Ārsts. Foto no arhīva

Labāk nāve, nekā krievu ārsts: Latvijas deputāts nepiekrīt Ministru Kabineta rīcībai

215
(atjaunots 14:41 09.08.2019)
Deputāts Vjačeslavs Dombrovskis uzskata par nepieņemamu situāciju ar operāciju apturēšanu Daugavpils slimnīcā sakarā ar ārstu trūkumu un piedāvā savu problēmas risinājumu – ne tikai šīs problēmas.

RĪGA, 9. augusts – Sputnik. Latvijas Saeimas opozīcijas deputāts no partijas "Saskaņa" Vjačeslavs Dombrovskis atradis praktiski visu Latvijas problēmu risinājumu – sākot ar ārstu trūkumu līdz pat zemajām pensijām. Politiķis uzskata, ka ir nepieciešams, pirmkārt, atcelt "zaļās" enerģijas ražošanas atbalsta sistēmu tās esošajā veidā, vienkāršot ārzemnieku nodarbināšanu, mīkstinot valodas prasības. Atsevišķi viņš ieteica ĀM vadītājam Edgaram Rinkēvičam mazāk strīdēties ar KF vēstniecību.

Dombrovskis norādīja, ka Latvijā daudzās nozarēs ir izveidojusies krīzes situācija – ir problēmas ar skolotājiem, pensijām, zinātni, ceļiem, savukārt visasākā problēma šodien ir ārstu trūkums, kā dēļ Daugavpils slimnīca uz laiku apturējusi plānveida operāciju veikšanu, savukārt pirms tam Rīgas rajona ātrā palīdzība samazināja izbraukšanas gadījumu skaitu uz izsaukumiem. Un signāli par trauksmes stāvokli skan no visām malām, norāda Dombrovskis.

"Tiesībsargs Juris Jansons: "Valsts veselības aprūpes sistēmā ir totāla krīze". Tas pats tiesībsargs plāno pret valdību vērsties Satversmes tiesā saistībā ar vecuma pensiju minimālo apmēru. Iekšlietu ministrs Ģirģens: "Iekšlietu resors ir kritiskā stāvoklī". (…) Šogad tika sasniegts dzimstības antirekords pēdējo 100 gadu laikā. (…) Pat sabiedriskā medija žurnālisti sākuši dumpot. Prasa palielināt atalgojumu par 30%. Ja prasības netiks izpildītas, laikam atteiksies uzturēt "veiksmes stāsta" mītu," uzrakstīja Dombrovskis savā Facebook lapā.

Dombrovskis norādīja, ka visu uzskaitīto problēmu sakne ir līdzekļu trūkums valstij, un, lai palielinātu budžeta ienākumus, jāprot "pelnīt". Taču valdošo politiķu attieksme pret līdzekļu ienākumu palielināšanu valsts budžetā ir no vienaldzīgas līdz kaitīgai, uzskata politiķis.

"Piemēram, rūpnieki gadiem ilgi norāda uz OIK ka vienu no galvenajiem konkurētspēju bremzējošajiem faktoriem. Un cik daudz priekšvēlēšanu solījumu par OIK likvidāciju. Bet OIK ir turpat kur bijis. Vai nu tranzīta piemērs, kurš nodrošina katru desmito darba vietu tautsaimniecībā, un, attiecīgi, budžeta ieņēmumus. 80% no tranzīta ir saistīts ar Krieviju. Bet tas netraucē ārlietu ministram Rinkēvičam nolaisties līdz atklātai un absolūti nediplomātiskajai "laipnību" apmaiņai ar Krievijas vēstniecību," uzrakstīja Dombrovskis.

Viņš norādīja, ka Latvijas ministra vēlētāji varbūt arī ir sajūsmā no viņa konfrontējošajiem paziņojumiem attiecībā uz Maskavu, taču viņi laikam " nesaprot it kā acīmredzamu saikni starp tranzīta tiltu un ārstu esamību slimnīcās".

"Valdošie" sāka, ka tranzīts nav vajadzīgs. "Tilti" nav vajadzīgi. Finanšu pakalpojumu eksports nav vajadzīgs - tur taču tikai naudas atmazgāšana. Un viss tas nav "moderni”, ārā taču 21. gadsimts. Viņi radīs "inovācijas". Tas - vārdos. Bet darbos "valdošo" piešķirtais finansējums augstākai izglītībai un zinātnei ir ievērojami mazāks, nekā nīsto "oligarhu valdības" pirms 10(!) gadiem," uzrakstīja Dombrovskis.

Attiecībā uz veselības aprūpes nozari Dombrovskis piedāvāja vienkāršot ārzemju speciālistu nodarbināšanu, tostarp samazinot latviešu valodas zināšanu prasības.

"Mūsu kaimiņvalstīs nav mazums kvalificēto ārstu un medmāsu. Un atalgojuma līmenis sājās valstīs ir būtiski zemāks. Ja viņiem būtu tāda iespēja - ar prieku atbrauks uz Daugavpils slimnīcu, un nē tikai. Bet te ir problēma - viņi neprot valsts valodu. Un viņu tautība gluži neatbilst Satversmes preambulai. Bet jālemj, kas ir svarīgāk - cilvēku dzīvības, vai tas, ka anesteziologs ar Jums runās krieviski. Vai nu ar tulka palīdzību," nobeigumā raksta Dombrovskis.

215
Pēc temata
Latvijā grasās palielināt pensijas
Krievijas vēstniecība Latvijā atbildējusi "tiltu sadedzinātājam" Rinkēvičam
"Kaut kur pieliksim, kaut kur - atņemsim": kā Latvijas iedzīvotāji maksās par medicīnu
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

2
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


2
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

6
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

6
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu