ka lidostas darbinieki pat neiedomājās par to, ka meitene neatgriezās, ņemot vēra, ka viņas biļete jau tika reģistrēta.

"Dēļ 3 kg liekā svara, tu esi vairs nevajadzīgs airBaltic klients? Ja es sveru 50 kg, kāpēc 100 kg pasažieris maksā tik pat? Kāpēc nevienam nerūp otra cilvēka situācija? Tikai divi cilvēki pēc tam, kad meita stāvēja aiz aizvērtām durvīm un raudāja, pienāca un pajautāja, kas noticis? Un jaukā lidostas darbiniece, iedeva padzerties ūdeni un nogādāja līdz airBaltic kasēm. Bet kasēs pateica, "pati esi vainīga". Varam 9 eiro atgriezt un tas arī viss. Attieksme!" raksta sašutumā Banga.

Viņa norāda, ka visa lidosta skatījās uz viņas raudošo meitu, un cilvēkiem viss bijis vienalga. Banga norāda, ka nenoliedz savu vainu tajā, ka radīja lieko svaru čemodānā, taču viņu pārsteidz cits – kādēļ nevarēja pieklājīgi palīdzēt bērnam, ieteikt, kā labāk rīkoties?

"Nav pat žēl to 80 eiro, bet žēl, ka tik bezatbildīga attieksme valda cilvēku starpā," nobeigumā stāsta sieviete.

Tiek ziņots, ka kompānija airBaltic, kaut arī atstāja bez uzmanības Bangas meitu, pievērsa uzmanību viņas dusmu pilnajai vēstulei.

airBaltic uzrakstīja, ka saprot klientes vilšanos, taču atgādina, ka jūsu rokas bagāžas izmērs un svars nedrīkst pārsniegt maksimāli pieļaujamo svaru (8 kg rokas bagāžai), pretējā gadījumā lidostas pārstāvji var pieprasīt papildmaksu.

airBaltic norādīja, ka šī informācija ir norādīta iekāpšanas talonā, kā arī iekļauta atgādinājumā, kurš tiek nosūtīts uz elektronisko adresi.

"Diemžēl šobrīd nevarēsim komentēt par tālāko, tāpēc varam aicināt minēto pasažieri rakstīt mums iesniegumu izmantojot šo online formu sīkāku apstākļu noskaidrošanai," teikts lidsabiedrības atbildē.

Piemaksā
Aviokompānijas airBaltic bagāžas noteikumi
© Sputnik / Ekaterina Starova

Lidsabiedrība airBaltic martā prezentēja jaunu pakalpojumu – pasažieri drīkst paņemt uz klāja nevis standarta 8 kilogramus rokas bagāžā, bet gan 12 kg. Taču tikai par papildmaksu 8,99 eiro apmērā. Tiesa, atļautais rokas bagāžas izmērs paliek nemainīgs.

Līdz šim visos airBaltic reisos varēja paņemt salonā vienu bagāžas vienību (55x40x23 cm) un vienu personīgo lietu (30x40x10 cm), kuru kopējais svars nedrīkst pārsniegt 8 kilogramus.

Jauno airBaltic rokas bagāžas izmēru airBaltic noteica pērnā gada vasarā: pieļaujamais čemodāna vai somas biezums kopš tā brīža sastāda 23 centimetrus, 20 centimetru vietā.

Taču saistībā ar lidsabiedrību jau ir paguvuši izskanēt divi lieli skandāli, kas saistīti ar rokas bagāžas izmēriem. Pirmajā gadījumā rokas bagāžu lika nodot kā bagāžu ar piemaksu, jo čemodāns neielīda rāmī pēc dziļuma, pēc kā, ierodoties Venēcijā, to vienkārši pazaudēja. Citā gadījumā pasažieri neielaida lidmašīnā, jo viņš nofotografēja lidostā sludinājumu par atļautās rokas bagāžas izmēriem.

Toreiz Latvijas lidsabiedrība arī ieteica klientiem uzmanīgāk lasīt bagāžas pārvadāšanas noteikumus.

109
Pēc temata
Zog un mētā? Kā izturas pret bagāžu atsevišķās pasaules lidostās
"Kāpēc bija jāsabojā čemodāns": lidostas "Rīga" darbinieki uzlauza bagāžu ar sēklām
Kompānijas ariBaltic lidmašīna lidostā Rīgā, foto no arhīva

Lidostas "Rīga" pasažieru plūsma pieaug: kad atlaistos sāks pieņemt atpakaļ

0
(atjaunots 16:27 16.07.2020)
Rīgas lidostas pasažieru plūsma pakāpeniski pieaug, taču līdz agrākajiem rādītājiem tai vēl ir tālu. Ko sagaida lielākā aviosatiksmes mezgla vadība Baltijas valstīs.

RĪGA, 16. jūlijs — Sputnik. Starptautiskajā lidostā "Rīga" jūlijā apkalpos divarpus reizes lielāku pasažieru skaitu nekā mēnesi iepriekš, līdz pirmskrīzes rādītājiem ceļš vēl ir tāls, intervijā TV3 sacīja lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Viņa konstatēja, ka šobrīd piepildās reālistiskās prognozes par pakāpenisku pasažieru plūsmas pieaugumu.

Jūnijā lidostā apkalpoti 55 000 pasažieru – tikai 7% no pagājušā gada attiecīgajā mēnesī apkalpoto pasažieru skaita, savukārt jūlijā apkalpoto pasažieru skaits varētu sasniegt 130 tūkstošus – 15% no 2019. gada jūlija rādītāja.

Odiņa pastāstīja, ka šogad lidostā "Rīga" varētu apkalpot kopumā 2,2 miljonus pasažieru, tātad apmēram 20% no pagājušajā gadā apkalpoto pasažieru skaita. Pēc viņas vārdiem, lidosta varētu sākt pamazām pieņemt darbā darbiniekus, kuri pavasarī tika atlaisti, kad tiks sasniegti 20% no pagājušā gada pasažieru apgrozījuma.

lidosta Rīga
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Odiņa norādīja, ka sākotnēji lidosta plānoja atlaist 570 darbiniekus, taču reāli tika atbrīvoti 350 cilvēki.

Šī gada aprīlī lidostas "Rīga" vadības prognozes bija drūmākas – valdīja uzskats, ka šogad lidostā varētu apkalpot kopumā 1,6 miljonus pasažieru, bet nākamgad – 4,6 miljonus pasažieru.

Pērn lidosta "Rīga" apkalpoja 7,798 miljonus pasažieru – par 10,5% vairāk nekā 2018. gadā, šī gada pirmajā pusgadā – 1,3 miljonus pasažieru, par 62,9% mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. Koronavīrusa pandēmijas pirmajā posmā tā bieži kļuva par vārtiem jauniem pacientiem ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņos – Lietuvā un Igaunijā. Līdzīgi gadījumi parādījušies arī tagad, pēc aviosatiksmes atjaunošanas.

0
Tagi:
lidosta Rīga, pasažieru pārvadājumi
Pēc temata
Biļetes kļūs dārgākas: lidosta "Rīga" gatavojas lidojumu atjaunošanai
Par pašizolācijas režīma neievērošanu ārzemniekiem anulēs vīzas un uzturēšanās atļaujas
"Pēkšņā un pāragrā nāvē". Par Latvijas ekonomikas galveno nozaru likteni
"Aeroflot" plāno no 1. augusta atsākt reisus uz Rīgu
Juglas mikrorajons, foto no arhīva

TM sagatavojusi aprēķinu projektu: pēc "kadastra" nekustamā īpašuma cena pieaugs divkārt

12
(atjaunots 15:23 16.07.2020)
Kadastrālās vērtības aprēķina projekts paredz, ka no 2022. gada 1. janvāra tā pieaugs daudziem objektiem.

RĪGA, 16. jūlijs — Sputnik. Tieslietu ministrija (TM) un Valsts zemes dienests (VZD) izstrādājis un nodevis projektētās kadastrālās vērtības publiskai apspriešanai. No tās cita starpā atkarīgs arī nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN). Tieslietu ministrs Jānis Bordāns informēja, ka nekustamo īpašumu summārā kadarstrālā vērtība pieaugs divkārt, vēsta LSM.

Ar projektu iespējams iepazīties vietnēs kadastralavertiba.lv un kadastrs.lv.

Lauksaimniecības jomā gaidāms zemes kadastrālās vērtības pieaugums, nenozīmīgas izmaiņas skars arī ēkas. Atzīmēts, ka šajā jomā izmantot būvju kadastrālā vērtība var pat sarukt.

Augs pēc 2000. gada Rīgā, tās apkaimē, Jūrmalā un citās Latvijas pilsētās būvētajās jaunceltnēs esošo dzīvokļu kadastrālā vērtība, kā arī sērijveida mājokļu vērtība, kas būvēti pirms 2000. gada Rīgā, Pierīgā, Valmierā, Jelgavā un Ogrē.

Pieaugums ieplānots arī privātmāju grupai, kas būvētas pēc 2000. gada Rīgā, tās apkaimē, Jūrmalā un citās pilsētās, kur vērojama cenu palielināšanās. Izmaiņas skars arī industriālos objektus.

Tieslietu ministrs norādīja, ka daudziem nāksies rēķināties ar objektu kadastrālās vērtības pieaugumu.

"Kadastrālās vērtības izmanto 16 dažādu nodokļu, nodevu un maksājumu aprēķinam, līdz ar to ir svarīgi, lai tās tiktu aprēķinātas taisnīgi un pēc vienādiem principiem visiem. Diemžēl līdzšinējā kadastrālās vērtēšanas metodika pavēra plašas nodokļu optimizācijas iespējas un noteica to, ka, piemēram, jauniem projektiem kadastrālo vērtību atbilstība to faktiskajai vērtībai ir mazāka nekā vecākiem projektiem. Naudas izteiksmē tas nozīmēja, ka, piemēram, par pēc 2000. gada būvētu lielveikalu NĪN nekustamā īpašuma nodoklis tiek maksāts no proporcionāli mazākas daļas nekā par padomju laikā būvētu ēku," norādīja tieslietu ministrs.

Jo augstāka kadastrālā vērtība, jo lielāks NĪN. Šī iemesla dēļ TM sagatavojusi grozījumus, kuri paredz NĪN atcelšanu primārajam mājoklim ar vērtību līdz 100 tūkstošiem eiro.

Iepriekš TM minēja konkrētus mājokļa nodokļa aprēķina piemērus saskaņā ar jauno shēmu. Piemēram, dzīvokļa kadastrālā vērtība ir 150 tūkstoši eiro. No tās atņemam dzīvojamās platības neapliekamo minimumu – 100 tūkstošus eiro, un saņemtos 50 tūkstošus reizinām ar koeficientu 0,2. Tātad NĪ 0,002 apmērā tiek iekasēts no summas 10 tūkstošu eiro apmērā. Galu galā par dzīvokli būs jāmaksā 20 eiro gadā. Tas ir mazāk, nekā lielākā daļa iedzīvotāju par savu mājokli maksā tagad, pat ieskaitot atlaides, kas pienākas, piemēram, ģimenēm ar bērniem.

Izstrādātās normas vēl jāapstiprina koalīcijai.

12
Tagi:
Latvija, nekustamais īpašums
Pēc temata
Padomju laika mājokļus varētu atbrīvot no NĪN. Reģioni ir neapmierināti
Nekavējoties samaksāt! Rīdzinieki saņem rīkojumus no "zemes baroniem"
Maksa par dzīvokli Rīgā pieaugs
Deputāts: kāpēc latviešiem jāmaksā lielāks nodoklis, nekā krieviem